Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

En motor in en avto zavarovati, ne me vprašati koliko, ker če napišem koliko, lahko prileti davkarija preverjati od kod toliko denarja. Saj ne, da bi imel kaj skrivati, a njim (davkariji) dopovedati kaj je bolj težko. :ph34r:

Brrrm, saj vsi vemo, da hodiš z motorjem fušat na morje (žakeljcementanazadnjemzicuPRESS) :D :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri tem pa je odprta še večina vprašanj glede točne izvedbe, ker zavarovalniško ljudstvo še ni priučeno.

Eno od takih vprašanj je, ali bom moral plačati dodatek na neizkušenost, če imam vozniško dovoljenje B že 20 let, dovoljenje za A pa 2 leti in sklepam (po 01.06.2003) obvezno zavarovanje za motocikel?

Agentka mi ni znala odgovoriti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj mi pomaga žakelj cementa. V nedeljo ga nisem rabil. Sem pa rabil kotno rezalko. Ampak, to sem pozabil doma, potem pa fušaj pametno, če moreš :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno od takih vprašanj je, ali bom moral plačati dodatek na neizkušenost, če imam vozniško dovoljenje B že 20 let, dovoljenje za A pa 2 leti in sklepam (po 01.06.2003) obvezno zavarovanje za motocikel?

Agentka mi ni znala odgovoriti.

dodatno zavarovanje na neizkušenost ni obvezno ... če pa narediš škodo pa plačaš sorazmerni delež iz svojega žepa.

Se mi pa zdi, da ti s svojim 20 letnim B statusom tudi na motorju nisi mladi voznik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem je eno tako, verjetno za naše zavarovalnice v tem trenutku še vedno preveč sofisticirano vprašanje:

imam vozniško dovoljenje B 2,5 let. In grem 01.06.2003 obvezno zavarovati avto (ali pa A in motocikel, da nas ne bo kdo tiščal v temo avtomobilizem :D ). Ali lahko 20 % premijo za neizkušenost plačam le za 1/2 leta, dokler sem še neizkušen, ali bom moral po 1/2 leta nazaj na zavarovalnico in razdreti zavarovanje (in vrniti nalepko in vse tiste zoprnije) in potem na novo odpreti zavarovanje, tokrat brez 20% dodatka, ker bom postal izkušen? :rolleyes:

Ima još toga, a močno sumim, da na take zavite niso kaj dosti pripravljeni, oziroma, da na to niso kaj dosti mislili. So verjetno kar tisto enostavno vzeli, plačaj komplet in bodi tiho. :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hotschko, moj kletar dragi, moraš razlikovatri med mladim voznikom, ki ga uvaja ZVCP in tam B kategorija prevaga nad kategorijo A in nisem mladi voznik. Drugo je pa "neizkušeni" voznik, ki ga je uvedlo združenje zavarovalnic. In ta neizkušenost še ni v popolnosti vsem jasna, vsaj tak občutek sem imel po razgovoru z zavarovalno agentko. :huh:

Ker najprej je nekaj mlatila o starosti vozniškega dovoljenja, kar bi v bistvu pomenilo, da ko 14 letni otrok opravi kategorijo H in s tem pridobi vozniško dovoljenje, je potem pri 17 letih, ko ima opravljen A125 že izkušen in pri 18 letih, ku opravi še B in pridobi neomejeni A tudi. Ko sem ji to razložil, je rekla, da ne ve točno, da jih niso še čisto podučili. :o

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem ji to razložil, je rekla, da ne ve točno, da jih niso še čisto podučili. :o

Hehe ko-ko-dak :lol: :lol: :lol: :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker najprej je nekaj mlatila o starosti vozniškega dovoljenja, kar bi v bistvu pomenilo, da ko 14 letni otrok opravi kategorijo H in s tem pridobi vozniško dovoljenje, je potem pri 17 letih, ko ima opravljen A125 že izkušen in pri 18 letih, ku opravi še B in pridobi neomejeni A tudi. Ko sem ji to razložil, je rekla, da ne ve točno, da jih niso še čisto podučili. :o

Potem bi ji moral ti možgane oprat tako, da bi bilo "po naše" :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem ji to razložil, je rekla, da ne ve točno, da jih niso še čisto podučili. :o

