Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

Ob 18. 11. 2016 at 9:06, Borutt pravi:

Seveda ne moreš verjeti, ker ne poznaš ne zakonodaje ne postopkov. 

Če je pa ta zgodba resnična, potem ne vem, kaj si je tisti butec s kapo na glavi sploh mislil. 

Ne borutt jaz in vsi verjamemo čeprav ne poznamo zakonodaje in postopkov ampak vsak razumen človek, ki ima kanček pameti in ne praznine v glavi tega početja ne more razumet, ker dvomim, da se ta postopek pri vseh zakonih in postopkih ni mogel končati z kakim drugim členom zakona ali postopka?

Sicer kot si napisal kaj je prvi butec ki je to sprožil mislil samo on ve oziroma ne ve in ker je takih butcev čedalje več v uniformi kam to pelje??

Ob 20. 11. 2016 at 20:40, jvalant pravi:

  Nimam nobenega problema z Boruttom, no vsaj do njegovega zaljenja ne... Edino kar sm rekel je, da ni napaka, ce nekdo iz osebne ne zna razbrati starost osebe. Je ni treba uganiti, ali kot antropologi, dolociti iz 50000let starih kosti, ampak samo prebrati letnico iz osebne izkaznice. Se posebej si pa to ne sme privosciti uradna oseba, kadar pise nalog, kazen itd. To je vse.

 Za kufe pa ni problema

https://zakonodaja.com/zakon/zju/135-clen-odskodninska-odgovornost-javnega-usluzbenca

po moje bi to lahko uveljavili pri tem butcu - odgovor bo sigurno dal borutt

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, Borutt pravi:

Te bom ob priliki seznanil.

Upam da ne boš izvajal praktični prikaz :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, Kmet2 pravi:

Upam da ne boš izvajal praktični prikaz :P

Ja, ja, prosim, rad bi to u živo vidu na :kmet:!

:kva2::lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, exclan pravi:

Ne borutt jaz in vsi verjamemo čeprav ne poznamo zakonodaje in postopkov ampak vsak razumen človek, ki ima kanček pameti in ne praznine v glavi tega početja ne more razumet, ker dvomim, da se ta postopek pri vseh zakonih in postopkih ni mogel končati z kakim drugim členom zakona ali postopka?

Sicer kot si napisal kaj je prvi butec ki je to sprožil mislil samo on ve oziroma ne ve in ker je takih butcev čedalje več v uniformi kam to pelje??

https://zakonodaja.com/zakon/zju/135-clen-odskodninska-odgovornost-javnega-usluzbenca

po moje bi to lahko uveljavili pri tem butcu - odgovor bo sigurno dal borutt

Se mi zdi, da ne razumeš najbolj zadeve. Ne gre se za člen ali odstavek, ampak za postopek z mladoletno osebo, katera stori prekršek. V primeru, da stori mladoletna oseba prekršek, se ji ne izda plačilni nalog, temveč se napiše obdolžili predlog, katerega obravnava sodišče. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Whiskey pravi:

Iščem po spletu in nekje piše o imuniteti in nekje, da imunitete nimajo. Ampak vseeno, nad našimi zakoni so zakoni EU. Greš po reglcih in ker veš, da imaš prav, se stvari rešijo v Strasbourgu.

1. Tožilci po naši ustavi nimajo imunitete tako kot imajo le to poslanci državnega zbora, državnega sveta, sodniki,.. so pa določene omejitve pri njihovi odgovornosti kot jih določa Zakon o državnem tožilstvu, katerega člene je pa malo nazaj lepil že Borutt.

2. Evropska zakonodaja po večinskem mnenju pravne teorije ni nad našo, je pa v razmerju do naše primarna. Rezultat je sicer podoben in na koncu obvelja EU predpis (na področjih, ki so podvržena EU urejanju), ampak sem vseeno pokomentiral v vidu ozaveščanja uporabnikov Motosveta :) 

3. Pravni temelj za zavarovanje pravic pred ESČP ni evropska zakonodaja pod katero se praviloma razume tako primarno kot sekundarno pravo EU, temveč EKČP (Evropska konvencija o človekovih pravicah), ki je mednarodna pogodba in katere podpisnice so članice Sveta Evrope, med njimi tudi Slovenija poleg 46 drugih držav, ki so ratificirale to konvencijo.

