Skoči na vsebino

Serviserji motorjev - najslabši IN najboljši 2


Ice

Priporočene objave

  • 2 tedne pozneje...

jest ga vozim k Čarmanu,servis posezoni.lani je bilo že mraz, pa ga je prišel kar iskat na dom. Domov ti ga pa itak pripelje spucanga in zrihtanga. Cene OK! :OK:

Popravljeno . Popravil ježev
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest ga vozim k Čarmanu,servis posezoni.lani je bilo že mraz, pa ga je prišel kar iskat na dom. Domov ti ga pa itak pripelje spucanga in zrihtanga. Cene OK! :OK:

Mene je pa Čarman malo razočaral. Približno dve leti nazaj sem peljal k njemu motor na redni servis. Kar se tiče servisa, je bilo vse ok, cene tudi korektne, vendar pa sem dobil nazaj moped zelo zapackan, umazan, vsepovsod prstni odtisi in druga umazanija. Tja pa sem peljal spucanega u nulo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Prejšni teden sem peljal svojo hondo na servis- olje oljni filter zračni filter ter menjava nalepke na rezervarju. Dogovorjena je bila tudi menjava gum ki pa sem jih že imel. CENA-med 165 in 170 eur. Motor je bil drugi dan gotov vendar brez menjave gum. No dobro bo pač cena manjša. Pridem na blagajno da bom plačal in glej ga zlomka skoraj bi me kap. Nova cena- neverjetnih 272 eur. Ko me je zanimalo kaj plačujem mi je bilo rečeno da je bilo za več kot 8 ur dela za dva serviserja. Pa saj me ni krava povrgla da bi bil tako zabit. Ker pač ni bilo druge sem plačal in obljubil lastniku servisne delavnice da bodo za to izvedeli še drugi motoristi in zato vam to pišem v opomin-ne hodite na servis v SLOVENSKE KONJICE-servis MOTO MIRČI ker vas bo drago stalo. Mimogrede sem še izvedel, da je mojemu kolegu vzel 100 eur za zamenjavo dveh svečk na hondi deauvile- svečke je kolega imel svoje. Torej pamet v glavo ko greste na servis in naj vam če se le da naredijo predračun s katerim boste dokazovali dogovorjeno ceno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svašta...a morajo pol motorja narazen dat, da je za 16h efektivnega dela, ko menjavajo olje in filtre na VFRki? A nimajo neke pavšalne cene za to delo kot je na vseh servisih? Ponavadi se točno do centa natančno ve kolko bo stal mali servis. Dva delavca za menjavo olja in filtrov je za mene pokazatelj nesposobnega servisa. Jaz si sam na avtu in motorju naredim mali servis pa mi vsaj še 4h časa ostane od teh osmih ur :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neznani, zakaj pa hodiš na nepreverjene servise? Moto MARIO v Velenju je total poštenjakar, dobro opravi delo, pa za ceno se vnaprej zmeniš... če bi slučajno prišlo do dodatnih stroškov, pa te pokliče in se zmenita kako in kaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, končno!

"Lupljenje" strank na račun servisiranja je treba končno dati na oglasno desko, da se lahko še drugi orientirajo, kje dobiš za pošteno ceno, pošteno opravljeno delo! :worship:

Enako za trgovine, kjer so človeški in jim ni pomembno, če se oglasiš le na ogled, ali si kupec v tistem trenutku - in drugje, kjer si pomemben le zaradi (oderuškega) zaslužka! :BUA:

To pa naj ne leti na poštene firme, kjer se po najboljših močeh trudijo ohranjati korekten odnos s vojimi odjemalci.

Popravljeno . Popravil semering
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne moreš peljat motor na neki "miš-maš" servis, kjer nobenega ne poznaš in ne veš kako kaj je nekemu drugmu že nekaj nardil

tak da ...

sam internetna stran pa je zrihtana

Popravljeno . Popravil stuhec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si mi vzel iz ust.. Jst tut že tolk časa vse rihtam sam, da sem že kar mal pozabil kakšen "stres" je bil, ko je blo pred leti treba motor vozit na pooblaščen servis zarad garancije :D Olje ponavad nabavim v avstriji na zalogo za male pare, ko spomladi na začetku sezone talajo kakšne kupone s popusti, tisti filter pa svečke tut niso cel hudič, ostalo se pa sprot poišče kakšno ugodno varianto. Plus par urc časa v domači delavnici pa je :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za olje in take stvari že.. ventilov pa si sam ne moreš štelat (vsaj vsak si tega ne zna ali upa), še ketne si ne moreš sam menjat če nimaš ododja ali pa semeringov v vilicah..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Omejitve so predvsem v posamezniku, ali je človek, ki ima smisel za šraufanje in se bo lotil tega, ali ne.. Jaz sem se vse izmed naštetega lotil delat sam (že pred leti) in prvič je malo dlje trajalo, s pomočjo interneta in servise manuala, potem pa parkrat narediš in vidiš, da ni pravzaprav nič kompliciranega. Tudi razna posebna orodja, ki so za te posege potrebna, se da povečini brez velikih težav narest kar doma, če imaš delavnico oz. garažo založeno z osnovnim orodjem, ki ti izdelavo le tega omogoča.

