Skoči na vsebino

zdravniki & zobozdravniki


Priporočene objave

zanimajo me vaše izkušnje, doživljaji, travme, šoki z vsemi vrstami zdravnikov v državnem in privatnem sektorju, kakor tudi finančne (stroškovne) primerjave v vlogi pacientov

jaz osebno imam z obojimi (hvala bogu) malo izkušenj, tako dobrih kot slabih

trdim, da so

1 "privatniki", ki delajo le za denar, bolj trgovci kot zdravniki

2 "privatniki", ki vzamejo tudi paciente s kartico zavarovanja

najboljši

3 zdravniki v državnih inštitucijah pa še niso zreli za privatno prakso oz niso še razvili trgovskega pogleda na demokracijo, kar ne pomeni da niso dobri zdravniki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam z zasebniki dobre izkušnje. Če imaš denar, priporočam, le prej se kje pozanimaj, ali je tisti zobar v redu.

Ker sem že dolgo polnoleten sem recimo pri ortodontki samoplačnik. Je korektna in sem zadovoljen ampak drago je. Če se ne motim je celotna terapija tam okrog 500.000 SIT. Moral bi najti predračune, ker jaz plačujem sproti, pa nimam toliko občutka, koliko gre za to.

Pazi foro z zobarji. Ortodontka mi je za eno šestico priporočila sanacijo, ker so se na rentgenu videli zametki granoloma. Grem k svoji zobozdravnici in dobim obvestilo, da je ni več, ker je šla na specializacijo in da jo nadomešča ta in ta. V nekaj letih sem torej zamenjal že tri zobozdravnice in enega zobarja, ker so se stalno menjavali. Za omenjeni zob mi je moja "nova" zobarica rekla, da ga lahko le izruva, ker je bil že enkrat zdravljen.

Jaz pa popokal kufre in šel k privat zobozdravniku. Ko sem mu pokazal situacijo, so mu šli kar lasje pokonci, kakšen zob bi mi skoraj izruvali. Skratka po kakšnem mesecu ali dveh in po ene 10 obiskih pri njemu, odštetih kakšnih 70.000 SIT mi ga je sčistil in pozdravil, da mi je bil tip pripravljen dati skoraj doživljenjsko garancijo za ta zob ob ustrezni higieni.

Spotoma mi je zaplombiral in popravil še par ostalih malenkosti, spoliral, očistil kamen, itn. Čisto tako, spotoma, ne da bi mi računal ali me posebej naročal. Tip nima koncesije zavarovalnice ampak si 100% samoplačnik, se potrudi, hitro si na vrsti (čakaš kakšen teden ali največ dva), vzame si čas zate (tudi po dve uri, da te že vse boli na stolu)... Pri zobozdravnikih od zavarovalnice si 20 minut, da ti porihta samo najbolj nujno, nato te pa naroči spet čez tri, štiri mesece. Pa da ne omenjam, da vsakič čakaš kakšno uro v čakalnici.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na srečo se je življenje tako obrnilo, da je zobozdravnica soseda, splošna zdravnica pa družinska prijateljica.

Edina napaka tega sistema je, da smo približno enakih starosti in da se bomo hkrati znašli v penzijonih. Zato sedaj v prijateljskem krogu pospešeno "podučujemo" otroke, da je študij zdravilstva ali zobozdravilstva prijeten in zanimiv, ali pa da naj vsaj s poroko prinovačijo ustrezni kader za naše penzijske čase. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravniki niso nadnaravna bitja, ali vsevedi ali vedeževalci, so le Univerzitetni diplomirani inženirji zdravilstva. In kot drugi tehniki, se tudi njim lahko zgodi, da se zmotijo, ali da kaj spregledajo ali pa da kaj napak predvidijo.

Varovalo proti takim nezgodam je v primeru hudih oboljenj iskanje drugega mnenja, pri prehladih in ošpicah se pa itak ne sekiramo.

Tako, da če se ti je en zdravnik enkrat zmotil pri diagnozi, še ne pomeni, da je v svojem poslu zanič.

Če se pa to ponavlja, potem pa res ni med najboljšimi. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako, da če se ti je en zdravnik enkrat zmotil pri diagnozi, še ne pomeni, da je v svojem poslu zanič.

Če se pa to ponavlja, potem pa res ni med najboljšimi. ;)

Recimo da mu ene 32x oprostiš, pol mu že zmanjka zob.

;)

Nobenkrat se ne sme zmotit.

Če mi en zob zašuštra, tega zoba več ni.

:angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S svojimi prejšnjimi zobozdravnicami je edina negativna izkušnja ta, da so se stalno nekaj menjavale, hodile na specializacije, porodniške, itd. No, pa potem ta nova zobarca, ki bi mi pulila zob. :(

Potem, ko sem pa šel enkrat k zasebniku (prej sem se seveda pozanimal, kateri je dober), pa več ne zamenjam. :D

Glede napačne diagnoze se pa povsem strinjam. Ampak, ko jo enkrat naredijo na tebi, postaneš malo bolj previden, vprašaš raje še koga... Ko sem bil v bolnici za ledvične kamne so mi predpisali napačno terapijo. Sedaj imam namesto ledvičnega kamna, ledvični pesek, ki se noče in noče izločiti tudi po čezmerno zaužiti količini piva. :D K sreči ne boli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje in dekleta samo to so mene naučili - ne pustite si ruvati zob, ker se da tudi še tako gnile zobe restavrirati, le da so korenine še dovolj dobre. Eni zobarji se potrudijo in ga rešijo, drugi preprosto izpulijo. Ko si enkrat brez zoba imaš cel kup komplikacij - od lufta, pa do tega, da se sosednji zobje razmaknejo in ugriz ni več optimalen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah, kaj pa češ, ko pa nimam tolk dnarja ... thumb.gif

