Skoči na vsebino

Čelade - vizirji


Gregs

Priporočene objave

Ermax je resna firma, sem kupil pred leti bug spojler.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

Ermax je resna firma, sem kupil pred leti bug spojler.

Ti tud z aliexpress kupuješ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, sesir pravi:

Ti tud z aliexpress kupuješ....

Ne, po eBayu najrajši, pa od znanih EU proizvajalcev direkt imam tudi dobre izkušnje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, DAMI34 pravi:

Ne, po eBayu najrajši, pa od znanih EU proizvajalcev direkt imam tudi dobre izkušnje

No to bi dopisal,ker kr velik pises,da kupiješ z aliexpress...

Se strinjam...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...
Ob 14. 2. 2021 ob 19:30, Gassa pravi:

Zrcalni vizirji (srebrni, modri, rdeci...) so dovoljeni za cestno uporabo ali ne?

Če izpolnjuje UN/ECE R 22 standard (tako piše) kaj pa piše v "standardu" ? . Veliko sreče, meni ni uspelo najti.

lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 2/18/2021 at 10:36 AM, franc said:

Če izpolnjuje UN/ECE R 22 standard (tako piše) kaj pa piše v "standardu" ? . Veliko sreče, meni ni uspelo najti.

lp

Takole piše:

5. How do I recognize UN Regulation No. 22 compliant motorcycle helmets?

The helmet and visor must carry the type approval mark. A helmet approve under ECE 22 shall display a capital E in a circle followed by a number that represents the country whose certified authority granted its approval. This is followed by a series of numbers and letters representing the specifics of type approval, approval number and production serial number.

 

Na visirju mora biti E znak, vseeno katere barve :)

ngfp-visormark-600x505.jpg.95ca02aa0b08694aa325781e6eaa8c83.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Nolan N100-5 - obstaja prozorni notranji (senčni/temni) vizir ...?

Imam Nolan N100-5 preklopno čelado in se skoraj vedno vozim z "odprto" čelado oz. odprtim bradnim delom.
Za čez dan mi notranji senčni/temni vizir seveda ustreza, zvečer/ponoči pa malo manj ... :)

In tako iščem prozorni notranji vizir - uradni zastopnik pravi, da sploh ne obstaja, Google prav tako ne nadej nič.
Ima kdo kakšno idejo ?

Skratka, iščem prozorna sončna očala ... ja, malo kontradiktorno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

... s prozornim sprejem poštrihej, pa bo...   :P 

 

... drugače pa, če iščeš očala za ponoči...al pa v slabših razmerah... sem nabavil tole... ampak skoraj ne uporabljam. ... sem nabavil bolj kot ne iz firbca...

So pa polaroidna stekla, eliminirajo reflekse...

https://www.aliexpress.com/item/32994056313.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.249.3d861802TretmI

(glej tista zadnja očala z rumenimi stekli!)

 

...al pa pojdi na zavas...pa nabavi prozorna očala.... imajo jih neomejeno tipov... ful lepa..sploh ne bi rekel, da so zaščitna delovna očala..

https://www.zavas.si/izdelki-seznam/6434/zascita-pred-letecimi-delci-in.html

Popravljeno . Popravil Zivnorc
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če sem prav razumel, on išče nadomestek za original sončno zaslonko, ki bila prozorna, torej ne tonirana.

sencilo-nolan-vps-11-zelo-zatemnjeno.jpg.64dbf456ce969113388c5f99c57fc706.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, raza pravi:

Če sem prav razumel, on išče nadomestek za original sončno zaslonko, ki bila prozorna, torej ne tonirana.

 

... da... vendar se je pozanimal in ne obstaja.... sedaj pa išče "brezbarvna sončna" očala..

... vsaj jest sem tako razumel ....tudi v zadnjem stavku, ki ga je zapisal....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
3 hours ago, camuga9 said:

Nolan N100-5 - obstaja prozorni notranji (senčni/temni) vizir ...?