Predvsem servisa vilic sem se tudi jaz dolgo otepal in sem celo 2x nesel Čarmanu.. Dokler se nisem enkrat (bolj zaradi osebnega izziva kakor zato da bi prišparal 50€ za delo) tega lotil sam. Videl, da ni nič kompliciranega in to je to :)

Popravljeno . Popravil Jure
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšni teden sem peljal svojo hondo na servis- olje oljni filter zračni filter ter menjava nalepke na rezervarju. Dogovorjena je bila tudi menjava gum ki pa sem jih že imel. CENA-med 165 in 170 eur. Motor je bil drugi dan gotov vendar brez menjave gum. No dobro bo pač cena manjša. Pridem na blagajno da bom plačal in glej ga zlomka skoraj bi me kap. Nova cena- neverjetnih 272 eur. Ko me je zanimalo kaj plačujem mi je bilo rečeno da je bilo za več kot 8 ur dela za dva serviserja. Pa saj me ni krava povrgla da bi bil tako zabit. Ker pač ni bilo druge sem plačal in obljubil lastniku servisne delavnice da bodo za to izvedeli še drugi motoristi in zato vam to pišem v opomin-ne hodite na servis v SLOVENSKE KONJICE-servis MOTO MIRČI ker vas bo drago stalo. Mimogrede sem še izvedel, da je mojemu kolegu vzel 100 eur za zamenjavo dveh svečk na hondi deauvile- svečke je kolega imel svoje. Torej pamet v glavo ko greste na servis in naj vam če se le da naredijo predračun s katerim boste dokazovali dogovorjeno ceno.

škoda, da si mu sploh plačal, jaz bi ga :bum: ali bi pa inšpekcijo poklical, tukaj po moje materijal, olje, oljni in zračni filter ne more presegat 90 € za nalepko ne vem, dela pa zame kot amaterja ni več kot uro in pol. Tista prva cena je po moje že mal navita

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi mu plačal tolk kot je bilo zmenjeno, če je res sam to naredil (in ni bilo še kakšnih drugih posegov, ki so se izkazala kot nujna pri opravljanju servisa). Že prva cena je bila visoka.. Če mu kej ne bi blo prav, lahko začne klicat policijo, jaz pa inšpekcijo, pa je..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem zakaj nekateri govorite o policiji inšpekciji itd.VSAK ima pravico motor ali avto odpeljat iz delavnice in račun neplačat, če se vam le ta zdi previsok,kajti vozilo je VAšA lastnina(glej prometno) in v primeru,da ti delavnica NOČE izročiti motorja lahko vsak lastnik vozila pokliče policijo in ti ga "morajo" izročiti! ! obljubiš samo,da boš plačal, ko se boš prepričal,da je delo dobro opravljeno in po primerni ceni.Vsak lastnik vozila ima pravico predno plača račun, preveriti (probat)vozilo ali je bilo vredu popravljano po primerni cen in nato šela plača.Veliko servisev se danes poslužujeji delovnega naloga s katerim naj bi bila cena in način plačila(keš,kartica) vnaprej določen v tem primeru pa MORA stranka takoj po probni vožnji plačat stroške dogovorjenega popravila in nemore odpeljati vozila dokler neplača računa !

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

K Primcu sem parkat peljal motor pa me je zelo motilo da nikakor niti približno neve kdaj bo začel in kdaj bo gotovo. Presedlal k Elisi kjer te reči hendlajo u minuto! Mogoč je kak evrič dražje ampak da prideš in ti reče za urco in 45 minut bo gotovo zraven pa lahko odpelješ skuterčka za ta čas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Omejitve so predvsem v posamezniku, ali je človek, ki ima smisel za šraufanje in se bo lotil tega, ali ne.. Jaz sem se vse izmed naštetega lotil delat sam (že pred leti) in prvič je malo dlje trajalo, s pomočjo interneta in servise manuala, potem pa parkrat narediš in vidiš, da ni pravzaprav nič kompliciranega. Tudi razna posebna orodja, ki so za te posege potrebna, se da povečini brez velikih težav narest kar doma, če imaš delavnico oz. garažo založeno z osnovnim orodjem, ki ti izdelavo le tega omogoča.

