Skoči na vsebino

Uvoz motorja


vrho1679

Priporočene objave

:nono: Homologacijo narediš samo 1x - to je takrat, ko dobiš slovenski homologacijski kartonček.

Tisto, ko na LPP vpisuješ predelave, pa ni več 'homologacija', ampak samo 'pregled ustreznosti vgradnje ... ... ...'.

D.

Kaj begas ljudi, Danci :evilgrin: , dobis homologacijski kartoncek, na katerega ti pa potem vpisujejo naknadne spremembe na vozilu...

Zato tudi vsak vprasa " A mas tele feltne homologirane?" in ne "A mas vpisan v homologacijski kartoncek da je pregled o ustreznosti vgradnje izvrsen?" :evilgrin:

Se v Kopru mecejo vse skupaj v en kos... :

UGOTAVLJANJE SKLADNOSTI VOZIL - HOMOLOGACIJA VOZIL

Osnovni podatki:

1. Tip K.O. Kontrolni organ je tipa C

UGOTAVLJANJE SKLADNOSTI CESTNIH VOZIL

AVTOPLUS, d.d. KOPER, Istrska cesta 55, 6000 Koper

2. Urnik ponedeljek - petek: 8.00 - 12.00

sobota, nedelja, prazniki: zaprto

3. Naročanje Naključne stranke: način sprejema strank je enak vrstnemu redu prispetja. S strankami, ki se ukvarjajo z dejavnostjo prodaje vozil sklepamo pogodbe, v katerih opredelimo prodajne pogoje poslovanja, ter določilo, da so tehnični pogoji dela določeni z obsegom akreditacije, ter postopkom izvajanja kontrole.

4. Obseg dela Posebne vrste uvoza ali pridobitve (nova, rabljena) vozil kategorije: M1, L, ki imajo evropsko homologacijo.

Posamična odobritev vozil kategorije: M1, L

Obseg predelav in sprememb za akreditacijo

M1: Spenjalna naprava, zatemnjena stekla, platišča in pnevmatike, izpušni sistemi, vzmeti, športni sedeži, odbijači, spojler

L: platišča in pnevmatike, izpušni sistem, vzmeti, svetlobna telesa, zmanjševanje moči agregata

5. Omejitve Kontrola uvoza starodobnikov in uvoza vozil za določene subjekte ni predmet akreditacije (36.in 37.člen pravilnika o ugotavljanju skladnosti vozil s predpisi)

Ok, priznam, mal mi je dolgcajt... :whistle: :P

Lp!

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prvi 2 sliki sta prometno dovoljenje (carta di circolazione), drugi 2 sta aci.

Tks, AČI in prometno sem hotel napisat... :krneki:

Lp!

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tks, AČI in prometno sem hotel napisat... :krneki:

Lp!

Flight

A si biu ti u sredo zjutraj u Kopru na avtoplusu za homologacijo???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk pa te pridejo vsi ti papirji? Da vem kolk me bojo terjali. Se kaj razlikuje če greš na upravno enoto, alpa na kako agencijo kot praviš? Mogoče veš?

V Italiji je bilo za prepis manj kot 100€, plačal je prodajalec.

Pri nas je bila homologacija 96€ + Registracija konkretno za moj motor (Aprilia RST Futura 1000ccm 84kW) na zavarovalnici Maribor s 50% popustom + 40% na neodjavljenje vse skupaj z novo tablico in vsemi pristojbinami 284€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne splača se ti zaXXbavati z upravnimi enotami in podobno, ko pa obstajajo agencije ki uredijo vse na enem mestu za par €. Drugače lahko opraviš sam na vseh teh agencijah in prišparaš par € pri postopku, ki jih kasneje porabiš za bencin in živce, ki jih zgubiš med letanjem od ene do druge agencije in upravne enote, da vse papirje urediš. Pa še vprašanje, če ti jih uredijo v enem dnevu. Preden se podaš v nakup se dogovori s prodajalcem, da se pozanima kako najlaže in najhitreje do potrebnih dokumentov. Pa ne nasedaj raznim zgodbicam kako ne rabi tega in onega. Te tri papirje rabiš in pika, pa naj se italijan postavi na glavo. Meni je hoteu dopovedat, da ne rabim kupoprodajne in tako dalje... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, motor se prodaja v trgovini, tako da namesto kupoprodajne dobim račun, ostalo pa je verjetno isto. Bomo jutri poklicali pa vprašali...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ni bla do zdj homologacija v kopru ponavad cca. 115€ ?? (eni kle omenjate 96€)