Zob za zob, pasta za zobe

Eni za zobe, drugi za motor :P

Popravljeno . Popravil Vale
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ljudje smo si razlicni kakor so si tudi zdravniki. Eni so dobri eni ne (eni pravijo dobrim zdravnikom ce jim dajo 1kategorijo upokojitve ceprav so za 3. npr.) So dobri zdravniki tudi po zdravstvenih domovih in drzavnih ustanovah. Glede privatnikov je pa najveckrat tko da jim gre za $ ne pa za pacientovo zdravje. V Ljubljani je veliko teh privatnih klinicnih centrov med njimi tudi Barsos ki so :wacko: tam se vidi da jim gre samo za $$$ no vem da ni lepo navajat teh podjetij, amapk sam opozarjam :) Vsak si bo moral poiskat svojega zdravnika oz zdravnico ki bo njemu ugajal/a. Jz sm neprestano pri zdravniku noc in dan hehe kaj cm ce ga mam doma. :) Glede zobarjev je pa isto...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pardon, Vrtnica, tukaj pa moram uletet: sem stranka Barsosa že vrsto let in še vedno sem bil zadovoljen z njihovimi storitvami. Nič čakanja, dr.Baričevič se ti posveti kot le malokdo, tudi drugo osebje je prijazno in profesionalno...torej v dveh besedah: nimam pripomb!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hodm k privat zobarci k ma koncesijo in dela full dobro pa še zaston je !

mislim da je taka kombinacija skor najboljš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hodm k privat zobarci k ma koncesijo in dela full dobro pa še zaston je !

mislim da je taka kombinacija skor najboljš

se strinjam - kot sem navedel v začetku

je pa nekaj res - ne pustite puliti zob..

jaz sem nekaj vnetij korenine pozdravil SAM, tako da sem prijatelja zdravnika prosil za recept za antibiotike..

zobar je pa hotel:

eden puliti

drugi operirati in čistiti gnoj okoli korenine

tretji živec ven jemati

moj komentar:

"..maaatr..." sem rekel na koncu "... kake pi--e, usi u 3PMkrasne.."

njegov komentar:

"tako bi lahko pozdravili veliiiko gronolomov in vnetij, ampak "mesarji" bi bili potem ob užitek, saj z vsakim takim posegom le pripravljajo teren za novo delo in dohodke"

že danes je mogoče odrasel zob zaščititi tako da zdrži celo življenje BREZ KARIESA..

kaj bodo pa potem zobozdravniki delali?

:blink: :blink: :blink:

vse je kšeft, pa recite kar hočete

:angry: :angry: :angry:

Popravljeno . Popravil 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pardon, Vrtnica, tukaj pa moram uletet: sem stranka Barsosa že vrsto let in še vedno sem bil zadovoljen z njihovimi storitvami. Nič čakanja, dr.Baričevič se ti posveti kot le malokdo, tudi drugo osebje je prijazno in profesionalno...torej v dveh besedah: nimam pripomb!

Pepe... Sej lej ne pravim da so povrsni (ok eni so) sam gre za denar veliko pri njih tudi mafijska dela se gredo tko da... Meni to ni ravno za pozitivno mnenje klinicnega centra. Tko mim grede povedano baricevic je tolk zadolzen da zdravstveni domovi de delajo za njih nobenih preiskav razen ce jim takoj ne placa z unimi RImskimi toplicami je je sam zapufal on ma pa lepo ministrsko placo . Pa se to lahko se vprasas zakaj nima za stalno zaposlene delavce vse ima samo pogodbeno in to popoldne ker jim je sam za denar nihce ga pa kot sodelavca ne more prenasat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse to je mogoče res, Vrtnica. Jaz gledam na zadevo samo s stališča uporabnika in kot že rečeno, doslej nimam pripomb.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:angry: :angry: Hvala tistemu, ki je temo odpru!

Jst sem vsake 3 mesece na Diabetološki...ma zgubim živce in še tri dni po tem slabo spim....Prokleta banda Hudičeva

Sem star 22 let ma jst nevem kako bom zdržal redne(nujne) obiske naslednja leta......

Pa to je kriminal!

Naročen ob 10:00 pridem tja 9:45(iz postojne...odhod 9:00) pol pa do 13:20 pridem na vrsto če je sreča...sem 6 minut pri zdravnici in piči domov !

Domov pridem ob 15:00!!!!

6 UR za pregled krvnega sladkorja...meritve krvnega pritiska ...tehtanja...in 6 minutni obisk zdravnice!

To je sam pri nas možno! :angry: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot kaže, so glavna tema zobozdravniki in gnili zobje.

Verjetno se je v vsem tem času svet malo spremenil. Pa mi verjetno tudi. Z Lady imava tri otroke, 23, 17 in 15 let in v 3 x 32 zobeh niti ene same plombice. Midva pa vsa plombirana skozi in skozi, že od otroštva dalje. Verjetno bolj ozaveščeni starši in boljše zobne paste in krtače :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pardon, Vrtnica, tukaj pa moram uletet: sem stranka Barsosa že vrsto let in še vedno sem bil zadovoljen z njihovimi storitvami. Nič čakanja, dr.Baričevič se ti posveti kot le malokdo, tudi drugo osebje je prijazno in profesionalno...torej v dveh besedah: nimam pripomb!

dr.Baričevič...spominjam se ga še ,

ko je bil ona....

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!