Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

pred 9 minutami, skalar36 pravi:

Dobro so te "programirali". Skoda je le ker znas samo par stavkov in jih ponavljas ene in iste.

Podobno kot papiga zna govoriti, ne zna pa razmisljati.

Borutt se, kljub temu da so kakšnji njegovi posti nadležni, trud pomagat, zato ni umesno, da ga žališ. Če ti ni všeč preskočiš to temo pa je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, Frenk 67 said:

Borutt se, kljub temu da so kakšnji njegovi posti nadležni, trud pomagat, zato ni umesno, da ga žališ. Če ti ni všeč preskočiš to temo pa je.

No, no...in kaj si ti!?

Žalit zna pa bolje on, kot jaz...

Če hoče pomagat, naj napiše kako se izognit kazni. Ne pa, da se on izogiba odgovorom in vprašanjem.

Pa čist vsakmu mi pa ni treba v "rit" lezt...ane!?

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, skalar36 pravi:

No, no...in kaj si ti!?

Žalit zna pa bolje on, kot jaz...

Če hoče pomagat, naj napiše kako se izognit kazni. Ne pa, da se on izogiba odgovorom in vprašanjem.

Pa čist vsakmu mi pa ni treba v "rit" lezt...ane!?

Nič, samo svoje mnenje ti povem, ti ga pa upoštevaj, al pa ne.

Sej ti je jasno, da je policaj in da bi moral biti precej butast, da bi ti na javnem forumu pisal kako se izogneš kazni, razen z upoštevanjem prometnih predpisov.

Osnovni bonton in lezenje v rit ni isto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, sesir pravi:

Zanimivo...spada poleg tudi ocena svojih zmožnosti?Ali sam vremenski pogoji...

Recimo moj dedek dobil položnico,ker vozil prepočasi a o pač tako vozil saj se tako počutil varnega in sposobnega...navsezadnje ni imel karambola...vsaj zadnjih 40 let

Položnico je plačal in se hecal...tega je  že dolgo...

Je več možnosti, vendar sem izpostavil samo vremenske razmere, ker je bilo vprašanje v zvezi hitrosti v primeru snežnih razmer. 

Če je tvoj dedek dobil položnico zaradi prepočasno vožnje, jo je verjetno zaradi oviranja ostalih s svojo počasno vožnjo in, ker se ni umaknil na prvem primernem mestu. Tudi mi vsake toliko napišemo takšno kazen. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Frenk 67 pravi:

Borutt se, kljub temu da so kakšnji njegovi posti nadležni, trud pomagat, zato ni umesno, da ga žališ. Če ti ni všeč preskočiš to temo pa je.

Super, si me prehitel. Glede na to, da se tule vrši veliko pritiska na Borutta tudi njega prosim, da se vzdrži komentarjev v stilu, trda buča, nauč se brati...pravzaprav vse vključno z mano to prosim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

Super, si me prehitel. Glede na to, da se tule vrši veliko pritiska na Borutta tudi njega prosim, da se vzdrži komentarjev v stilu, trda buča, nauč se brati...pravzaprav vse vključno z mano to prosim.

Res si trda buča, majkemi :P

Res včasih pričakujemo preveč od Borutta, razumljivo, da nam podaja odgovore "okruglo pa na čoše"....

Za take odgovore, kot bi jih nekateri želeli, je potrebno ponavadi drago plačati odvetnika :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Borutt pravi:

Tukaj se uporabi tisti člen o prilagoditvi hitrosti. Torej mora vsakdo prilagoditi hitrost vožnje vremenskim razmeram. 

Torej če smo mi na mopedih in na polno sneži, mi se temu primerno cijazimo ko polži. Kar se zakonske podlage tiče, nam ne morejo težit z oviranjem prometa?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Dr_Jakob pravi:

Torej če smo mi na mopedih in na polno sneži, mi se temu primerno cijazimo ko polži. Kar se zakonske podlage tiče, nam ne morejo težit z oviranjem prometa?

