Skoči na vsebino

MotoGP 2023


Shillien

Priporočene objave

pred 2 urami, Shillien pravi:

Nevem no, če si na resne komentatorje mislil na gabra je on isti poden kot ta dva, edino da je pri teh dveh malo upanja da se z kilometrino popravita

za "strokovnega" lahko rečem, da ima zelo lepo in tekočo besedo. sicer ne smem čez prejšnje strokovne čisto nič jokat. Lahko pa izluščim naslednje:

Glavni komentator ni na nivoju Gabra, pa vendarle, vsaj v besedo ne skače strokovnemu. Glavni malce vleče besede, muca, uporablja mašila, da zapolni čas. Ampak to sploh ni potrebno. Zakaj bi ga rabil zaponit, naj gleda dirko, komentira, simpl ku keks.

Tako da, bom počakal vsaj pol sezone in nato podal mnenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

24 minutes ago, Zivnorc said:

 niti nimate pojma, kako je komentirati... imeti v glavi vse podatke, spremljati monitorje... izbirati prave besede... se pogovarjati s so komentatorjem... koliko je enih priprav pred dirko....

Ja, jaz zagotovo nimam pojma, ampak saj komentatorju ni treba skoz nekaj govoriti. Vmes je lahko 15 sekund tiho, pogleda dogajanje in komentira relevantno. Pa če sta dva, je en lahko tiho, ko drug nekaj govori.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz definitivno navijam zanj. :P

 

339636980_889193229042622_6696604268317578326_n.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pac bosta mogla komentatorja pojest govno od nas, tko kot ga mormo mi od njiju. 😂

No ja, realno ni treba, sam ju nihce ni silil, da se prijavita za job. Goflata v trikrasne, sam da goflata.... Brezveze. Se najbols je, k reklame usekata. 😂

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, KennyJR pravi:

Aja pa še to... Da mi Kavčič tmle govori po tv brez najmanjšega sramu zgodbo o počasnih reakcijah Honde in hitrih Ducatija in Aprilije glede razvoja, na popolnoma identičen način, kot je to povedal Gaber v podcastu pri Atmosfercih.... Spet... Brez besed sem... Pa a so ljudje ratal res brez vsake morale al je to sam še eno dodatno podjebavanje... Tudi če je slednje... Gabru se lahko samo fajn zdi, un je pa izpadel bedak brez časti... Neverjetno... 

Tole je tudi mene zmotilo. Sploh ker glede na to, da smo najbrž vsi, ki nas zanima moto GP, poslušali tisti intervju.  Počakajmo še par dirk, da vidimo kako se bosta vpeljala. Mislim, da vsak rabi malce kilometrine, tko kot na motorju :) 

Kar se pa same dirke tiče, mi je bla pa kar kul. Sicer sem pričakoval več padcev, glede na vreme. Pa glede na to, da mičkn držim pesti za aprilio, mi tudi ni jasno, kaj je z njimi. Espargaro se hvali, kolk je on oh in sploh, pa zaenkrat ni še nič posebnega pokazal. Edino skoz neki z rokami maha okol sebe 🙄 Gre Vinalesu dost boljš od koles. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Vin pravi:

Prenos je res slab. Zaostanke med dirkači pokažejo mogoče dvakrat na celi dirki za par sekund. Potem je grafika slaba. Ko pokaže za par sekund neko primerjavo časov, se v tisti grafiki bliskajo ene brezvezne puščice. Pa primerjava je samo za en krog in dva ali trije sektorji, namesto da bi pokazali trenuten krog pa še recimo prejšnja dva ali tri. Pisava je tudi premajhna. Pa v tista slika v sliki, ko kaže po dva ali tri dirkače zgoraj levo, je brezveze, ker itak nič pametnega tam ne vidiš. Pa ko menjajo kader na druge dirkače, bi najbrž bilo dobro, če bi napisali, koga gledamo, ker drugače je občasno popolna zmeda - ne veš, kaj gledaš.

Očitno imaš premajhen in zjeban tv. Hahah

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To kakšen je način dela pri Hondi, ni pogruntal Gaber, ampak vedo vsi, ki spremljajo-mo moto industrijo, že dolgo časa, to se je komentiralo v tujih medijih vedno, ko je imela Honda krizo, tudi to, zakaj delajo cel bajk sami, oz. njihove hčerinske firme, no to se sedaj delno spreminja,....pravila, predanost delu in podjetju, odgovornost, hierarhija, poštenje, čast, spoštovanje pri njih VELIKO velja in to za VSE.....zato tudi VR po tem, ko je pušnil pri Dučeju ni mogel več nazaj v tovarniško ekipo Honde, ker je pred leti po dogovoru o podaljšanju pogodbe z njimi, hinavsko ponoči podpisal za Yam, kar je napisano v njegovi knjigi in si tako zaprl vrata pri Hondi za evek........ali je tak način dela dober ali ne....so ogromno podjetje, z velikimi resursi, sodelujejo tako v F1, kot praktično na vseh top moto tekmovanjih, največji proizvajalec dvokolesnikov na svetu cca. 20mio na leto, drugi največji je en za nas no name proizvajalec iz PRC z dobrih 6mio dvokolesnikov, ostali žalujoči daleč zadaj.....lahko si privoščijo tak način dela, ki je temelj njihovega uspeha in ne odstopajo od njega, včasih to ni dobro, ker so premalo fleksibilni ..........bistveno njihovo sporočilo pa je, da NIHČE ni večji od Honde, niti VR, niti MM, niti kdorkoli drug.............tudi komentarji o talentu in psihični krhkosti C. Stonerja, unikatnem dirkalnem showmanu VR in to, da je MM izvenserijski talent so ugotovili bivši dirkači, ki sokomentirajo moto dirke na tujih TV, npr. tudi Cal Crutclow, ki je neposredno dirkal z njim......tako, da je Gaber pametno pobiral tuje strokovne komentarje in nam jih predstavljal, kar je pohvalno.......nova dva se morata še malo usest, pustimo jima nekaj časa.....bi si pa želel nekaj več energije v komentiranju, poleg info iz zakulisnega dogajanja.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sej je normalno, da nekje pobira informacije. Point je, da jih nova dva ne oz. jih samo iz ekrana. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... tole glejte... je bolj sproščujoče, kot MGP...

