Skoči na vsebino

Uvoz motorja


vrho1679

Priporočene objave

Ja men je cist jasn da nism dobr naredu, sam pac tko se je naredl... Upam da ne bom komplikacij na Avtoplus...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1x na mesec tudi v ljubljani

Kdaj in kje 1x na mesec v Ljubljani oziroma koga poklicat da se zve kdaj in kje?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdaj in kje 1x na mesec v Ljubljani oziroma koga poklicat da se zve kdaj in kje?

lp

pokliči v avtoplus. nimam pojma. lahko pa se tudi pozanimaš pri kakšni trgovini. ne vem, ker sama nisem nikoli tega rabila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdaj in kje 1x na mesec v Ljubljani oziroma koga poklicat da se zve kdaj in kje?

lp

Problem jih je priklicat -vsaj kakega takega, ki ve za kaj se gre, ko pa ga enkrat dobis in ga vprasas kdaj pridejo v lju, ti pa rece, da poklici drugi teden, da se ne vedo tocno - in tko jovo na novo... :blink:

Pri meni se je ze prej vreme popravilo in sem se kar dol zapeljal...

Je pa res, da cena za dve fotki, ki ju naredijo in mal tipkanja - :grim boooooliiiiii

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri meni se je ze prej vreme popravilo in sem se kar dol zapeljal...

Em verjetno nisi mel to uvozenga motorja? Ker ce ja kako si se lahko peljal dol brez tablice? A je sploh kaksna sansa za to? Ker men se ga ne da prevec vlacit na prikolico...

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavarovanje sem placal za celo leto se pred homologacijo...kar se rabis, je preizkusna tablica(3,5...dni) in se lahko vozis...

5 dnevna je 12eur ( priblizno, ze mal pozabil).

Lp!

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok se eno vprasanje. Ali morata biti v Italiji za potrditev kupoprodajne pogodbe pristona prodajalec in kupec? Ker to men tip od katerga sm kupu muti.. Hvala za odgovor.

lp Ales

Popravljeno . Popravil triler
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo težko jih je priklicat, ker imajo menda gužvo. Sicer pa po digiviru pridejo tudi na dom. Jaz sem čakal ves mesec preden so prišli. So pa začeli v Celju in potem do Maribora. Prišel je neki Luka, ga poslikal in vzel fotokopije dokumentov, homologacijo pa pošljejo po pošti in plačaš po povzetju.

Če pa je lepo vreme, pa najprej zavaruješ za celo leto (z vsemi popusti in bonusi), nato pa preizkusna za 5 dni (10€ in drobiž) pa na izlet v KP. Uradne ure so v torek in četrtek od 8-11, da pa se zmenit, da prideš tudi kasneje. Pa vseeno čakaš več kot teden, da vnesejo podatke v računalnik in da ti pošljejo karton. Preden pa so podatki v računalniku pa ne moreš na tehničnega.

LP Darko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo sam imam zdaj težave....

motor sem kupil od delera...ki mi je uredil papire sem prvi lastnik motorja in sploh motor še ni bil registriran, bil je uvožen iz italije..torej dal mi je slovensko homolagacijo in italjansko kupoprodajno pogodbo ki je pisana na mene imam tudi coc dukoment in kopijo osebne od prodajalca z keterim je narejena pogodba ..zdaj pa ne gre registrirat baba je včeraj rekla da mi manjka še žig od davčne da ne reabim plačat davka ker je motor novi sem uredil in zdaj je rekla da bo klicala v ljublajno ker je prepričana da še nekaj manjka

nevem al me nategujejo al sem pa jas zmešan kolikor vem če dobiš slovensko homologacijo naj bi z papiri vse štimalo in lahko registriraš jutri grem poskusit registrirat v drugo Ue ker baje so veliki problemi v mb :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar nekaj časa sem potreboval, da sem se prebil skozi vseh 51 strani te teme. Nekje na sredini sem zasledil, da če je motocikel letnik vsaj 99, nimaš težav s pridobitivjo potrdila o skladnosti, če prav v prometnem direktiva 97/24 ni omenjena. Na zadnjih dveh straneh pa je bilo v pejstanem odgovoru z Avtoplusa napisano, da brez izrecno omenjene direktive ne gre skozi. Ali to pomeni, da so poostrili pogoje ali se zastonj sekiram. Imam namreč trumpha sprint st, prva registracija 2000, letnik izdelave 99, ki v prometnem nima omenjene te direktive. Kaj menite?

