Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

a se je kdo vprašal, zakaj zavarovalnica terja za izplačilo nastale škode v celoti preostanek zavarovalne vsote, če si odjavil motor naslednji dan po škodnem primeru, čeprav je ob nastanku škodnega primera bilo vozilo zavarovano.........

Ne zahteva preostanka zavarovalne vsote, ampak ne povrne zavarovalne premije po odjavi kot bi jo, če škodnega zahtevka ne bi bilo. Po mojem precej barabska klavzula v pogodbi, ker ti zavarovanje sicer velja naprej, ne moreš pa dobiti vračila premije. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

verjetno sem napisal v kakšnem nerazumljivem jeziku, ali je pa tak čuden dan....

Namreč,če se odločiš terjati odškodnino, te terjajo za preostanek zavarovalne vsote, če si odjavil motor dan po nastanku škodnega primera...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...če si odjavil motor dan po nastanku škodnega primera...

in si premijo odplačeval obročno...

če premijo plačaš v celoti ob sklenitvi zavarovanja, pa ob prijavi škodnega primera ne moreš zahtevati vračila sorazmernega dela premije ob odjavi vozila...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Agentka iz Slovenike mi je sporočila da se ukinja bonifikacija če imaš motor zavarovan manj kot 11 mesecev. Še ni 100%, je rekla da se nekaj šušlja okoli tega.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ukinja bonifikacija...

sem dobil ravno nasprotno informacijo (in ne gre za slovenico)...baje da bodo "uradno" sprejeli, da se za MK bonifikacija upošteva če imaš v koledarskem letu zavarovanje sklenjeno za najmanj 6 mesecev...bo pa premija za pol leta sorazmerno višja kot za celo leto...

uradno pa je še vedno pogoj, da je vozilo zavarovano najmanj eno leto...

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in si premijo odplačeval obročno...

če premijo plačaš v celoti ob sklenitvi zavarovanja, pa ob prijavi škodnega primera ne moreš zahtevati vračila sorazmernega dela premije ob odjavi vozila...

ne glede na obroke ali keš......in ravno to mi ne gre v glavo....namreč ob nastanku škodnega primera je bil motor zavarovan....dan po tem, bi človek pričakoval, da ti vrnejo sorazmerni delež,pa ne.....če pa nimaš škodnega primera, ti pa vračajo.....ne vidim logike.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno ne terjajo preostanka zavarovalne vsote, ampak zavarovalne premije.

Zavarovalna vsota je namreč maksimalen znesek, ki ga zavarovalnica izplača za plačilo škod (na škodni primer ali na polico - tega ne vem) in je nekaj mil. SIT.

Premija pa je to, kar ti plačaš zavarovalnicil Višina premije je v splošnem določena glede na statistiko in iz tega na verjetnost, da boš povzročil škodo.

Če si povročil škodo, si svojo zavarovanje 'uporabil' - in plačilo celotne premije se meni zdi čisto smotrno.

Primer - skleneš zavarovanje in dan kasneje povzročiš 2 miljona škoda. Še dan kasneje razbit motor odjaviš iz prometa.

A se ti zdi, da bi ti zavarovalnica morala vrniti 11/12 premije!?

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno ne terjajo preostanka zavarovalne vsote, ampak zavarovalne premije.

Zavarovalna vsota je namreč maksimalen znesek, ki ga zavarovalnica izplača za plačilo škod (na škodni primer ali na polico - tega ne vem) in je nekaj mil. SIT.

Premija pa je to, kar ti plačaš zavarovalnicil Višina premije je v splošnem določena glede na statistiko in iz tega na verjetnost, da boš povzročil škodo.

Če si povročil škodo, si svojo zavarovanje 'uporabil' - in plačilo celotne premije se meni zdi čisto smotrno.

Primer - skleneš zavarovanje in dan kasneje povzročiš 2 miljona škoda. Še dan kasneje razbit motor odjaviš iz prometa.

A se ti zdi, da bi ti zavarovalnica morala vrniti 11/12 premije!?

D.

