Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

pred 13 minutami, DAMI34 pravi:

 

ja kar pa se tiče primerjav cest....infrastruktura...zmagajo, potem bi pa povsod pri nas dal omejitev 30km/h. Pa kazni bi še nabil, ampak še vedno ne bi šel denar od kazni za izboljšavo infrastrukture. Banda pokvarjena lopovska, večina njih pri koritu.

Saj teh omejitev 30 km/h je pa res že veliko. Vsaj po Ljubljani sklepam. Rastejo kot gobe po dežju.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, gretzky pravi:

Saj teh omejitev 30 km/h je pa res že veliko. Vsaj po Ljubljani sklepam. Rastejo kot gobe po dežju.

Obstajajo iniciative, ki hočejo celotna mesta razglasiti za 30 km/h cone. Zgleda da ni slovenske verzije, pa linkam angleško - http://en.30kmh.eu/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, dondule pravi:

Moram še jaz,sej niti ni problem toliko v visokih kaznih,opravičevali so jih češ, če bodo visoke kazni bo manj prekrškov bo narod vozil previdneje, rezultati so znani.Če pač voziš na način,ki te slej ko prej pripelje do prekrška, požreš sej si to "iskal",problem je v višini kazni za"nenamerne" prekrške,recimo spelješ izpred trgovine pozabiš na varnostni pas (s tem nobenga ne ogrožaš razen sebe) in te čez 100m ustavjo in pade multa,tukaj je večji problem, ker pač gospodje morjo tolk nabrat da so šefi zadovoljni! 

Mogoče pozabiš jesti in piti ter denar zapravljati ? 

pred 49 minutami, Kmet2 pravi:

Spet mešaš enega najhujših prekrškov z banalnimi inkasantskimi forami . Za alkohol bi pobral izpit in zaprl človeka pa še kazen mu bi nabil da bi se me spomnil še vsaj eno leto ......

Sem pa poskusil voziti pri sosedih kot pri nas in ne boš vrjel velikoooo ceneje pridem čez, oziroma za prekršek sem sankcioniran sorazmerno teži prekrška! Pri nas pa poznaš, da ti ne naštevam  neumnosti iz "biblije".

Pa sem se veliko gibal po tujini in nikjer , res nikjer  razen na balkanu in državah bivše sovjetske zveze nisem zasledil toliko posiljevanja s temi radarskimi zasedami pod pretvezo varnosti! 

 

 

Dal sem primerjavo med višinami kazni za posamezen prekršek v tujini in pri nas. Drugič bolj pozorno beri.

Na višino kazni nima policist nobenega vpliva.  Kdor upošteva predpise, vozi brez dodatnih stroškov.  

pred 57 minutami, jskrablin pravi:

Jaz bi rekel da je inkasanstvo kombinacija nesorazmerno visokih kazni glede na prekršek (potencialno povzročeno škodo) in vnovčevanja teh kazni za prekrške na mestih, kjer je to najlažje in ne tam, kjer bi podatki o prometni varnosti kazali da je poostren nadzor dejansko potreben. Pa pisanje kazni v primerih, kjer bi opomin povsem zadostoval - je jasno, da je človek nenamerno povzročil manjši prekršek brez nevarnosti za okolico.

Če me pa dobiš divjati skoz naselje, rdeče luči, izsiljevati prednost, voziti slalom po AC, se zaganjati drugim v rit, prehitevati v škarje, tekmovati s pešci/kolesarji kdo je prej čez prehod, pijanega za volanom/krmilom, ipd... pa kr veselo piši kazen. V tem primeru si jo več kot zaslužim.

Policist nima nobenega vpliva na višino kazni, ker se mora držati zakonodaje. Ravno tako je v primeru opozorila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po napačnem pasu na ac in kazen 20 eur

Kolko bi Lahk bilo to pri nas ?

Ja vem,  dal sem premalo podatkov, Lahk povem še,  pas je bil zožen zarad del, sam ne vem Točen kolko. Samo avtomobili. Kazen dobil kombi, ki je krepko presegal sirino

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 58 minutami, gretzky pravi:

Saj teh omejitev 30 km/h je pa res že veliko. Vsaj po Ljubljani sklepam. Rastejo kot gobe po dežju.

kaj je cenej, znak al popravit in uredit cesto?

Namest 30, daš dva ležeča polcaja, sampol ni dobička, ker se ne da kasirat :D

pred 28 minutami, Borutt pravi:

 

Policist nima nobenega vpliva na višino kazni, ker se mora držati zakonodaje. Ravno tako je v primeru opozorila.

