Skoči na vsebino

Uvoz motorja


vrho1679

Priporočene objave

Overjena kupoprodajna pogodba, pa mora biti v našem jeziku ali kaj???

Pa potrdilo o skladnosti ??

Pogodba ne rabi biti v slovenščini, overjen pa mora biti prodajalčev podpis (temu se reče 'Unterschrift- Beglaubigung') - ponekod lahko prodajalec to uredi na upravnih enotah oz. temu podobnih ustanovah (strošek cca. 2-10€) ali pri notarju (ponavadi dražje).

Potrdilo o skladnosti dobiš v Sloveniji pri pooblaščenih organizacijah (za motocikle zaenkrat samo Avto Plus v Kopru), se pa je pametno prej pozanimat, ali je motocikel sploh 'skladen'.

Skratka zanima me, če je možno izvesti nakup rabljenega motorja v solo izvedbi - brez posrednikov.

Če se to ne izplača, katerega posrednika uporabiti?

Vsekakor je možno. Preizkušeno...

Če se splača pa je odvisno od tega, koliko posrednik hoče zase... Pravkar sem iz Nemčije pridobil avto in vsi stroški skupaj (prevoz do Berlina in nazaj, cestnine, DMV, okoljska taksa, preverjanje in potrdilo skladnosti, ... ) so bili 761,71€.

Za motor bi stroški bili nižji (prevoz - še posebej, če ne greš tako zelo daleč, DMV in taksa), edino potrdilo o skladnosti stane vedno isto.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

nekaj me zanima....jaz sem kupo motor uvozen iz italije....mam sicer ze slo homologacijo ter tisit ACI,ter racun,....problem je pri odjavljeni prometni....jaz mam prometno vendar je fotokopirana pa stempl gor(kao overjena),....danes pa sem spraseval na tehnicnem kaj vse morem imet,pa mi je rekla da original odjavljeno prometno....nisem pa takrat se vedel da imam jaz fotokopijo overjeno....pa me zdaj zanima ce je ta enaka originalu?....jutr grem sicer se 1x vprasat z vsemi papirji,...vendar neb rad zastonj delal 20km ce slucajno kdo od tu ve

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekaj me zanima....jaz sem kupo motor uvozen iz italije....mam sicer ze slo homologacijo ter tisit ACI,ter racun,....problem je pri odjavljeni prometni....jaz mam prometno vendar je fotokopirana pa stempl gor(kao overjena),....danes pa sem spraseval na tehnicnem kaj vse morem imet,pa mi je rekla da original odjavljeno prometno....nisem pa takrat se vedel da imam jaz fotokopijo overjeno....pa me zdaj zanima ce je ta enaka originalu?....jutr grem sicer se 1x vprasat z vsemi papirji,...vendar neb rad zastonj delal 20km ce slucajno kdo od tu ve

Mislm da overjena fotokopija bo uredu. Vsaj tko so men takrat rekl. Drugace pa ce gres dol in peljes motor ti ga pregledajo in ce ti kaj manjka lahko naknadno posljes po posti in ti potem vrnejo ko ti pošljejo homologacijo.

lp Ales

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislm da overjena fotokopija bo uredu. Vsaj tko so men takrat rekl. Drugace pa ce gres dol in peljes motor ti ga pregledajo in ce ti kaj manjka lahko naknadno posljes po posti in ti potem vrnejo ko ti pošljejo homologacijo.

lp Ales

homologacijo ze imam....zanima me zdaj za registracijo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

homologacijo ze imam....zanima me zdaj za registracijo?

Aja ups. Jst sm registriral brez prometne :D Jo je prejšnji lastnik pustu tam ob odjavi pa jo ni blo mogoče dobit več. Tam sm jim težil neki časa pa je šlo(sm reku da mi itak ne bi noben dal ACI, če ne bi obstajala prometna in da nj nehajo komplicirat). Če maš pa overjeno fotokopijo pa mislm da se bo lažje.