Hehe ko-ko-dak :lol: :lol: :lol: :ph34r:

Re:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima još toga, a močno sumim, da na take zavite niso kaj dosti pripravljeni, oziroma, da na to niso kaj dosti mislili. So verjetno kar tisto enostavno vzeli, plačaj komplet in bodi tiho. :angry:

V bistvu gre spet izključno za tiho podražitev zavarovanja, sevda z žegnom države in vladajočih političnih strank, ki imajo od zavarovalniškega lobija lepe dobičke. Tudi tista o obvezni prekinitvi zavarovanja pri prodaji motornega vozila je iz teh logov. Zavarovanje sicer dobiš (recimo pri odjavi ali prodaji vozila) povrnjeno proporcionalno glede na čas zavarovanja, zavarovalnica pa si vzame kompletno vse dodatke (11% doplačilo za zeleno karto, AO+ in nezgodno zavarovanje) Pa si izračunajte, kakšni denarji so to. Pa mater, kje je tukaj zveza potrošnikov in samoorganiziranje občanov, da si dovolimo puliti denar iz naših žepov. :wub: :wacko: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lojzi, to je pa tista, ki velja od takrat, ko so ga izumili. Denar. B)

Dokler ga je kaj v žepu, neustavljivo polzi iz njega, je 100.000, vedno izredno dobrih, razlogov za to. :D

Šele, ko ga zares in čisto popolnoma zmanjka, ugotoviš da se da tudi varčno in da se je potrebno tu in tam malo v roke vzeti. :angry:

Do takrat pa so društva in ustanove za zaščito potrošnikov predvsem službe za zagotavljanje plače tam zaposlenih :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lojzi......tile uradi za zaščito potoršnikov so DRŽAVNO SPONZORIRANE inštitucije in jim je zanimanje za potrošnika zadnja BRIGA!!!!!!

ĆadoniĆ-SpjeliĆ.........pač odslužena bjonda.......urad pa pokopališče odsluženih in zaslužnih!!!!!!!

ŽIVELA SLOVENIJA!!!!!!!!!!

Kaj nisem vnuk madam Klemečičeve!!!!!! :( :( :( :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali lahko 20 % premijo za neizkušenost plačam le za 1/2 leta, dokler sem še neizkušen, ali bom moral po 1/2 leta nazaj na zavarovalnico in razdreti zavarovanje (in vrniti nalepko in vse tiste zoprnije) in potem na novo odpreti zavarovanje, tokrat brez 20% dodatka, ker bom postal izkušen? :rolleyes:

Brrrm, ti registriraj avto jeseni, ko odjaviš motor in ti od motorja vrnejo ravno toliko, kot rabiš za registracijo avtomobila (plačaš v celem letu samo registracijo motorja za oboje) :) :) ... kar se pa neizkušenega voznika tiče pa kar pusti tako kot je, saj si pa ja tak šofer, ki v naslednijh 6 mesecih ne boš kriv nobene prometne nezgode ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v vsakem primeru najdejo način da nas še bolj ožemajo !!!!, registracija motorja bi morala biti pol cenejša kot registracija avta!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko ste že pri dodatkih za rizične skupine.

A je po kakšnem čudežu katera zavarovalnica uvedla dodatne popuste (poleg bonusov) za manj rizične voznike, ki smo se udeležili katerega od treningov varne vožnje?

Za motor že imam 50 % bonusa :D in bi ob teh cenah zavarovanja :angry: še kakšnih 10% prav prišlo.

(sanjasvinjakukuruz)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko ste že pri dodatkih za rizične skupine.

A je po kakšnem čudežu katera zavarovalnica uvedla dodatne popuste (poleg bonusov) za manj rizične voznike, ki smo se udeležili katerega od treningov varne vožnje?

Za motor že imam 50 % bonusa :D in bi ob teh cenah zavarovanja :angry: še kakšnih 10% prav prišlo.