...vse vredu in prav....samo zakaj, če nisem imel škodnega primera ne vrnejo zavarovalne premije?saj svojega zavarovanja še nisem "uporabil"....in zakaj me poleg vsega vržejo še tri tarifne razrede nižje?....namreč če mi ne vrnejo zavarovalne premije po odjavi, bi vsaj pričakoval, da ostanem v istem tarifnem razredu,kajne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od kod ti pa ta ideja? :?

Če NISI imel škodnega primera (torej NISI povzročil nobene škode) ti po odjavi motorja vrnejo ustrezen del zavarovalne premije, ostaneš pa v istem razredu.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....nisva se razumela......kot sem te razumel, če narediš škodo in potem odjaviš,ni logike, da ti vrnejo ostanek zavarovalne premije....so far so good...ampak zakaj če nisem celo leto naredil nobene škode, zakaj mi potem ne vrnejo celo zavarovalno premijo,ki sem jo vplačal, saj nisem "uporabil" zavarovanja?....in zakaj me ob škodnem primeru vržejo tri razrede nižje, če mi preostanek zavarovalne premije ob odjavi ne vrnejo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Princip zavarovanja je tak:

daš denar na mizo, da boš zavarovan proti dogodku.

To ti je kakor igra na srečo. Najprej srečko plačaš, šele potem je žrebanje.

Ker, če bi bilo obratno, bi srečke plačali le tisti, ki so kaj zadeli in zavarovalnine tudi tisti, ki se jim je dogodek dogodil.

V bistvu je osnovno načelo, denar na mizo, takoj, potem pa bo, kar bo.

Obročna in zakasnela vplačila so le vaba za potoršnike, ki pač po naravi stvari raje in lažje (pod prisilo) varčujejo za nazaj, kot za naprej.

Zato ti konec leta, če se ni nič zgodilo, denarja ne vrnejo. Kot skromno nagrado, ti dajo 5% popusta, kar je približno enako enemu obesku za ključe.

In zato, če plačuješ na obroke in razbiješ, hočejo takoj vzpostaviti osnovno stanje po principu: denar na mizo.

Zavarovanje si "uporabil", ker si bil celo leto zavarovan. Dogodek mora biti pa naklučje, ki se zgodi ali pa ne. Če je dogodek zanalašč, se na sodišču s sodnico pogovarjaš o zavarovalniški goljufiji.

Bistvena storitev zavarovalnice, ki jo zaračunajo, je stanje zavarovanosti. In stanje zavarovanosti obstaja ne glede na to ali se dogodek pripeti ali ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bistvena storitev zavarovalnice, ki jo zaračunajo, je stanje zavarovanosti. In stanje zavarovanosti obstaja ne glede na to ali se dogodek pripeti ali ne.

In to stanje zavarovanosti traja samo en dan (če že prvi dan narediš škodo). Vozilo se po škodnem primeru lahko še naprej uporablja (zavarovanje še vedno velja, saj je plačano za 365 dni) lahko pa se tudi odjavi (364 dni zavarovanosti ostane neizkoriščenih).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zavarovanje je sklenjeno za obdobje, ki je navedeno na polici in za to obdobje je tudi obračunana premija - teoretično bi lahko zavaroval le za en dan, vendar bi bila premija nesorazmerno višja, kot pri zavarovanju za celo leto (izračun glede na verjetnost nastanka škodnega primera in rezmerja med višino premije in višino zavar.vsote), tako da je logično, da zavarovalnica terja plačilo celotne premije...ker pa ob odjavi vozila zavarovalnici preneha nadaljna obveznost izplačila odškodnine, vrne razliko v premiji, vendar le v primeru, če do tedaj ni bilo škodnega primera...in kot je bilo že napisano - gre za eno vrsto loterije, pri kateri pa upaš, da ne boš dobil glavnega dobitka...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....nisva se razumela......kot sem te razumel, če narediš škodo in potem odjaviš,ni logike, da ti vrnejo ostanek zavarovalne premije....so far so good...ampak zakaj če nisem celo leto naredil nobene škode, zakaj mi potem ne vrnejo celo zavarovalno premijo,ki sem jo vplačal, saj nisem "uporabil" zavarovanja?....

Res te nisem tako razumel... Zanimiva ideja. :naughty:

Glej to nekako tako - najameš telesnega čuvaja (bodyguarda) in mu vsak mesec daš plačo. A boš na koncu leta od njega zahteval denar nazaj, če te v tem času nihče ni napadel?

