Skoči na vsebino

Motosvet sekcija Dolenjska


Priporočene objave

Šentjanž bom že našel na zemljevidu, kaj pa gostilno? A to je tista, kjer smo se zadnjič ustavil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, naj bo, "sliči na hrenovko",...

Kaj pa mal bolj zgodaj ? Preden se boste nakofetkal, bo 11... :P

(8.30 +/-5 ?)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jp, tam kt smo že pil, tist je pr Milčku.

Meni bolj zgodaj bolj odgovarja. Js bom pr Milčku ob 8.30.

Kdor se želi pridružiti naj kar uleti na gathering point.

Ajd!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo nas nazaj. Nockalmstrasse :worship: smo prevozil, izlet je bil relativno na izi za 1 dan. Odhod je bil ob 9.00 iz Šentjanža, vmes nekaj krajših postankov, razen za večerno kosilo v Gozd Martuljku. Doma na Dolenjskem smo bili ob 21.00. Eni pravijo, da smo naredil cca 700 km, jaz jih nisem štel. En tank bencina iz KG nazaj v KG.

Ceste so bile dobre, na čase malo mokre, najboljši odseki pa so bili suhi, da smo lahko žgali mašine v hrib. Muh pa ni bilo.

Pot: Šentjanž - LJ - Kranjska Gora - Korensko Sedlo - Beljak - Feldkirchen - zavili levo proti Nockalmstrasse - čez Turarerhohe (glej sliko Hayabuse)- na sever v smeri St.Michel - obrnili nazaj na jug in čez Katschberg na Krems - Innerkrems - vstop v nacionalni park 7€ - Eisentalhohe (na sliki) - spust nazaj proti Feldkirchnu - Beljak - KG - LJ - NM

lp :fredy:

post-400-1183971143_thumb.jpg

post-400-1183971160_thumb.jpg

post-400-1183971922_thumb.jpg

post-400-1183971930_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:yea1: Podvig smo uspešno izpeljali!

Zdej k sem se spočil in naspal, lahko rečem da je bla lušna turca!

Ko smo pa videli tisti prototip od Hayabuse, smo pa sam :eek:

Barth, March, Piksna kam jo pa drug teden mahnemo? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:yea1: Podvig smo uspešno izpeljali!

Zdej k sem se spočil in naspal, lahko rečem da je bla lušna turca!

Ko smo pa videli tisti prototip od Hayabuse, smo pa sam :eek:

Barth, March, Piksna kam jo pa drug teden mahnemo? :whistle:

Ja lepo turo ste naredili, pa še ta Turarerhohe - jezero vidim sedaj brez ledu. Tam se včasih smučkamo.

Hm, drug vikend gremo proti triglavu peš, naslednji služba, potem pa Črna gora.

Sicer, pa v naprej planirat ..................... :naughty: Najboljše je tako kot je bilo v petek, bom na hiter zakuril krušno peč,..........................................

Bom jutri kakšno sliko gor prilepil.

LP, Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse člane MK Novo mesto se organizira v nedeljo 15,07,2007 celodnevni izlet na Vršič ,odhod izpred CC-eja BTC ob 7,oo !!!!!

Sem glih to nedeljo naredil krog, NM-LJ-Kranjska gora-Vrsic-Bovec-LJ-NM,ampak bom sel se enkrat,ker Soča je prelepa.Se dobimo v CC-ju. :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja lepo turo ste naredili, pa še ta Turarerhohe - jezero vidim sedaj brez ledu. Tam se včasih smučkamo.

Hm, drug vikend gremo proti triglavu peš, naslednji služba, potem pa Črna gora.

Sicer, pa v naprej planirat ..................... :naughty: Najboljše je tako kot je bilo v petek, bom na hiter zakuril krušno peč,..........................................

Bom jutri kakšno sliko gor prilepil.

LP, Robert

Saj res... pizza večer je fajn ratal. Hvala za gostoljubje. A ste bili še dolgo na vrtu potem k sem šel naprej?