Sej se ne kregamo na polcaje, v bistvu vas mamo radi :P (čimboljdalčstran)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dal sem primerjavo med višinami kazni za posamezen prekršek v tujini in pri nas. Drugič bolj pozorno beri.

Na višino kazni nima policist nobenega vpliva.  Kdor upošteva predpise, vozi brez dodatnih stroškov. 

 

S tabo se je tu na MS pogovarjat kot s politikom, ki te gleda v oči poleg pa serje......dosti podobno moji Bibi ....:)

Ti si prvi omenil ..... Poskusi voziti pod vplivom alkohola pri sosedih, pa boš videl inkasantstvo v primerjavi z višino kazni pri nas. 

Potem sem ti jaz odgovoril da primerjaj še prekoračitev omejitev hitrosti  in ne samo tisti prekršek , ki ti je pisan na kožo in gre na tvoj mlin ..........kaj bi moral tu bolj pozorno brat, prosim? 

Kar se tiče drugega odstavka pa ja seveda kako pa dugače .

P.S. Tudi sam sem dal primerjavo med višinami kazni za prekrške v tujini in pri nas . Drugič ...sej veš :P

Popravljeno . Popravil Kmet2
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Kmet2 pravi:

Ja ker se primerjaš z Thumperjem ........jaz in Thumper smo delavci v pravem pomenu besede in ne bankirji z imaginarnim delom, sej lahko tako rečem a ne ? Ker denar ki ga prelagate iz računa na račun je imaginaren! :P

Ko sem bil tako star kot ti sem imel lase kot Herkules, ti jih imaš pa že zdej manj kot Donald Trump pri 70 ih :lol1:

Tako da čiči pa čaki pa pridn bodi pa ne jamri in pust me pr mir :ras:

 

Denar ki se ga prelaga iz racuna na racun je imaginaren ha ha ha.... 

Poskusi odpret racun, nic denarja gor polozit in potem svoji zeni iz le tega prenakazti 1000eur... bi moglo it, saj je tko imaginaren :P:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tiste obresti, ki mi jih bankirji date za mojih 100000€ na računu so bolj imaginarne kot ne, barabe :P

ps. edine, ki nimajo nič na računu so Banke, pa prelagajo denar od mene h komu drugemu, pa nazaj in služijo :P

javem rezerve, ja vem, samo sam se šalio :fyou:

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, jskrablin pravi:

Obstajajo iniciative, ki hočejo celotna mesta razglasiti za 30 km/h cone. Zgleda da ni slovenske verzije, pa linkam angleško - http://en.30kmh.eu/

To je pa res "pametno". Sploh glede na to, koliko je zdaj smrtnih žrtev v samih mestih in koliko bi jih bilo manj, če bi bila omejitev 30 km/h. Seveda pa tu ne štejem nezgod, ki se zgodijo zaradi res usekanih voznikov (spomnim je primera, ko je na Slovenčevi fant na prehodu za pešce hkrati povozil dve peški). Tam najbrž ne bi pomagala nižja omejitev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

Tiste obresti, ki mi jih bankirji date za mojih 100000€ na računu 

Kapitalist :blush:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja v pešconah je ponavad zlo mal avtomobilskih nesreč :D

pred 2 minutami, HD-Dyna pravi:

Kapitalist :blush:

komunist :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, motozajebant pravi:

Denar ki se ga prelaga iz racuna na racun je imaginaren ha ha ha.... 

Poskusi odpret racun, nic denarja gor polozit in potem svoji zeni iz le tega prenakazti 1000eur... bi moglo it, saj je tko imaginaren :P:P

:lol1:.......ti povej rajši ljudem zakaj je tako imaginaren, lahko bi ti prilimal še par linkov kako je leta 2008 vzklila kriza itd    pa se boš lohk smejal temu imaginarnemu ;)

Drugače pa mi navadni vemo da ne moremo nič brez nič samo bankirji ki so zajebali svet tega ne vejo ......in potem nas te isti učijo kako varčevati itd ,.....jao jao kere bučke  , smo kot v Indiji kjer je ljudstvo razslojeno na tiste manj vredne in tiste z kravatami  eni lahko vse eni pa nič .....

Pa ne smeti in pust me per mir :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, DAMI34 pravi:

komunist :P

 

pred 11 minutami, HD-Dyna pravi:

Kapitalist :blush:

ist, ist...