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

FQ dobil eno sekuno pribitka na sprint dirki, ker je prehiteval ob rumeni zastavi.. kar pomeni da je 10, in ostal brez pik.

 

Honda je Japonska. Enako kot Yamaha, Suzuki. Pri Japoncih se dela drugace, kultura je drugacna. Tako da to ne velja samo za Hondo, ampak splosno za vso JP kulturo. Pa ne nakladam nekaj v prazno, delam kar nekaj z njimi na daljavo kot osebno.. Pa da nebo pomote, z njihovo kulturo/odnosom ni nic narobe, vse se dela po predpisih ne po metodi uzaludnog pokusaja.. :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je fejk news ali je res, da se 2024 Suzuki vrača v moto GP?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Shillien pravi:

če leti na rinsov twit, fake

Ja, pravkar videl, april fool. 🤥

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ocitno so morbida ze frcnili.

 

https://www.motorcyclesports.net/articles/toprak-razgatlioglus-warning-im-thinking-about-motogp-for-2024-if-that-doesnt-work-then-the-topic-is-closed

 

As a Yamaha rider, I have the best chance at Yamaha. As of today, they have room for me in the factory team for next year. If that doesn't work, we might look at other teams. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to kako oz na katerih mestih se vozijo Morbidelijevi kolegi iz VR46 bi bil po mojem mnenju precej neumen, če ostane pri nekonkurenčni Yamahi. Mislim, da bo ob priliki Bezzecchi ''napredoval'' v drugo moštvo na najnovejši motor (npr Pramac oz Gresini), Morbideli pa bo zasedel njegovo mesto v Team VR46. Yamaha se v kratkem času ne bo izboljšala, da bi se tepli za sedež. Enostavno je preveč ovir/pravil, premalo testiranj in še Yamahin/japonski odnos da bi se na hitro popravili. Razen če bodo tako zanič, da dobijo koncesije nazaj :)

Popravljeno . Popravil jest7
Typing error
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a jih počasi FQ pošilja u qurac?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolj verjetno je Morbideli aut in želi na drkati ( VR 46 ), če bo Bezzeki eskiviral v Pramac......je pa kr neki drkačev nezadovoljnih z svojimi kojni, se lahko ornk zameša, kljub veljavno sklenjenim pogodbam....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 4. 2023 ob 15:33, DAMI34 pravi:

a jih počasi FQ pošilja u qurac?

 

... al pa Yamaha njega ... 😇

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Lipstick said:

Bolj verjetno je Morbideli aut in želi na drkati ( VR 46 ), če bo Bezzeki eskiviral v Pramac......je pa kr neki drkačev nezadovoljnih z svojimi kojni, se lahko ornk zameša, kljub veljavno sklenjenim pogodbam....

A bi Martin rad na Yamaho pred koncem pogodbe ali bodo Zarcoja pustili? Mislim da se pogodbe letos iztečejo njemu, Nakagamiju, Alexu M. in Morbideliju. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

toprak je vozil na testiranju 1.7s pocasneje kot najhitrejsi dani pedrosa na ktm in 0.7s pocasneje kot cal crutchlow na yamahi. Kar verjetno pomeni da bi se na dirki vozil med zadnjimi 5.. s tem tempom. Zivi bili pa videli..

 

Sem pa videl eno sliko iz Jereza pa kokr zgleda niso vozil slick gum.. al pa so to dal gor sam za slikanje.. zanimivo.

 

Jaz pa tudi spekuliram, da TR ce bo vozil v MGP, nebo vozil yamahe.. ce ze, se bo to zgodil sam tko da bo FQ odsel drugam.. tudi enea se mi zdi da ce nebo dosegel neki hudih rezlatatov zna letet.. dobrih in hitrih fantov, ki trepetajo za tovarniski sedez je kar nekaj..po drug strani bi blo zanimiv vidt TR na hondi k jo na bremzanju pa posrek lovi podobn k MM..

Popravljeno . Popravil ukica
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, ukica said:

toprak je vozil na testiranju 1.7s pocasneje kot najhitrejsi dani pedrosa na ktm in 0.7s pocasneje kot cal crutchlow na yamahi. Kar verjetno pomeni da bi se na dirki vozil med zadnjimi 5.. s tem tempom. Zivi bili pa videli..

 

Sem pa videl eno sliko iz Jereza pa kokr zgleda niso vozil slick gum.. al pa so to dal gor sam za slikanje.. zanimivo.

 

Jaz pa tudi spekuliram, da TR ce bo vozil v MGP, nebo vozil yamahe.. ce ze, se bo to zgodil sam tko da bo FQ odsel drugam.. tudi enea se mi zdi da ce nebo dosegel neki hudih rezlatatov zna letet.. dobrih in hitrih fantov, ki trepetajo za tovarniski sedez je kar nekaj..po drug strani bi blo zanimiv vidt TR na hondi k jo na bremzanju pa posrek lovi podobn k MM..

Za stanje in pomikanje po boksih so motocikli vedno na cestnih gumah, zakaj točno ne vem ampak močno dvomim, da tokrat ne bi vozili na slick gumah ker sam test ne bi imel nobenega smisla.

 

Lp, Samo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!