4. Nisem ravno vestno spremljal te teme in tvojega primera, ujel sem le, da naj bi ti tožilec naredil neko krivico in da bi rad da za svoje dejanje odgovarja. In nanj si se pripravljen spraviti tudi do ESČP. Upam da veš, da se da pred ESČP napasti samo nek posamični akt (npr. sodbo) v kolikor so ti bile z njim kršene človekove pravice in pri nas nisi uspel z nobenim pravnim sredstvom (izčrpana morajo biti vsa pravna sredstva, tudi ustavno sodišče). Pred ESČP se nato naperi vlogo zoper Slovenijo kot državo, ker ti je s svojim postopanjem kršila pravice. Težko si torej predstavljam kako bi lahko kdo pred tem sodiščem napadal tožilca.

2.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Jure: Hvala za razlago. Gre za višjega državnega tožilca, kateri pa mislim, da imuniteto imajo. Za svoje odločitve nikomur ne odgovarjajo. O svojem primeru, razen same nesreče, nisem nikoli javno razpredal. Gre za ignoriranje dokazov in sklicevanje, da teh ni vse v smislu, da se povzročitelja ne pripelje pred sodišče. Zaradi tega, ker to ni osamljeno dejanje v tej zgodbi, sem mnenja, da je vse skupaj koordinirano iz ozadja. Se bom pred nadaljnimi postopki vsekakor prej posvetoval s svojim pravnim zastopnikom o možnostih, stroških ter rezultatih.

Povzročitelja bo pa slej, ko prej doletela kazen.

 

pred 17 urami, DAMI34 pravi:

Al pa najameš Čuk Norrisa, on je pošten, pa vedno zmaga!!!

Ali imaš v mislih Motosvetovega Čuk Norisa?

 

@Borutt: Višji državni tožilec je kršil nekaj navedenih točk. In kaj sedaj?

Popravljeno . Popravil Whiskey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Borutt pravi:

Se mi zdi, da ne razumeš najbolj zadeve. Ne gre se za člen ali odstavek, ampak za postopek z mladoletno osebo, katera stori prekršek. V primeru, da stori mladoletna oseba prekršek, se ji ne izda plačilni nalog, temveč se napiše obdolžili predlog, katerega obravnava sodišče. 

 

ma daj te lepo prosim ne razumem! Zelooo dobro razumem ampak očitno ti ne razumeš kaj kdo hoče na tem delu foruma povedat ali pa ne . 

Vredu ne gre za člen ali odstavek gre za postopek a tudi z vsemi ostalimi kurco najebanimi državnimi servisi gre za postopek ? a postopek ni določen z zakoni ,odstavki,členi in ostalimi bedarijami ? dej ne najedaj z birokratskimi popravki vseh nas tu, ker sam dobro veš da smo samo motoristi in ne birokrati in te taka (vsaj mene) butlogija določeni osebkov ( uradnih) razpizdijo in vržejo iz tira. 

Veš mene bolj zanima zdaj kaj narediš ti, ko imaš take butalce za sodelavce ? (pa tudi če so v drugi enoti in na drugenm delu slovenije) sigurno boš vprašal kaj jaz naredim  NIČ priznam ( no nakladam po tvoje na forumu), ker se moram ukvarjat z mojim jebenim preživetjem vsak dan! 

Drugače pa hvala za odgovor. (sicer ga nisem prebavil grem pa zvrnit enega kratkega za prebavo)

 

pred 5 urami, Jure pravi:

1. Tožilci po naši ustavi nimajo imunitete tako kot imajo le to poslanci državnega zbora, državnega sveta, sodniki,.. so pa določene omejitve pri njihovi odgovornosti kot jih določa Zakon o državnem tožilstvu, katerega člene je pa malo nazaj lepil že Borutt.

2. Evropska zakonodaja po večinskem mnenju pravne teorije ni nad našo, je pa v razmerju do naše primarna. Rezultat je sicer podoben in na koncu obvelja EU predpis (na področjih, ki so podvržena EU urejanju), ampak sem vseeno pokomentiral v vidu ozaveščanja uporabnikov Motosveta :) 

3. Pravni temelj za zavarovanje pravic pred ESČP ni evropska zakonodaja pod katero se praviloma razume tako primarno kot sekundarno pravo EU, temveč EKČP (Evropska konvencija o človekovih pravicah), ki je mednarodna pogodba in katere podpisnice so članice Sveta Evrope, med njimi tudi Slovenija poleg 46 drugih držav, ki so ratificirale to konvencijo.

