Skoči na vsebino

Motosvet sekcija Dolenjska


Priporočene objave

Kaj ste vsi dolenjci obmolknili? A je trgatev na vrhuncu?

Vikend lepo kaže glede vremena. Pri nas je bila trgatev prejšnji teden, tako da upam, da se kak stric ne spomni prosit za brente nosit.

Če me ne bo kaj zajebalo, bi realiziral plan za letos in šel soboto in nedeljo v Dolomite.

Ima kdo podobne načrte?

:krneki:

Daj, ne dražit :cry: . Drug teden imam izpit, pa še nč ne znam... Me pa tako prsti srbijo za Dolomite, da je kr groza. Še prej morm pa servis narest, k že zamujam. Jao!!

Upam da Dolomite vseeno letos še enkrat vidim.

Če se odpraviš, pa srečno pot! :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daj, ne dražit :cry: . Drug teden imam izpit, pa še nč ne znam... Me pa tako prsti srbijo za Dolomite, da je kr groza. Še prej morm pa servis narest, k že zamujam. Jao!!

Upam da Dolomite vseeno letos še enkrat vidim.

Če se odpraviš, pa srečno pot! :yea1:

kot kaže gremo za 2 dni, sobota zjutraj odhod, potem čez najboljše prelaze in v nedeljo nazaj. Interesentov je zaenkrat malo, ker je trgatev v polnem teku. 2 sva ziher, ostali štrajkajo.

Vreme kaže odlično, temperature bodo ravno prave. Mogoče bo to celo zadnja priložnost letos za dolomite. Plan je treba izpolnit. :rolleyes:

lp

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pravkar sem pogledal vremensko napoved za dolomite. Neverjetno, vendar kot kaže, nam bo vroče. Jupiiii...

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Akhmm...hmnja... :naughty: Torej, kdaj se dobimo na Barjanski bencinski jutri zjutraj? A bomo spali v apartmaju? Podajta potrebne info, da bom ustrezno pripravljen. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Akhmm...hmnja... :naughty: Torej, kdaj se dobimo na Barjanski bencinski jutri zjutraj? A bomo spali v apartmaju? Podajta potrebne info, da bom ustrezno pripravljen. :yea1:

kaj res greš? S piksno sva zmenjena ob cca 7.00 na otočcu, potem pa naprej. verjetno bova ob cca 8.15 na barju v smeri proti zahodu. Ne vem še, če se še kdo pridruži.

jaz bom vzel samo ruzak, kjer bo plac za čevlje, da bom zvečer lažje se sprehajal do lokala, navadne hlače ter flis. Nič kompliciranja, samo keš za sobo (cca 25-30 eur) + bencin. Če gremo na drei zinnen pa še 10 eur vstopnine.

če bo karkoli, me pokliči kadarkoli do polnoči.

karte imam jaz.

over and out

log off till monday

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Akhmm...hmnja... :naughty: Torej, kdaj se dobimo na Barjanski bencinski jutri zjutraj? A bomo spali v apartmaju? Podajta potrebne info, da bom ustrezno pripravljen. :yea1:

Dobil tvoje sporočilo, če bi dva dni prej vedel , ampak na žalost delam ta vikend.

Pa srečno, pričakujem foto - :beer2:

LP, Robert

Popravljeno . Popravil 70robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa pejmo! :yes:

In smo šli... :naughty:

Prevozil 950 km, Piksna in Barth pa še dobrih 100 km več. Nekaj Passo-tov, ki smo jih videli ta vikend...

post-9811-1190013553_thumb.jpg

post-9811-1190013565_thumb.jpg

post-9811-1190013578_thumb.jpg

post-9811-1190013589_thumb.jpg

post-9811-1190013606_thumb.jpg

post-9811-1190013616_thumb.jpg

post-9811-1190013803_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober, daj malo pot opiši, sicer pa najboljše da enkrat spet skupaj pridemo.

Barth, ko smo se včeraj vračali iz Tuheljskih toplic ( HR ), smo malo naprej od tvojih Grobelj opravili preizkus alkoholiziranosti pri vaših policajih. Zadevo opravili z odliko 0.00. :OK:

LP, Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slike s prelazi povedo okvirno kaj smo prevozili, je bilo pa še nekaj drugih prelazov, ki niso poslikani, bilo je okoli 15 prelazov.. Mejo smo prečkal na Predelu, enako za nazaj, preko Passo Mauria do Tolmezza in direkt v samo jedro verige prelazov. Prvi dan smo prevozil nekaj čez 400 km, prespali smo v hotelu Alpe v kraju Alba Delba, poleg Canazei-ja. Nočitev z zajtrkom in podzemno garažo=21 Eur. Ponudba je v redu!

Drug dan smo krožili po prelazih do 4 ih, potem pa direkt skoraj po isti poti domov... pred 8 uro sem bil že v Lj. Skupni stroški nekaj manj kot 150 Eur. Če te že kaj zanima vprašaj. Enkrat lahko ob pivu malo po karti pogledamo...

post-9811-1190023788_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Barth, ko smo se včeraj vračali iz Tuheljskih toplic ( HR ), smo malo naprej od tvojih Grobelj opravili preizkus alkoholiziranosti pri vaših policajih. Zadevo opravili z odliko 0.00. :OK:

LP, Robert

Nič čudnega, čakamo samo še, da bodo na tisti ravnini zgradili svojo kasarno, ker so non-stop tam. Pa še zdi se mi, da so ti palicaji z našega konca preveč by-the-book.

