Skoči na vsebino

KOVE (450 rally, 500x, 800x in izpeljanke)


MiNa

Priporočene objave

pred 20 minutami, DESMODUE pravi:

Skupno težišče je  nižje že zaradi samega okvirja, in uporabo lahkih materialov nad agregatom ( križa, krmilo,prtljažnik ) tega se ne da izmeriti, se pa obcuti med voznjo.

Bi ti rade volje dal za poskusit poln krog, v stoje, s polno obrnjeno balanco. Pa obnasanje pri pocasni voznji s 3km/h naravnost.

Ce sem jaz pravljicar, si ti vsevedni videc. Na podlagi fotke bos precenil,kako se zadeva pelje, kaj je izpostavljeno, komu je motor namenje in za kam.filter na mojem je bil menjan 3x, na nobenem nobene poškodbe. Če.ti povem kje in kako sem se vozil,mi pa tako ali tako ne bos verjel.

Ti bi moral reviewe na daljavo delat. Bi bil izjemno uspešen.

.

... sorči, še eno vprasanjce bi imel ... 

... kdo bo pri nas reševal reklamacije na teh mopedih ??? 

... če sem te prav razumel, boš (ali pa že imaš)  ti čez menda prodajo in servisne storitve zanj, ali bo to opravljal kdo drug ??? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Snečer pravi:

najbrž tudi nižje kot na kakšni hondi NC, a ne

danes na podlagi fotke in podatkov že marsikaj iz fotelja vidiš, da, ni nobene potrebe da narediš 20.000km za prvi vtis...

itak, da je lahkoten, če nanj presedlajo šoferji, ki so prej 300kg tank-adventurje vozili, valjda se takim odpre nov svet

Spet napačno predvidevanje.

Imam tudi bivšega lastnika t700, ki je zamenjal za kove 500x. Te zanima zakaj? Vaju povežem? Ah ne..ne bo potrebno. Snečer ve vse.

Aja vzmetenje) kyb spredaj in zadaj, oboje nastavljivo v prednapetosti,kompresiji in povratu..neka srednja žalost.

Elastičnost? Žal se z manj kot 40km/h v 6. prestavi ne mores peljati, ventile moras kontrolirati vsakih 24k.

Taka..srednja zalost.

 

pred 1 minuto, pik1 pravi:

.

... sorči, še eno vprasanjce bi imel ... 

... kdo bo pri nas reševal reklamacije na teh mopedih ??? 

... če sem te prav razumel, boš (ali pa že imaš)  ti čez menda prodajo in servisne storitve zanj, ali bo to opravljal kdo drug ??? 

Prodaja, servis, rezervni deli. Že imamo ja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DESMODUE pravi:

Spet napačno predvidevanje.

Imam tudi bivšega lastnika t700, ki je zamenjal za kove 500x. Te zanima zakaj? Vaju povežem? Ah ne..ne bo potrebno. Snečer ve vse.

Aja vzmetenje) kyb spredaj in zadaj, oboje nastavljivo v prednapetosti,kompresiji in povratu..neka srednja žalost.

Elastičnost? Žal se z manj kot 40km/h v 6. prestavi ne mores peljati, ventile moras kontrolirati vsakih 24k.

Taka..srednja zalost.

 

Prodaja, servis, rezervni deli. Že imamo ja.

.

... zanimajo me reklamacijski zahtevki, ne običajni servisi ... jih boš imel ti čez ??? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, pik1 pravi:

.

... zanimajo me reklamacijski zahtevki, ne običajni servisi ... jih boš imel ti čez ??? 

Ce imam zastopstvo, servis, rezerve dele, imam tudi reklamacijske zahtevke jasno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, DESMODUE pravi:

Spet napačno predvidevanje.

Imam tudi bivšega lastnika t700, ki je zamenjal za kove 500x. Te zanima zakaj? Vaju povežem? Ah ne..ne bo potrebno. Snečer ve vse.

Aja vzmetenje) kyb spredaj in zadaj, oboje nastavljivo v prednapetosti,kompresiji in povratu..neka srednja žalost.

Elastičnost? Žal se z manj kot 40km/h v 6. prestavi ne mores peljati, ventile moras kontrolirati vsakih 24k.

Taka..srednja zalost.

 

Prodaja, servis, rezervni deli. Že imamo ja.

saj to bo tudi unikom, da boš poznal osebno vse kupce 500x :) pa oni med sabo... bere se kot prodaja bentleya

ne vem, zakaj bi menjal t700 za 500x, v teži je minimalna razlika

kontrola ventilov ne pomeni nujno nastavljanja, sicer pa ta tvoj kupec ne loči med miljami in km, ventili pri t700 se pogledajo na 40.000km ali 24k milj, večina po kontroli pokrov zapre nazaj... 

pravljica torej o t700, natvezena...

image.png.de77a3ba5f6cb9c1eaec6fce76db34b5.png

za 500x pa jaz vidim navodila, da je treba olje in filter menjat na 5000km...

to pa je srednja žalost za adventure motor, sicer niti ne...

p.s.

lahko mi ga daš, da se poveževa, da mu dam .pdf navodil za yamaho

pred 33 minutami, pik1 pravi:

.

