Skoči na vsebino

Moto Guzzi Stelvio 1000 (l. 2024)


Andrejcer

Priporočene objave

No pa smo, moja nova beštja je prišla domov, kratek krog 25 km, ravno da me zrajca 😜...hitri vtis obeta zelooo dobro, kot da bi narejen na mero zame, ergonomija zadeta v polno, vsaj po mojem občutku, kot da ga poznaš že dolgo let, motor poln navora, sledi utekanje 1500 km, quick shifter je super zadeva in lepo deluje, priporočam ta dodatek, zaenkrat šele dobro raziskujem, tudi vse funkcije in armaturno ploščo, pff sistem deluje dobro, mrtve kote javlja na ogledalih in armaturni, ni moteče, opaziš pa, kar je lahko ključno za varnost, kaj več pa po več prevoženih kilometrih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opalaaaaa

Imaš že kakšen kovček zraven? Ker prve pomoči nimaš kam dati, je tako?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Tedybear pravi:

Opalaaaaa

Imaš že kakšen kovček zraven? Ker prve pomoči nimaš kam dati, je tako?

 

Ne, nič še, zaenkrat imajo samo stranske original, ostalo se čaka, tudi centralno stojalo, zaščito motorja z meglenkami še čakam, ko dobijo peljem dol da zmontirajo.

Za končke še razmišljam kaj bi, že prve pomoči nimaš kam dat...bo hitro treba nekaj nabavit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, Tedybear pravi:

V garaži. 😀 

 

IMG20240529172056.jpg

Naj ti dobro služi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, Tedybear pravi:

V garaži. 😀 

 

IMG20240529172056.jpg

Srečno vožnjo!

Boš povedal, pa pridem pogledat ob priliki, če lahko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, raza said:

Srečno vožnjo!

Boš povedal, pa pridem pogledat ob priliki, če lahko?

Absolutno.

Če rabiš GSM, sporoči v box.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

52 minutes ago, maxxa said:

Koncno!!

Pa ja, da ga nisi tud ti čakala? 😜

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Tedybear pravi:

V garaži. 😀 

 

IMG20240529172056.jpg

Javi kako so prvi vtisi, km...jaz nisem še uspel neke prave fure narediti, kar pa sem so vtisi zelo pozitivni 👌

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Naredil dobrih 40 kilometrov. Vtisi, oziroma bolj primerjava z Versysom 1000.

Ergonomija je za mojih 186 " u nulo".  Krmilo in stopalke so tam, kjer morajo biti. Navora čez glavo. Sedež bolj trd, pa na prvo žogo tudi bolj udoben. To bo jasno po par 100 dnevno prevoženih. Kvaliteta izdelave? Tako, na hitro vizuelno ob prevzemu....nisem našel kakšnih izstopajočih zadev. Recimo na Kawi, če si od spredaj dobro pogledal, je bil razmik med lučjo in plastiko, ki jo "objame", na eni strani vsaj pol cm širši, kot na drugi.

Kako bi rekel...moški motor. Na semaforju sem pri Versysu vedel da " laufa" le če sem poškilil na obratomer  ( nobenega tresenja, povsem tiho delovanje..) MG ti to pove z glasnim rohnenjem in tresenjem.

To ti pokaže tudi pri speljevanju. Nekako dosti bolj grobo. Tu še nimam pravega občutka. 

Vetrobran mi je rahlo prenizek, ker je glasnejše, kot pri Kawi. MG je težji. To sem občutil pri ročnem premikanju v garaži.

Menije moram pa še naštudirati. 

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Odkrito? Tole me je zmatralo:

IMG20240526090136.jpg

Pol pa dva viskija in pivo za poplaknit...ponoči pa žeja....nismo mogel zaspati, sem pa šel mal na comp ..

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 5/17/2024 at 10:25 AM, kasti said:

Jaz sem bratu namontiral univerzalno Givi Monokey ploščo, dokler ne pride prav tipska za Stelvio.

 

 

Katero ploščo točno si namontiral?

Je montaža " nežna", ali je potrebno kaj vrtat, brusiti???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Tedybear pravi:

Katero ploščo točno si namontiral?

Je montaža " nežna", ali je potrebno kaj vrtat, brusiti???

Tole sem montiral: **********************

Ni potrebna nikakršna predelava. Sicer pa Kappa že ima tipsko ploščo za Stelvio, Givi jo bo imel pa vsak čas. Obe plošči pa seveda ustrezata za Monokey kovčke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
pred 19 urami, Tedybear pravi:

To ti pokaže tudi pri speljevanju. Nekako dosti bolj grobo.

Temu se reče clock 😅

Nosilce za top case ponujajo tako Givi kot tudi Mytech, Shad itd. Shad, če se ne motim, stoji za originalnimi kovčki.