Imam Nolan N100-5 preklopno čelado in se skoraj vedno vozim z "odprto" čelado oz. odprtim bradnim delom.
Za čez dan mi notranji senčni/temni vizir seveda ustreza, zvečer/ponoči pa malo manj ... :)

In tako iščem prozorni notranji vizir - uradni zastopnik pravi, da sploh ne obstaja, Google prav tako ne nadej nič.
Ima kdo kakšno idejo ?

Skratka, iščem prozorna sončna očala ... ja, malo kontradiktorno

Remu se rece….zascitna ocala. 
 

https://www.zavas.si/izdelki-seznam/1291/zascita-glave.html?so=0&sd=0&p=2
 

 

https://www.amazon.com/3M-Glasses-Anti-Fog-Control-Removable/dp/B00AEXKR4C/ref=sxin_16_pa_sp_search_thematic_sspa?content-id=amzn1.sym.a6563845-c29c-40bf-8e81-ee1a4f63fb52%3Aamzn1.sym.a6563845-c29c-40bf-8e81-ee1a4f63fb52&crid=1R3XG2BSYP7GD&cv_ct_cx=safety+goggles&dib=eyJ2IjoiMSJ9.e_q3dIeKAdWmT_LB1NBePqRK8QVv-CVMnifkiUr8_cPg8kiOBOmFX-YgXbHTwC7MuDE9FthwSL_RAm9NGcFQGQ.AVcGM6uphO9sAG127mGnktJ3r6CwZ7W8VhOLZ7_38mU&dib_tag=se&keywords=safety+goggles&pd_rd_i=B00AEXKR4C&pd_rd_r=9da6bdd1-a0c3-48ad-bafa-0d507c47b27d&pd_rd_w=P74cc&pd_rd_wg=KxHV1&pf_rd_p=a6563845-c29c-40bf-8e81-ee1a4f63fb52&pf_rd_r=0R4QE1NNQZZNVFA9KW9J&qid=1721745687&sbo=RZvfv%2F%2FHxDF%2BO5021pAnSA%3D%3D&sprefix=Safety+go%2Caps%2C192&sr=1-2-2c727eeb-987f-452f-86bd-c2978cc9d8b9-spons&sp_csd=d2lkZ2V0TmFtZT1zcF9zZWFyY2hfdGhlbWF0aWM&psc=1

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, camuga9 pravi:

Ok, torej bom preveril ponudbo primernih zaščitnih očal in upam našel kakšne primerne ... 

pa...tudi tule je več "kečev". Ker nažigam po brespotjih in bi občasno prišla prav očala ter kros čelada, morajo očala zlo lepo nalegat na obraz. Drgač ni problema, očal je malo morje, večji problem je zmanjpan pogled in pa predvsem, da očala ne sedejo lepo v čelado, torej čelada nima dovolj odprtine

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

32 minutes ago, DAMI34 said:

pa...tudi tule je več "kečev". Ker nažigam po brespotjih in bi občasno prišla prav očala ter kros čelada, morajo očala zlo lepo nalegat na obraz. Drgač ni problema, očal je malo morje, večji problem je zmanjpan pogled in pa predvsem, da očala ne sedejo lepo v čelado, torej čelada nima dovolj odprtine

 

Težko je primerjat uporabo kros čelade s "smučarskimi" očali, na makadamu pa zaščitna/prozorna pod odprto klap čelado, zarad vetra in potencialnega mrčesa. To res ni isto

8 minutes ago, camuga9 said:

Torej je rešitev ob izbiri oz. pomerjanju zaščitnih očal imeti čelado s seboj ... OK

Na žalost sem ogromno testiral očala pod čeladami, in nisem imel s fitingom nikoli težav. Ja, bolš je met čelado s sabo, ampak sploh pri preklopnih je vse dokaj enostavno, ker daš čelado čez očala. . 

Težave so ble zarad dioptrije. Visoka dioptrija pa premikanje čelade/očal ne gredo skupaj. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, camuga9 pravi:

Torej je rešitev ob izbiri oz. pomerjanju zaščitnih očal imeti čelado s seboj ... OK

absolutno...mam 2 čelade, pa pri obeh me očala motijo, pri eni skoraj ne gredo vmes, pri drugi, pa zgubim full vidnega polja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, camuga9 pravi:

Torej je rešitev ob izbiri oz. pomerjanju zaščitnih očal imeti čelado s seboj ... OK

Glej, da je ročka očal čim krajša in čim bolj fleksibilna, saj v nasprotnem primeru te zna boleti.