Črna gora a! Boš imel priložnost da postaviš Garmina na pravi test. Verjetno ti take table po črni gori ne bodo delale težav... :D

post-9811-1184052996_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Ni3ous
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:yea1: Podvig smo uspešno izpeljali!

Zdej k sem se spočil in naspal, lahko rečem da je bla lušna turca!

Ko smo pa videli tisti prototip od Hayabuse, smo pa sam :eek:

Barth, March, Piksna kam jo pa drug teden mahnemo? :whistle:

V nedeljo ima naš MKNM izlet v posočje, tako da sem jim bom najbrž pridružil. Dolomite zaenkrat še šparam za dopust - kot sem že govoril ta vikend. Konec julija, začetek avgusta planiram dolomite, naprej čez stelvio, do Švice, mogoče začetek Francije. Če koga mika, naj se javi. Jaz imam po 20. juliju 1 mesec dopusta, tako da se da zmenit za daljšo turo (7-10 dni). Možnost je tudi za (severo) vzhodno evropo (češka, slovaška, poljska, baltiške države) - poceni variante, šotori, zvečer kak pir ali 2. Če pa koga mika, da bi pičil čim hitreje (gor in nazaj, 10 dni, po avtocesti do švedske, norveške) na Nordkapp in čimbolj poceni variante, pa sem še vedno pripravljen it.

Mogoče se lahko za soboto zmenimo - npr. morje, Krk, jadranska magistrala, lahko pa bi raziskovali tudi SLO, npr. Štajersko, Prekmurje (kako dobro koliko v tistih krajih), nazaj čez Koroško.

Ima kdo drug kako dobro idejo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj res... pizza večer je fajn ratal. Hvala za gostoljubje. A ste bili še dolgo na vrtu potem k sem šel naprej?

Črna gora a! Boš imel priložnost da postaviš Garmina na pravi test. Verjetno ti take table po črni gori ne bodo delale težav... :D

Mislim, da je že bilo tam okoli polnoči.

Danes končno spravil svojega zumota na v stroma.

Sprobal sem ga do Jankota in mimo tvoje hiše. Šentjanž pokrit. :naughty:

Črna gora bo pa test, takole pa zgleda na mopedinutu.

LP, Robert

post-13958-1184185807_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče se lahko za soboto zmenimo - npr. morje, Krk, jadranska magistrala, lahko pa bi raziskovali tudi SLO, npr. Štajersko, Prekmurje (kako dobro koliko v tistih krajih), nazaj čez Koroško.

Ima kdo drug kako dobro idejo?

Dobro ne, bi pa šel (spet) do morja. Lahko do Senja... :krneki: Kaj pa Italija pravi ? Sever bo brez vode, kot kaže, prevroč...

Sem glih slišal, da ima morje 24°C ! :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Sem glih slišal, da ima morje 24°C ! :blink:

mlakuža

Kolpa je sedaj idealna, s svojimi 19 °C ;)

eno vprašanje, kako kaj stojijo dolenjske ride, ovinki med Laščami in Dvorom? Se kaj folka zbira tam?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mlakuža

Kolpa je sedaj idealna, s svojimi 19 °C ;)

eno vprašanje, kako kaj stojijo dolenjske ride, ovinki med Laščami in Dvorom? Se kaj folka zbira tam?

Še so tam. Na srečo, se ne (danipotemkakihbedarijponepotrebnempress). :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam so useeno fajn ovinki, čisto druga pesem kot pa naprej proti Kočevju. Se danes peljal dvakrat tam. Kako je razfukana ratala tista cesta od lašč naprej :headbang:

PS: kolpa je v Vinici _rahlo_ mrzla, prvi trenutek, potem je pa kul :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prejšnji teden sem se peljal po njej...nisem občutil kakšne posebne razlike kot ponavadi...

