Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Živjo!

Mene pa nekaj zanima?

Jaz imam avto zavarovan pri ZM, kjer imam 10% bonusa (PR12)... Torej ker sem član motokluba mi agent prizna 30% bonusa + 50% popusta...Vendar mi je agent rekel, da ta bonus (30%) ni premijski razred in da ne bom imel drugo leto nič popusta...da bom še vedno v PR(12) kolikor imam zdaj na motorju....

Par 10 strani nazaj pa je Issi razlagala, da nam ta bonus ostane za vedno...

Zdej me pa zanima ali se moj agent moti?

P.S. Ali je možno, da mi zavarovalnica MB prizna bonus od staršev, ki imajo 50%??

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar sem napisal, velja na podlagi uradnih pisnih navodil, priloženih triglavskemu zavarovalniškemu programu AVTO PER in na podlagi dejanskega delovanja programa, ki smo ga prejeli včeraj.

lp

In kaj rečete na to? kje je tistih 30%...poln kufer mam ta Triglav,kar sem jim tudi povedal!

Pred 8.3., z 50% komercialnega popusta,me je inf. izračun prišel cca 300eur.

V četrtek,8.3.2007 ob 13 uri, so mi na Triglavu zračunali za 70kw in AO+ za pr10, -12%, -20%,....cca 450 eur (kar je po starem ceniku),čeprav so zatrjevali da je to ŽE po novem ceniku.

Žal so se tokrat, zaradi različnega razlaganja navodil, izkazali zelo neprofesionalno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rozi ne govor neumnosti. V VSAKEM primeru se iz AO+ naslova potegne mnogo več kot pa iz nezgodnega zavarovanja!!!

ok. se opravičujem, ampak tako je bilo pri nas :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Mene pa nekaj zanima?

Jaz imam avto zavarovan pri ZM, kjer imam 10% bonusa (PR12)... Torej ker sem član motokluba mi agent prizna 30% bonusa + 50% popusta...Vendar mi je agent rekel, da ta bonus (30%) ni premijski razred in da ne bom imel drugo leto nič popusta...da bom še vedno v PR(12) kolikor imam zdaj na motorju....

Par 10 strani nazaj pa je Issi razlagala, da nam ta bonus ostane za vedno...

Zdej me pa zanima ali se moj agent moti?

P.S. Ali je možno, da mi zavarovalnica MB prizna bonus od staršev, ki imajo 50%??

Lp

glede tega da boš drugo leto isti razred ni res-->>agent se moti :)

drgač pa valda da prenesi od staršev pa boš meu 50% bonifikacije letos in skoz od sedaj naprej(pr4)...pol pa še dobiš tist komercialni popust pa to :D

uglavnm zamenji agenta :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drgač pa valda da prenesi od staršev pa boš meu 50% bonifikacije letos in skoz od sedaj naprej(pr4)...

Seveda v primeru, da se ne bodo zavarovalnice zbunile in zavarovalniško združenje in pristojni za varovanje konkurence ne bodo sprožili ustreznih postopkov zaradi ugotavljanja morebitne nezakonitosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede tega da boš drugo leto isti razred ni res-->>agent se moti :)

drgač pa valda da prenesi od staršev pa boš meu 50% bonifikacije letos in skoz od sedaj naprej(pr4)...pol pa še dobiš tist komercialni popust pa to :D

uglavnm zamenji agenta :P

Agent je reku da mi ne more od staršev prenesti bonusa...edina varianta, da je če prepišem motor na enega izmed staršev...

Sicer pa mene moti to, ko je rekel, da je ta bonus (30%) samo kao nek popust in da ta bonus ni premijski razred ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda v primeru, da se ne bodo zavarovalnice zbunile in zavarovalniško združenje in pristojni za varovanje konkurence ne bodo sprožili ustreznih postopkov zaradi ugotavljanja morebitne nezakonitosti.

A maš ti kak argument za te trditve.