Slike s prelazi povedo okvirno kaj smo prevozili, je bilo pa še nekaj drugih prelazov, ki niso poslikani, bilo je okoli 15 prelazov.. Mejo smo prečkal na Predelu, enako za nazaj, preko Passo Mauria do Tolmezza in direkt v samo jedro verige prelazov. Prvi dan smo prevozil nekaj čez 400 km, prespali smo v hotelu Alpe v kraju Alba Delba, poleg Canazei-ja. Nočitev z zajtrkom in podzemno garažo=21 Eur. Ponudba je v redu!

Drug dan smo krožili po prelazih do 4 ih, potem pa direkt skoraj po isti poti domov... pred 8 uro sem bil že v Lj. Skupni stroški nekaj manj kot 150 Eur. Če te že kaj zanima vprašaj. Enkrat lahko ob pivu malo po karti pogledamo...

Ni3ousa, potrebuješ inštrukcije geografije.

- mejo smo prečkal v Ratečah, zavili levo mimo Predelskega jezera (ali Predilskega) ter nadaljevali prek Sella Nevee. Nato je bil Tolmezzo, Ampezzo ter nato Passo Mauria. Nato smo nadaljevali proti jugu ter z južne strani napadli sam center dolomitov okoli Canazeia - Sella group, Marmolada group nato nazaj do Canazeia ter čez Fedaio in Giau do Drei Zinnen in domov.

- prvi dan sem jaz prevozil 572 km, torej je Ni3ous naredil slabih 500 km oziroma obstaja možnost da števec nekoga laže še bolj, kot takrat, ko smo kruzali po črni gori. Bo treba naslednjič načrtno kalibrirat števce ob odhodu, pa da vidimo. Piksna, koliko je tebi pokazalo skupaj km??? Me že malo skrbi, da jaz preveč na gosto delam servisne intervale?!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Canazeia ter čez Fedaio in Giau do Drei Zinnen in domov.

- prvi dan sem jaz prevozil 572 km, torej je Ni3ous naredil slabih 500 km oziroma obstaja možnost da števec nekoga laže še bolj, kot takrat, ko smo kruzali po črni gori. Bo treba naslednjič načrtno kalibrirat števce ob odhodu, pa da vidimo. Piksna, koliko je tebi pokazalo skupaj km??? Me že malo skrbi, da jaz preveč na gosto delam servisne intervale?!!

Možno, da ma Ni3ous kak km več zarad powerslajdanja ?! :D

Moja ura pravi 1080 (+1) km. Od tam - iz ogleda "roadsterja" aka Drei Zinnen, smo krenili pa pri 740km kar pomeni, da smo prav po Dolomitih (beri gorovju) naredili okol 400km ?! :blink:

Pa še ena zadeva, o bajkah in povestih kolk je italjanski bencin boljši in podobne ter posledično okol porabe: -najnižja je bila, ko sem se peljal domov in sicer 6,1L, v Dolomitih pa 7,5L. Ja, in oboje, je blo narejeno z ITALJANSKIM bencinom. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič čudnega, čakamo samo še, da bodo na tisti ravnini zgradili svojo kasarno, ker so non-stop tam. Pa še zdi se mi, da so ti palicaji z našega konca preveč by-the-book.

Ni3ousa, potrebuješ inštrukcije geografije.

- mejo smo prečkal v Ratečah, zavili levo mimo Predelskega jezera (ali Predilskega) ter nadaljevali prek Sella Nevee. Nato je bil Tolmezzo, Ampezzo ter nato Passo Mauria. Nato smo nadaljevali proti jugu ter z južne strani napadli sam center dolomitov okoli Canazeia - Sella group, Marmolada group nato nazaj do Canazeia ter čez Fedaio in Giau do Drei Zinnen in domov.

- prvi dan sem jaz prevozil 572 km, torej je Ni3ous naredil slabih 500 km oziroma obstaja možnost da števec nekoga laže še bolj, kot takrat, ko smo kruzali po črni gori. Bo treba naslednjič načrtno kalibrirat števce ob odhodu, pa da vidimo. Piksna, koliko je tebi pokazalo skupaj km??? Me že malo skrbi, da jaz preveč na gosto delam servisne intervale?!!

Ker kar dobro poznam tisti del okoli Bovca, se mi je čudno zdelo, da ste šli skozi Bovec, Predel - Sella Nevea.

Ne vem že koliko let hodim tja smučat in :beer2: , zato mi je bila ta trasa malo čudna, pa še za dva dni, .......

Se mu oprosti zemljepisno znanje, drugič vam posodim zumota, ta naj bi kar točno kazal kilometre, da ne bo krega.

Bom to traso v naslednjih dneh pregledal po zemljevidu. Res mi je žal, da za to pot nisem vedel par dni prej. Po slikah sodeč, je bilo super.

Barth, upam da veš koliko je vicev o policajih, .........................................

LP, Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!