Skoči na vsebino

Uvoz motorja


vrho1679

Priporočene objave

zdej so mi na Auto Plusu rekli da za homo rabim le prometno in kupoprodajno.

Pa pocenil so homologacijo iz 115 na 96€. :yea1:

ENA PROŠNJA:

A lahko kdo mogoče gor prilepi kupoprodajno Overjeno Od Notarja.

Bi bil zelo hvaležen

LP, Urban!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ENA PROŠNJA:

A lahko kdo mogoče gor prilepi kupoprodajno Overjeno Od Notarja.

Bi bil zelo hvaležen

LP, Urban!

in kater bedak misliš da ti jo bo prilepil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kater bedak misliš da ti jo bo prilepil?

tvoja mami že ne :alien1:

kšn bi loh dau sam da bi pač vidu kaj to pomeni `overjeno od notarja`

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poslušaj, zgolj dobronameren nasvet ti želim dat, brez da bi vključeval tvojo mamo al kogarkoli od žlahte: kdor ti bo prilepil kupoprodajno pogodbo vsem na oči, tvega da se njegovi podatki uporabijo za ponarejanje dokumentov za ukradene motorje (avte, whatever). Ponarejevalec dobi tako podatke, ki klapajo skupaj, in to je tisto, kar je vredno.

brez zamere, ampak tudi tvoje skeniranje in lepljenje dokumentov (na prejšnji strani, prometno dovoljenje) je navaden idiotizem.

Seveda pa lahko lepiš po svoji volji kakor želiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poslušaj, zgolj dobronameren nasvet ti želim dat, brez da bi vključeval tvojo mamo al kogarkoli od žlahte: kdor ti bo prilepil kupoprodajno pogodbo vsem na oči, tvega da se njegovi podatki uporabijo za ponarejanje dokumentov za ukradene motorje (avte, whatever). Ponarejevalec dobi tako podatke, ki klapajo skupaj, in to je tisto, kar je vredno.

brez zamere, ampak tudi tvoje skeniranje in lepljenje dokumentov (na prejšnji strani, prometno dovoljenje) je navaden idiotizem.

Seveda pa lahko lepiš po svoji volji kakor želiš.

sam maš prav

bom amdinom reku nej zbrišejo

no tist k misl limat notr kupoprodajno nej enostavno zabriše podatke sam da jst vidm kaj je tist `overjeno od notarja´

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz imam eno čudno prošnjo ma da ne odpiram nove teme

bi prosu če mi lahko kdo odgovori

Sem naroču rezervne dele iz Nemčije že leta 2006

pa mi niso obračunali davka. Sedaj sem spet naroču in

so mi zraven zneska obračunali še 19% davka al nevem kaj bi to bilo

Napišem dobesedno kot so mi poslali če mi lahko kdo prevede.

AUTOMATION von Fa. LANG mit patentierter Prägetechnik

zu sehen auf der NORTEC 23-26.01.08 Halle A1 Stand 402

__________________________________________________

Netto USt.1 ____ USt. 19% ____________Endbetrag

700.85 ________133,16 _____________ Euro 834,01

Hvala za pojasnilo :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no tist k misl limat notr kupoprodajno nej enostavno zabriše podatke sam da jst vidm kaj je tist `overjeno od notarja´

Ne razumem, kaj bi rad videl?

Zgleda tako, kot pri nas. Zadaj na pogodbo udari velik "štempel" in izpolni podatke, se podpiše in pokasira par eurov.

Aja, govorim za overitev na nemški upravni enoti(Rathaus al nekaj takega), ne pri notarju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@BANTON bebel je prevedel v ang. jezik nekaj takega:

AUTOMATION embossing technology to see on the NORTEC 23-26.01.08, patented by company LONG with, resounds to A1 conditions 402 __________________________________________________ Net USt.1 ____ USt. 19% ____________ total amount 700,85 ________ 133.16 _____________ euro 834,01

:unsure: a kej pomaga?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo vam še mojo barantijo:

iz D uvozil rabljen CH Racing WSM 125.

vse je blo ql.