Z zavarovalno premijo plačaš to neko 'varnost', da te v primeru kakšne večje škode v tistem trenutku finančno ne sesuje - dejstvo pa je, da nas večina v času svojega življenja s premijami pokrije in preseže vso škodo, ki smo jo povzročili.

in zakaj me ob škodnem primeru vržejo tri razrede nižje, če mi  preostanek zavarovalne premije  ob odjavi ne vrnejo....

To pa zato, ker si se izkazal kot 'rizičen' (slab, nevaren, ... ) voznik in je statistična verjetnost, da boš škodo povzročil še enkrat, večja.

lp, D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK si se izkazal rizičen in nevaren. Po pravici povedano se mi zdi, da nekdo, ki vsako leto izkoristi zavarovanje naj plača več...VENDAR naj bo potem za ,,nerizične,, tudi nagrada večja ne tistih piškavih 5% letno do maksimuma 50% ker se itak vsako leto draži in to več kot 5%....če si 10 let brez, da bi kakorkoli terjal kaj od zavarovalnice...pišuka lahko bi ti npr. za drugo polico (motor, drugi avto) dali že v štartu 50% posto...oz. neko simbolično nagrado kot ao+ gratis al vsakh 5 let zavarovanje za simbolično vsoto al karkolii...narejeno po meri uporabnika...ne kar pošrek v dva predala metat. Jest mislim, da si zaslužim, ker sem izredno pridna(po 12 letih brez česarkoli) :afro1: da plačam zavarovanje 10.000 sit in sem pripravljena celo na to, da če naredim pizdarijo...da padem na bonus 0%....vendar sploh nimam možnosti izbire-men se pa gembla :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..za ,,nerizične,, tudi nagrada večja...

...za drugo polico (motor, drugi avto) dali že v štartu 50% posto...

in še:

...sprememba "razredov" za MK - ne več po ccm...

...več vozil na eno tablico...

tudi na tem se dela...najprej pa je pa potrebno zbrati čim več informacij kako je ta zadeva urejena v EU, na podlagi katerih se lahko nato pripravi utemeljena zahteva za spremembo zavarovalnih pogojev za vozila...

in kot je že bilo povedano, bo tudi to izpeljano preko združenja "MotoristiPredParlament" - bo pa potrebno znatno več napora kot pri zaščitnih ograjah, tako da ste vsi vabljeni k aktivnem sodelovanju...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lina, ne biti tako črnogleda. Saj nekaj pa dajo. Zavarovalničarji.

Danes je Lady v zavarovalnico nesla čeke za obročno plačevanje požarnega zavarovanja za stanovanje.

In, kot zelo dobri stranki, avti, motorji, hiše, stanovanja, ljudstvo,

sva za pridnost dobila 3 (tri) varnostne brezrokavnike. Čisto zastonj.

:lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hay,

k se že pogovarjamo o zavarovanju, kot prvo sm vesel da sm prebral to temo ker nism mel pojma če maš motor zavarovan pr slovenici 6 mes + 1 dan da ti priznajo bonifikacijo... še dobr da ga mam zavarovanega pr slovenici :OK:

Zdej pa questions :? a kdo ve kak je z zavarovanjem proti kraji... jz k sm hotu pred 2 letoma prvič zavarovat moj moped so mi rekli da ga lahk zavarujem proti kraji sam pod pogojem če mam kasko zavarovanje :BUA: a to še zmer štima??

Aja a kdo ve kak je zdej to s kubaturo in močjo?? :blink: zaenkrat se zavarovanje plačujev po kubaturi sam se neki govori, da bodo prešalatali na moč pri premijah pr zavarovanju :hmm: k to bistvno pol spremeni zadeve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hay,

k se že pogovarjamo o zavarovanju, kot prvo sm vesel da sm prebral to temo ker nism mel pojma če maš motor zavarovan pr slovenici 6 mes + 1 dan da ti priznajo bonifikacijo... še dobr da ga mam zavarovanega pr slovenici :OK:

