Skoči na vsebino

KOVE (450 rally, 500x, 800x in izpeljanke)


MiNa
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

Priporočene objave

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

jaz na 790 mitas 07+ ni problema :P zdej če huso 901 dam bo nepošteno :D

cesto lahko izbereš ti :D

Evo! Imava zmenek😅

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DESMODUE pravi:

Bos prisel okrog 15.01 do mene😉

prvi lep vikend te zvrcnem...mam namen v Paklenico kot vsako leto konec decembra..žal bo husa (790 ma gumo čist fuč, ma po asfaltu lima bolje kot nova)..ma bom vozil z 20% rezerve...po asfaltu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A vi sedaj o MotoGP drkanju ali "normalni" vožnji??

Če dohitiš šleperja, še ne pomeni da moraš brez zaviranja mimo. Lahko tudi malo popustiš, počakaš 2 ovinka in ga na malo daljši ravnici prehitiš tudi z manj konji.

Na koncu je do paklenice samo cca. 3 min razlike. Pokalov pa itak ni.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pac mal bl navijes mlincek pa gre. Desert sleda 800 mors tud v obrate nazgat, da potegne. Zdej, a ti gre to na kurec, je pa drugo.:D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, ftp pravi:

A vi sedaj o MotoGP drkanju ali "normalni" vožnji??

Če dohitiš šleperja, še ne pomeni da moraš brez zaviranja mimo. Lahko tudi malo popustiš, počakaš 2 ovinka in ga na malo daljši ravnici prehitiš tudi z manj konji.

Na koncu je do paklenice samo cca. 3 min razlike. Pokalov pa itak ni.

 

Bravo! Tocno to! To mu hocem pokazati   praksi. Nic ne izgubis.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mamo zbrisani pravico pisat v to temo, al ne?:book:

Sprašujem za kolega😁

Za dirko se ne bo prjavu, k nima zimske opreme...bi pa kupu 500x, če bi dobu zimske gume (oznaka Winter*****) poleg...

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

29 minutes ago, DESMODUE said:

Bravo! Tocno to! To mu hocem pokazati   praksi. Nic ne izgubis.

Saj to vsi vemo, ampak, ful sodite svet po sebi. Ful. Ne vem ce sm letos solo na motorju naredil 2000km. Verjetno nisem.  Ko je @miran985 omenil da v dvoje kar gre, pa z gospo skup vagata 130 kil, bi se od sramu kar v zemljo ugreznil. 40 sm jih zgubil, pa jih je 5 nazaj prslo in sm kr naprej na 115. Se oblecem, nalijem poln tank in je na Capici vec kil kot onadva. Kje je se guspa, kje so kufri. S kufri pa vemo kako je, vec kufrov=bols izlet. In zdej pejt s 500 ccm na en fin prelaz, cez 2000mnm, na mal redkej zrak…a bo vidlo kdaj 3 brzino, al ga bom gonu na Gavio prva druga prva druga? Poletje 17 sva deloma prezvela na bajeslovni Pegici, pegaso 650. Saj sva sla, tud kaka vecdnevna furca je sla skozi,  al nekega veselja v voznji ni blo, res ne. Prehitet šleperje je slo, kako hitri so se mi zdeli avtobusi, ne znam povedat. 

IMG_7064.jpeg

IMG_7610.jpeg

IMG_7585.jpeg

IMG_3646.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

Golf 2 dizl te naščije povsod. 

Evo @DAMI34 s tem zapisom si izgubil vso svojo kredibilnost.

