Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Aja. Pa tista glede bonusa pri pol-letnem zavarovanju (ali odjavi na pol leta) se mi zdi za lase privlečena. Motor mora biti zavarovan vsaj 11 mesecev za pridobitev bonusa.

Ja jaz sem imel zavarovano malo več kot pol leta in nisem napredoval v nižji razred!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja. Pa tista glede bonusa pri pol-letnem zavarovanju (ali odjavi na pol leta) se mi zdi za lase privlečena. Motor mora biti zavarovan vsaj 11 mesecev za pridobitev bonusa.

Ja jaz sem imel zavarovano malo več kot pol leta in nisem napredoval v nižji razred!

Zakaj bi nazadoval (napredovanje navzdol ali nazaj = NAZADOVANJE :twisted: ) v primeru registracije krajše od X mesecev?

Pač nimaš niti BONUSA, niti MALUSA! Mar ne ?

LP Jaša, Honky

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pač nimaš niti BONUSA, niti MALUSA! Mar ne ?

S tem da smo ze v tej temi ugotovili, da pri Adriaticu dobis bonus :D Ce slucajno res ne komplicirajo z AO+, zna biti Adriatic najboljsa izbira ... bom dokaj kmalu vedel, upam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

andy: Jeseni odjavi motor in pejt drugo leto k drugi zavarovalnici in reci d animaš stare police ter boš tako plačal 100%. Jebi jih nazaj. Oni tebi ne dajo bonusa po 6 letih ti pa njim ne tistih 15 % (dokler se še da :evil: )

:evil:

Točno tako, zob za zob. Oni tebe ti pa njih. Še tako je zavarovanje drago za popi... To so šakali dobro da plačam 40% premijo in še ta je preko 40.000SIT

:twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tem da smo ze v tej temi ugotovili, da pri Adriaticu dobis bonus :D Ce slucajno res ne komplicirajo z AO+, zna biti Adriatic najboljsa izbira ... bom dokaj kmalu vedel, upam.

Ampak - če se ti kaj zgodi, a si zihr, da ti ne bo noben težil, češ da si proti pravilom zavarovalnice pridobil bonus, kljub temu, da nisi imel v minulem letu vsaj 11 mesecev zavarovanega motocikla? :?

Saj veš, kako je s pravili, sploh v velikih sistemih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak - če se ti kaj zgodi, a si zihr, da ti ne bo noben težil, češ da si proti pravilom zavarovalnice pridobil bonus, kljub temu, da nisi imel v minulem letu vsaj 11 mesecev zavarovanega motocikla? :?

Saj ni proti pravilom ... pri Adriaticu naj bi bila to redna praksa, saj v tem je stos. Na to me je opozoril sodelavec, tudi motorist, ki bo letos cisto v skladu z njihovimi pravili dobil 15% bonusa, kljub odjavi za skoraj pol leta.

Ocitno se vseeno v dolocenih tockah zavarovalnice med seboj razlikujejo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja. Pa tista glede bonusa pri pol-letnem zavarovanju (ali odjavi na pol leta) se mi zdi za lase privlečena. Motor mora biti zavarovan vsaj 11 mesecev za pridobitev bonusa.

Ja jaz sem imel zavarovano malo več kot pol leta in nisem napredoval v nižji razred!

Zakaj bi nazadoval (napredovanje navzdol ali nazaj = NAZADOVANJE :twisted: ) v primeru registracije krajše od X mesecev?

Pač nimaš niti BONUSA, niti MALUSA! Mar ne ?

LP Jaša, Honky

14 premijski razred je 0% bonusa, 4 p.r. je 50%bonusa in 20 p.r. je 100 % malusa!

Če greš v nižji razred drugo leto plačaš manj!

In ne res vem po kakšni logiki nazaduješ, če pridobivaš bonus :?:

Če bi se pa ti rad šel v višji premijski razred in napredoval, pol pa ne vem :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak - če se ti kaj zgodi, a si zihr, da ti ne bo noben težil, češ da si proti pravilom zavarovalnice pridobil bonus, kljub temu, da nisi imel v minulem letu vsaj 11 mesecev zavarovanega motocikla? :?

Saj ni proti pravilom ... pri Adriaticu naj bi bila to redna praksa, saj v tem je stos. Na to me je opozoril sodelavec, tudi motorist, ki bo letos cisto v skladu z njihovimi pravili dobil 15% bonusa, kljub odjavi za skoraj pol leta.

Ocitno se vseeno v dolocenih tockah zavarovalnice med seboj razlikujejo ...

cyc, a si ti čist prepričan?

Ker sem jaz imel zavarovan motor, pri ADRIATICU malo več kot pol leta, pa nisem dobil bonusa?