Na primer Naziv zakona in člen, bo katerem bi naj bili bonusi/malusi določeni in način njihovega obračuna.

Ker če krši kartelni dogovor je to irelevantno, ker je kartelni dogovor sam po sebi nezakonit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj rečete na to? kje je tistih 30%...poln kufer mam ta Triglav,kar sem jim tudi povedal!

Pred 8.3., z 50% komercialnega popusta,me je inf. izračun prišel cca 300eur.

V četrtek,8.3.2007 ob 13 uri, so mi na Triglavu zračunali za 70kw in AO+ za pr10, -12%, -20%,....cca 450 eur (kar je po starem ceniku),čeprav so zatrjevali da je to ŽE po novem ceniku.

Žal so se tokrat, zaradi različnega razlaganja navodil, izkazali zelo neprofesionalno!

Pojdi še na kakšno drugo poslovalnico, ali pa prej pokliči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Agent je reku da mi ne more od staršev prenesti bonusa...edina varianta, da je če prepišem motor na enega izmed staršev...

Sicer pa mene moti to, ko je rekel, da je ta bonus (30%) samo kao nek popust in da ta bonus ni premijski razred ...

Kot ti je že nekdo povedal: to je bonus (PR8).

Bonusa staršev pa res ne moreš kar tako prenesti, brez posebne odobritve (razen, kot vemo, je to Triglav pretekle dni počel)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma nikam več ne bom hodil :grrr tablica že na motorju :grim

Hotel sem samo še enkrat povedati, da ni povsod na Triglavu kot piše v navodilih. To je letelo na tiste, ki trdijo, da tisto kar piše na listu papirja, drži kot pribito.

Ni šans,da zavarujem pri zavarovalnici nekaj (motor), za kar si navodila razlagajo različno. To je pač moje mnenje in v tem primeru sem imel srečo,da so obstajale tudi druge ugodne variante.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda v primeru, da se ne bodo zavarovalnice zbunile in zavarovalniško združenje in pristojni za varovanje konkurence ne bodo sprožili ustreznih postopkov zaradi ugotavljanja morebitne nezakonitosti.

Malo narobe si razlagaš pojem 'varovanje konkurence' - to ne pomeni, da država oz. zakon varuje enega od konkurentov! :slap:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hotel sem samo še enkrat povedati, da ni povsod na Triglavu kot piše v navodilih. To je letelo na tiste, ki trdijo, da tisto kar piše na listu papirja, drži kot pribito.

Predvidevam, da torej tole leti na nas. Frips, da ne bo pomote, pri nas delamo za Tilio, Slovenico in Triglav. Brez favoriziranja. ZTjevega početja (nejasnosti itd.) tudi mi nič ne zagovarjamo. Če si se odločil za drugo zavarovalnico, je to v tej zmešnjavi nekaj normalnega - če lahko tako rečemo.

Da napisano na listu v kakšni drugi poslovalnici ne drži, je čisto mogoče. Moje pojasnilo je bilo glede na uradna pisna navodila, ki se jih držimo in po njih tudi delamo. "Kot pribito" je torej pri nas, za druge pa res ne morem trditi - žal.

Veliko užitkov pri vožnji!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res komplicirate glede bonusov in vračil premije :BUA:

v kranju so mi priznali bonus 5% po 4 mescih, ko sem odjavila motor.

priporočam ZT kranj. izpsotavo imajo še v radovljici in v škofji loki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to s prenašanjem oz. kopiranjem bonusa v kranjski poslovalnici zt še vedno velja in bo še ves naslednji teden. sem danes klicala in mi je prijazna gospa vse povedala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res komplicirate glede bonusov in vračil premije :BUA:

v kranju so mi priznali bonus 5% po 4 mescih, ko sem odjavila motor.

priporočam ZT kranj. izpsotavo imajo še v radovljici in v škofji loki.

