Skoči na vsebino

150 km/h na avtocesti


Cegi

Koliksna najvisja dovoljena hitrost na avtocesti?  

9 članov je glasovalo

  1. 1. Koliksna najvisja dovoljena hitrost na avtocesti?

    • 110 km/h
      1
    • 150 km/h
      48
    • 130 km/h
      59
    • manj
      3


Priporočene objave

aha mi že diši po referendumu :D :D

brez panike, v proračunu ni več dnarja za referendume :lol: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor so pa avtoceste statistično najbolj varne prometne površine. Beri :arrow: najmanj nesreč. Ampak to najbrž pri nas nima velikega pomena, glede na to, da imamo ubogih nekaj sto km avtocest.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor so pa avtoceste statistično najbolj varne prometne površine. Beri  :arrow: najmanj nesreč. Ampak to najbrž pri nas nima velikega pomena, glede na to, da imamo ubogih nekaj sto km avtocest.

kaj več kot "križ" (MB-KP, NM-Jesenice), jih pri nas tudi nima smisla imet ... a si predstavljaš avtocesto CE - SG ... hehehe ... piši kuči propalo ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glas za neomejeno ( ups, ni te opcije :) ), sicer pa tako ali tako ni problem na avtocesti z omejitvijo hitrosti zaradi nevarnosti radarjev ampak si pač sam prilagodiš hitrost.

Se pa vsaj jaz na avtocesti počutim mnogo bolj varno ( tudi nad omejitvijo, saj 130 ni ravno hitrost s katero se vozi večina ) kot na kakšni magistralni cesti kjer se vozi cca 90-100, nekateri pa prehitevajo kot zmešani s prešibkimi avtomobili.

LP,

Klemen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem takoj za 150,čeprav se po avto banih ravno ne vozim,če ni sile.Sicer pa če je omejitev 150 se lahko vozite tudi 130,sej nikjer ne piše da pa moreš jit toliko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem za omejitev 130km/h!!!

Tako pol vozim 150 in sem stalno v malem prekršku, kar mi riše nasmeh na obraz, če bi bla pa omejitev 150km/h pa nebi vozu 170 k mi tok ne potegne in sploh nebi blo zabavno!!! :D :) :o :oops:

Ciao,by ero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest sem za 130 ker je čisto dovolj, čeprav imam motor, ki zmore krepko čez 200, se po AC ne vozim več kot 140, ker mi je brezveze 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se tudi zdi 130 km/h dovolj! Čeprav običajno tudi sam vozim malo hitreje. Kot je bilo že napisano bi potem folk tiščal do 170km/h oz, gas do daske!

Kako je pa z omejitvami na nemških avtocestah?

Sem slišal, da ni pravih omejitev, ampak le priporočene hitrosti :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nemčija je edina država kjer ni omejitve na AC so samo določeni odseki na katerih je omejitev zaradi takih ali drugačnih vzrokov :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In se mogoče komu približno sanja koliko nesreč se zgodi na nemških cestah v primerjavi z ostalimi državami, ki imajo omejitev 130 :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se po avtocesti peljem z avtomobilom se potovalna hitrost giblje med 160 in 180 km/h (kar se mi s solidnim avtomobilom ob zmernem prometu zdi popolnoma nadzorovano), če grem pa na avtocesto z motorjem, to v prvi vrsti pomeni, da se mi močno mudi, kar obenem tudi pomeni, da tiščim do konca (res pa je da AT ni ravno hiter motor :( ). Približno tako bi vozil tudi, če bi bila omejitev 150, samo v cenovno ugodnejšem razredu prekrška bi bil :twisted: , torej sem za povišanje dovoljene hitrosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor so pa avtoceste statistično najbolj varne prometne površine. Beri  :arrow: najmanj nesreč. Ampak to najbrž pri nas nima velikega pomena, glede na to, da imamo ubogih nekaj sto km avtocest.

kaj več kot "križ" (MB-KP, NM-Jesenice), jih pri nas tudi nima smisla imet ... a si predstavljaš avtocesto CE - SG ... hehehe ... piši kuči propalo ... :)

saj ne potrebujemo avtocesto, sam, malo bolj široko cesto brez lukenj in tistih morilskih ograj :D pa bankine bi morale biti utrjene.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj ne potrebujemo avtocesto, sam, malo bolj široko cesto brez lukenj in tistih morilskih ograj :D pa bankine bi morale biti utrjene.......

