Skoči na vsebino

Uvoz motorja


vrho1679

Priporočene objave

eno malo offtopic vprašanje...pač za motorje vem da ne sme bit starejši od letnika99 al kok ...a za avte isto velja če jih hočš uvozt?TOČEN podatek rabm

tnx :)

če gledaš crx, gre že 96, morda še kak letnik starejši. Mirodajna je direktiva euro2 vpisana v prometnem dovoljenju, če tega ni, ne kupuj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MAh ne veseli me tuja težava, samo ... veliko ljudi se ne pozanima o teh zadevah, vsi vidijo sam cenejši uvoz ... ker jih razni "uvozniki" našopajo....

Ti razni uvozniki naj bi po mojem vse te papirje morali imeti urejene.Klega je v Krškem kupil rabljen motor od takega uvoznika pa je lepo dobil vse papirje in tudi homologacijo.

P.S.Ti brum brum verjetno da je ta tema odprta da se kaj vpraša,svetuje,izmenja mnenja za zajebancijo si pa odpri novo temo pa si daj duška.Isti si kot TCM-veliko se te kritizira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VW od letnika '96 tudi gre.

saj pravim, pomembna je oznaka (najmanj) euro2, edino to šteje

SENIOR-Z: za vsakim dobrim dirkalnim konjem se kadi ...

Popravljeno . Popravil misty
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je res homologacijo možno delat samo v kopru?

Ker do kopra mi je >300km :unsure:

Vem pa da za homologacijo za zatemnjene šipe za avto se da tudi v mb delat.

Res nimaš kaj razmišljat preizkušnjo prlimaj na motor pa veselo na izlet do Kopra

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti razni uvozniki naj bi po mojem vse te papirje morali imeti urejene.Klega je v Krškem kupil rabljen motor od takega uvoznika pa je lepo dobil vse papirje in tudi homologacijo.

Kva naj rečem - kmalu bo več znanega o teh zadevah ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je res homologacijo možno delat samo v kopru?

Žal je res - Avtoplus v Kopru je edini pooblaščen za tovrstne homologacije motornih koles.

mislim da vsakih 14 dni gredo v ljubljano in občasno tudi v maribor.

P.S.Ti brum brum verjetno da je ta tema odprta da se kaj vpraša...

jaja... samo brum brum po večini vsakega napade, ki vpraša kaj takega, za kar misli, da on ve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se pravi EURO 2 pa je lahko tud letnik 1990?

hja, direktiva 94/12/ES je postala za avtomobile obvezna leta 97, nekateri pa so jo izpolnjevali že prej, leta 90 ... pa močno dvomim :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja, direktiva 94/12/ES je postala za avtomobile obvezna leta 97, nekateri pa so jo izpolnjevali že prej, leta 90 ... pa močno dvomim :D

Tudi če so jo izpolnjevali, še niso vedeli kako se bo imenovala in tega niso zapisali v dokumente - to pa je edino kar na Avtoplusu gledajo

Se motim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi če so jo izpolnjevali, še niso vedeli kako se bo imenovala in tega niso zapisali v dokumente - to pa je edino kar na Avtoplusu gledajo

Se motim?

Zelo verjetno je, da se ne motiš. Ker je za Avtoplus (ali LPP, RTI) mirodajen zapis EURO2 v prometni ti ta opcija pomaga le, če za male denarje dobiš potrdilo uvoznika da tvoj uvožen avto to normo izpolnjuje, čeprav je nima vpisane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozna kdo kako tujo stran kjer bi si lahko ogledal rabljene motorje? Ali se ševedno splača uvoz motorja iz tujine?LP

odivsno kak gledas....

drugac pa:

mobile.de

ebay.de/.at/.it/.co.uk

moto.it

motoscout24.com

pa se bi se najdlo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozna kdo kako tujo stran kjer bi si lahko ogledal rabljene motorje? Ali se ševedno splača uvoz motorja iz tujine?LP

www.motosupermarket.it

www.motousate.it

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima če bi uvozo novi motor iz abstrije kr ga v sloveniji ni. Pa kaj vse raim mislo pa sem da bi motor nabaso v kombi. Kaj pol lahko registriram pri nas samo z onimi papiri ko jih tam dobim al kak?? Se oproščam če že kje piše sao sem prebral nekih deset strani pa nisem nikjer našo :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima če bi uvozo novi motor iz abstrije kr ga v sloveniji ni. Pa kaj vse raim mislo pa sem da bi motor nabaso v kombi. Kaj pol lahko registriram pri nas samo z onimi papiri ko jih tam dobim al kak?? Se oproščam če že kje piše sao sem prebral nekih deset strani pa nisem nikjer našo :trance_33_sleep:

