Skoči na vsebino

150 km/h na avtocesti


Cegi

Koliksna najvisja dovoljena hitrost na avtocesti?  

9 članov je glasovalo

  1. 1. Koliksna najvisja dovoljena hitrost na avtocesti?

    • 110 km/h
      1
    • 150 km/h
      48
    • 130 km/h
      59
    • manj
      3


Priporočene objave

V Italiji so zvišali največjo dovoljeno hitrost na avtocestah na 150 km/h (razlaga - večja hitrost večja zbranost)

Kaj pa pri nas - ste za spremembe?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z motorjem redko vozim na vatocesti, zato me to ne zanima, z avtom bi pa lahko bilo 300, pa me tudi ne zanima, moj uno ne gre več kot 120 :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z motorjem redko vozim na vatocesti, zato me to ne zanima, z avtom bi pa lahko bilo 300, pa me tudi ne zanima, moj uno ne gre vecˇ kot 120 :D

mhmmm ...

kaj je ze to vatocesta? :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko že primerjaš omejitve, si poglej še primerjavo med kaznimi v primeru nesreče :!: :!: :!:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vatocesta je gotovo nekaj mehkega, predvsem pa nežnega.

(pa pravjo da humor umira!) :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole s koncentracijo na AC se mi zdi precej res ... če voziš z avtom, ki smore 130kmh z lahkoto in pri tem prijetno brni, kaj hitro začneš zapirat oči ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar naj ostane 130! :D

Moje mnenje je, da naše avtoceste, ki imajo večinoma dva pasova za vožnjo v eno smer, niso primerne za višje hitrosti!

Če bi vsi vozili 150 bi še šlo, ampak na avtocestah je veliko vozil (tovornjakov, avtobusov, počitniških prikolic), ki vozijo dosti počasneje (80, ali celo manj)!

Poleg tega pa višje hitrosti pomenijo tudi večje onesnaževanje, večji hrup, ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa res, da smo Slovenci svoja vrsta. Zdaj ko je omejitev 130 vsi vozijo 150 in v glavnem modri to nekako tolerirajo. Če bi bila omejitev 150 bi vsi vozili 170 ....... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri omejitvi 150 na avtocesti bi v bistvu brez velike nevarnosti vozil 179 in ob srečanju s poicajem še vedno padel v poceni razred kazni 10000SIT :arrow: 5000SIT. Ravno tako kot je ta meja sedaj 159km/h. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri omejitvi 150 na avtocesti bi v bistvu brez velike nevarnosti vozil 179 in ob srečanju s poicajem še vedno padel v poceni razred kazni 10000SIT :arrow: 5000SIT. Ravno tako kot je ta meja sedaj 159km/h. :wink:

Tko kot sem reku za Slovence - do roba in še mal čez :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z motorjem redko vozim na vatocesti, zato me to ne zanima, z avtom bi pa lahko bilo 300, pa me tudi ne zanima, moj uno ne gre vecˇ kot 120 :D

mhmmm ...

kaj je ze to vatocesta? :lol:

daj besedo poglej malo po zlogih pa ti bo kuj jasno :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res je, zunaj pa sonček mi pa za čarunalniki, motor pa čaka da bo ura tri :D

le kva mislmo :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je narobe s 130 km/h?

Gotov nič sam pogovarjamo se, odločal bi itak naši vrli poslanci :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice, jazst sem kot prvi glasoval za manj. Zanalašč. Ker, tudi, če bi izglasovali 210 km/h, bi se našlo nekaj motosvetovcev, ki bi rekli, da je to pa premalo, ker se najlepše pelje pri 240+ km/h :lol:

Kar se tiče Švice, bi že šel in bi potem kot bogat zdomar/gastarbajter/priseljenec prišel sem s taaaaaaakim motorciklom, da bi vam vsem oči ven padale :shock: in bi bil potem ZPIZ (tista zavarovalna blagajna za zdravstveno in mentalno higieno) jezen name, ker bi potrebovali toliko očesnih operacij za vtikanje oči nazaj 8) .

Pa še lepše se mi zdi tu, kot pa v CH. :P

Sicer vem, zakaj me pošiljaš v CH, ampak to je njihov problem in naj tam tudi ostane, da ne bi prišlo do panevropske epidemije. :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

It's a trick question, right?

Morda bi se moralo vprasanje glasiti, "Kaksna hitrost bi se vam zdela primerna na avtocesti?"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliksna najvisja dovoljena hitrost na avtocesti?

Kaj naj bi to :?: pomenilo :?:

"po zakonu dolocena/dovoljena Vmax. na SLO-AC?" .....boljse?! ker je prostih samo doloceno stevilo znakov nazalost ne gre celoten tekst predloga amandmaja o najvisji dovoljeni hitrosti na slovenskih avtocestah v naslov. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!