... zanimajo me reklamacijski zahtevki, ne običajni servisi ... jih boš imel ti čez ??? 

to se ne kvari

Popravljeno . Popravil Snečer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

35 minutes ago, pik1 said:

.

... sorči, še eno vprasanjce bi imel ... 

... kdo bo pri nas reševal reklamacije na teh mopedih ??? 

... če sem te prav razumel, boš (ali pa že imaš)  ti čez menda prodajo in servisne storitve zanj, ali bo to opravljal kdo drug ??? 

Tastar ti cist prevec sprasujes,kaksne reklamacije, ze vidm da bosta spomlad z ajdovcem skupaj ofroudala pa skakala z nepokvarljivimi kitajci.  🤣

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, DESMODUE pravi:

Ce imam zastopstvo, servis, rezerve dele, imam tudi reklamacijske zahtevke jasno.

.

... upam da se zavedaš, da je vsako stvar dosti laže prodat, kot pa potem reševat reklamacije ... in poslušat upravičene, velikokrat tudi malo manj upravičene zahtevke ... kjer žal ne bo več toliko "prostora" za prepričevanje, kot ga imaš sedaj tukaj ... tko da ...  res upam, da ti bo tudi "tisto" potem tako suvereno šlo od rok, kot ti gre tole tukaj :D:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Snečer pravi:

saj to bo tudi unikom, da boš poznal osebno vse kupce 500x :) pa oni med sabo... bere se kot prodaja bentleya

ne vem, zakaj bi menjal t700 za 500x, v teži je minimalna razlika

kontrola ventilov ne pomeni nujno nastavljanja, sicer pa ta tvoj kupec ne loči med miljami in km, ventili pri t700 se pogledajo na 40.000km ali 24k milj, večina po kontroli pokrov zapre nazaj... 

pravljica torej o t700, natvezena...

image.png.de77a3ba5f6cb9c1eaec6fce76db34b5.png

za 500x pa jaz vidim navodila, da je treba olje in filter menjat na 5000km...

to pa je srednja žalost za adventure motor, sicer niti ne...

p.s.

lahko mi ga daš, da se poveževa, da mu dam .pdf navodil za yamaho

to se ne kvari

Na 6000km se menja olje ja. Tale marketing je zanimiva zadeva. Napises 12.000km menjava olna in je zadeva top, kljub temu, da je bil prejsnji interval na enaki zasnovi agregata 6.000km...taki kot si ti ocitno padajo na te fore.

Kot menjava olja na ktm 690 enduro na 10.000km a?😉

Pravljica o.t700 natvezena? Nikakor. Poglej si na fb motoristih njegov komentar.

Sem pa imel 2019 t700 tudi sam,ampak jaz sem neverodostojen...a ne de?🤣 prodal sem jo po vrnitvi iz Maroka. Te zanima zakaj?

Hud skeptik si, poln samega sebe, obuzujes svoj prav in se nenormalno trudis dokazovat svoj prav o zadevi,ki je ne poznas.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, DESMODUE pravi:

Na 6000km se menja olje ja. Tale marketing je zanimiva zadeva. Napises 12.000km menjava olna in je zadeva top, kljub temu, da je bil prejsnji interval na enaki zasnovi agregata 6.000km...taki kot si ti ocitno padajo na te fore.

Kot menjava olja na ktm 690 enduro na 10.000km a?😉

Pravljica o.t700 natvezena? Nikakor. Poglej si na fb motoristih njegov komentar.

Sem pa imel 2019 t700 tudi sam,ampak jaz sem neverodostojen...a ne de?🤣 prodal sem jo po vrnitvi iz Maroka. Te zanima zakaj?

Hud skeptik si, poln samega sebe, obuzujes svoj prav in se nenormalno trudis dokazovat svoj prav o zadevi,ki je ne poznas.

 

o ventilih si narobe pisal... zakaj ne bi dvomil o tem kar pišeš? z neko normalno mero dvoma

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

34 minutes ago, DESMODUE said:

Hud skeptik si, poln samega sebe, obuzujes svoj prav in se nenormalno trudis dokazovat svoj prav o zadevi,ki je ne poznas.