Sam predlog... Če boš mel komplikacije pejt kam k je bl zabačeno :D (jst sm to delu v PO, v LJ ZIHR ne bi ratal). Pa ne odnehat, če ti najprej kj zakomplicirajo... (men so rekl ne ene 2x, pa sm mal težil še pa so pol rekl da morjo šefa prašat in da nj pustim telefon da me pokličejo pa čez ene 3h me klical nj pridm po tablco).

Good luck:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja ups. Jst sm registriral brez prometne :D Jo je prejšnji lastnik pustu tam ob odjavi pa jo ni blo mogoče dobit več. Tam sm jim težil neki časa pa je šlo(sm reku da mi itak ne bi noben dal ACI, če ne bi obstajala prometna in da nj nehajo komplicirat). Če maš pa overjeno fotokopijo pa mislm da se bo lažje.

Sam predlog... Če boš mel komplikacije pejt kam k je bl zabačeno :D (jst sm to delu v PO, v LJ ZIHR ne bi ratal). Pa ne odnehat, če ti najprej kj zakomplicirajo... (men so rekl ne ene 2x, pa sm mal težil še pa so pol rekl da morjo šefa prašat in da nj pustim telefon da me pokličejo pa čez ene 3h me klical nj pridm po tablco).

Good luck:)

hvala....bom porocal ko bom opravo....ker mel sem namen jutri ko aprilio prodam....zdaj me je pa kupec zaj.... pa se bom se en cas mogo vozit z 1 tablco pa 2 motorjema :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Iz Nemčije nameravam uvoziti rabljen motor (Kawasaki VN 800).

V doslej napisanem sem zasledil da potrebujem za uvoza naslednje:

1. pogodbo o nakupu motorja (če je kupljeno pri fizični osebi mora biti overjena pri nemškem notarju) brez VAT oz. DDV-ja.

2.original kartonček o skladnosti (homologacija)

3.prometno dovoljenje???? :?

Ko motor pripeljem v Slovenijo plačam 20% DDV na osnovi priložene fakture in opravim homologacijski pregled.

Ko je to opravljeno lahko motor registriram in potem......... :hooray:

Ali obstajajo še kakšni ''haklci'' na katere je potrebno biti pozoren, :hmm: npr. maximalna starost motorja, (minimalno sem zasledil -6 mesecev in 6000 km na števcu)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz Nemčije nameravam uvoziti rabljen motor (Kawasaki VN 800).

V doslej napisanem sem zasledil da potrebujem za uvoza naslednje:

1. pogodbo o nakupu motorja (če je kupljeno pri fizični osebi mora biti overjena pri nemškem notarju) brez VAT oz. DDV-ja.

2.original kartonček o skladnosti (homologacija)

3.prometno dovoljenje???? :?

Ko motor pripeljem v Slovenijo plačam 20% DDV na osnovi priložene fakture in opravim homologacijski pregled.

Ko je to opravljeno lahko motor registriram in potem......... :hooray:

Ali obstajajo še kakšni ''haklci'' na katere je potrebno biti pozoren, :hmm: npr. maximalna starost motorja, (minimalno sem zasledil -6 mesecev in 6000 km na števcu)?

direktiva 97/24. če motor s to zadevo ni skladen, stroja nemoreš homologirat. in mislim, da od rabljenega motorja ne plačaš 20%ddv, ampak 5% DMV KLIK

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

direktiva 97/24. če motor s to zadevo ni skladen, stroja nemoreš homologirat.

Kako in kje pa to uskladiš? :book:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal mesate, fantje....

Za rabljene motorje iz tujine se ne placa davka.

To kar vidva omenjata velja za avtomobile(DMV, lestvica... ).

Kar se tice minimalne starosti - ce ti bodo kje tezili - meni so v Kranju na AMZS povedali (marca letos), da je za njih pomembno samo to, da je bil motor enkrat ze registriran v tujini (kar dokazes z odjavljenim prometnim).