Je pa mogoče vplivalo to , da nisem zavaroval za celo leto in potem odjavil, ampak sem sklenil zavarovanje za čas od oktobra do aprila (kupil rabljen motor in je še od prej nalepka veljala ta čas, pa nisem mogel takrat za celo leto)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cyc, a si ti čist prepričan?

Ker sem jaz imel zavarovan motor, pri ADRIATICU malo več kot pol leta, pa nisem dobil bonusa?

Niti slucajno cisto preprican, sodelavec ki ima motor pri Adriaticu zavarovan, mi je povedal, ko sem pa tu gori vprasal kako je s tem (na zacetku teme) pa se je se en oglasil in potrdil da naj bi bilo res tako ... ali sta bila nemara dva, ne vem.

Iz lastnih izkusenj pa ne morem se vedeti :wink:

Omenjeni sodelavec naj bi bil brez vez in podobnega in trdi, da je lani dobil 10% bonusa ... go figure :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No. To je zdaj tudi mene zanimalo v čem je fora. Sem klical mamo na Adriatic (Murska Sobota), pa pravi da imajo pri njih za priznanje bonusa določen najkrajši čas zavarovanja 11 mesecev.

Ampak stvar se očitno razlikuje po poslovalnicah...

Potem sem poklical še na ljubljansko poslovalnico Adriatica. Tudi tu so mi najprej rekli da mora biti zavarovanje sklenjeno vsaj 11 mesecev. Ampak po krajšem pogovoru mi je tip rekel, da bi se načeloma dalo zrihtat bonus tudi za krajši čas zavarovanja. Dobil bi ga lahko, če bi imel motor v seštevku pri njih zavarovan vsaj eno leto. Se pravi prvo leto plačaš polno zavarovanje in ga po pol leta odjaviš. Drugo leto prav tako plačaš polno zavarovanje in ga po pol leta odjaviš. Tretje leto pa bi se baje dalo dobiti že 5% popust (seveda če v tem času nisi povzročil nobene nesreče).

Sicer se mi zdi da je ta popust bolj na "osebnem" nivoju, zato raje ne težite po telefonu, ampak se pogovorite z agentom na licu mesta (poslovalnici).

Škoda da sem vozil prejšnji motor le eno leto. Tako bo moral moj popust počakati do naslednjega leta. :(

Če bo pa komu uspelo zrihtati ta popust v praksi, pa naj se javi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos sem pri ZM (maribor) na dunajski 8 v Lj, odjavil avto 7 dni po registraciji ( kupujem motor :D )in dobil povrnjeno zavarovalnino v višini 99%, tistih par dni... V glavnem sem tipa prašal kako je z bonusom, CITIRAM: vaš bonus vas čaka pri naši zavarovalnici še 3 LETA !!!! ni važna odjava !!!, mogoče zato ker zavarovanje plačate tam kjer delaš tehnični pregled ( bonus bi te moral čakat, na zavarovalnici, sam mislm da ga morš pol tud tam odjavt !!!) Kar se pa zavarovalnic tiče je Triglav kar se teh stvari tiče daleč najslebša!!, Najboljša kar se avtomoto zavarovanj tiče pa naj bi bila Slovenika po izkušnjah iz službe (tam smo imeli registrirane 4 avte, res brez komplikacij ko se je kdo zaletu), jest mam pa dobro izkušnjo z ZM, navedeno zgoraj!!!

BTW:mogoče, da to za motorje pri ZM ne velja, ker spadajo v bolj rizično skupino!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se pa zavarovalnic tiče je Triglav kar se teh stvari tiče daleč najslebša!!

Hja, največja slovenska zavarovalnica je in zato tudi glomazna... Drugače pa te bonus tako za kasko kot za AO tudi na Triglavu čaka 3 leta.

LP,

Andrej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Včeraj sem zvedel naslednjo neuradno informacijo:

Če po novem letu narediš škodni primer in si brez veljavnega vozniškega dovoljenja oziroma imaš omejitev si avtomatsko kriv kljub temu da je mogoče soudelženec nesreče pijan prevozil rdečo luč.

Mogoče kdo kaj več ve o tem. Sicer upam da ni to še ena bedasta uredba ampak nikol veš saj je pri nas vse mogoče.

Info mi je dal nek sotrpin ki je imel lani nesrečo kjer je trčil v pijanega voznika, ki je obračal čez dvojno polno črto. On pa je imel omejitev v izpitu in ni imel usstreznega izpita tako da pravi da je imel še "srečo" da se mu je to zgodilo lani jeseni.