Ja, včasih je bilo to malce dražje. Mene je nazadnje prišlo 122,68€ (za avto, v Mariboru).

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, motor se prodaja v trgovini, tako da namesto kupoprodajne dobim račun, ostalo pa je verjetno isto. Bomo jutri poklicali pa vprašali...

Če se prodaja v trgovini pazi, da bo na računu štempelj, ker je imeu prijatu zaradi tega probleme in je mogu it nazaj...

razen tega mislim da nebi smelo bit problemov, vse ostale papirje pa ti bo itaq prodajalec uredil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ni bla do zdj homologacija v kopru ponavad cca. 115€ ?? (eni kle omenjate 96€)

Js jo opravljal 23.1.2008 in sem zanjo plačal 96€. Sem pa ene 2 leti nazaj na avtu ALU platišča homologiral in je bilo 21.000 bivšit SIT.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si biu ti u sredo zjutraj u Kopru na avtoplusu za homologacijo???

Ne, jst sem jo delal lani marca - takrat je bila cena okrog 120 eur...zdaj so jo koncno vsaj malce pocenili, hvala bogu :wacko:

Me pa ma, da bi spet delal (homologacijo)...ker bi to pomenilo, da bi homologiral kakega vecjega bratca od sedanjega Duceta... :whistle:

Vsem bodocim "uvoznikom" pa zelim obilo srece pri nakupu... :yes:

Lp!

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako se reče kupoprodajna pogodba po italiansko?

malo prehitevaš. Prvo :Buon giorno (jutro) :closedeyes:

ali :Buon pomeriggio (dober dan) :closedeyes:

.....

: Quanto costa? (Kolk €) :eek:

potem pa :Moltoa ali Un sacco ali Moltissimo (veliko) :cry:

in greš na:Birra (pivo)

Tisto, kar bi se pa vmes pogovarjal, ti pa pojma nimam. :whistle: :whistle:

Popravljeno . Popravil avro
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugace je prepis po njihovo "passaggio di proprietà" , ce zraven dodas se "CONTRATTO" pa jim bo po moje cist jasno kaj hoces :)

Zna bit zoprno, ce res nic ne razumejo po ang.

Ce bos imel res probleme, mi javi.

Lp!

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem, jutri grem po en motor v italijo. Kupil ga bom od osebe in ne od koncesionarja. Zdaj me pa zanima točno vse kaj rabim od njega. Ali je še kaj poleg accija, prometne, in kupoprodajne pogodbe. Ali lahko on sam naredi prepis ker ima moje podatke, tako da ga jaz samo pokličem da uredi in prevzamem motor. Na kaj vse moram še paziti in ali je to vse urejeno v enem dnevu?

Hvala za odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem, jutri grem po en motor v italijo. Kupil ga bom od osebe in ne od koncesionarja. Zdaj me pa zanima točno vse kaj rabim od njega. Ali je še kaj poleg accija, prometne, in kupoprodajne pogodbe. Ali lahko on sam naredi prepis ker ima moje podatke, tako da ga jaz samo pokličem da uredi in prevzamem motor. Na kaj vse moram še paziti in ali je to vse urejeno v enem dnevu?

Hvala za odgovore.

Prvo preberi zadnjih par strani, ne bodi tako len.