Tudi v moji prometni ni nikjer zapisana ta direktiva zato sem moral poklicati našega uvoznika za Yamaho (Delta Team) in oni mi urihtajo potrdilo o ustreznosti vozila za 63 €. Preden pa sem ga kupil pa sem seveda preveril številko šasije iz katere potem lahko uvoznik ugotovi če ustreza tej direktivi ali ne. Tako da jaz čakam samo na ta dokument in gas v koper :)

Kaj pa moram storiti za pridobitev preizkusne tablice in koliko bi mi koštalo?? A je treba plačati tudi kak davek??

LP

Popravljeno . Popravil ssfili
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam ne it v Ljubljano na LPP po preizkušnjo. :angry: Kr neki. Mi ženska uleti, da morm relacijo napisat, pa jo mal čudn pogledam, pa napišem LJ-KP-MB-LJ :D pa mi reče, ja takole pa ne gre. Vprašam zakaj? Morte napisat relacijo LJ-KP potem pa v KP novo preizkušnjo vzet itd... Pa smo šli brez preizkušnje do Kopra. V Kopru uprašam za preizkušnjo, pa mi reče da so u Lublani itak kr neki. V vednost, motor lahko zavaruješ brez homologacije, potrebuješ pogodbo in prometno.

Na kratko. Za preizkušnjo rabiš:

- prometno (npr. odjavljena italjanska)

- pogodbo (kao račun)

- zavarovalno polico

- osebni dokument

- 10,38€

- motor

Pa še moja zgodba uvoza iz Italije:

Zjutri štartam s kombijem proti Ferrari. Nekaj do 8 sem dol, kjer se dobim z lastnikom in njegovo punco, ker je znala angleško (majhna pa sexi k hudič un pa taprav starejši metalc). Pogledam motor, ustreza opisom ter slikam. Grem na kratko vožnjo, to je to. Pol se pa začne.... papirji :headbang: . Prva postaja neka uprava za promet. Skakanje od okenca do okenca kr nobenmu nč jasno. Ena je celo zahtevala da morm pokazat potrdilo da sm rezident Italije :? Uglavnem, če skrajšam tole laufanje nekje 2,45 ure sem ter tja. Tistim ljudem moreš dopovedat da rabiš:

- odjavljeno prometno (lasnik mora vrnit tablice, ter odjavit vozilo za izvoz). Na tej prometni je štempl "CARTA DI CIRCOLAZIONE ANNULLATA PER DEFINITIVA ESPORTAZIONE IN UN PAESE U.E.- ORIGINALE RESTITUITO DA PRA DI FERRARA

- ACI (ači po slovensk). Latnik da svoj ACI, plačaš 36,68€ za nek export zadevo (navadn račun), počakaš 15min in dobiš nazaj ACI. V spodnjem delu mora biti napisano: ANNONATA CESSAZIONE DELLA CIRCOLAZIONE PER ESPORTAZIONE IL XX/XX/XXXX. Certificazione sostitutiva del certificato di proprieta ....

- kupoprodajna pogodba. Greš na upravno enoto in rečeš za kupoprodajno pogodbo (DICHIARAZIONE SOSTITUTIVA DELL'ATTO DI NOTORIETA moja varjanta). Načeloma ni važn kakšen obrazec je, lahko ga tud sam sprintaš samo MORA BITI OVEROVLJEN S STRANI NOTARJA. Omenjena pogodba naj bi ob predložitvi kopije osebnega dokumenta veljala isto kot overovljena pogodba. To velja samo za italijo in so me prepričali da bo tud pr nas OK, pol sm se pa pod nosom ubrisu. Sam zahvala gre lastnikom, sta šla uredit novo pogodbo, overovit (20€) ter sta mi jo poslala po pošti 3,45€.

Po vsej kolobociji naložil motor, dal dnar in gasa domov. Cestnine sem plačal cca 30€, dizl 80€, 10 ur vozikanja pa skakanja in 1000km. Rezultat: za nekje manj kot 4000€ (nove gume, zavarovanje, servis, usi stroški) sem dobil Suzuki Marauder VZ 800, letnik 2004, 8200km. Položen je bil na levo stran, kar se pozna z majhno udrtinico na luči ter 1cm dolgim šrimfom na žmigovcu.