čez pol leta (zdej) sem ugotovil da rabim tudi overjeno kupoprodajno pogodbo.

mu zatežim po mailu pa po telefonu (ne nznam nemšk on pa ne zna anglešk).

mi zatrjuje da ker je blo po eBayu tega pač ne rabm.

mu zatrjujem obratno.

sedej mu bom poslov (pazte zdej to):

-en print kupoprodajne k sm jo sprintu pa izpolnu

-zemljevid+pot do 3 notarjev (vsi stran od njega max 8km)

-30€ za stroške

evo upam da bo doumeu da jaz to rabm in mi bo zrihtu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo ti slike, kako izgleda v Nemčiji na upravni enoti overitev podpisa, in kakšen račun izdajo za to storitev.

Jaz bi se tvojega problema lotil enako. Pa daj enmu za rundo, da ti v nemščini napiše, kaj in zakaj rabiš overjeno, menda bo že razumel, da te jebe naša birokracija.

post-50-1202852179_thumb.jpg

post-50-1202852200_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo vam še mojo barantijo:

iz D uvozil rabljen CH Racing WSM 125.

vse je blo ql.

čez pol leta (zdej) sem ugotovil da rabim tudi overjeno kupoprodajno pogodbo.

mu zatežim po mailu pa po telefonu (ne nznam nemšk on pa ne zna anglešk).

mi zatrjuje da ker je blo po eBayu tega pač ne rabm.

mu zatrjujem obratno.

sedej mu bom poslov (pazte zdej to):

-en print kupoprodajne k sm jo sprintu pa izpolnu

-zemljevid+pot do 3 notarjev (vsi stran od njega max 8km)

-30€ za stroške

evo upam da bo doumeu da jaz to rabm in mi bo zrihtu.

Pa ne ga pošiljat k notarjem. Prvič bo čakal kot kreten za datum overitve in drugič bo plačal kot žuti. Naj gre na upravno enoto in naj tam overi podpis.

Pa najdi si nekoga ki zna pisat po nemško in sestavi en dopis in prodajalcu lepo razloži zakaj rabiš overjeno kupoprodajno pogodbo. Lepa beseda zagotovo lepo mesto najde.

Želim ti da čimprej urediš zadevo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ne ga pošiljat k notarjem. Prvič bo čakal kot kreten za datum overitve in drugič bo plačal kot žuti. Naj gre na upravno enoto in naj tam overi podpis.

Pa najdi si nekoga ki zna pisat po nemško in sestavi en dopis in prodajalcu lepo razloži zakaj rabiš overjeno kupoprodajno pogodbo. Lepa beseda zagotovo lepo mesto najde.

Želim ti da čimprej urediš zadevo.

evo na zadnje je takole napisal mi (ko sem mu jaz razložil kaj rabim pa kako se to uredi pa da mu bom poslal pismo)

> nene, lass deinen brief bei dir. in den nächsten tagen wird hier ein rechtsanwalt einen vertrag vertig machen. nur nicht heute, und auch nicht morgen. ich mache das wenn ich zeit dazu habe, nicht wann du willst.

>

> mfg karsten

google je prevedel da kao on postavlja pogoje pa da bo šel ko bo sam hotel in ne ko bom želel to jaz (pa mu nisem napisal niti to da naj gre čimprej)

pa joj kaj niste prej povedal nej gre na upravno :unsure:

povsod vsi pišejo `overjeno pri notarju`

Prošnja:

če zna kdo dobro nemško naj prevede naslednje:

Živjo,

v bistvu ti sploh ni teba it do Notarja (notar po DE) ampak bi bilo veliko lažje, hitreje in ceneje če greš na Rathaus.

naslov od Rathaus Springe je:

Stadt Springe

Auf dem Burghof 1

31832 Springe

Tel: ( 05041 ) 73-0

Fax: ( 05041 ) 73-281

Prosim ne hodi k notarju ampak pojdi na Rathaus.