Lp!

Flight

Popravljeno . Popravil flight69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal mesate, fantje....

Za rabljene motorje iz tujine se ne placa davka.

To kar vidva omenjata velja za avtomobile(DMV, lestvica... ).

Kar se tice minimalne starosti - ce ti bodo kje tezili - meni so v Kranju na AMZS povedali (marca letos), da je za njih pomembno samo to, da je bil motor enkrat ze registriran v tujini (kar dokazes z odjavljenim prometnim).

Lp!

Flight

Torej na motorje ni davka na motorna vozila?

Kaj pa? Carine tudi ni, kaj se potem plača?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako in kje pa to uskladiš? :book:

to skladnco so nardili u fabriki, al pa je ni! vsi motorji mlajši od 1998 majo to rešeno. precej motorjev pa je melo to rešeno že prej. vem da je ZZR 1100 te pogoje izpolnjeval že leta 1993. eni imajo napisano v prometnih, drugi pa ne. kolega sii je pripeljal CBR 1998 letnik, ker ni imela direktive vpisane v prometnem, je za homologacijske papirje ASu plačal 31000 sit . meni so na DKS rekli, da za enako uslugo računajo 24000 sit. Te dve ceni sta stari točno eno leto.

@flight: po kaj pa te pošljejo na davčno? (vem da je treba nekej plačat, je pa to kolega moral uredit osebno...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej na motorje ni davka na motorna vozila?

Kaj pa? Carine tudi ni, kaj se potem plača?

Samo homologacijo in seveda potem vse ostalo obicajno za registracijo motornega kolesa.

@flight: po kaj pa te pošljejo na davčno? (vem da je treba nekej plačat, je pa to kolega moral uredit osebno...)

Tisti uradi za registracijo, ki niso bili na tekocem, so posiljali ljudi na davcno po potrdila o oprostitvi davka.

Druga stvar je pa seveda, ce je kolega uvozil nov motor.(al pa ce je naletel na tak urad, kjer so mu tezili zaradi tega, ce je bil moped slucajno mlajsi od enega leta ali pa manj km kot pa 6000 in so njegov moped tretirali kot nov - v Kranju tudi zato nihce ne tezi)

Lp!

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz Nemčije nameravam uvoziti rabljen motor (Kawasaki VN 800).

V doslej napisanem sem zasledil da potrebujem za uvoza naslednje:

1. pogodbo o nakupu motorja (če je kupljeno pri fizični osebi mora biti overjena pri nemškem notarju) brez VAT oz. DDV-ja.

Pogodba je lahko overjena tudi na 'upravni enoti' (tako kot pri nas), kar je bistveno ceneje (jaz sem plačal 2€, je pa od enote do enote različno).

2.original kartonček o skladnosti (homologacija)

3.prometno dovoljenje???? :?

Odjavljeno prometno dovoljenje!

Ko motor pripeljem v Slovenijo plačam 20% DDV na osnovi priložene fakture in opravim homologacijski pregled.

Ne, za rabljena vozila se DDV ne plača. Plača pa se DMV (Davek na motorna vozila) in okoljska taksa (točnega naziva te dajatve ne poznam). S tem da so motorna kolesa pri tem nekaj posebnega, ker je moj moped bil oproščen obeh dajatev (nekater pa so baje morali plačat).

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo homologacijo in seveda potem vse ostalo obicajno za registracijo motornega kolesa.

Tisti uradi za registracijo, ki niso bili na tekocem, so posiljali ljudi na davcno po potrdila o oprostitvi davka.