4. Nisem ravno vestno spremljal te teme in tvojega primera, ujel sem le, da naj bi ti tožilec naredil neko krivico in da bi rad da za svoje dejanje odgovarja. In nanj si se pripravljen spraviti tudi do ESČP. Upam da veš, da se da pred ESČP napasti samo nek posamični akt (npr. sodbo) v kolikor so ti bile z njim kršene človekove pravice in pri nas nisi uspel z nobenim pravnim sredstvom (izčrpana morajo biti vsa pravna sredstva, tudi ustavno sodišče). Pred ESČP se nato naperi vlogo zoper Slovenijo kot državo, ker ti je s svojim postopanjem kršila pravice. Težko si torej predstavljam kako bi lahko kdo pred tem sodiščem napadal tožilca.

2.

enostavno pride do napada pride (nedefinirano) z kijem in dobi po betici!

Popravljeno . Popravil exclan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Whiskey pravi:

 

 

Ali imaš v mislih Motosvetovega Čuk Norisa?

 

Ne, taprauga!!!

Drgač pa tut jaz zlo dobro poznam primer pokvarjenosti sistema, ko so nekomu rekli, molči, pa priznaj krivdo (da ne bo še huj), pa je jasno dokazal, da ni kriv, z vsemi izvedenci.

Tako da, ja, zakoni veljajo samo za malega človeka, za polbogove, očitno ne.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 hours ago, Borutt said:

Se mi zdi, da ne razumeš najbolj zadeve. Ne gre se za člen ali odstavek, ampak za postopek z mladoletno osebo, katera stori prekršek. V primeru, da stori mladoletna oseba prekršek, se ji ne izda plačilni nalog, temveč se napiše obdolžili predlog, katerega obravnava sodišče. 

 

Spet? Cvek!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Whiskey pravi:

...

@Borutt: Višji državni tožilec je kršil nekaj navedenih točk. In kaj sedaj?

Posvetuj se z odvetnikom. Bo najbolje vedel, kako naprej.

pred 2 urami, exclan pravi:

ma daj te lepo prosim ne razumem! Zelooo dobro razumem ampak očitno ti ne razumeš kaj kdo hoče na tem delu foruma povedat ali pa ne . 

Vredu ne gre za člen ali odstavek gre za postopek a tudi z vsemi ostalimi kurco najebanimi državnimi servisi gre za postopek ? a postopek ni določen z zakoni ,odstavki,členi in ostalimi bedarijami ? dej ne najedaj z birokratskimi popravki vseh nas tu, ker sam dobro veš da smo samo motoristi in ne birokrati in te taka (vsaj mene) butlogija določeni osebkov ( uradnih) razpizdijo in vržejo iz tira. 

Veš mene bolj zanima zdaj kaj narediš ti, ko imaš take butalce za sodelavce ? (pa tudi če so v drugi enoti in na drugenm delu slovenije) sigurno boš vprašal kaj jaz naredim  NIČ priznam ( no nakladam po tvoje na forumu), ker se moram ukvarjat z mojim jebenim preživetjem vsak dan! 

Drugače pa hvala za odgovor. (sicer ga nisem prebavil grem pa zvrnit enega kratkega za prebavo)

 

enostavno pride do napada pride (nedefinirano) z kijem in dobi po betici!

In kaj te najbolj moti pri tem postopku ?

pred 1 uro, tomash pravi:

Ko je policija nekoč ustavila Chucka Norisa, so jo policaji odnesli z opozorilom. 

Pa še zakonito je bilo :lol1:.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bom vskočil s čisto drugim vprašanjem in prosim če mi lahko kdo (Borutt ?) pomaga z odgovorom?!

Ali ni bilo na evropski ravni sprejeto in določen datum do kdaj morajo odstraniti vse "ležeče policaje" ??Ker v MB so takšne ulice da že itak komaj voziš do 20km/h pa še miljavžnt  grbin (beri ležečih policajev) je nasejanih vmes.

Tako da bi bil odgovor mogoče zanimiv še tudi za koga drugega ki dnevno "naseda" s svojim avtomobilom!

p.s.: gre za normalno serijsko vozilo pri normalni hitrosti 20-30 km/h da se ne bo kdo sedaj zapičil v kao dirkače s spuščenimi stoenkami!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, bambi61 pravi:

Jaz bom vskočil s čisto drugim vprašanjem in prosim če mi lahko kdo (Borutt ?) pomaga z odgovorom?!

Ali ni bilo na evropski ravni sprejeto in določen datum do kdaj morajo odstraniti vse "ležeče policaje" ??Ker v MB so takšne ulice da že itak komaj voziš do 20km/h pa še miljavžnt  grbin (beri ležečih policajev) je nasejanih vmes.