kaj pa je tako fajn na tej relaciji (dvor-lašče)? da so fajn ovinki? vse kar je, so 3-je 180-stopinjski ovinki, ostalo nič posebnega. bolj mi je zanimiva cesta s težke vode na vahto pa vse do suhorja. sam moraš jit ob takem času, da ni prometna, ker je cesta ful obremenjena s kamioni. zdej se pa gradi še počasni pas, tako, da so še dodatne ovire.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ovinki so celi, kar za ostale na tej relaciji ne morem več trdit. :D (enoletna abstinenca od te ceste, ki je bila včasih moja priljubljena destinacija)

Te ceste ki jo omenjaš pa ne poznam. Suhorja se edino spomnim nekje od Črnomlja proti Vinici, tista cesta je zelo :OK: , vendar za avto, ker gume nenormalno škripajo :whistle:

Popravljeno . Popravil misty
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hoj ni3ous,

jaz že sedaj vem, da bom v nedeljo se zbudil nekje na gorjancih s (divjim) mačkom v glavi. Prognoza je torej slaba zaenkrat.

planiram pa odhod na daljšo turo v četrtek ali petek, najverjetneje proti jugu po jadranki do črne gore, mogoče malo čez albanijo in kosovo ali pa do ohridskega jezera. Plana konkretnega še ni, lahko se prilagaja sproti. Trajalo naj bi predvidoma 1 teden, zadeva pa naj bi bila čimbolj poceni varianta. Vsekakor pa bom zavil čez Prištino, glede na to, da jo sedaj že kar poznam, pa tudi službena poznanstva lahko izkoristim (če ne bodo na dopustu). Obvezen obisk kake dobre restavracije v Prištini in še malo v šopinga samih ''vrhunskih'' znamk. S Piksno smo v dogovorih, če se bo pridružil, če ne grem sam. Če se kdo želi pridružit, naj sporoči.

Ko se vrnem iz juga, gre motor na redni servis in po nove gume, potem pa hitro naprej v Alpe predvidoma za 1 teden, odhod pa spet verjetno četrtek ali petek. Pot bo šla čez Dolomite do Stelvia in naprej v Švico, kot smo šli že lani (Furka in Grimsel pass), s tem da bi podaljšal dle v Švico, mogoče na mejo s Francijo, kjer naj bi bil najvišji prelaz v Evropi (sem pozabil kako se reče, La Bonnette, al nekaj tazga). Po švici tudi čim ceneje, kampi. Če se bi kdo pridružil, naj sporoči, če ne, grem spet sam.

Nordkapp bom pustil za drugo leto, letos mi ne paše, ker mi servis motorja in menjava gum ne pade najbolj primerno v plan. Cenovno bi še šlo. Drugo leto ziher.

To je zaenkrat plan, ta mesec dopusta bom probal čimbolje izkoristit. Če se kdo pridruži, se lahko prilagajam, če ne, pa itak ni panike.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Srečno prispel iz hribov, oooooooooooooooooo kakšen hlad je tam gor, :yes:

Škoda, mi gremo k dol pa čez štirinajst dni, ko se boš ti vračal, sam da gremo preko Bosne. Če boš našel kakšno poceni varijanto za spat v Črni gori, se priporočamo za info.

Ni3ous, Roman

zvečer imamo predpripravo na Črno goro, pozicija za hišo ob krušni peči, :beer2: , vabljen

LP, Robert

Popravljeno . Popravil 70robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jao, to bo še en lušn piknik na vrtu. Hvala za vabilo. Danes pa ne bo šlo... po službi pičim na Črnivec, nazdravit prijatelju za zdravje njegove novorojenke :). Zvečer imamo nek sestanek, potem pa še "čestitat" prijatelju za 30 letnico. tko da zabukiran čist... :wacko:

Bo pa fajn.

Kolk pa vas gre na jugo?

@

Barth, zanimivo in mikavno vendar realno gledano mi ne zlaufa... Moj dopust pride na vrsto šele nekje konec augusta ali začetek septembra...

Ne glede... plan imaš zelo mikaven, prepričan sem da bo izkušnja nepozabna.

Salut! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!