Obstaja ime za take fante. Rece se jim spletni troli. Sneč je v trolanju tako dober, da vcasih zapnem hook, line and sinker, kljub temu da ga poznam vec kot 10 let. 
 

ker sem firbčen, zakaj si po vrnitvi z maroka prodal T7? 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, Snečer pravi:

o ventilih si narobe pisal... zakaj ne bi dvomil o tem kar pišeš? z neko normalno mero dvoma

Zamenjal milje s km...se iskreno opravičujem. Še dobro da sem se zmotil sebi v škodo a?😉

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, Kugelschreiber pravi:

Obstaja ime za take fante. Rece se jim spletni troli. Sneč je v trolanju tako dober, da vcasih zapnem hook, line and sinker, kljub temu da ga poznam vec kot 10 let. 
 

ker sem firbčen, zakaj si po vrnitvi z maroka prodal T7? 

Kupil sem jo konec 2019, ko jih še ni bilo v prodajalnah. Niti testnih.Imel sem pa lepo izkušnjo s xt600z v Tuniziji.

Pri t700 mi je bil blazno všeč agregat,pozicija mi je za moje cm tudi ustrezala.

Ko sem po utekanju motor spravil v Maroko in tam odpeljal cca 2000km, me je pa par stvari blazno zmotilo:

Vzmetenje bi z nekaj truda in denarja še rešil, visokega težišča pa ne. 

Motor super za odprte, dokaj ravne makadame, pri tehnikalijah ga agresiven agregat iz nule in visoko težišče precej ohromita. 

Pozicija zracnega filtra ni bila najboljsa za tamkajsne razmere. Za odpoved stikala stranske tacke sem.pa kriv sam,ker ga nisem prebrikal ze prej. 

Če bi imel prej možnost vsaj enodnevne testne vožnje, ga ne bi vzel. Nic bolje se ni peljala kot moja nekdanja elefantka 900ie.

Za marsikoga je pa lahko prav super motor, če ve,kje in kako ga bo uporabljal.

 

 

 

pred 10 minutami, Snečer pravi:

ti si menjal t700 za kove 500x? :) 

Tudi...vmes sem imel.se ajp pr7, husqvarno te610 in ktm 990 adv.

Nisem mislil nase,ker moje mnenje ne steje.

Na mojo stranko sem mislil. Je lepo opisal razliko: pri t7 sem imel obcutek da ona mene pelje, pri 500x pa imam obcutek da jaz njega. Po svoje je opisal,kdor bo dojel bo,kdor pa ne,pa ne😅

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Kugelschreiber pravi:

zelo sem vesel zanj, in zate. Ampak kot omenjeno, ne primerja like for like. Primerja motor ki mu ustreza, z motorji ki mu niso ustrezali. Za moje potrebe bi bil Kove 500 boljši kot M1000RRRRR in Panigale v4s. A to pomeni da je bolši motor? Se razumeva?

 

Čakam da kitajce postavijo ob bok tradicionalnim znamkam. Primerjalni test recimo CF800 Vs Vstrom 800 Vs Kove 800. Scrambler 800, Norden, 890ADV....

Vem da beseda teče več al manj o 500ccm, in da so ta segment zelo zapostavljali, saj je honda edini brand s sodobnim 500 motorčkom.  

Drugace imas res dobro idejo,ki je zelo podobna moji:

V mislih imam primerjalni test kove800x, touareg 660, t7, ktm 890r.

Ostalih ne bi niti tlačil zraven zaradi same namembnosti in parametrov. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tak test bi bil zanimiv, seveda odvisno kdo bi ga odpeljal in kako..... vedno je pristen dvom objektivnosti in subjektivna ocena voznikov....... na YT si lahko pogledamo X testov enakih modelov določenega razreda, priznanih novinarjev iz stroke, pa različni "zmagovalci", zato je za vsakega, ki nakupuje bajk, določenega razreda, najbolje, da se SAM odpelje z vsakim, ki mu je v širšem izboru in ugotovi kaj mu najbolj paše, ljudje smo različni, imamo različne poglede, preference, zahteve, cilje, potrebe......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Luka66 pravi:

Tak test bi bil zanimiv, seveda odvisno kdo bi ga odpeljal in kako..... vedno je pristen dvom objektivnosti in subjektivna ocena voznikov....... na YT si lahko pogledamo X testov enakih modelov določenega razreda, priznanih novinarjev iz stroke, pa različni "zmagovalci", zato je za vsakega, ki nakupuje bajk, določenega razreda, najbolje, da se SAM odpelje z vsakim, ki mu je v širšem izboru in ugotovi kaj mu najbolj paše, ljudje smo različni, imamo različne poglede, preference, zahteve, cilje, potrebe......