Še enkrat preračunaj težo, moč ter navor Golfa in mlinčka od 500ccm pa da vidimo :whistle::naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DESMODUE pravi:

Bravo! Tocno to! To mu hocem pokazati   praksi. Nic ne izgubis.

ne, se ne razumemo, jaz bi rad videl kako s 500ccm  zlahka skočiš mimo...do pakle pa je na koncu razlika, preverjeno:

če puliš kot wosu in maš 3 pavze

=

voziš po omejitvah in imaš 2 pavze

 

 

Štos je bil ena smešna debata, ki se rada zapiše že v mlinčkih 650ccm kok sune. In nadaljuje v kove kako 500x zlahka prehiti šlepar. Vse ostalo je pa nardila zima in preveč časa :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Kugelschreiber pravi:

Saj to vsi vemo, ampak, ful sodite svet po sebi. Ful. Ne vem ce sm letos solo na motorju naredil 2000km. Verjetno nisem.  Ko je @miran985 omenil da v dvoje kar gre, pa z gospo skup vagata 130 kil, bi se od sramu kar v zemljo ugreznil. 40 sm jih zgubil, pa jih je 5 nazaj prslo in sm kr naprej na 115. Se oblecem, nalijem poln tank in je na Capici vec kil kot onadva. Kje je se guspa, kje so kufri. S kufri pa vemo kako je, vec kufrov=bols izlet. In zdej pejt s 500 ccm na en fin prelaz, cez 2000mnm, na mal redkej zrak…a bo vidlo kdaj 3 brzino, al ga bom gonu na Gavio prva druga prva druga? Poletje 17 sva deloma prezvela na bajeslovni Pegici, pegaso 650. Saj sva sla, tud kaka vecdnevna furca je sla skozi,  al nekega veselja v voznji ni blo, res ne. Prehitet šleperje je slo, kako hitri so se mi zdeli avtobusi, ne znam povedat. 

IMG_7064.jpeg

IMG_7610.jpeg

IMG_7585.jpeg

IMG_3646.jpeg

Vsakemu svoje seveda. Moto užitkov je veliko vrst, ne samo en tip motorja in eno cesto v nedogled drajsat. 

Ti za tvoje potrebe o 500ccm nimas kaj razmisljat, ker bi bilo to en kup nepotrebnega matranja. Vseh treh.

Ce bi imel crne LeoVincije gor bi prisegel da je moja bivsa😉

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, raza pravi:

A mamo zbrisani pravico pisat v to temo, al ne?:book:

Sprašujem za kolega😁

Za dirko se ne bo prjavu, k nima zimske opreme...bi pa kupu 500x, če bi dobu zimske gume (oznaka Winter*****) poleg...

 

mate, sam očitno vas preveč boli ker bova samo 2 na gridu :P

 

pred 6 minutami, MiNa pravi:

Evo @DAMI34 s tem zapisom si izgubil vso svojo kredibilnost.

Še enkrat preračunaj težo, moč ter navor Golfa in mlinčka od 500ccm pa da vidimo :whistle::naughty:

mogoče sem štirko mislu , no, TDI :P

ps. pa ne računaj samo teže avta ali motorja dodaj še dve osebe na moped v zimski opremi.

Kaj si pa kdo o moji kredibilnosti misli, mi čist dol visi :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

ne, se ne razumemo, jaz bi rad videl kako s 500ccm  zlahka skočiš mimo...do pakle pa je na koncu razlika, preverjeno:

če puliš kot wosu in maš 3 pavze

=

voziš po omejitvah in imaš 2 pavze

 

 

Štos je bil ena smešna debata, ki se rada zapiše že v mlinčkih 650ccm kok sune. In nadaljuje v kove kako 500x zlahka prehiti šlepar. Vse ostalo je pa nardila zima in preveč časa :P

 

500 dvovaljniki ne suvajo...so pa zelo hitri.😉 Stej kdaj sekunde, od trenutka ko.odpres plin, se premaknes na levo stran, prehitis, in se vrnes nazaj preko sredinske crte. Avta,sleperja,cesarkoli,ki pred tabo.vozi okrog 85km/.

Poskusi to v 3,4,5,6 prestavi in stej sekunde.