Mislim, da Frenk Castle še ni izdelal nosilca za Stelviota, bi ga pa bilo vredno vprašati, če ima morda namen v kratkem, ker je res priden - lična in kvalitetna izdelava + dobiš vse dodatke v kompletu s kufrom (nosilec, oblečeno notranjost, naslon). Njegovi kufri ne premočjo, ne odpadajo in se jim ne odpira pokrov med vožnjo (to dandanes ni samoumevno).

Popravljeno . Popravil 3nity
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
On 5/17/2024 at 10:25 AM, kasti said:

 

21 minutes ago, 3nity said:

Temu se reče clock 😅

Nosilce za top case ponujajo tako Givi kot tudi Mytech, Shad itd. Shad, če se ne motim, stoji za originalnimi kovčki.

Mislim, da Frenk Castle še ni izdelal nosilca za Stelviota, bi ga pa bilo vredno vprašati, če ima morda namen v kratkem, ker je res priden - lična in kvalitetna izdelava + dobiš vse dodatke v kompletu s kufrom (nosilec, oblečeno notranjost, naslon). Njegovi kufri ne premočjo, ne odpadajo in se jim ne odpira pokrov med vožnjo (to dandanes ni samoumevno).

Par ur star odgovor direktno iz Kappe:

the first production is already on sale but the problem is that no dealers buys them unless they have requests from customers. The next production of this rack, will be available from June 18 but we recommend that you order them from your trusted dealer

Best regards

 

 

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes do Jezerskega. Nad 100km/h postane kar bučno. Bo treba najti rešitev, če že višjega vetrobrana ne bo. Še ena podrobnost, ki me je malo motila. Gumb za smernike je malo..daleč. Hočem reči...da vklopim levi smernik, torej pritisk na tipko iz desne strani, moram, glede na optimalni položaj,  rahlo premakniti  celo roko. 

Drugače pa...za kar nekaj motoristov na Kawah Z ( 750, 1000), je semafor samo zato, da jim pokvari povprečni čas. Gremo na čelo kolone, pa naprej v rdečo. Bomo že nekako..saj smo MOTO JACKI.

 

IMG20240602143139.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

celoten sklop komand na levi in desni lahko premakneš, če ni že do konca ročice, prav tako ga lahko rotiraš.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na to nisem niti pomislil ....bom preveril .....če se še kaj lahko premakne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz si moje vedno zrotiram, da odgovarja moji drži rok. Večinoma pa same ročice zavore in sklopke odmaknem stran za kake 0,5cm, da mam več filinga potem na prstu. V glavnem vse se da, je pa možno da boš moral najprej samo ročico sklopke ali zavore) na kateri je običajno še ogledalo odmaknit par mm in nato sklop komand.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
pred 40 minutami, DAMI34 pravi:

celoten sklop komand na levi in desni lahko premakneš, če ni že do konca ročice, prav tako ga lahko rotiraš.

 

Mogoče pa to ne bo držalo na vsakem motorju! Mnoga stikala imajo plastičen jeziček, ki se zaskoči v luknjo v kmilu in s tem prepreči rotacijo-premikanje. Za demontažo rabiš celo posebno orodje, da izmakneš čep iz utora-luknjice. 

Zatorej velja previdnost, kajti če se to polomi je rešitev nabava novega stikala!

d4c6_s.jpg.7c8e95fc4950c6ecf50b8736c48ec9dd.jpg

Popravljeno . Popravil raza
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, raza pravi:

Mogoče pa to ne bo držalo na vsakem motorju! Mnoga stikala imajo plastičen jeziček, ki se zaskoči v luknjo v kmilu in s tem prepreči rotacijo. Za demontažo rabiš celo posebno orodje, da izmakneš čep iz utora-luknjice. 

Zatorej velja previdnost, kajti če se to polomi je rešitev nabava novega stikala!

ma tudi ktm . Ampak to je zato, da je na pravi lokaciji kar se tiče naklona okrog svoje osi. Definitivno ne vem kako ima stelvio, vsi moji do sedaj so imeli možnost da jih odvijačim, sicer ne vem kako bi lahko potem kdorkoli krmilo menjal.

Se pa strinjam, previdnost pri demontaži je potrebna, običajno za manjše popravke ne rabiš niti demontirat, samo mal odtisneš vijak, ki drži zgornji in spodnji del plastike skupaj in preveriš, če gre in do kje rotacija, oziroma pomik levo desno. Govorim za minimalne premike tja do 0,5cm, ma se pozna.

tudi naklon krmila igra neko vlogo, kajti če je bolj naprej in bolj visoko, drugače leži roka na krmilu kot če je krmilo bolj nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   2 članov

    • Tedybear
    • Matjaž10
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!