Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Zdaj se pa res počutim kot papiga, ko stalno ponavljam iste stvari. Je res tako težko prebrat kak post nazaj?

Ja, Issi, ne sekiraj se.

Tu, na forumu nas je nekaj tisoč in od tega jih nekaj tisoč ne razume, če natančno ne odgovoriš ravno na njihovo vprašanje. Enak odgovor na enako vprašanje drugega ne velja.

:grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In to je vsa umetnost zavarovalništva - matematika.

Super pojasnilo.

Od kod pa tisti klubski popusti in zakaj ne bi bili navarni smrtniki (beri - neklubski motoristi) tega deležni? Je tudi tu statistika v prid klubom? Podvprašanje - ima klub MK Vaški bojsi tudi te ugodnosti (nočem jih blatit, ampak smrtnost imajo zadnja leta kar visoko ... ).

Skratka - to me še zanima ... in še - ali se morajo klubi ekstra pogajat, ali je to sklenjeno preko krovne ZMKS?

In kako je z MDSR - to je neformalna družba Solo Riders, ki je najštevilčnejša (neorganizirana) moto družba pri nas ...

No, LP zaenkrat in že vnaprej hvala za pojasnila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal je pojasnilo pravilno.

Zelo močna osnova zavarovalništva je matematika.

Verjetnostni račun.

Obdelava preteklih dogodkov in sosledja.

O dobrodošlem članstvu v klubih.

Kaj pa če je kak glavešina v zavarovalnici član kakega kluba in je rekel, brez pravice do priziva, člani več, nečlani pa kazensko manj.

Če ne poznaš v popolnosti ozadja, pač ne moreš kompetentno soditi.

:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Issi ne klobas prodajat... Zavarovalnica da bo počasi vidla kje se da kej spustit? :slap:

Pa motorje za varujejo dlje, kot jest tlačim tole kuglo... Se ti pa vidi, da delaš na zavarovalnici, ko jih tko zagovarjapš in se v njihovem imenu sprenevedaš... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo droben popravek, če dovoliš; NE delam na nobeni zavarovalnici. Pogodbo imam z vsemi zavarovalnicami, ki so prisotne na slovenskem trgu, zato mi ni treba delati reklamo za nobeno od njih. Lahko pa res neodvisno svetujem, pomagam pri reševanju škod (za kar imam tudi pogodbo z odvetnikom) in v teh primerih nikakor nisem na strani zavarovalnice ampak na strani stranke.

Popravljeno . Popravil Brrrm
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, to pa res. Bi kazalo ob registraciji mopeda narediti nekaj ''črno na belo'', da res ne bo tako, potem ob prenosu bonifikacije nazaj na motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, Issi, ne sekiraj se.

Tu, na forumu nas je nekaj tisoč in od tega jih nekaj tisoč ne razume, če natančno ne odgovoriš ravno na njihovo vprašanje. Enak odgovor na enako vprašanje drugega ne velja.

:grim

Tudi sam niti približno ne mislim brati 120 + strani. Ravno zaradi takšnih objav kot je tvoja. Nakladanje, lapanje in komentar, ki je površen, nepotreben in očitno namenjen le zapolnjevanju prostora. Žalostno pa je, da ni niti smešen.

Ampak hej, saj s svojim "statusom" na forumu lahko izbrišeš nezaželjene objave.

Zato pa naredi Brrrrrrrrmmmm in večine tvojih objav ne bo več. :ninja: Pol pa lahko izbrišeš še mojo, ki je seveda, prav si uganil, ravno tako nepotrebna. .)

Issi pa vseeno hvala. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam niti približno ne mislim brati 120 + strani. Ravno zaradi takšnih objav kot je tvoja. Nakladanje, lapanje in komentar, ki je površen, nepotreben in očitno namenjen le zapolnjevanju prostora. Žalostno pa je, da ni niti smešen.

Ampak hej, saj s svojim "statusom" na forumu lahko izbrišeš nezaželjene objave.

Zato pa naredi Brrrrrrrrmmmm in večine tvojih objav ne bo več. :ninja: Pol pa lahko izbrišeš še mojo, ki je seveda, prav si uganil, ravno tako nepotrebna. .)

Issi pa vseeno hvala. :OK:

Tema je zelo poučna za ene, ene par jih pa še ne ve zakaj so na svet, pa ti Issi predlagam, da jim ti tega ne razlagaš več. Dobrota je pač sirota.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko ti povem primer, ki se mi je zgodil pred kratkim; decembra je človek pri meni sklenil življensko zavarovanje, plačal prvo premijo v višini 50€, v sredini januarja pa umrl. Žena dobi 47.000,00 EUR. Bi rekel, da je bil nategnjen?

Moj primer: včeraj sem sklenil življensko zavarovanje. Zavarovalna vsota za primer naravne smrti znaša 3.000,00 EUR z mesečno premijo 26,31 EUR, zavarovalna vsota za primer nezgodne smrti 4.000,00 EUR in zavarovalna vsota za primer 100 % invalidnosti pa 8.000,00 EUR z mesčno premijo 1,48 EUR.