Hja, ce bi bilo obrnjeno - da bi bila ti iz kakega drugega mesta, kjer ti, pa ceprav na triglavu, nebi tega priznali niti po 10 mesecih recimo, ali ti pa nebi hoteli prenesti bonusa, nekomu drugemu pa ja...in to vse na isti zavarovalnici...Ok, se pa peljes s Ptuja v kranj...

Po moje bi zacela rahlo komplicirat... :grim

Lp!

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A če si član MakSi zveze, a se to šteje kot članstvo motokluba in ti s tem pripada večji popust pri zavarovanju?

kolikor vem, je to društvo in ne klub?

Malo narobe si razlagaš pojem 'varovanje konkurence' - to ne pomeni, da država oz. zakon varuje enega od konkurentov! :slap:

D.

Razmisli o pojmu nelojalna konkurenca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmisli o pojmu nelojalna konkurenca.

Tudi to si narobe predstavljaš...

Nelojalna konkurenca je prepovedana.

Nelojalna konkurenca je dejanje podjetja pri nastopanju na trgu, ki je v nasprotju z dobrimi poslovnimi

običaji in s katerim se povzroči ali utegne povzročiti škoda drugim udeležencem na trgu.

Kot dejanja nelojalne konkurence po prejšnjem odstavku se štejejo zlasti:

- reklamiranje, oglašanje ali ponujanje blaga ali storitev z navajanjem neresničnih podatkov ali podatkov in

izrazov, ki ustvarjajo ali utegnejo ustvariti zmedo na trgu ali z zlorabo nepoučenosti ali lahkovernosti

potrošnikov;

- reklamiranje, oglašanje ali ponujanje blaga ali storitev z navajanjem podatkov ali uporabo izrazov, s

katerimi se izkorišča ugled drugega podjetja, njegovih proizvodov ali storitev oziroma ocenjuje ali

podcenjuje kvaliteto proizvodov drugega podjetja;

- reklamiranje, oglašanje ali ponujanje blaga ali storitev ali omalovaževanje drugega podjetja s

sklicevanjem na narodnostno, rasno, politično ali versko pripadnost;

- dajanje podatkov o drugem podjetju, če ti podatki škodijo ali utegnejo škoditi ugledu in poslovanju

drugega podjetja;

- prodaja blaga z označbami ali podatki, ki ustvarjajo ali utegnejo ustvariti zmedo glede izvora, načina

proizvodnje, količine, kakovosti ali drugih lastnosti blaga;

- prikrivanje napak blaga ali storitev ali kakšno drugačno zavajanje potrošnikov;

- dejanja, usmerjena v prekinitev poslovnega razmerja med drugimi podjetji ali k preprečevanju ali

oteževanju takih razmerij;

- neupravičeno neizpolnjevanje ali razdiranje pogodbe s kakšnim podjetjem, da bi se sklenila enaka ali

podobna pogodba z drugim podjetjem;

- oglaševanje navidezne razprodaje ali navideznega znižanja cen in podobna dejanja, ki zavajajo potrošnike glede cen;

- neupravičena uporaba imena, firme, znamke ali kakšne druge oznake drugega podjetja, ne glede na to

ali je drugo podjetje dalo soglasje, če se s tem ustvari ali utegne ustvariti zmeda na trgu;

- dajanje ali obljubljanje daril, premoženjske ali drugačne koristi drugemu podjetju, njegovemu delavcu ali

osebi, ki dela za drugo podjetje, da bi se darovalcu omogočila ugodnost v škodo kakšnega podjetja ali

potrošnikov;

- nepooblaščena uporaba storitev trgovskega potnika, trgovskega predstavnika ali zastopnika drugega

podjetja;

- pridobivanje kupcev blaga ali uporaba storitev z dajanjem ali obljubljanjem nagrad ali kakšne druge

premoženjske koristi ali ugodnosti, ki po vrednosti občutneje presega vrednost blaga ali storitve, s katero

naj kupec pridobi možnost nagrade;

- protipravno pridobivanje poslovne tajnosti drugega podjetja ali neupravičeno izkoriščanje zaupane

poslovne tajnosti drugega podjetja.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maaa, tole o varovanju konkurence - tko kot NLB pri nas, ko so ugotovili, da nadomestilo za dvig na bankomatih ni bilo ok, je NLB po novem se zvisala te iste provizije :grim .