Drugo pa rabiš overjeno kupoprodajno pogodbo in odjavljen AČI(oz. prpravljen za izvoz) in prometno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem prebral. Zanima me kaj lahko on naredi brez mene in v kakšnem vrstnem redu gredo stvari. Razumel sem nekako takole: da bi on lahko prvo sam vrnil tablice in odjavil vozilo, potem pri ačiju moram biti najbrž zraven in na koncu narediva pogodbo? Ali mu jo takoj overijo?

A gre nekako takole?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem prebral. Zanima me kaj lahko on naredi brez mene in v kakšnem vrstnem redu gredo stvari. Razumel sem nekako takole: da bi on lahko prvo sam vrnil tablice in odjavil vozilo, potem pri ačiju moram biti najbrž zraven in na koncu narediva pogodbo? Ali mu jo takoj overijo?

A gre nekako takole?

LP

Glede AČIja so nekateri rekli da so ga dobili takoj, eni da so ga po pošti. Dvomim da ti bo kdo verjel da boš 100% kupil motor, če ga še vidu nisi. Tako da se zmen s tem, da ti ga magari po pošti pošlje ko ga dobi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti človek tako zaupa, da bo brez tebe naredil lahko vse uredi sam in to vse v 15 minutah, če se le obrne na pravo agencijo, kjer opravijo vse na enem mestu. Če si prebrau moj post kšno stran nazaj lahko vidiš podrobno opisan postopek kaj je in kaj ni treba. pozoren moraš biti pri kupoprodajni, da je štampljana s strani agencije ki jo je spisala (ne rabi bit notar ne) in, da so vsi ostali papirji (torej ACI in prometna) poštampljani (lahko je tdu s kemikom napisano in zraven štampiljka) da je motor pri njih odjavljen za izvoz... in to je to...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav še enkrat vsem. Danes sem šel po motor. Kar se tiče acija in prometne smo uredili na aci agenciji, prepis smo pa naredili pri notarju. Edino prepis mi mora še poslati (spisali smo samo overili nismo ker ga ni bilo). Bom pa potem na homologaciji videl če še kaj manjka, samo nebi smelo. Hvala vam vsem za pomoč, še posebej pa staskyju za zelo izčrpne informacije.

Bom vam pa še javil če ne bo vse štimalo na homologaciji, da boste vedeli na kaj še paziti. PS: Pa dobro je imeti nekoga ki govori tekoče italijansko s seboj. Jaz sem imel to srečo da je kolega živel nekaj let v italiji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav še enkrat vsem. Danes sem šel po motor. Kar se tiče acija in prometne smo uredili na aci agenciji, prepis smo pa naredili pri notarju. Edino prepis mi mora še poslati (spisali smo samo overili nismo ker ga ni bilo). Bom pa potem na homologaciji videl če še kaj manjka, samo nebi smelo. Hvala vam vsem za pomoč, še posebej pa staskyju za zelo izčrpne informacije.

Bom vam pa še javil če ne bo vse štimalo na homologaciji, da boste vedeli na kaj še paziti. PS: Pa dobro je imeti nekoga ki govori tekoče italijansko s seboj. Jaz sem imel to srečo da je kolega živel nekaj let v italiji.

Ni problema, drugič še :)

Glede italijanov pa je tako, da mislijo da je italijanščina svetovni jezik in zakaj bi se oni mučli kšno angleščino al kej podobnega, če se pa ti lahko potrudiš in jih razumeš? :)

Italijani pač...

Aja glede homologacije nebo problemov, imaš očitno vse!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je to res, da se motor šteje kot nov do 6.000 prevoženih km, torej če pripelješ motor naprimer z 2000 km, nanj tudi plačaš 20% davek kot na novo vozilo? Kako pa je s tistimi drugimi davki na rabljena vozila, ki naraščajo nekako 2%, če je več je potem 4% al nekako tako? Kako je s tem? Hvala za odgovor :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!