Če nadaljujem, homologacija v Kopru. Delovni čas torek, četrtek od 8 - 11 ure. Ob 10:50 sem biu u Kozini :D Mal sm zamudu (11:12) vendar ni bilo panike. Pokažeš use dokumente, tip si uzame 2min časa da motor na razdalji 1m pogleda, nardi par fotk, ter prepiše številke. Račun je 113,20€ in greš domov (al pa na pico u Piran). Par dni čakaš na kartonček (to tud zdle delam :) ).

Naslednji korak je plačilo davka oz. prijava vozila al neki takega (nobedn mi ne pove točno). En odgovor je, da sem oproščen DDV-ja in DMV-ja, drugje spet drgač,..... Bomo vidli kaj bo in če bo use po sreči, bom drug tedn zakluču s celotno kolobocijo.

Ko si bom uzel čas, bom tudi skeniral te dokumente za tiste, ki se tudi podajate na takšno avanturo.

Pa velik sreče,

Igor&Maja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ferdo, ce se ti da do Kranja, pejt an AMZS bazo pri vojasnici...

Ne komplicirajo NIC!

Zenska je en mesec nazaj rekla, da je za njih moped rabljen, cim je bil enkrat registriran in da jim kolicina km in starost vozila ne pomenita nic. Da tako delajo ze dolgo in o nikakrsnem davku ni govora - ce je bilo vozilo ze registrirano.

Lp!

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej Ferdo tole so pa koristne informacije. Jst sm se isto nategnu in zdej cakam ce/da mi prodajalec gre overit pogodbo:/ (Vztrajno trdi da se to ne da :( ) Zdej mu vsaj lah recem da vem da se da. Se bomo ze zmenil drugac pa izlet :cry:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ista fora pr men, kao da se ne da, al ni potrebe neki takega. Reč mu nej gre k notarju (po italjansko se reče NOTAR :) )

Evo, potrebni papirji

- ACI

- overovljena pogodba

- odjavljena prometna

post-14704-1179575161_thumb.jpg

post-14704-1179575181_thumb.jpg

post-14704-1179575203_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Ferdo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej a pogodba je lah tud iz lastne produkcije? Ker mi smo jo pac tko napisal...

Lp

PS. Ferdo dolzn sm ti pir :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno je lahk, če ne pa poklič u Koper na homologacijo pa upraš. Kokr vem je njim samo pomembno, da je overovljena (tistih par štemplov pa nalepka). Drugače se nej bi pogodbi reklo DICHIARAZIONE DI VENDITA.

Pa še tok informativno, na pogodbo lastnik napiše tekst v stilu:

spodaj podpisani blablabla, prodajam blabla, temu pa temu, stanujoč, za tolk € (cena more bit!!! ker je to kao račun).

PS: Pijem laškega .)

Popravljeno . Popravil Ferdo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še ena stvar glede ACI. Pri prepisu vozila v Italiji se uporabi obrazec na zadnji strani ACI-ja (kao kupo prodajna pogodba), kjer se vpišejo podatki obeh, ter cena. Vendar to velja samo za rezidente Italije, zato so tudi nastajale komplikacije češ, da ne morem kupit motorja, ker ne živim v Italiji. Ampak po kakšne pol ure si je pršla gor, da se gre samo za odjavo motorja :worship: in izvoz v tujino.

Moj predlog, nč ne pustit da Italjani kao po svoje rihtajo papirje, ker ne bo pol nč iz tega. Pa tud čakanja na papirje ni (razn 15 min za printanje novga ACI). Predlagam, js nism meu te možnosti, da zraven neseš tele sprintane slikce in to je to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No dejansko sm su zdej se enkrat gledat tele papirje moje k jih mam in ugotovu, da je tip kar fotokopijo prometne poslal. To zihr ne bo ql a? Jao pa prov REKU sm mu da mora bit original:///