Predvsem servisa vilic sem se tudi jaz dolgo otepal in sem celo 2x nesel Čarmanu.. Dokler se nisem enkrat (bolj zaradi osebnega izziva kakor zato da bi prišparal 50€ za delo) tega lotil sam. Videl, da ni nič kompliciranega in to je to :)

...tole si pa tko lepo napisal, da sem kar še enkrat tule gor prilepil.....

..je pa nekaj res:

Veliko motoristov pa NIMA delavnice, niti garaže , mopede imajo spravljene pri prijatlih/najem...itd... pa tega res ne morejo narediti....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

K Primcu sem parkat peljal motor pa me je zelo motilo da nikakor niti približno neve kdaj bo začel in kdaj bo gotovo. Presedlal k Elisi kjer te reči hendlajo u minuto! Mogoč je kak evrič dražje ampak da prideš in ti reče za urco in 45 minut bo gotovo zraven pa lahko odpelješ skuterčka za ta čas.

To je to, jst sm tud pr Elisi... Lepo si vzamem 2 urci pa s skuterjem okol in to je to...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ima kdo kakšne izkušnje z Moto centrom Jeršin v Novem mestu. Predvsem me zanima ali se možakar spozna kej na aprilie. Kuker vidim je pooblaščen tudi za Aprilio. Naslednji motor bo najverjetneje Shiver, pa zbiram informacije o kakšnem dobrem servisu, ta mi ja pa pač najbližji. Zanima me tudi, kateri servis je najboljši za Aprilie.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skuterju je znal zamenjat olje....kaj večjega itak ni bilo za šraufat:) A to misliš kupit kako "podrtijo"? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabu sem napisat, pa sem si iz jeze prisegel da bom... moto mirči v konjicah, človeka nočem več videt kaj šele da bi še kdaj motor pelau k njemu..

naročilo in vse papirje da je lahko dele naročiu sem mu poslal 21 januarja. rekel je da dobi robo v 1 tednu maksimalno 10 dneh... Dobil je 24 februarja, če pa nebi gnjavil 3x na teden in spraševal kdaj bo najbrž še danes nebi bilo... Njegovi odgovori so bli nesramni, predrzni, napadal me je kaj gnjavim, da itak še ni sezona (to ni njegova stvar??) ko je dobil, sem pripeljal motor obljubil je da bo v 3 dneh konec... zaključil je v 10 dneh (klical pa sem ga vsak dan če je že?!!)...

Za konec je blo veliko kregarije, glede plačila... obračun je bil točno 3x večji kot predračun... sem plačal, kaj pa naj...

Da najdem kakšno dobro stvar, ajde če zamižim to da ni zamenjal pozicijske luči, kot sem mu naročil in da je bil motor umazan od masti in olja je bilo ostalo narejeno ok... :BUA: :BUA: :BUA:

Če imate malo radi svoj motor, ga mirčiju nebote pelali... jaz imam svojega tolko, da se bom še skoz konjice z težkim srcem pelau... nebi mu dal niti koleščkov na rolarjih zamenjat...

Malo je iz jeze napisano, ko se spomnem... je pa dobronamerno...lp :closedeyes:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabu sem napisat, pa sem si iz jeze prisegel da bom... moto mirči v konjicah, človeka nočem več videt kaj šele da bi še kdaj motor pelau k njemu..

naročilo in vse papirje da je lahko dele naročiu sem mu poslal 21 januarja. rekel je da dobi robo v 1 tednu maksimalno 10 dneh... Dobil je 24 februarja, če pa nebi gnjavil 3x na teden in spraševal kdaj bo najbrž še danes nebi bilo... Njegovi odgovori so bli nesramni, predrzni, napadal me je kaj gnjavim, da itak še ni sezona (to ni njegova stvar??) ko je dobil, sem pripeljal motor obljubil je da bo v 3 dneh konec... zaključil je v 10 dneh (klical pa sem ga vsak dan če je že?!!)...

Za konec je blo veliko kregarije, glede plačila... obračun je bil točno 3x večji kot predračun... sem plačal, kaj pa naj...

Da najdem kakšno dobro stvar, ajde če zamižim to da ni zamenjal pozicijske luči, kot sem mu naročil in da je bil motor umazan od masti in olja je bilo ostalo narejeno ok... :BUA: :BUA: :BUA:

Če imate malo radi svoj motor, ga mirčiju nebote pelali... jaz imam svojega tolko, da se bom še skoz konjice z težkim srcem pelau... nebi mu dal niti koleščkov na rolarjih zamenjat...

Malo je iz jeze napisano, ko se spomnem... je pa dobronamerno...lp :closedeyes:

tipčina, zakaj pa nisi k Yogiju peljal, jaz mam vse pohvale glede njihovega dela, pa še bliži ti je a ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!