Skoči na vsebino

Uvoz motorja


vrho1679

Priporočene objave

Ni homologacija samo v Kopru (predvidevam, da če dela v Avstriji, mu Koper ni ravno najbližje). Lahko jo delaš tudi v Mariboru, za drugje pa ne vem.

Homologacijo za motocikle res lahko delaš tudi v Mariboru, ampak to zato ker hodi gospod ki dela homologacije v Avtoplusu v Kopru občasno v Maribor. Vendar moraš prej poklicat v Koper in se z njim dogovorit, da ko pride v MB te obišče na domu, ti fotografira moped, ti mu daš fotokopije potrebnih dokumentov, pol ti pa pošlje po povzetju čez nekaj časa homologacijo. Stroški so isti, 96€ + pošta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Homologacijo za motocikle res lahko delaš tudi v Mariboru, ampak to zato ker hodi gospod ki dela homologacije v Avtoplusu v Kopru občasno v Maribor. Vendar moraš prej poklicat v Koper in se z njim dogovorit, da ko pride v MB te obišče na domu, ti fotografira moped, ti mu daš fotokopije potrebnih dokumentov, pol ti pa pošlje po povzetju čez nekaj časa homologacijo. Stroški so isti, 96€ + pošta.

Od kdaj pa to...se sliši prvič!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo vam mojo končno sodbo glede dokumentov:

-te stvari so za enkrat še nepreverjene-

1.) Kzf-Brief = Fahrzeugbrief NE obstaja za moj motor- Ker je 125ka in ima napisani končno 80 km/h- za druge motorje Kzf-Brief = Fahrzeugbrief obstaja

2.) Do leta 2005 si moral imeti dokument im. Abmeldebescheinigung- ta dokument je potrjeval da je vozilo odjavljeno iz prometa-

sedaj za to skrbi štemelj ungültig = NEVELJAVEN na Kzf-Schein = Fahrzeugschein

ungultiglj0.jpg

3.) Rabim tudi EURO potrdilo ker imajo v DE nižje predpise

3.) Meni torej zadostuje Kzf-Schein = Fahrzeugschein z štemplom ungültig = NEVELJAVEN + overjena kupoprodajna + Betriebserlaubnis + EURO potrdilo iz COC dokumenta

Če bo še kdo uvažal 125ko iz DE naj si tole prebere in vse mu bo jasno!

LP,

P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh, vse je enkrat prvič. Vprašaj mamo. :naughty: :naughty:

joj pubec, ne ti meni. o mami :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to,da se prodaja VELIKO motorjev pripeljanih iz Italije me zanima ce slucajno pri homologaciji preverjajo tudi ce je bil motor ukraden?? Ker na nekem drugem forumu sem bral zgodbo,kako so nekomu zaplenili avto,ki ga je pripeljal iz nemcije,ker je bilo ukradeno :( Ker meni ni logicno,kako lahko neko vozilo (pa ni vazno al avto al pa motor) naredi homologacijo in tehnicni ce je ukradeno? A to nic ne preverjajo??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to,da se prodaja VELIKO motorjev pripeljanih iz Italije me zanima ce slucajno pri homologaciji preverjajo tudi ce je bil motor ukraden?? Ker na nekem drugem forumu sem bral zgodbo,kako so nekomu zaplenili avto,ki ga je pripeljal iz nemcije,ker je bilo ukradeno :( Ker meni ni logicno,kako lahko neko vozilo (pa ni vazno al avto al pa motor) naredi homologacijo in tehnicni ce je ukradeno? A to nic ne preverjajo??

skoraj ni možno, razen če ima COC in overjeno kupoprodajno pod sedežem... ali če dobro ponareja :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najboljše je če sam preveriš kak je z motorjem.ti, ki jih uvažajo po navadi sami preverijo, če je z motorjem vse ok.kar se tiče homologacij pa tega se da marsikaj naredit.sploh pa če maš kake veze.vem, da je kupil kolega kombija od njegovega kolega, po enem letu pa so mu ga zaplenili ker je bil v italiji ukraden.avto pa je mel tu papire pošlihtane.kaj bi motor sam pripeljal?iz italije?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam ga nekako ne bi,ker se ne spoznam tolk in bi sigurno najbl zgonjenga izbral :( To me zanima ker mi najbrz ne bo preostalo drugega ,kot da kupim motor uvozen iz italije,ker takega kot jest hocem jih skoraj da ni slovenskih oz. se ne prodajajo :( Zelja je pa suzuki gsx-r 600 K1-K3.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to,da se prodaja VELIKO motorjev pripeljanih iz Italije me zanima ce slucajno pri homologaciji preverjajo tudi ce je bil motor ukraden?? Ker na nekem drugem forumu sem bral zgodbo,kako so nekomu zaplenili avto,ki ga je pripeljal iz nemcije,ker je bilo ukradeno :( Ker meni ni logicno,kako lahko neko vozilo (pa ni vazno al avto al pa motor) naredi homologacijo in tehnicni ce je ukradeno? A to nic ne preverjajo??