Pa sorry za :topic: .

Lp!

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvidevam, da torej tole leti na nas. Frips, da ne bo pomote, pri nas delamo za Tilio, Slovenico in Triglav. Brez favoriziranja. ZTjevega početja (nejasnosti itd.) tudi mi nič ne zagovarjamo. Če si se odločil za drugo zavarovalnico, je to v tej zmešnjavi nekaj normalnega - če lahko tako rečemo.

2TSC-LABA: Nasplošno sem govoril, na nobenega nisem s prstom kazal. :beer2:

Sicer je pa vseeno že...se že pelemo :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TSC-LABA @ kakor koli že, danes sem zavaroval moped!!

Ker v ljubljani niso bili tako "ugodni" pogoji sem se zapeljal v Kranj!!

Ker imam na avti PR6, sem mimo grede vzel še polico od mame!!!

Ko sem prišel v Kranj, mi je gospodična povedala, da SE PREMIJSKI razred prenese lahko na motor (na avtu ostane!!)

Ko sem vprašal, če dam lahko polico od mame, saj ima še manjši PR4 in je rekla LAHKO!!!

Edino kar je pogledala oz je pogoj, je da živiš na istem naslovu-skupno gospodinjstvo!!

Torej sem plačal za 600ccm in 65kw

AO:104€

AO in AO+ skupaj pa me je prišel celih 219€!!!!!

Lani serm dal samo za osnovno krepko več, tudi z vračilom ob odjavi!!

Torej na nekaterih poslovalnicah ZT ti tudi od staršev bonus lahko prenesejo na TVOJ motor!1 :OK:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobil mail od kolega za Zavarovalnico Triglav, pogoji od Ponedeljka dalje, ki sem jih že včeraj napovedal in jih danes tudi dobil, citiram :

1. Kar je najbolj pomembno je premija za obvezno zavarovanje zmanjšana (pocenitev- samo Triglav)

za 30%

- Zavarovancu v nadaljevanju priznajo bonus iz AO zavarovanja avtomobila

- 12% komerc. popust ne glede na to ali si član kluba ali ne

- 20% popust za neodjavljanje motorja (ni zahtevka povračila premije)

- in še vsi ostali popusti (-4% za takojšnje plačilo premije (nad 80 eur), paketni popust, ki je lahko tudi

19% in stalnostni popust, ki je lahko tudi 10%)

Vsi popusti gredo na vse zavarovalne vrste AO, AO+, AK,K D J ...

2. Zavarovanec, ki že ima 50% bonusa na motorju :

- 30% nižja premija- pocenitev (samo Triglav)

- 22% komerc. popust

- 20% popust za neodjavljanje motorja (ni zahtevka za vračilo premije)

- in še vsi ostali popusti (-4% za takojšnje plačilo premije (nad 80 eur), paketni popust, ki je lahko tudi

19% in stalnostni popust, ki je lahko tudi 10%)

To mislim, da pa je že boljša ponudba kot je bila ta zadnja. :OK: Upam, da ne bodo zavarovalnice drugo leto pa zaradi tega vse duplo nažgale. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK:

Jaz sem mislil v prejšnji petek (pred tem čudovitim ponedeljkom) zrihtat zavarovanje in ostalo pa nisem imel časa. Ta petek pa sem plačal samo 162€ za celoletno zavarovanje (brez možnosti odjave) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ima kdo kakšne informacije o cenah kaska po novem?

Namreč, sedaj bi se verjetno dalo motor zavarovati kasko (škoda, kraja), za ceno lanskega obveznega zavarovanja.?!

Popravljeno . Popravil tomaž
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!