P.S. ne fukni stran zemljevidov ki sem ti jih poslal ker se notri skriva 30€!

Imej se lepo, Urban.

Najlepša hvala če bo kdo prevedel

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če kupš nov moped v italiji, uvozis, registriras, lahko potem peleš na servis ( ko je še v garanciji ) v slovenijo al moraš v italijo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če kupš nov moped v italiji, uvozis, registriras, lahko potem peleš na servis ( ko je še v garanciji ) v slovenijo al moraš v italijo?

ja valda da lohka tud v slovenijo

pač pooblaščeni servis in to je to

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
od ponedeljka do petka od 8ih do 12ih.

Danes sem pripeljal motor. Zdej se pa začne zafrkancija s papirji.

Imam ACI, odjavljeno prometno in na hitr skp spacano kupoprodajno pogodbo. Fakturo mi bo poslal prek e-maila. Ali bo to vredu?

Če je vse lepo poštemplano, kupoprodajna overjena, vse s podpisi, potem ne bi smelo biti nobenega problema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že vidim, da se bom konkretno zezal s tem.

Po mailu ne more biti poštempljano ali podpisano ...

Kupoprodajna je samo podpisana z njegove in moje strani in ni overjena. Sicer pa piše, da če je od prodajalca, ne rabim kupoprodajne.

Najbolj mi je čudno to, da je rekel, da bo do srede zrihtal račun in mi ga poslal po mailu. Gledaš motor in se ubadaš da ne kupiš kej zjahanega, pol se pa s papirji tkole *****.

"Izvirnik registracijskega dokumenta ali izvirnik prometnega dovoljenja (ali izvirnik COC-dokumenta, če je za obravnavano vozilo izdan)"

No, to mi je pa že bolj všeč. Namreč CoC-ja nimam. Je tudi prodajalec rekel, da ga nima.

Popravljeno . Popravil lmperator
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

okej jaz sem že nekajkrat vprašal a nikoli dobil pravega odgovora:

uvozil sem rabljen motor iz Nemčije.

uvozil mi ga je prevoznik ki mi je tudi dal tist papir od koga je prpelu pa komu je prpelu pa kaj je prpelu (vključno z št. šasije)

ta nemc mi je dal tudi naslednje dokumente: Fahrzeugschein in pa Betriebserlaubnis

zdej pa vprašanji:

1. a mi kter dokument manjka?

2. a nej bi tist dok. od prevoznika biu Ok kot kupoprodajna?

3. kaj sploh sta to Fahrzeugschein in pa Betriebserlaubnis?

Pa iskrena hvala za odgovore

poglej, najbolje v tvojem primeru, pojdi s tem kar imaš na bližnji tehnični pregled in vprašaj kaj potrebuješ za registracijo, tam dobiš z lepo besedo tudi lep odgovor, vsaj meni so pomagali, maš pa na straneh javne uprave podroben opis vsega kar potrebuješ za registracijo vozil za posamezne države iz eu in izven eu...

1. prav gotovo, da ti manjka!

2. pa saj ne kupuješ buče, da ti lahko vsak napiše dokument o lastništvu!

3. verjetno prometno dovoljenje in potrdilo tehničnega pregleda

upravne enote imajo najbolj točne odgovore kar rabiš, pa srečno in močne živce, ter potrpežljivosti ti želim !

:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako se reče OVERITEV PRI NOTARJU po italiansko?

No, povem še zgodbico iz moje strani.

Pridem dol pogledam motor, vse štima. Greva uredit papirje. Dobim ACI (potrdilo o lastništvu) in odjavljeno prometno dovoljenje. Račun bi naj dobil po pošti. Študiram mal papirje in ugotovim, da ta firma sploh ni lastnik motorja ampak neka ženska. Ona je motor odjavila, pripeljala njemu in vzela nekaj novega. Firma motorja ni prepisala na sebe, tako da ob prodaji ne rabi plačat davka, ampak samo kešira, kot da sem kupil motor od fizične osebe. Zato mi je dal eno drekasto kupoprodajno pogodbo, kjer nič gor ne piše. Račun zgleda pa kot en dopis. Nikjer ni odveden davek. Saj ne more biti, če motor sploh ni njegov.

