Skoči na vsebino

Suzuki GSX-S 1000 GX 2024


skalaprava
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

416052844_10231667643464739_7665761473186925765_n.jpg.1809c5b7dd1e7273007080442236eb7c.jpg

FB skupina klik

Priporočene objave

  • 1 mesec pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

A Je kje direkt primerjava med xr-om in gx-om? Sklepam(mogoče napačno), da bo za resnejšo vožnjo premehak/ne dovolj tog.

Ne lastim si xr-a, vem pa, da se da z njim pelat precej precej športno in ni nobene panike.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Tole ni primerljivo z XR. Vzmetenje na budget japoncih je bolj tako, je za peljat, za bolj dinamicno voznjo pa ni. Lahko da je tukaj super, ampak to bi bil prvi tak primer.

Ponavadi so pa se stopalke prenizko in presiroko postavljene in potem drgne po tleh.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

skoraj težko verjamem da bi "semiaktivno" vzmetenje bilo budget variante. Mogoče se motim, mogoče je samo za japonske kg nastavljeno :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nč ne ruži po tleh, razn kufra :P

 

418293395_773232104834773_7205766653993119869_n.jpg

 

Posing as the more premium rival, BMW’s S1000XR churns out another 12.3bhp over the Suzuki. That said, against a lofty £18,050 asking price when equipped with the touring pack, the GSX-S1000GX+ provides considerably greater value than its Bavarian competitor, all whilst supplying well-proven reliability, premium build quality and superb performance.

https://www.motorcyclenews.com/news/2024/january/suzuki-gsx-s1000gx-/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...eh...to je zihr en od Suzukija plačan napisu...  :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Semi aktiv je marketinski nateg.

Na najcenejse komponente od showe namestijo dva servo motorcka in pisejo vsepovsod "Lejte mi imamo pa semi aktivno vzmetenje, zraven dodajo se dve ali tri kratice, a ta dva motorcka in ecu so le ene od komponent vzmetenja, mnogo bolj pomembno je kaj je v notranjosti, ventili, velikost bata, moznosti nastavitev ... 

 

Sem imel na GS pa sem sele po menjavi za wilbers videl kako zanic je bila tista original showa.

Ravno tako je bila razlika na Tracerju med OEM "izboljsanim" vzmetenjem in Ohlinsom ogromna, ceprav mogoce celo manjsa kot na GS, ali pa sem prevec pricakoval. 

Ne pravim da showa ne zna narediti vzmetenja, dalec od tega, so eni boljsih. Ampak so omejeni s ceno in koncni rezultat je pac guncanje. Za vecino je ok, ostali pa itak dvomijo da je lahko semi active vzmetenje zanic. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem mnenja, da napis semi active  ali pa active še ni garancija za dobro vzmetenje.

Kot sem tudi mnenja, da Wilbers na BMW-ju naredi ogromno razliko. Še večjo pa, ko se ta Wilbers zlomi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, Joker said:

Še večjo pa, ko se ta Wilbers zlomi...

Mnja, to je pa nerodno ja. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...pejte se raj v temo KOVE prtožvat.... pa dejte it kardane mal zategnt pa podmazat, da vam nau preveč dougcajt...

:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nabijat o premium BMW XR komponentah je enako iz trte zvito kot vse kar se je dosedaj navedlo, namreč, vsi so omejeni z denarci. Ne bote verjeli, tudi BMW je.

Mogoče res delam krivično primerjavo ma SDGT je XRa z lahkoto posekal, da predvsem na vzmetenju in fidbeku in predvsem na pisti. SDGT je mel semiaktivno od WPja.

Se strinjam, da semiaktivno samo po sebi ni garancija za super kvaliteto (na nekaterih zadevah celo zaostaja za klasiko tudi tisto najboljše in najdražje, no ne zaostaja ampak nam krade povratne občutke) si pa nikakor ne morem mislit ali zamislit, da "servomotorčka" nabiješ na poddimenzionirano vzmet, ter guncajoče fedrče. Sicer pa poleg tistih servomotorčkov morajo biti še pravi solenoidni ventili in dober softwere, ki na koncu prinese razliko.

GX zna biti dobra naložba za vse, ki so jim cestni suvi pretežki, preglomazni in za vse ki jim ST segment počasi postaja neudoben.

 

(tale GX me rajca, bomo videli kako se bo izšlo z reševanjem Huse)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Drz se Pierer grupe :)

1390 SMT je bil viden zakamufliran v divjini.

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

so mi zadišal japonci (spet) :P uni ta dragi, ne neke budget variante :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

4.24 dalje...še kak dvom? :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma saj naslov vse pove, mar ne :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
1 hour ago, DAMI34 said:

reševanjem Huse

Husa ‘s dead, baby, Husa ‘s dead. 
 

Testom ne gre verjet kej vec kot 3%. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Kugelschreiber pravi:

Testom ne gre verjet kej vec kot 3%. 

Večina testov za večino izdelkov so samo še plačane reklame.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, Kugelschreiber pravi:

Husa ‘s dead, baby, Husa ‘s dead. 
 

Testom ne gre verjet kej vec kot 3%. 

hehehe..res je...več al manj verjamem sebi. Zdej al mam tok fin "abčutek" al se pa tok fino prilagodim temu kar vozim....the answer is in the air :P

ps. husa še zdaleč ni dead...sampopvem. Bo pa kar strošek, ker hočem vsako najmanjšo praskico povrnit v tovarniško stanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DAMI34 said:

so mi zadišal japonci (spet) :P uni ta dragi, ne neke budget variante :P

 

Tale motocikel je budget kolega. H2 kupi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, krucymucy pravi:

Tale motocikel je budget kolega. H2 kupi.

je tudi v planu, sam ni za to temo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
1 hour ago, DAMI34 said:

hehehe..res je...več al manj verjamem sebi. Zdej al mam tok fin "abčutek" al se pa tok fino prilagodim temu kar vozim....the answer is in the air :P

 

 

Povzetek:"nimam ama benga občutka, vse mi je uredu." 
A sm prou razumu?

Feltne so mi všeč. In Črn mi je všeč. mal sm šu u kurac. kao ne maram črnih motorjev. 

image.png.9e2f1d2d83efb5e9601fc124b6377eb4.png

 

 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Kugelschreiber pravi:

 

Povzetek:"nimam ama benga občutka, vse mi je uredu." 
A sm prou razumu?

 

 

 

 

v bistvu ja..sam mam vsaj nou moped v primerjavi s tistimi, k tok časa študirajo, da ko se ravno odločijo za nakup, pride nov model na trg :P

ps. v rangu 15 kek dalje, prav slabega vzmetenja lih ni več...no pustmo trejcerko, ker je bla mimosun :D

Kar se GXa tiče, ni nihče nč pojokal okrog vzmetenja. Po defoltu hvalit XRa v primerjavi z GXom je tudi malce zgrešeno.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, Kugelschreiber said:

 

Povzetek:"nimam ama benga občutka, vse mi je uredu." 
A sm prou razumu?

Feltne so mi všeč. In Črn mi je všeč. mal sm šu u kurac. kao ne maram črnih motorjev. 

image.png.9e2f1d2d83efb5e9601fc124b6377eb4.png

 

 

Moder je lepsi. Vsaj meni no. Verjetno zaradi platisc.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!