Fak pomoje bom vse papirje dobu glih do avgusta. :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf, je b a. Definitivno more bit original! Itak un ne rab nobenga papirja (lahk ma fotokopije). Nevem ka ti nej rečem, zrihti čim prej, magari pejt do njega. Sej pravim, js nism meu nobenih problemov, ker je biu lastnik tok faca. Velik sreče pri nabiranju papirjev...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gre kdo v bliznji prihodnosti iskat kaki motor v italijo?ce gre bi se lahko zmenla da bi sli skup,pa si stroske delimo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker nameravma v italijo po motor...če sem prav razumel:

dobim odjavljeno prometno (lasnik mora vrnit tablice, ter odjavit vozilo za izvoz). "CARTA DI CIRCOLAZIONE ANNULLATA PER DEFINITIVA ESPORTAZIONE IN UN PAESE U.E.- ORIGINALE RESTITUITO DA PRA DI FERRARA

dobim - kupoprodajno pogodbo. Greš na upravno enoto in rečeš za kupoprodajno pogodbo (DICHIARAZIONE SOSTITUTIVA DELL'ATTO DI NOTORIETA ). Načeloma ni važn kakšen obrazec je, lahko ga tud sam sprintaš samo MORA BITI OVEROVLJEN S STRANI NOTARJA

dobiš - ACI (ači po slovensk). Latnik da svoj ACI, plačaš 36,68€ za nek export zadevo (navadn račun), počakaš 15min in dobiš nazaj ACI. V spodnjem delu mora biti napisano: ANNONATA CESSAZIONE DELLA CIRCOLAZIONE PER ESPORTAZIONE IL XX/XX/XXXX. Certificazione sostitutiva del certificato di, na katerega ni potrebno čakati 10 ali več dni...

Me pa zanima, če se lahko z motorjem v slo pripelješ...da ga ni treba nalagati na kombi..preizkušnja ali kaj podobnega na IT UE..potem pa le še homologacija v tor. oz. čet in registriraš igračko...bo pravilno tako? Torej s seboj nekoga, ki obvlada italijansko in je te stvari že počel...in se lahko v dveh, treh dneh vse zrihta...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2-3 dni lah pozabs. Ce bos ze dobil vse v .it kar rabs takoj, bos pa vsaj homologacijo pr nas cakal 1 teden (tko pravjo na avtoplus).

Drugac pa mislm da nisi na nc pozabu. Meni je tip od katerga sm kupu reku, da mora nest papirje na neko agencijo pa da mu bojo zrihtal v do 5 dneh (kar je bullshit ker se da na UE vse nardit takoj). Pa probi ga mal pobarat da ti krije stroske prepisa tam :naughty: Men je ratal da je cist vse placal :whistle:

Glede preizkusnje pa res ne vem. Se nism niti pozanimal. Opcija je tud da eno tablco sabo neses pa :krneki: :whistle:

Pa "ORIGINALE RESTITUITO DA PRA DI FERRARA" bo namest ferrara pisal kj druzga (kjer bos kupu). Pazt mors, da je nalepka (na kateri pise tud nek znesk oko 14E) pa zig od obcine (commune).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jp, tis FERRARA je kraj, sm pozabu spustit.

Kokr vem, obstajajo "Evropske preizkusne" tablce al neki taga (kar je po en stran logično da bi ble), čeprav mislim da je bol kamot kombi pa gasa...

Hja, homologacija.. Ko že člouk misli ti Italjani gor pa dol, pa papirji, prideš pa u Slovenijo pa začneš rihtat :slap:

Jutri mine 1 teden od kar sem delal homologacijo. Rekl so, da je rok max 7 dni. Danes kličem: Ja a veste mamo ful gužvo pa to, ne nismo še izdelal vašga kartončka :headbang: Zdej nevem, al je to res tako zajebana zadeva, da se ne da nardit takoj oz. v roku 2 dni. Uglavnem pregled je trajal 2 minuti (pogled iz leve in desne strani, prepis številk ter 3 slike) čakam pa en kartonček na katerem so napisane številke. Mogoče še pr nas nimajo računalniške baze in je potrebno vsak vnos novega vozila rihtat ročno in iskat po arhivih, nevem.... Bi mi pa že zlo dost pomenlo, da bi mi dol rekl (ko sem jih klicaru), da se bo zavleklo in ne, bo jutri gospod. Uglavnem krneki. Tud nevem zakaj povsod po sloveniji daš za preizkušno 10€ v Lublani pa 13€ (če maš srečo), WTF.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!