Daj še enkrat preberi. Tudi pri Slovenici (žal) to ne gre - zato, ker nad zavarovalnicami bdi 'združenje', ki skrbi zato, da si ja ne bi katera izmed zavarovalnic drznila ponuditi kakšne uporabne ugodnosti... :SS

lp, D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lina

zaradi takih pezdetov kukr je buksl parazit (ime pove vse) nisem objavil imena in telefonske kdo omogoca zavarovanje za pol leta. je pa tako, da ti ne prizna popusta, ce zavarujes za celo, pa odjavis sred leta pa prizna. to drugo dal ze skoz. prvo nismo, ker nabiramo bonus.

lani so bili se boljsi pogoji, pa smo nekateri izkoristili, drigi ne.

dalje.

model, ki je visoko v triglavu mi je dal cifro agenta iz druge hise, ki je zavaroval tako, da je dal 50% bonifikacije, ce si vzel zivljensko. a ko sem povedal od kje mi cifra se je ustrasil in je rekel, da nic ne ve. pred sabo sem imel polico od avta, kjer je naredil tocno to, sam se nisem hotu pregovarjat.

parazitus:

clovek ne ve a bi si zelel, da ti firma propade, al da sam tebe jebejo v to zakrknjeno betico. motoristi se trudimo za nekaj, pol pa en tak idiot vecino unici. moram priznat, da ce si iz prekmurskega oz stajerskega konca uspel cisto 10 za to sekto slovencev butnt na 5-tko. da si tak idiot.

da bos mel se mal dela.

v lj obstaja firma, ki ima dva kaiona registrirana na cesti pa vec kot 25 komadov.

v ljubljani klosarjem in revezem talajo zastonj kosila.

v lj mam aqua park, katerega obisk je cenejs kot vasih usranih toplic.

okol lj mamo tut kaksen hrib ne sam pofukano ravnino

v lj imamo 22 stevil mestnega prometa

in v ljubljano sprejmemo tut idiote tvojga tipa. pa ne pozabt bit tko nacelen pri napakah blagajnikov kjerkoli, pri dobri volji policistvo, pri....

PEJT DO PSIHIATRA JEBEM TI ZENO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala bogi da nisem čefur kot ti softi!

Pa pozabil si še:

V Ljubljani imate kurbe, prasce, ter same bedake na cesti, ki ne vejo, kje so zadeli ta izpit za motor da se lahko vozijo! So izjeme, ampak ti nisi med njimi! Pa še Aqua partk, si že bil v njem! Cena je boljša kot pri nas? :eek: Žal sem se konec tedna lahko prepričal kako je v ljubljani, ves vesel sem prišel domov ter spil en zlatorog, saj v ljubljani tako samo union točijo ki je pa kot ena gnojšnica!

Pa nekaj ne bom pozabil:

A lahko dobim 2dcl vode iz pipe, pa eno kocko ledu prosim, pa limonco, pa slamico! Raje ne grem v oštarijo kot da pijem to vodo s pipe! Čefuriada!

Spoštujem ljubljano, ljudi ki so od nas, samo tega je v ljubljani malo!

Ljubljana == mala Bosna

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

blagor ubogim na duši kajti njih je nebeško kraljestvo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V službi sem zvedel, da ne bo več možno plačevati zavarovanje na obroke preko trajnega naloga, ampak se bo lahko vzel samo mini kredit :SS , kjer so pa obresti. Tko so sklenile banke in zavarovalnice, saj so morale sedaj zavarovalnice bankam za odobrene trajnike plačevati % od zneskov. Zdej so pa sklenil da hočjo oboji še mal zaslužit in so si izmislili nov način. To naj bi prišlo v veljvo po !. juniju...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne se kregat fantje...to res ni fajn....konc koncev vsi v isti župi plavamo...čeprav tvoje početje spominja na Abla in Kajna

Sam neki mi pa vsen ne gre v lajtungo: Parasit...mi v Lj naravnost obožujemo ljudi s tistega konca...poglej, kako drugače kot iz čiste ljubezni bi lahko imeli tako grdo babo (ki jo lahko sproducirate samo vi :devil: ) za županjo toliko časa če ne iz Ljubezni; vi pa ljubite nas, zakaj drugače bi se Laško tako grebel za gnojnico :fight2: , če ne iz ljubezni, da nas ne kupijo TUJCI. :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!