Zanima me, po katerih zavarovalniških pogojih je tvoj zavarovanec, oziroma njegov upravičenec na podlagi navedene vplačane mesečne zavarovalne premije upravičen do zavarovalnine 47.000,00 EUR?

Odgovor na moje vprašanje zanima tudi mojega prijatelja motorista, ki bedi nad sestavo tega testa.

Baj d vej Issi, kateri moped voziš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, popolnoma točne informacije so sledeče:

Ugodnosti trenutno nudi le ZM d.d.

1. V kolikor imate osebni avto zavarovan na ZM d.d.:

- bonus na avtu med 0% in 30% = bonus na motorju 30% + popust*

- bonus na avtu med 35% in 50% = bonus na motorju enak kot na avtu + popust*

* popust= do tega popusta ste upravičenim če se ob odjavo motrja odpoveste povračilu neizkoriščenega dela premije ( 50% v kolikor ste člani kluba, oziroma 40% v kolikor niste član nobenega kluba)

V praksi to pomeni, da ob optimalni varianti plačate: 500€ letne premija - 250€(50% bonusa) - 125€ (50% popust) = za plačilo 125€ po domače - premijo za dejansko 3 mesece, torej se splača odpovedati povračilu ob odjavi vsakemu, ki ima motor registriran več kot tri mesece.

2. V kolikor imate osebni avto zavarovan na kakšni drugi zavarovalnici:

- ne glede na višino bonusa na avtomobilu, dobite na motor 30% bonus + popust* (isto kot zgoraj)

3. Bonus se iz AO police prenaša na kasko v isti višini.

Upam, da sem vam zadevo razložila kolikor toliko razumljivo in ne preveč strokovno.

Nikakor ni res, da vam to lahko uredi le Jarc, ampak je to splošno veljavno na vseh poslovalnicah, pooblaščenih agencijah in pri zastopnikih ZM d.d. !!! Ker pa vemo, kako deluje trg, bodo v kratkem sledile tudi ostale zavarovalnice.

Vprašanje zate Issi...

Zgoraj si navedla, da vsakdo, tudi nekdo, ki ni član kluba, in nima avta zavarovanega pri ZM, ob sklenitvi zavarovanja za motorno kolo pridobi bonus 30%.

..a je iz tabel objavljenih tukaj v tej temi razbrati, da ta bonus 30% pripada le članom klubov in ne vsem.

Torej za moj primer bi veljalo:

1.) Po tvoji razlagi:

Avto zav. na zavarovalnici XY (50% bonus)+ nečlan kluba + motor zavarujem na ZM, avto ostana na zav. XY - po tvoji razlagi pridobim 30%bonus za motorno kolo in 40% popusta ..drži?

2.) varianta ..obisk na ZM

Sem obiskal ZM PE Žalec in dobil drugačno razlago:

Velja vse zgoraj našteto, le da ker nisem član nobenega kluba nisem upravičen do nobenega prenosa bonitete, torej mi ostane samo 40% popusta.

Do enakih zaključkov sem prišel tudi če sem pogledal v tabele, ki so bile objavljene tukaj na forumu.

Zdaj pa me zanima, kaj od tega drži.. varianta 1 ali varianta 2!??

Hvala!

LP

Dante

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha, ok.. pol je vse jasno..avto je traba zavarovati na ZM!. :)

Kaj pa 30% bonitete.. si v primeru če preneseš zavarovanje osebnega avtomobila na ZM in do zndaj nisi bil njihova stranka , kljub temu, da nisi v klubu deležen 30% bonusa???

..včasih so stvari tak napisane, da si jih lahko vsak po svoje razlaga :)

lp

D.

Popravljeno . Popravil Dante
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj primer: včeraj sem sklenil življensko zavarovanje. Zavarovalna vsota za primer naravne smrti znaša 3.000,00 EUR z mesečno premijo 26,31 EUR, zavarovalna vsota za primer nezgodne smrti 4.000,00 EUR in zavarovalna vsota za primer 100 % invalidnosti pa 8.000,00 EUR z mesčno premijo 1,48 EUR.

Zanima me, po katerih zavarovalniških pogojih je tvoj zavarovanec, oziroma njegov upravičenec na podlagi navedene vplačane mesečne zavarovalne premije upravičen do zavarovalnine 47.000,00 EUR?

Odgovor na moje vprašanje zanima tudi mojega prijatelja motorista, ki bedi nad sestavo tega testa.

Baj d vej Issi, kateri moped voziš?

Gre za življensko zavarovanje z naložbenim tveganjem (katere zavarovalnice ne bom napisala, da me ne bodo spet obtožili reklamiranja, kdor pozna produkte bo pa po enem detajlu vedel za katero gre)

Zavarovalna vsota za primer smrti je bila 3500€ +100% za primer smrti v prometni nesreči (to ima le ena zavarovalnica) Tu je bila mesečna premija 30€.