... po moje bi bil jest najbolj objektiven za napisat test...  :D

... najbolj objektivno/transparentno/nevtralno/nepristransko/izvedensko/neprofesionalno mnenje bi lahko podal samo jest izmed vas tule gor prisotnih, ker nisem še okužen z nobenim premium motorjem...edina izkušnja z offroudanjem mi je moj TOMOS ATX...  :D 

...grem stavit, da bom navdušeno napisal kakršnokoli mnenje oz. oceno teh mopedov...   :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, Luka66 pravi:

Tak test bi bil zanimiv, seveda odvisno kdo bi ga odpeljal in kako..... vedno je pristen dvom objektivnosti in subjektivna ocena voznikov....... na YT si lahko pogledamo X testov enakih modelov določenega razreda, priznanih novinarjev iz stroke, pa različni "zmagovalci", zato je za vsakega, ki nakupuje bajk, določenega razreda, najbolje, da se SAM odpelje z vsakim, ki mu je v širšem izboru in ugotovi kaj mu najbolj paše, ljudje smo različni, imamo različne poglede, preference, zahteve, cilje, potrebe......

Je res...ves kaj je problem? Ali niso na voljo, ali pa ga dobis za zelo omejen cas. To je velika tezava ce mene vprasas

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda bi se jih v tem razredu lahko celo zbralo za en "skupinski" primerjalni 2-3 dnevi test, ker so taki bajki, ki jih imajo zastopniki v glavnem v testni floti: Aprilia Tua 660, KTM 790/890, Yam T700, Husqa,.....bi pa bil to, za Slo razmere, kar zahteven organizacijski projekt, tudi nekaj finančnega vložka bi terjal, verjetno še največji izziv izbrati strokovne, izkušene, nepristranske test rajderje :)   bi se pa spet kresala mnenja in veliko pisalo, odlično za prepoznavnost novega brenda na trgu...... no saj to se že sedaj tukaj :)   za ...... konjem se kadi 👍  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, Luka66 said:

Morda bi se jih v tem razredu lahko celo zbralo za en "skupinski" primerjalni 2-3 dnevi test, ker so taki bajki, ki jih imajo zastopniki v glavnem v testni floti: Aprilia Tua 660, KTM 790/890, Yam T700, Husqa,.....bi pa bil to, za Slo razmere, kar zahteven organizacijski projekt, tudi nekaj finančnega vložka bi terjal, verjetno še največji izziv izbrati strokovne, izkušene, nepristranske test rajderje :)   bi se pa spet kresala mnenja in veliko pisalo, odlično za prepoznavnost novega brenda na trgu...... no saj to se že sedaj tukaj :)   za ...... konjem se kadi 👍  

Testna ruta pa po jadranki dol, čez hribe domol. navrži še flašo šnopsa in vži kamero. Jaz bi to gledal :D

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, Luka66 pravi:

Morda bi se jih v tem razredu lahko celo zbralo za en "skupinski" primerjalni 2-3 dnevi test, ker so taki bajki, ki jih imajo zastopniki v glavnem v testni floti: Aprilia Tua 660, KTM 790/890, Yam T700, Husqa,.....bi pa bil to, za Slo razmere, kar zahteven organizacijski projekt, tudi nekaj finančnega vložka bi terjal, verjetno še največji izziv izbrati strokovne, izkušene, nepristranske test rajderje :)   bi se pa spet kresala mnenja in veliko pisalo, odlično za prepoznavnost novega brenda na trgu...... no saj to se že sedaj tukaj :)   za ...... konjem se kadi 👍  

Bilo bi perfektno ja. Problem je, kot si omenil nepristranskost. Ponekod v tujini izvedejo zadevo kar z lastniki samimi.

In vsak pelje vsakega na podobnih terenih, dela zapiske in podeljuje skupne ocene.

Tudi ce vsak malo potegne na svojo stran, tudi zato ker je svojega motorja navajen, vsaj ves, da ni zadeva financno podprta.

pred 24 minutami, TakeALookAround pravi:

Riemannu ga dej za en filmcek posnet, vse pohvali, KTM; BMW; Yamaho, kar pac vozi :)

Se najraje pa staro at750 zadnje case😉

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naslov, kot da blajerce mežikajo soncu…ne, mehank ni prtegnil oljnih cevi pa benz ščije, ker smo modificirali mal po svoje…ABS IMO mora bit uzgan ob zagonu motorja? Da puscajo parkiran motor na kontktu, ne vem ce je za komentirat…

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, DESMODUE pravi:

Kot menjava olja na ktm 690 enduro na 10.000km a?😉

No to pa mene zanima.

Kot je meni znano, z lahkoto (preverjeno) .

Malo je sicer odvisno od "uporabe" . Moj je še vedno "živ" pa sem menjal med 6 in tudi čez 10k km.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   1 član

    • DESMODUE
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!