Ob 23. 7. 2024 ob 13:23, camuga9 pravi:

Za čez dan mi notranji senčni/temni vizir seveda ustreza, zvečer/ponoči pa malo manj ... :)In tako iščem prozorni notranji vizir - uradni zastopnik pravi, da sploh ne obstaja

Za druge modele čelad Nolan izdeluje senčne vizirje tudi v sivi in rumeni barvi. Lahko jih vprašaš, nič te ne stane, če je možno dobiti prozoren VPS-11S, samo bi si z njim nakopal še večji problem čez dan. Če si jih pa mislil izmenjevati, se ti na dolgi rok po moje ne bi obneslo, ker se mehanizem hitro poškoduje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Kugelschreiber pravi:

Težko je primerjat uporabo kros čelade s "smučarskimi" očali, na makadamu pa zaščitna/prozorna pod odprto klap čelado, zarad vetra in potencialnega mrčesa. To res ni isto

Na žalost sem ogromno testiral očala pod čeladami, in nisem imel s fitingom nikoli težav. Ja, bolš je met čelado s sabo, ampak sploh pri preklopnih je vse dokaj enostavno, ker daš čelado čez očala. . 

Težave so ble zarad dioptrije. Visoka dioptrija pa premikanje čelade/očal ne gredo skupaj. 

valda nam je vsem jasno da so "jet čelade" blažev žegen? Ne se zajebavat z vožnjo s čelado, ki ne zavaruje podbradnega dela. Lahko brez vizirja, lahko z navadnimi sončnimi očali, ma z odprto čelado (sploh te preklopne itak niso homologirane za vožnjo v odprtem stanju) so en qurac. 

Pa se lahko hecam s takimi objavami, namreč počnem marsikaj, vozim z navadnimi kavbojkami, perforirano jakno brez hrbtne zaščote, kros body armorjem, ki na asfaltu ni vreden pol kurca..ma s čelado se ne zajebavam...preverjeno vsaj 2x na hard in nekajkrat na i-zi :(

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravnokar sem bil v zavas trgovini...sem šel po vložke za motoškornje...in sem si ogledal še očala.

...imajo jih morje različnih modelov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če čelada ne ustreza se jo zamenja, obstaja več vrst čelad. Meni z odprto preklopno ni ravno veselje vozit, kot bi imel en tujek na glavi. Če pa že očala, so kolesarske naboljši približek za vožnjo v vetru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
1 hour ago, DAMI34 said:

valda nam je vsem jasno da so "jet čelade" blažev žegen? Ne se zajebavat z vožnjo s čelado, ki ne zavaruje podbradnega dela. Lahko brez vizirja, lahko z navadnimi sončnimi očali, ma z odprto čelado (sploh te preklopne itak niso homologirane za vožnjo v odprtem stanju) so en qurac. 

Pa se lahko hecam s takimi objavami, namreč počnem marsikaj, vozim z navadnimi kavbojkami, perforirano jakno brez hrbtne zaščote, kros body armorjem, ki na asfaltu ni vreden pol kurca..ma s čelado se ne zajebavam...preverjeno vsaj 2x na hard in nekajkrat na i-zi :(

 

Dec, kasn izpad je zdej to? A si prebral kaj heca možaka?  Napisal je da vozi vecinoma z odprtim klapom, nolan  n100, ki ima dvojno homologacijo, torej je vozit z odprto legalno. In da ga moti veter. Zvecer.
A je to kul al ne, kdo sm jaz da sodim?
 

evo, prekuc z jetko, clio honda in jaz. Procesor je ostal nedotaknjen, uporabniski umesnik se je pocelil. Ego nikoli. 🤣🤣

 

image.jpeg.19b946d9c7975e685825e3c1e45dc082.jpeg
 

matr sm bil zavaljen. 

 

 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!