:fyou::ras:

Lp,

C eagle

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Kmet2 pravi:

:lol1:.......ti povej rajši ljudem zakaj je tako imaginaren, lahko bi ti prilimal še par linkov kako je leta 2008 vzklila kriza itd    pa se boš lohk smejal temu imaginarnemu ;)

Drugače pa mi navadni vemo da ne moremo nič brez nič samo bankirji ki so zajebali svet tega ne vejo ......in potem nas te isti učijo kako varčevati itd ,.....jao jao kere bučke  , smo kot v Indiji kjer je ljudstvo razslojeno na tiste manj vredne in tiste z kravatami  eni lahko vse eni pa nič .....

Pa ne smeti in pust me per mir :P

Posodi mi 1 000 000 EUR... nimaš? Kako ne? Saj pa je imaginarno :P

Ps. Se v večini stvari strinjam, ne smeš pa celotne organizacije metati v isti koš (oz njenih uslužbencev)... še vedno so banke najboljš rešitev med deficitno in suficitno celico... boljše ne boš našel, verjemi ;)

Ajd dost zdaj smetenja, nadaljujte s policaji :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, motozajebant pravi:

Denar ki se ga prelaga iz racuna na racun je imaginaren ha ha ha.... 

Poskusi odpret racun, nic denarja gor polozit in potem svoji zeni iz le tega prenakazti 1000eur... bi moglo it, saj je tko imaginaren :P:P

Tudi, če bi v resnici nakazal ženi 1000 €, bi ti kmalu postali imaginarni. Tko da ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, stuhec pravi:

Po napačnem pasu na ac in kazen 20 eur

Kolko bi Lahk bilo to pri nas ?

Ja vem,  dal sem premalo podatkov, Lahk povem še,  pas je bil zožen zarad del, sam ne vem Točen kolko. Samo avtomobili. Kazen dobil kombi, ki je krepko presegal sirino

Je to rekla kazala oziroma izkušnja nekoga ali prepisano iz zakonodaje neke države ? Prvo na to odgovori, potem bomo pa primerjali višino kazni. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gledal sem po tv

Nekak sem preslišal kako so imeli dovoljenje kateri se lahko vozijo po tem pasu. Urejeno s širino vozila. V glavnem so ustavili kombi in je krepko presegal dovoljeno širino.  In še mu je zdelo smešno ker da naj ima velke izkušnje glede vožnje

Aja, bil je Tut hitr, sam to mu niso izmerili

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 17. 5. 2016 at 7:04, thumper pravi:

ena ura je to .. če pogledaš z drugega zornega kota - delavec na gradbišču ima predpisano varnostno čelado in delovno obutev z zaščitno kapico - pa mu proleti ne pihlja vedno vetrič z 25 km/h .. pa niso samo eno uro na šihtu ampak cel dan ..

prav imaš, po novem želijo, da se počutiš kot na gradbišču:smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, gretzky said:

To je pa res "pametno". Sploh glede na to, koliko je zdaj smrtnih žrtev v samih mestih in koliko bi jih bilo manj, če bi bila omejitev 30 km/h. Seveda pa tu ne štejem nezgod, ki se zgodijo zaradi res usekanih voznikov (spomnim je primera, ko je na Slovenčevi fant na prehodu za pešce hkrati povozil dve peški). Tam najbrž ne bi pomagala nižja omejitev.

Globalna omejitev na 30 km/h v mestih nemara res ne bi bila smotrna.

Po drugi stani pa bi bil, kljub relativno nizki hitrosti, presenecen, za koliko se podaljsa celotna pot ustavljanja. Ze pri tej hitrosti samo 10 km/h prekoracitve povzroci, da od casa reakcije (zacetek zaviranja) voznik prevozi cca. 4 metre vec.

Izmisljen primer iz kateregakoli vecjega mesta pri nas... Cona 30 km/h, levo in desno parkirani avti. Otrok prileti/precka cesto iza dostavnega vozila medtem ko vozis 40 km/h... eh saj je samo 10 km/h vec, kazen, ce te dobi radar, je se sprejemljiva. Ce si v avtu, se zraven se pogovarjas po telefonu, kadis in/ali z drugo roko jes krof. Sreca, da si na motorju, kjer tega ne mores ravno poceti... se pa obrnes za brhko deklino v kratkem krilcu, ki gre mimo na drugi strani... Rezultat - razmazan otrok. Ne samo, da si ga zbil, prevozil/povaljal/zmeckal si ga se za cca. 4 metre (racunam na pamet).