Tule pogledaš in te nima bit kej strah:

http://coordinamento.mininterno.it/servpub...erca_targhe.htm

Vpišeš št. šasije in je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam ga nekako ne bi,ker se ne spoznam tolk in bi sigurno najbl zgonjenga izbral :( To me zanima ker mi najbrz ne bo preostalo drugega ,kot da kupim motor uvozen iz italije,ker takega kot jest hocem jih skoraj da ni slovenskih oz. se ne prodajajo :( Zelja je pa suzuki gsx-r 600 K1-K3.

r-moto iz rimskih toplic uvaža iz italije.lahk mu rečeš kakega bi mel pa ti ga pripelje.je pošten.pa ugoden.papirje ti tud zrihta.

http://www.r-moto.com/?id=1

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

roka tak bežno poznam.mi ga pa je en priporočal, ki dost dela z njim.sam je kupil motor pri njem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to kar se sedaj dogaja množično z avti je fora da so avte pripraljali v slo, registrirali itd. in šele potem prijavili kot ukradene in pokasirali zavarovalnino. pomoje se pri motorjih ravno ne ukvarjajo z tem, lahko pa da se motim. vse je odvisno od sreče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

A je kdo že uvažal motor iz Amerike?

Kakšen je postopek, stroški, kakšne papirje rabim,itd...

Hvala lepa za odgovore.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kdo že uvažal motor iz Amerike?

Kakšen je postopek, stroški, kakšne papirje rabim,itd...

Hvala lepa za odgovore.

LP

Poznam ljudi, ki so uvažali avtomobile, oz. jih iz Amerike...in velika večina še vedno nima homologacije. Najprej se pozanimaj o tem.

P.S. Če boš uvozil kaj tipa Nigro Turbobusa sem ta prvi v vrsti za preizkus :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Risultato ricerca del TELAIO: .....

Dati pervenuti dal 01/01/1998 al 29/03/2008

Il telaio richiesto non risulta nell'archivio dei veicoli rubati

Ricerca n.15034888

a mi lohk kdo to prevede k neznam taljansk

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Inserire il Numero della targa o il telaio (senza spazi e caratteri speciali)

Numero Targa: ? Telaio: ?

pa še to če se da prevest kaj zahtevajo da upišeš :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Risultato ricerca del TELAIO: .....

Dati pervenuti dal 01/01/1998 al 29/03/2008

Il telaio richiesto non risulta nell'archivio dei veicoli rubati

Ricerca n.15034888

a mi lohk kdo to prevede k neznam taljansk

lp

Inserire il Numero della targa o il telaio (senza spazi e caratteri speciali)

Numero Targa: ? Telaio: ?

pa še to če se da prevest kaj zahtevajo da upišeš :worship: :worship:

http://www.google.com/translate_t

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@snakeyes: English ali to tudi ne gre :hmm:

Result searches of the CHASSIS: ..... Data reached from the 01/01/1998 the 29/03/2008 The demanded chassis does not turn out in the archives of the vehicles steals to you Search n.15034888 To insert the Number of the plate or the chassis (without special spaces and characters) Number Plate: Chassis:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@snakeyes: English ali to tudi ne gre :hmm:

Result searches of the CHASSIS: ..... Data reached from the 01/01/1998 the 29/03/2008 The demanded chassis does not turn out in the archives of the vehicles steals to you Search n.15034888 To insert the Number of the plate or the chassis (without special spaces and characters) Number Plate: Chassis:

hehe Port Folio danke :worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zanima me kje v italiji se nahaja pokrajina AR - Toscana. Saj sem enkrat že našel njihove pokrajine pa ne vem več kje so. Sem videl en zanimiv motor :rolleyes:

Hvala sem že našel!

Popravljeno . Popravil Hornet
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim, da si ze nasel, pa vseeno, mogoce bo se komu v pomoc - tu so vecinoma privat oglasi, se mi zdi...

Subito.it

Lp!

Popravljeno . Popravil flight69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!