Jep. Pa tiste simpatične goste kačice bi blo fajn deratizirat, da bi bil asfalt lepo enoten :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In se mogoče komu približno sanja koliko nesreč se zgodi na nemških cestah v primerjavi z ostalimi državami, ki imajo omejitev 130 :?:

Pa se komu sanja kako kazen fašeš v Nemčiji, če povzročiš prometno nesrečo?!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa se komu sanja kako kazen fašeš v Nemčiji, če povzročiš prometno nesrečo?!?

Baje v Nemčiji, če si udeležen v prometni nesreči na avtocesti in ti po zavorni poti ali kako drugače dokažejo da si voz več kot 130 (kar naj bi bila priporočljiva hitrost) si krivec oz. sokrivec nesreče.

Je pa to nepotrjena ustna informacija. Bolj: rekla, kazala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa se komu sanja kako kazen fašeš v Nemčiji, če povzročiš prometno nesrečo?!?

Baje v Nemčiji, če si udeležen v prometni nesreči na avtocesti in ti po zavorni poti ali kako drugače dokažejo da si voz več kot 130 (kar naj bi bila priporočljiva hitrost) si krivec oz. sokrivec nesreče.

Je pa to nepotrjena ustna informacija. Bolj: rekla, kazala!

lahko ti to informacijo potrdim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa se komu sanja kako kazen fašeš v Nemčiji, če povzročiš prometno nesrečo?!?

Baje v Nemčiji, če si udeležen v prometni nesreči na avtocesti in ti po zavorni poti ali kako drugače dokažejo da si voz več kot 130 (kar naj bi bila priporočljiva hitrost) si krivec oz. sokrivec nesreče.

Je pa to nepotrjena ustna informacija. Bolj: rekla, kazala!

lahko ti to informacijo potrdim.

lepo se to sliši.

Do dons sem bil kar malo skeptičen glede tega podatka, ker mi to ni znal nihče potrdit. Povedal mi je pač nek naš zdomc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zaenkrat podpiram 130, bi pa na določenih ravnih odsekih lahko veljalo brez omejitve, da bi si folk lahko dajal duška...v primeru povzročene nesreče pa...najebi sine s težko nogo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato se mi pa zdi neumno, ko folk cel navdušen razlaga, kako lahko divja po nemških avtocestah ... v primeru nesreče si pa lahko še sam štrik na vrat dajo, ker tolko denarja nimajo, da bi lahko kazen plačali ... :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če dajo omejitve ali pa ne po avtocestah!

Ker tisti ki se hoče peljat 200km/h se tudi bo peljal...če mu omejujejo ali pa ne!

Zame je 130 v redu...150 pa že kar preveč za našega Cliota 1.2....z motorjem pa vidim malo avtocest!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je tud 130 cist vredu. Sej ce se vozis 150 se ni tak prekrsek vec se pa itak ne mors dolgcasa zbrano vost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če so me prav podučili, bo v Italiji najvišja dovoljena hitrost na avtocesti zvišana na 150 samo na tistih odsekih, kjer je cesta tripasovnica, medtem ko na dvopasovnicah ostaja omejitev 130. Sploh pa je to bolj teoretični predpis, ker v It. pač nihče ne vozi 130. Nasprotno, če skušaš voziti s to hitrostjo, si hitro v smrtni nevarnosti, ker te prehitevajo nestrpni tovornjakarji, trobijo, blendajo, žugajo, se buškajo po čelu....Policjoti so izredno slikoviti in zgleda, da jih imajo bolj za dekoracijo. Če te pa kdaj pomotoma ustavijo zaradi prekoračene hitrosti, baje precej znese. Tako so mi vsaj povedali. Sicer pa je Italija itak eno od svetovnih čudes, ker kljub totalnemu kaosu vse še kar funkcionira. Pa niti ne slabo.

Uh, bi vam povedal eno zgodbico o italijanskih policjotih (resnično), pa bom spet zabluzil s teme. Drugič. Morda.

Aja, glede omejitve na naših AC :roll: ....Pravzaprav BMK. Zaradi mene lahko mirno ostane 130. Sem prilagodljiv.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!