Skoči na vsebino

150 km/h na avtocesti


Cegi

Koliksna najvisja dovoljena hitrost na avtocesti?  

9 članov je glasovalo

  1. 1. Koliksna najvisja dovoljena hitrost na avtocesti?

    • 110 km/h
      1
    • 150 km/h
      48
    • 130 km/h
      59
    • manj
      3


Priporočene objave

Je čisto vseeno kolikšna je omejitev, mislim da se od motoristov nihče ne ozira nanjo. Pa ne mislim da vsak tišči do konca, le pelje se pač kot mu paše, ne glede na omejitev, pa je to laho 120, ali pa 280.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje:

V italiji so ceste veliko bolj varne kot pa v primerjavi z nasimi, glede na to da imajo italijani sirse, bolj pregledne, ne sparajo z asfaltm, pa tud ni tolk tistih crnih plomb na cesti.Tako da mislm da so kr upraviceno dali 150km/h,ce bi pa jst urejal zakone o doloceni hitosti bi meli motoristi najmanj se50km/h+ :)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje:

V italiji so ceste veliko bolj varne kot pa z nasimi, glede na to da imajo italijani sirse, bolj pregledne, ne sparajo z asfaltm, pa tud ni tolk tistih crnih plomb na cesti.Tako da mislm da so kr upraviceno dali 150km/h,ce bi pa jst urejal zakone o doloceni hitosti bi meli motorist najmanj se50km/h+ :)

lp

Ja, malo morgen. Kjer je bolj ali manj ravnina, ni blema, če greš pa recimo že samo od Bologne čez Apenine.... :? ...čista kriza: ovinki ležijo napačno, ozka, nepregledna, prometni kaos, če pade malo dežja :? :? :? Pa še to: ko se v It. poknejo, se znajo pokniti zares. Zadnjič jih je 250 tičalo na kupu. Najbrž zato, ker so ceste tako pregledne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, ubistvu bi blo pametn, ce bi napisal da je taka cesta od Trbiza do Udin in se mi zdi zelo v redu, jst bi mogu pa vedt da italija ni samo do Udin..

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej, Gloga, brez zamere :wink: Saj nimam nič proti tebi, če je mogoče tako zvenelo. Samo It. res ni neka obljubljena dežela, kar se tiče cest. Vsaj ne povsod. Pa še Lahi ne znajo vozit, čeprav so prepričani, da so naj-naj. Ali pa mogoče ravno zato :roll:

LP, PEPE :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Italiji so zvišali največjo dovoljeno hitrost na avtocestah na 150 km/h (razlaga - večja hitrost večja zbranost)

Kaj pa pri nas - ste za spremembe?

Težko bi rekel, da je zbranost edini razlog za dvig hitrosti, tukaj so še ekonomski interesi avtomobilske industrije, ki seveda tudi močno lobira.

Je pa pri nas prisotna še ena težava, ljudje še danes po avtocestah enostavno ne znajo vozit. Kakor da jih je gradnja avtocestnega križa prehitela. Zato si težko predstavljam, sedaj, v takšnih razmerah še dvig največje dovoljene hitrosti.

Houg, govoril sem....... :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot sem napisal sem za dvig omijitve pod pogojem,da se potem to tudi striktno kontrolira.ko se danes vozim po slo-AC se vsi jugeci naprezajo me prehiteti.... krntija pa taksna,da glava boli.

z avtom 150 ni problem in z motorji tudi ne,je samo dolgcas.in res je,da sem pri visjih hitrostih lahko dlje casa zbran,kot pri nizkih.BTDT.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za avtomobile 150 - Za motoriste 250 :wink:

Za tebe pa 350 - okej, bo dovolj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot sem napisal sem za dvig omijitve pod pogojem,da se potem to tudi striktno kontrolira.ko se danes vozim po slo-AC se vsi jugeci naprezajo me prehiteti.... krntija pa taksna,da glava boli.

z avtom 150 ni problem in z motorji tudi ne,je samo dolgcas.in res je,da sem pri visjih hitrostih lahko dlje casa zbran,kot pri nizkih.BTDT.

Ja saj se z večino kar strinjam, .... žal je danes pri nas mentaliteta nekaterih ljudi še vedno takšna, da dejstvo, da te na AC kdo prehiti,... vzamejo malodane za osebno žalitev ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za avtomobile 150 - Za motoriste 250  :wink:

Za tebe pa 350 - okej, bo dovolj?

Ah tolk ne gre :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!