Motor kupiš brez VAT-a; dobiti moraš fakturo in original potrdilo o skladnosti (homologacija). Nato pri nas na DURS-u plačaš DDV (20 %); ko plačaš ti na fakturo dajo štempelj. NA avtoplusu opraviš pregled in dobiš slovensko potrdilo o skladnosti (homologacijski kartonček). DMV-ja in EKO takse so motorji oproščeni, avtomobili in ostalo ne.

S potrjeno fakturo in slov. homologacijo lahko motor registriraš ...

Simple ko pasulj.

Trik: prodajalca nafahtaj, da ti na fakturo napiše čim manjši znesek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor kupiš brez VAT-a; dobiti moraš fakturo in original potrdilo o skladnosti (homologacija). Nato pri nas na DURS-u plačaš DDV (20 %); ko plačaš ti na fakturo dajo štempelj. NA avtoplusu opraviš pregled in dobiš slovensko potrdilo o skladnosti (homologacijski kartonček). DMV-ja in EKO takse so motorji oproščeni, avtomobili in ostalo ne.

S potrjeno fakturo in slov. homologacijo lahko motor registriraš ...

Simple ko pasulj.

Trik: prodajalca nafahtaj, da ti na fakturo napiše čim manjši znesek.

ja recimo da razumem nekak ne samo povej mi kaj pomeni VAT?? Pa to še če mi bo majnšo fakturo napiso kaj bo??

Popravljeno . Popravil blackman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VAT je MwSt ali po domače DDV, ki ga potem moraš plačati na DURS-u. DDV se obračuna od cene vozila (20%) - manjša kot je cena - manjši je znesek davka, ki ga moraš plačati.

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je pa (se oproščam, če je že pojasnjeno), če kupim rabljen motor od privat prodajalca. Na primer najdem motor na mobile.de in od človeka, ki ga prodaja hočem kupit motor v Nemčiji. Kakšni papirji oziroma postopek je pa potem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je pa (se oproščam, če je že pojasnjeno), če kupim rabljen motor od privat prodajalca. Na primer najdem motor na mobile.de in od človeka, ki ga prodaja hočem kupit motor v Nemčiji. Kakšni papirji oziroma postopek je pa potem?

Ob nakupu rabljenega motornega vozila potrebuješ overjeno kupoprodajno pogodbo in homologacijo. V sloveniji odpade DDV, ostaja preverjanje skladnosti. DMV-ja pa so motorji itak oproščeni.

Pozor: Za RABLJENO prevozno sredstvo se po ZDDV šteje kopensko motorno vozilo, ki je bilo dobavljeno po poteku šestih mesecev od datuma prve uporabe in s katerim je bilo hkrati prevoženih več kakor 6.000 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob nakupu rabljenega motornega vozila potrebuješ overjeno kupoprodajno pogodbo in homologacijo. V sloveniji odpade DDV, ostaja preverjanje skladnosti. DMV-ja pa so motorji itak oproščeni.

Pozor: Za RABLJENO prevozno sredstvo se po ZDDV šteje kopensko motorno vozilo, ki je bilo dobavljeno po poteku šestih mesecev od datuma prve uporabe in s katerim je bilo hkrati prevoženih več kakor 6.000 km.

Ne pozabi se na originalno prometno dovoljenje. Brez tega je se kup problemov :rolleyes: :rolleyes: (been there, done that).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne pozabi se na originalno prometno dovoljenje. Brez tega je se kup problemov :rolleyes: :rolleyes: (been there, done that).

Ki se v nemščini imenuje 'Fahrzeugbrief' in mora biti odjavljeno... ;)

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Overjena kupoprodajna pogodba, pa mora biti v našem jeziku ali kaj???

Pa potrdilo o skladnosti ??

Skratka zanima me, če je možno izvesti nakup rabljenega motorja v solo izvedbi - brez posrednikov.

Če se to ne izplača, katerega posrednika uporabiti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!