Celotna pot ustavljanja pa se je podaljsala za kar 7 metrov...

ce si imel sreco in je bila cesta suha. Na mokri podlagi 10 metrov. Zanimivo, taksna razlika ze pri relativno nizki hitrosti.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Slow pravi:

.. Rezultat - razmazan otrok. Ne samo, da si ga zbil, prevozil/povaljal/zmeckal si ga se za cca. 4 metre (racunam na pamet).

 

če nizko letiš, pa če ni otrok previsok, ga preletiš in ni škode :P

itak je obvezna omejitev mim šol ... tam bi obvezno moral biti radar ...

pa tudi v gosto strnjenih naselji, kjer pešci, kolesarji, skuteristi , skejteristi, rolkarji, pobegle živali, letajo sem pa tja k kure brez glave.

štekate :jezik: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se vsi odrasli ne (po)gledajo vedno na cesto, ko jo preckajo; kaj sele otroci. Sploh pa si zgresil point...

Ni tako pomembno ali precka cesto otrok, odrasel, marsovc ali zelva... ampak, kako se razlikuje zaviralna pot ze pri relativno nizki hitrosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Slow pravi:

Globalna omejitev na 30 km/h v mestih nemara res ne bi bila smotrna.

Po drugi stani pa bi bil, kljub relativno nizki hitrosti, presenecen, za koliko se podaljsa celotna pot ustavljanja. Ze pri tej hitrosti samo 10 km/h prekoracitve povzroci, da od casa reakcije (zacetek zaviranja) voznik prevozi cca. 4 metre vec.

Izmisljen primer iz kateregakoli vecjega mesta pri nas... Cona 30 km/h, levo in desno parkirani avti. Otrok prileti/precka cesto iza dostavnega vozila medtem ko vozis 40 km/h... eh saj je samo 10 km/h vec, kazen, ce te dobi radar, je se sprejemljiva. Ce si v avtu, se zraven se pogovarjas po telefonu, kadis in/ali z drugo roko jes krof. Sreca, da si na motorju, kjer tega ne mores ravno poceti... se pa obrnes za brhko deklino v kratkem krilcu, ki gre mimo na drugi strani... Rezultat - razmazan otrok. Ne samo, da si ga zbil, prevozil/povaljal/zmeckal si ga se za cca. 4 metre (racunam na pamet).

Celotna pot ustavljanja pa se je podaljsala za kar 7 metrov...

ce si imel sreco in je bila cesta suha. Na mokri podlagi 10 metrov. Zanimivo, taksna razlika ze pri relativno nizki hitrosti.

Res je, prav imaš. Vem, kako je z zavorno potjo. Sem bil zadnjič na Vranskem in smo na praktičnem primeru zaviranja zelo izkušenega inštruktorja videli, da se pri podvojeni hitrosti zavorna pot poveča za 4-krat. Je na isti podlagi, z istim motorjem in v skoraj istem času zaviral iz 50 km/h potem pa še iz 100 km/h.

Druga stvar je ta, da popolne varnosti ni in je NE BO. Žal. To je žalostna realnost. Lahko se ji približamo, dosegli pa je žal ne bomo. Nikjer na svetu je ne bo, še malo manj verjetno pa pri nas. Žal je naša vozniška kultura malo slabša kot pri najboljših.

Pa tisto iz tvojega primera tudi žal kaže na žalostno realnost. Da med vožnjo čvekaš po telefonu, morda s sovoznikom, kadiš, ješ,... Pa pizdomaterno, a se je res tako posvetiti samo vožnji? Res da smo si različni in eni z manj škode delajo še kaj drugega. Itak se lahko tudi med vožnjo malo zamisliš, brez da bi delal kaj neprimernega. Zato popolne varnosti ne bo, niti ne bo nikoli število mrtvih na naših cestah nič.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, Slow pravi:

Se vsi odrasli ne (po)gledajo vedno na cesto, ko jo preckajo; kaj sele otroci. Sploh pa si zgresil point...

Ni tako pomembno ali precka cesto otrok, odrasel, marsovc ali zelva... ampak, kako se razlikuje zaviralna pot ze pri relativno nizki hitrosti.

Najbolje da ostaneš doma , če pa že greš kam ...vozi pod 30kmh :P

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!