To je.merodajen podatek,ne obcutek,kako nekaj nekam sune. Tisti sunek je subjetivne narave, verjemi mi. Enaka zadeva je s kove 450 rally, v primerjavi s kakim ktm 450exc.😉

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, DAMI34 pravi:

mogoče sem štirko mislu , no :P

 Saj poznaš uno: prije stavljanja jezika u pogon....

Ne mi rečt, da te tipkovnivca ne uboga :lol1:

Popravljeno . Popravil MiNa
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, DESMODUE pravi:

500 dvovaljniki ne suvajo...so pa zelo hitri.😉 Stej kdaj sekunde, od trenutka ko.odpres plin, se premaknes na levo stran, prehitis, in se vrnes nazaj preko sredinske crte. Avta,sleperja,cesarkoli,ki pred tabo.vozi okrog 85km/.

Poskusi to v 3,4,5,6 prestavi in stej sekunde.

To je.merodajen podatek,ne obcutek,kako nekaj nekam sune. Tisti sunek je subjetivne narave, verjemi mi. Enaka zadeva je s kove 450 rally, v primerjavi s kakim ktm 450exc.😉

res smo zašli...bogato. Tudi 250ccm skuter prehiti šlepar. Dokaj z lahkoto.

Ko se pa gre za resno debato, namreč imel sem vse, tudi skuter prevozil še pa još kmjev in z enim in z drugim, mi je čisto jasno da nekaj (da tudi Kove) od 450 ali 500ccm ne more kar zlahko skočiti mimo. Pač je potrebno nekoliko počakati in poiskati primeren prostor, ter zabiti dve dol. Vsak ki hvali nekaj v tej conu moči, kako to nekaj skoči mimo, je smešno ali pretiravanje, sploh če se doda priponka " v dvoje".

ps. o sunku se šalim, sunek kako sune izvira iz teme "versis 650" avotorja Snecija.

Mal pretiravamo, s temi dokazi kako potegne. 

Hotel sem poudariti in zdaj že nadaljujemo par strani dolgo debato, da kupovanje 500x iz naslova "ker dobro potegne" je mimosun pri nakupu. 500x lahko oziroma ima en kup boljših in zanimivih lastnosti kot pa je "da dobro potegne v dvoje"- 

pred 6 minutami, MiNa pravi:

 Saj poznaš uno: prije stavljanja jezika u pogon....

Ne mi rečt, da te tipkovnivca ne uboga :lol1:

ne ti čez golfa dvojko govort :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, Kugelschreiber pravi:

Saj to vsi vemo, ampak, ful sodite svet po sebi. Ful. Ne vem ce sm letos solo na motorju naredil 2000km. Verjetno nisem.  Ko je @miran985 omenil da v dvoje kar gre, pa z gospo skup vagata 130 kil, bi se od sramu kar v zemljo ugreznil. 40 sm jih zgubil, pa jih je 5 nazaj prslo in sm kr naprej na 115. Se oblecem, nalijem poln tank in je na Capici vec kil kot onadva. Kje je se guspa, kje so kufri. S kufri pa vemo kako je, vec kufrov=bols izlet. In zdej pejt s 500 ccm na en fin prelaz, cez 2000mnm, na mal redkej zrak…a bo vidlo kdaj 3 brzino, al ga bom gonu na Gavio prva druga prva druga? Poletje 17 sva deloma prezvela na bajeslovni Pegici, pegaso 650. Saj sva sla, tud kaka vecdnevna furca je sla skozi,  al nekega veselja v voznji ni blo, res ne. Prehitet šleperje je slo, kako hitri so se mi zdeli avtobusi, ne znam povedat. 

Sem tvojih mer in sva se z ženo  vozila z F650 s 48 konji v enem cilindru. Na Vršič je šlo kar spodobno, lovil RT-ja in RS-a, težava je bila samo hitrost nad 110 km/h torej AC hitrosti. Tega je nekih 23-24 let nazaj, sam konji so pa isti.