Zdej mam pa zezanje, da dobim to babo prejšnjo lastnico da overiva pogodbo pri notarju.

Tko, da pazite na to. Papirje preštudirajte ko ste tam, Vse mora biti črno na belem, da se ne boste tako zezali kot se jaz.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jap, pol pa vecina misli kako lahko je uvozit motor iz tujine, pa postran gledajo na tiste k ksnga tazga prodajajo (ces kaj bos ti na men sluzu, si ga bom sou raj sam iskat dol), itd...use ok, dokler se kj ne zakomplicira..in pol lah zgubis tok cajta in zivcev, tud dnarja ko letis gor pa dol, pa tel., da ti je zlo hitr zou zakaj ga nisi doma kupu za par € vec, al pa komu k se s tem ukvarja placu da ti ga prpelje, itd...no upam da bos to kmal zrihtu..pa srecne km..;)

Popravljeno . Popravil e_boy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So kakšne opcije za uvoz motorja letnik 1997 (11let starosti)?

Vem za enega Viraga 535 za 1200€, če plačam še nekomu 500€ za uvoz + homolog. sem na 1700€, v Sloveniji pa jih ni pod 2500 takuh letnikov :S

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sa vozila, ki se na novo registrirajo v Republiki Sloveniji morajo imeti opremo z uravnavanje emisij izpušnih plinov, ki ustreza določenim najnižjim zahtevam:

- pri osebnih in lahkih tovornih vozilih zahtevam Direktive 94/12/ES (ki je postala obvezna v EU leta 1997)

- pri dvo- in trikolesnih vozilih zahtevam Direktive 97/24/ES.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako se reče OVERITEV PRI NOTARJU po italiansko?

No, povem še zgodbico iz moje strani.

Pridem dol pogledam motor, vse štima. Greva uredit papirje. Dobim ACI (potrdilo o lastništvu) in odjavljeno prometno dovoljenje. Račun bi naj dobil po pošti. Študiram mal papirje in ugotovim, da ta firma sploh ni lastnik motorja ampak neka ženska. Ona je motor odjavila, pripeljala njemu in vzela nekaj novega. Firma motorja ni prepisala na sebe, tako da ob prodaji ne rabi plačat davka, ampak samo kešira, kot da sem kupil motor od fizične osebe. Zato mi je dal eno drekasto kupoprodajno pogodbo, kjer nič gor ne piše. Račun zgleda pa kot en dopis. Nikjer ni odveden davek. Saj ne more biti, če motor sploh ni njegov.

Zdej mam pa zezanje, da dobim to babo prejšnjo lastnico da overiva pogodbo pri notarju.

Tko, da pazite na to. Papirje preštudirajte ko ste tam, Vse mora biti črno na belem, da se ne boste tako zezali kot se jaz.

ma ti sploh nimaš tak hudo.

men ga je en prevoznik iz Deustchland uvozil (na mojo zahtevo valda).

sem šele zdej pogruntu da rabm overjeno kupoprodajno, pa zdej misl da sm zrihtov use!

sem pa moral njemu po pošti poslat izpoljneno kupoprodajno in on valda me ni nč razumu kaj hočm in kaj nej on nardi in kako se naj overi oz. sploh ni štekov da naj overi tako da sem klical nekega notarja/odvetnika ki tudi ni po anglešk nč razumu kaj hočm js da on nardi s podpisom.

no pa ga je dons če majka klicala ki govori De in jo je štekov in rekel da bo to on uredil.

tko da je bil to dober dan za moj motor!

drgač pa sej če je njemu registracija potekla že 26.3.07 ne rabim jaz potrdila da je odjavljeno?

P.S. gor piše da je neki tehnično do 26.3.08- kaj nej bi to blo?

piše pa takole: Aussrbetrisbsstzun am 26.03.2008

LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!