Če to drži potem :blink: joj me naša zakonadaja :unsure: :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Da vam polepšam dan :P

Naše ljube prijateljice zavarovalnice bodo s 1. junijem 2003 pričele obračunavati dva nova davka pri obveznem zavarovanju.

Prvi bo davek na povečani rizik zaradi skupne lastnine (to je seveda moje, neuradno poimenovanje), se še niso točno odločili, koliko bo, predvidevajo pa, da v razponu od 15 do 25 % in ga bodo obvezno plačali lastniki vseh motornih vozil, ki so pravne osebe. Torej podjetja in s.p.ji, ki imajo avtomobilčke ali motorčke ali skuterčke na firmo, bodo zavarovalnicam nekaj doplačali za kar tako. Menda obstaja povečani rizik na teh vozilih, ker jih upravljajo različni vozniki, ki se jim mnogokrat marsikaj fučka, ker itak ni njihovo. Pozor, dragi lizingaši, tudi lizinška vozila so od pravnih oseb, zato je dodatek obvezen.

Drugi je davek na neizkušenost (tudi moje neuradno poimenovanje). Višina bo približno enaka kot zgoraj. Davek bo neobvezen, vendar močno priporočljiv za vse tiste, ki imajo vozilo obvezno zavarovano in ustrezno vozniško dovoljenje staro manj kot 3 leta, ali ča kak tak pod 3-letnik lahko upravlja z njihovim vozilom. Bo podobno, kot pri zavarovanju za tujino. Če si tak pod 3-letnik in tresneš po lastni krivdi v mercedesa in ga do totalke sesuješ in če je merdžo vreden 10 milijonov, boš sorazmerni delež 2 milijonov na roke odštel sam, če nimaš sklenjenega tega dodatnega zavarovanja, seveda.

Točne vrednosti teh dveh dodatkov na zavarovanje še niso znani, ker se še kartelno dogovarjajo, vendar tam nekje med 15 in 25 % prav gotovo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rahel popravek....saj je vse vec ali manj vse tocno, samo da bo "podrazanje" od 20-30% in da za fizicne osebe placilo dodatka ne-bo obvezno...pac po lastni presoji....ce pa "nesreca" bo....boh ne dej....potem pa doplacas od 20-30%.... :angry:

Mi pa v jok :(

LP

Gugo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, za fizične osebe obvezno, so tako včeraj povedali predstavniki zavarovalnic.

Sicer bo pa junij kmalu tukaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brrrm: po TV so včeraj zvečer rekli da za fizične osebe za začetnike do treh let ne bo nujno doplačilo bodo pa v primeru nesreče doplačali razliko v% škode

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res je :D , ampak a nisem nekaj slišal da se naj bi tudi obvezno zavarovanje za nas stare tiče povečalo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah sej kaj ste pa mislil, še ene 2 leti, pa bom pri zavarovanju poleg velike vsote denarja moral pustiti se 2-3 litre krvi (odvisno od teže),..............PA KAJ JIM JE?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se pa zavarovalnic tiče je Triglav kar se teh stvari tiče daleč najslebša!!

Hja, največja slovenska zavarovalnica je in zato tudi glomazna... Drugače pa te bonus tako za kasko kot za AO tudi na Triglavu čaka 3 leta.

LP,

Andrej.

samo, ko odjavis avto/moto ne pozabit shrant tisti listek od zavarovalne police. Ker ce po treh letih ne bos imel tega listka se lahk obrises pod nosom za bonus. Izjeme so seveda -> agent dobrega srca al pa poznanstva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Delo, str. 17, 22. maj 2003, v članku Dražje za neizkušene in pravne osebe piše:

"... , za vozila v lasti pravne osebe pa bo dodatek k premiji obvezen."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, za fizične osebe obvezno, so tako včeraj povedali predstavniki zavarovalnic.

Sicer bo pa junij kmalu tukaj.

Brrrm ... v temle postu se ti je prikradel Lapsus ... od tod zmeda ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavarovalnice pa nočejo razkriti zaslužke z obveznim avtomobilskim zavarovanjem!!! Sicer trdijo, da imajo izgube, razkriti pa nočejo.

In da bi jim potem kaj verjel????

BANDA! :angry:

VIR: Finance on net

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, Hotschko, tam zgoraj res napravil napako in namesto pravne, zapisal fizične. :huh:

Pa to še ni tako hudo. :D

Huje je bilo danes popoldne, ko obiskal zavarovalno agentko. :( :angry: :huh: :o :blink:

En motor in en avto zavarovati, ne me vprašati koliko, ker če napišem koliko, lahko prileti davkarija preverjati od kod toliko denarja. Saj ne, da bi imel kaj skrivati, a njim (davkariji) dopovedati kaj je bolj težko. :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!