Dodano je bilo nezgodno zavarovanje 40000% za nezgodno smrt in 80000 za 100% invalidnost. Mesečna premija 22,60€ Človek je umrl v prometni nesreči...

Bravo zate, če si se odločil za življensko zavarovanje. Žal ne vem za kakšno; naložbeno, za primer smrti, za primer smrti in doživetja? Mislim pa, da imaš nezgodno s premajhnimi zavarovalnimi vsotami. Predvidevam, da si še mlad. Kaj je torej najhuje, kar se ti lahko zgodi? Invalidnost. V primeru da ostaneš invalid, boš potreboval največ denarja - da si prirediš stanovanje, vprašanje kako bo s službo, kaj boš še lahko delal... No, to se vsekakor stvar odločitve, le povem ti svoje mnenje - brez zamere prosim.

By the way, ne vozim mopeda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha, ok.. pol je vse jasno..avto je traba zavarovati na ZM!. :)

Kaj pa 30% bonitete.. si v primeru če preneseš zavarovanje osebnega avtomobila na ZM in do zndaj nisi bil njihova stranka , kljub temu, da nisi v klubu deležen 30% bonusa???

..včasih so stvari tak napisane, da si jih lahko vsak po svoje razlaga :)

lp

D.

ČE zavarovanje avtomobila preneseš na ZM, potem ti za motorno kolo priznajo enak bonus, kot ga imaš na avtu - ali najmanj 30%, če si član kluba. Potem pa še dodatno dobiš 40% popusta oz. 50%, če si član kluba.

ČE zavarovanja avtomobila NE preneseš na ZM, potem ti ne priznajo bonusa, razen če si član kluba (30%). Dobiš pa 40% popusta oz. 50%, če si član kluba.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje za Issi... :D

Kaj pa, če imam tri motorje dva 125ccm in enega 1200ccm in sem v klubu. Lp :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje za Issi... :D

Kaj pa, če imam tri motorje dva 125ccm in enega 1200ccm in sem v klubu. Lp :rolleyes:

Pa saj ne govorimo o atomski fiziki! :headbang:

Na enega od motorjev (po lastni izbiri) lahko 'preneseš' boniteto iz avta (če imaš avto zavarovan pri ZM in če je boniteta večja od 30% - sicer dobiš 30%), na druga dva pa dobiš 30% bonusa. Na vse tri police pa dobiš popust 50%.

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvidevam, da si še mlad.

Rodil sem se mlad in umrl bom tudi mlad. Leta so samo statistika za na spomenik ... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober motorist je star motorist. In, RobiRoberto,- jebi ga, greva proti temu. .)

In, kot sem nekje prebral,- starost je stanje duha. Jaz pa sem še vedno isti cepec, kot pred 20 leti...

In da ne bo čisto ven iz teme,- tudi sam imam podobno zavarovanje. Neke vrste življenjsko naložbeno. Pač, če pride do najhujšega, bodo otroci imeli kaj od tega. :whistle: Po izteku police, pa je denar za novi bajk. :OK: :kva2: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rodil sem se mlad in umrl bom tudi mlad. Leta so samo statistika za na spomenik ... .)

No, tu se pa absolutno strinjava. Le da jaz ne dovolim da mi postavljajo kak spomenik. Naj se me spomnijo po dobrih žurih in po tem kaj smo doživeli skupaj, ne pa da gledajo moje ime na kamnu...

Če bom umrla mlada... ...hja, bom pa vsaj lepo truplo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po izteku police, pa je denar za novi bajk. :OK: :kva2: :naughty:

He, he, pri meni bo po izteku dosedanje police (začetek naslednjega meseca) šel denar kar za povračilo bufov za sedanji moped ... In če bova z njim srečno preživela naslednjih 10 let bo mogoče naslednje izplačilo šlo za nove garje :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se vidi,da ni vremena za vozit! velko nabijanja, da mine čas! :alien1: pa tut kaka pametna informacija!(issi)! :P

moderatorji: da bojo tisti, ki se jim ne da listat to lažje počeli bi lahko dodali gumb za prehitevanje rec. 5 ali 10 strani naenkrat! pol bi se jim pa mogoče dalo!! :P :blush: :evilgrin:

lp 6

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker nekateri agenti na ZM pri nas še čisto ne vedo vsega (ja res je tako :slap: ), imam še eno vprašanje:

A se 40% popusta prizna tudi na kasko, ali samo na AO?

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker nekateri agenti na ZM pri nas še čisto ne vedo vsega (ja res je tako :slap: ), imam še eno vprašanje:

A se 40% popusta prizna tudi na kasko, ali samo na AO?

Hvala

Nočem bit siten, sam zdej se pa fantje (in dekleta) mal v roke vzamte pa malo bolj natančno začnite brat. Tema je polna postov z praktično identičnimi vprašanji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes odjavil motor, zavarovan pri triglavu (3.2.2007-cena 403 EUR), registriral avto in motor pri Mariborski ( plačal 180 EUR, 30 % bonus in 40% popusta). Šel na Triglav in mi vrnejo 385 EUR. :OK: Res so zakon :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!