Druga stvar je pa seveda, ce je kolega uvozil nov motor.(al pa ce je naletel na tak urad, kjer so mu tezili zaradi tega, ce je bil moped slucajno mlajsi od enega leta ali pa manj km kot pa 6000 in so njegov moped tretirali kot nov - v Kranju tudi zato nihce ne tezi)

Kolikor sem bral predpise, si dolžan it na davčno in prijavit pridobitev vozila iz EU, neglede na to, da je (morda) oproščeno dajatev. Morda DURS-ova izpostava Kranj malo boljše sodeluje z registracijskimi uradi in so to uredili avtomatski...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi za avtomobile nekateri niso rabili plačevat DMVja (beri, odvisno od občine)

V Grosupljem so mi zaračunali DMV tako za motor kot za avto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za rabljene motorje iz tujine se ne placa davka.

To kar vidva omenjata velja za avtomobile(DMV, lestvica... ).

ni logike, da se za motorje ne plačuje DMV

v zakonu piše takole:

3. člen

Davek se plačuje od motornih vozil iz tarifnih oznak: 8703 21, 8703 22, 8703 23, 8703 24, 8703 31, 8703 32, 8703 33, 8703 90, določenih v Uredbi Komisije (ES) št. 1719/2005 z dne 27. oktobra 2005 o spremembi Priloge 1 k Uredbi Sveta (EGS) št. 2658/87 o tarifni in statistični nomenklaturi ter skupni carinski tarifi (UL L št. 286 z dne 28. 10. 2005, str. 1), ki se dajo prvič v promet ali se prvič registrirajo na območju Republike Slovenije (v nadaljnjem besedilu: nova motorna vozila).

Davek se plačuje tudi od prometa rabljenih motornih vozil iz prejšnjega odstavka in drugih rabljenih cestnih motornih vozil, razen za traktorje, za katera je obvezna registracija, če od njihovega prometa ni bil obračunan davek na dodano vrednost.

6.člen

Davek na promet rabljenih motornih vozil in drugih motornih vozil iz drugega odstavka 3. člena tega zakona se plača po stopnji 5% od nakupne cene, če ta cena ustreza prometni vrednosti. Če nakupna cena ne ustreza prometni vrednosti, je davčna osnova prometna vrednost teh motornih vozil, ki jo ugotovi davčni organ v kraju sedeža oziroma stalnega prebivališča davčnega zavezanca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se cisto strinjam s tabo vrbjerganc.

Tudi jaz (al pa kupec) bom moral placat stroske prepisa,davek, ko bom svojga duceta prodal.

Ko sem ga pa v Italiji rabljenega kupil, je vse stroske prepisa nosil prodajalec.

Ze Danci pa je napisal, da so rabljeni motorji iz tujine oprosceni DMVja in okoljske takse.(pa se v enih 150ih postih v tej temi :naughty: )

Zato pri nas samo se cena homologacije (in seveda popravila, ce te nategnejo ob nakupu :evilgrin: )

Lp!

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor sem bral predpise, si dolžan it na davčno in prijavit pridobitev vozila iz EU, neglede na to, da je (morda) oproščeno dajatev. Morda DURS-ova izpostava Kranj malo boljše sodeluje z registracijskimi uradi in so to uredili avtomatski...

D.

Jst si tut nekako tako to razlagam...Al pa so se na lastno roko odlocili biti malo manj birokratski.

Dejstvo je, da naj bi bilo, brez placanih vseh potrebnih dajatev in potrdil, nemogoce registrirat motorno vozilo.

Lp!

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ze Danci pa je napisal, da so rabljeni motorji iz tujine oprosceni DMVja in okoljske takse.(pa se v enih 150ih postih v tej temi :naughty: )

A mi lahko nekdo prosim pokaže kje to uradno piše, ker sam ne najdem.

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko nekdo prosim pokaže kje to uradno piše, ker sam ne najdem.

hvala

Ni treba pokazat, preverjeno v mojem primeru za 10 motorjev, ki sem jih uvozil ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni treba pokazat, preverjeno v mojem primeru za 10 motorjev, ki sem jih uvozil ;)

a mogoče velja to samo za uvoz iz EU?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mogoče velja to samo za uvoz iz EU?

Verjetno. Men ga spomladi ni blo treba placat, niti potrdila nism rabu z DURS (to sem delal v postojni).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!