Nobena težava niso dolomiti oz. višina 2000m.- Vse zmore z dovoljenimi hitrostmi, samo tam kjer grem jaz z GS-om v 6 s 3k obrati, bo on v 4 s 5k obrati. Če pa pride gor pol minute kasneje pa noben problem.

Poznam nekaj takih ki v dvoje z RE Himalayan 411 (24konjev) v dvoje potuje.

Načeloma 500ccm dovoljuje spodobno potovalno hitrost, razlika je samo v ljudeh in kaj jim paše. Saj v dolomite hodijo tudi s kolesi, pravzaprav so jih polni hribi. Nekateri uživajo tudi počasi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, DAMI34 pravi:

res smo zašli...bogato. Tudi 250ccm skuter prehiti šlepar. Dokaj z lahkoto.

Ko se pa gre za resno debato, namreč imel sem vse, tudi skuter prevozil še pa još kmjev in z enim in z drugim, mi je čisto jasno da nekaj (da tudi Kove) od 450 ali 500ccm ne more kar zlahko skočiti mimo. Pač je potrebno nekoliko počakati in poiskati primeren prostor, ter zabiti dve dol. Vsak ki hvali nekaj v tej conu moči, kako to nekaj skoči mimo, je smešno ali pretiravanje, sploh če se doda priponka " v dvoje".

ps. o sunku se šalim, sunek kako sune izvira iz teme "versis 650" avotorja Snecija.

Mal pretiravamo, s temi dokazi kako potegne. 

Hotel sem poudariti in zdaj že nadaljujemo par strani dolgo debato, da kupovanje 500x iz naslova "ker dobro potegne" je mimosun pri nakupu. 500x lahko oziroma ima en kup boljših in zanimivih lastnosti kot pa je "da dobro potegne v dvoje"- 

ne ti čez golfa dvojko govort :P

 

Si zadel bistvo ja..dve dol pa gre. Kot.sem rekel, stil.viznje je tu glavna stvar.

In ja, pri 500x sem vedno poudarjal druge kvalitete. Stojim pa za tem, da ce ga pravilno peljes, ne pogresas veliko. Ne bos pa s 6 prehiteval sleperja. Ce ga poskusis,ni kriv motor,ampak voznik.

pred 2 minutami, MiNa pravi:

S petstotko se privlečeš kamor češ pa še veliko vidiš med potjo.

Menda tudi to nekaj šteje.

ps, kdaj bo dirka??

Dirka? Spoznavna vožnja misliš?😉

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi v 3ji in 4i, boš še vedno rabil nekoliko pomisliti in pogledati, da je dovolj prostora. Na 600ccm (80konj) sva z mojo prevozila celo Yugo, pa je bilo v gneči kr muka. Že 800 ccm se pozna in gre bolj zlahka. In tule je bil moj point cele "melodrame" ki se je iz tega razvila v tej temi. Kove pa dela 800ccm mar ne.

V glavnem, definitvno te kontaktiram ko bo primerno vreme, da pretegnomo krake motorjem do pakle.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa pozabil povedati kaj je bistvo:

Recimo kove 800 napram cf moto 800:

Razlika v teži je skoraj 50 kg...no mal pretiravam vsaj 40 kg.

To je teža sopotnika, kar se prekleto pozna. Na pospeških in na zaviranju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 58 minutami, DESMODUE pravi:

Si zadel bistvo ja..dve dol pa gre. Kot.sem rekel, stil.viznje je tu glavna stvar.

In ja, pri 500x sem vedno poudarjal druge kvalitete. Stojim pa za tem, da ce ga pravilno peljes, ne pogresas veliko. Ne bos pa s 6 prehiteval sleperja. Ce ga poskusis,ni kriv motor,ampak voznik.

Dirka? Spoznavna vožnja misliš?😉

Ja tud tko se na začetku parih minut vožnje reče😂

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Hytech pravi:

Ja tud tko se na začetku parih minut vožnje reče😂

Sprejmanje stav se je tudi ze pricelo...kar pogumno😅

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!