Tako da bi bil odgovor mogoče zanimiv še tudi za koga drugega ki dnevno "naseda" s svojim avtomobilom!

p.s.: gre za normalno serijsko vozilo pri normalni hitrosti 20-30 km/h da se ne bo kdo sedaj zapičil v kao dirkače s spuščenimi stoenkami!

V moji okolici je v zadnjih par mesecih zraslo vsaj 5 novih :)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, bambi61 pravi:

Ali ni bilo na evropski ravni sprejeto in določen datum do kdaj morajo odstraniti vse "ležeče policaje" ??Ker v MB so takšne ulice da že itak komaj voziš do 20km/h pa še miljavžnt  grbin (beri ležečih policajev) je nasejanih vmes.

V našem raju pa je vedno več "ležečih policajk"...

Borut, a je to zakonito... Lukna do lukne :blush:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, bambi61 pravi:

Jaz bom vskočil s čisto drugim vprašanjem in prosim če mi lahko kdo (Borutt ?) pomaga z odgovorom?!

Ali ni bilo na evropski ravni sprejeto in določen datum do kdaj morajo odstraniti vse "ležeče policaje" ??Ker v MB so takšne ulice da že itak komaj voziš do 20km/h pa še miljavžnt  grbin (beri ležečih policajev) je nasejanih vmes.

Tako da bi bil odgovor mogoče zanimiv še tudi za koga drugega ki dnevno "naseda" s svojim avtomobilom!

p.s.: gre za normalno serijsko vozilo pri normalni hitrosti 20-30 km/h da se ne bo kdo sedaj zapičil v kao dirkače s spuščenimi stoenkami!

Ne vem in ne poznam ter tudi ne vem, zakaj bi to naredili. Ker je takšna ovira marsikje rešitev za umirjanje lokalnih dirkačev. Je pa res, da morajo biti te ovire narejene tako, da umirjajo promet in ne, da onemogočajo vožnjo preko njih. Spodaj so dimenzije, ampak je to nekoliko razmetano zaradi telefona.

 

(1) Naprave za umirjanje prometa so fizične, svetlobne ali druge naprave in ovire, s katerimi se udeležencem v cestnem prometu fizično onemogoči vožnja s hitrostjo, višjo od predpisane s prometnim pravilom ali odrejene s prometnim znakom, ali se jih opozori na omejitev hitrosti na nevarnem odseku ceste.

(2) Ukrepi za umirjanje prometa so tehnične rešitve na cestnem omrežju in na vozišču ter oblikovanje prometnih površin.

(3) Naprave in ukrepe za umirjanje prometa je dovoljeno izvesti le na delih cest skozi naselja, kjer z rešitvami in ukrepi v skladu s predpisi o projektiranju cest ni mogoče zagotoviti želene hitrosti vozil.

(4) Ovire iz prvega in drugega odstavka tega člena morajo biti označene s predpisano prometno signalizacijo in prometno opremo.

(5) Ne glede na razloge iz tretjega odstavka tega člena je obvezna postavitev naprav oziroma izvedba ukrepov za umirjanje prometa pred vzgojno varstvenimi in izobraževalnimi ustanovami ter drugimi objekti, ob katerih je zaradi specifične populacijske strukture udeležencev zahtevano zmanjšanje dovoljene hitrosti v naselju.

(1) Naprave za umirjanje prometa na vozišču se postavljajo na delih cest skozi naselja, kjer z drugimi rešitvami in tehničnimi ukrepi ni mogoče zagotoviti želene hitrosti vozil.

(2) Naprave iz prejšnjega odstavka so lahko trapezne oblike ali oblike krožnega odseka in izdelane iz materialov, ki ne povzročajo čezmernega hrupa.

(3) Velikost posameznih elementov naprav je prikazana v preglednici 31.

Preglednica 31: Velikost posameznih elementov montažnih ovir

Oblika ovire

Prevozna

hitrost (v km/h)

Dimenzije posameznih elementov (v mm)

b

30

600

70

50

300

30

30

400

70

50

200

30

(4) Vzdolžna medsebojna osna razdalja med napravami v nizu lahko znaša od 20 do 60 m.

(5) Ne glede na prejšnji odstavek lahko vzdolžna medsebojna osna razdalja med ovirami v nizu znaša najmanj 60 m, če na cesti poteka proga javnega potniškega prometa.