(sanjasvinjakukuruz)

sanja svinja kukuruz iz right
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali lahko 20 % premijo za neizkušenost plačam le za 1/2 leta, dokler sem še neizkušen, ali bom moral po 1/2 leta nazaj na zavarovalnico in razdreti zavarovanje (in vrniti nalepko in vse tiste zoprnije) in potem na novo odpreti zavarovanje, tokrat brez 20% dodatka, ker bom postal izkušen? :rolleyes:

Brrrm, ti registriraj avto jeseni, ko odjaviš motor in ti od motorja vrnejo ravno toliko, kot rabiš za registracijo avtomobila (plačaš v celem letu samo registracijo motorja za oboje) :) :) ... kar se pa neizkušenega voznika tiče pa kar pusti tako kot je, saj si pa ja tak šofer, ki v naslednijh 6 mesecih ne boš kriv nobene prometne nezgode ... :)

ta mi je všeč, motor čez poletje, avto pozimi. moram nekako to pogruntat, ko bi se še dala zavarovanja prenašati z avta na motor in obratno bi bilo pa še boljše :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm meni bi blo najbolj všeč da bi za ceno registracije avta lahko registriral oba avto in motor, saj ne moreš naenkat voziti obeh, tako da se men to zdi smiselno, a žal so to le pobožne sanje enega sanjača :wub: :wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko ste že pri dodatkih za rizične skupine.

A je po kakšnem čudežu katera zavarovalnica uvedla dodatne popuste (poleg bonusov) za manj rizične voznike, ki smo se udeležili katerega od treningov varne vožnje?

Za motor že imam 50 % bonusa :D in bi ob teh cenah zavarovanja :angry:  še kakšnih 10% prav prišlo.

(sanjasvinjakukuruz)

sanja svinja kukuruz iz right

Ja, žal bo verjetno še nekaj časa tako.

Ampak za starodobna vozila s certifikatom, da spadajo pod tehniško dediščino prizna (vsaj) Slovenika 90% popusta. Za druga starodobna vozila z veljavno klubsko izkaznico 50% (tukaj še + običajni bonus). Zakaj? Verjetno zato, ker spadajo vozniki starodobnih vozil med manj rizične in so organizirano pritisnili na zavarovalnice, dokler jim ena le ni prisluhnila (ugibam!).

Me zanima, če kaj na tem področju počnejo slovenski organizatorji treningov varne vožnje, ki so vsaj trije. Lahko bi poskusili prepricati v to vsaj eno zavarovalnico. Tako za ene kot za druge (in tudi nas) bi to bilo dobro. Organizatorji treningov bi dobili več strank, če bi ljudje videli ne samo v konkretnih številkah, koliko stane trening, ampak tudi, koliko bi s tem prihranili pri zavarovanju. Zavarovalnica (še posebej, če bi takšen popust priznavala samo ena) pa bi dobila nove stranke. Sicer bi jim te stranke plačale malo manj premij, venda bi se zavarovalnici predvsem poznalo pri manjšem številu škodnih zahtevkov.

Skratka, po mojem mnjenju, čista win/win pozicija.

No, sicer bom pa tako ali tako imel priložnost sredi junija povprašati tako beemvejeve kot Küzmičeve fante glede tega. Upam, da bom zvedel kaj več kot samo to, da naj upam, da se bo nekoč v prihodnosti res kaj takšnega zgodilo tudi pri nas.

Popravljeno . Popravil ChildInTime
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar na Valu 202 teče oddaja, kjer dva iz zavarovalniškega združenja razlagata nova dodatka na neizkušene in na službene avtomobile.

To vse v redu in prav.

Ampak, da na radijsko oddajo pošljejo tipa, ki jeclja :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar na Valu 202 teče oddaja, kjer dva iz zavarovalniškega združenja razlagata nova dodatka na neizkušene in na službene avtomobile.

To vse v redu in prav.

Ampak, da na radijsko oddajo pošljejo tipa, ki jeclja :rolleyes:

Se mi je ob tem porajalo eno vprasanje in nisem cisto siguren, da poznam pravi odgovor zato me zanima se vase mnenje:

Izpit za B imam ze osem let, za A pa bo kmalu dve leti.

Ali sem voznik zacetnik?

Ali zapadem v skupino ljudi, ki naj bi (na lastno zeljo, vendar v svoje dobro) placali 20% dodatek pri registraciji motornega kolesa?

LP in hvala za odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vsak slucaj ravnokar klical na zavarovalnico Triglav:

=> Bojda se dodatki placujejo samo za avtomobile in kombinirana vozila. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!