(6) Poleg naprav iz drugega odstavka tega člena je dovoljena uporaba naprav, ki selektivno umirjajo promet z dvigovanjem ali spuščanjem dela vozne površine. Dovoljena velikost in dvig ali spust premikajoče se vozne površine mora ustrezati posameznim elementom naprave, ki so določeni v tretjem odstavku tega člena.

(7) Naprave morajo biti označene z označbami, predpisanimi s tem pravilnikom.

pred 4 urami, boych pravi:

V moji okolici je v zadnjih par mesecih zraslo vsaj 5 novih :)...

Verjetno se je pokazala potreba :jezik:.

pred 4 urami, HD-Dyna pravi:

V našem raju pa je vedno več "ležečih policajk"...

Borut, a je to zakonito... Lukna do lukne :blush:

Ni zakonito. Varuj jih, dokler jih ne pridem iskati :lol1:.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.

... predlagam da se tejle temi spremeni naslov ... :sleep2:

"Psihotični kotiček sproščenih motoristov" :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, exclan pravi:

Borutt pri postopku me moti levi prazen del v "možganih" policjota !

Tudi jaz lahko nekaj takšnega napišem za koga drugega. Obrazloži, kaj te moti pri postopku. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Temu , da uradna oseba ne zna šteti do 18 se ne more opredeliti kot postopek..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, Borutt said:

(4) Vzdolžna medsebojna osna razdalja med napravami v nizu lahko znaša od 20 do 60 m.

se opravicujem moji nevednosti

nisem glih ucen da bi bral zakone

ampak a to pomeni, da med recimo, dvema lezecima policajoma, ne sme biti manj kot 20 metrov?

al ce je manj, pol reces da ne gre za napravi v nizu in je koncana masa?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

enkrat smo nekje razglabljal o tem, da "mogoče" dobiš kazen od stacionarcev  na dom in to iz Lijepe njihove, v dokaz prilagam friendovo nesrečo:smoke:

kazn.JPG

Popravljeno . Popravil builder
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm? za 119km/h (ok, 107) na omejitvi 60 samo 2000kn? z polovičko slabih 150€? ni blo govora, da bodo krepko podražili?  pri nas bi to blo 500/250 (skoraj 1000/500 pri 50+ prekoračitvi), če se ne motim ..

avgustovske komaj pošiljajo? torej še vsaj dva meseca trepetanja ..;)

Popravljeno . Popravil Texo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, fishy pravi:

se opravicujem moji nevednosti

nisem glih ucen da bi bral zakone

ampak a to pomeni, da med recimo, dvema lezecima policajoma, ne sme biti manj kot 20 metrov?

al ce je manj, pol reces da ne gre za napravi v nizu in je koncana masa?

Če je manj, potem je to projektantova želja in izvajalčeva mojstrovina :lol1:.

pred 15 minutami, Texo pravi:

hm? za 119km/h (ok, 107) na omejitvi 60 samo 2000kn? z polovičko slabih 150€? ni blo govora, da bodo krepko podražili?  pri nas bi to blo 500/250 (skoraj 1000/500 pri 50+ prekoračitvi), če se ne motim ..

avgustovske komaj pošiljajo? torej še vsaj dva meseca trepetanja ..;)

Včasih je matematika na strani hitrih.

 

(4) Novčanom kaznom u iznosu od 2.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji se vozilom u naselju kreće brzinom koja je za više od 30 do 50 km na sat veća od dopuštene ili prometnim znakom ograničene brzine.

(3) Novčanom kaznom u iznosu od 5.000,00 do 15.000,00 kuna ili kaznom zatvora u trajanju do 60 dana kaznit će se za prekršaj vozač koji se vozilom u naselju kreće brzinom koja je za više od 50 km na sat veća od dopuštene ili prometnim znakom ograničene brzine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

50 minutes ago, Borutt said:

Če je manj, potem je to projektantova želja in izvajalčeva mojstrovina :lol1:.

to bom razumel kot pritrdilno :D

zelja nekoga in mojstrovina drugega ne bi smela bit nad zakonom... 

kaj se torej da nardit, da take reci odstranijo? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, fishy pravi:

to bom razumel kot pritrdilno :D

zelja nekoga in mojstrovina drugega ne bi smela bit nad zakonom... 

kaj se torej da nardit, da take reci odstranijo? 

Vidim, da nisi za hece. Je bilo mišljeno za stanje nekaterih cest.

Ti bi rad, da se te hitrostne ovire umakne ? Najboljše bo nasloviti prošnjo na občino.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!