17. člen

(izločitev vozila iz prometa)

(1) Pooblaščena uradna oseba prepove nadaljnjo vožnjo in izloči iz prometa motorno ali priklopno vozilo:

1.     ki v zimskih razmerah nima predpisane zimske opreme ali če je na njem sneg, led, voda ali druge snovi, ki bi lahko vplivale na vozne lastnosti vozila ali ki bi se lahko raztresale ali razlivale z njega ali če stekla vozila ali vzvratna ogledala niso čista;

 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, Dr_Jakob pravi:

Torej če smo mi na mopedih in na polno sneži, mi se temu primerno cijazimo ko polži. Kar se zakonske podlage tiče, nam ne morejo težit z oviranjem prometa?

Lahko v primeru napisanem spodaj. Ne gre za počasno ali prepočasno vožnjo, ampak za oviranje ostalih udeležencev. Vi vozite počasi oziroma prepočasi iz upravičenega razloga, saj motorno kolo in sneg na cesti nista najbolj posrečena kombinacija, vendar se morate na prvem primernem mestu umakniti, če vas ostali udeleženci ne morejo varno prehiteti. Mislim, da bi bili ali pa bodo predvsem začudeni pogledi. 

(4) Voznik ne sme brez upravičenega razloga voziti tako počasi, da bi oviral druge udeležence v cestnem prometu. Voznik vozila, ki vozi na čelu kolone z nižjo hitrostjo od največje dovoljene hitrosti in od hitrosti prometnega toka vozil na smernem vozišču, za katerim se nabere kolona vozil, se mora, če ga kolona ne more varno prehiteti, na prvem primernem kraju umakniti z vozišča in pustiti kolono vozil mimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, HD-Dyna pravi:

17. člen

(izločitev vozila iz prometa)

(1) Pooblaščena uradna oseba prepove nadaljnjo vožnjo in izloči iz prometa motorno ali priklopno vozilo:

1.     ki v zimskih razmerah nima predpisane zimske opreme ali če je na njem sneg, led, voda ali druge snovi, ki bi lahko vplivale na vozne lastnosti vozila ali ki bi se lahko raztresale ali razlivale z njega ali če stekla vozila ali vzvratna ogledala niso čista;

Predpisane zimske opreme za motorna kolesa ni. Torej šnops pa dolge gatePRESS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, HD-Dyna pravi:

17. člen

(izločitev vozila iz prometa)

(1) Pooblaščena uradna oseba prepove nadaljnjo vožnjo in izloči iz prometa motorno ali priklopno vozilo:

1.     ki v zimskih razmerah nima predpisane zimske opreme ali če je na njem sneg, led, voda ali druge snovi, ki bi lahko vplivale na vozne lastnosti vozila ali ki bi se lahko raztresale ali razlivale z njega ali če stekla vozila ali vzvratna ogledala niso čista;

 

 

Je treba še kaj drugega upoštevati. Naprimer spodnji del člena. 

(1) Zimsko opremo motornih vozil kategorij M1, N1, L5e, L6e in L7e sestavljajo:

-        zimske pnevmatike na vseh kolesih ali

-        poletne pnevmatike in v priboru ustrezno velike snežne verige za pogonska kolesa ali verigam enakovredni pripomočki. Vozila s štirikolesnim pogonom morajo imeti v primeru stalnega pogona snežne verige vsaj za eno os, v primeru priklopljivega pogona vsaj za stalno vklopljeno os.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Borutt pravi:

Lahko v primeru napisanem spodaj. Ne gre za počasno ali prepočasno vožnjo, ampak za oviranje ostalih udeležencev. Vi vozite počasi oziroma prepočasi iz upravičenega razloga, saj motorno kolo in sneg na cesti nista najbolj posrečena kombinacija, vendar se morate na prvem primernem mestu umakniti, če vas ostali udeleženci ne morejo varno prehiteti. Mislim, da bi bili ali pa bodo predvsem začudeni pogledi. 

(4) Voznik ne sme brez upravičenega razloga voziti tako počasi, da bi oviral druge udeležence v cestnem prometu. Voznik vozila, ki vozi na čelu kolone z nižjo hitrostjo od največje dovoljene hitrosti in od hitrosti prometnega toka vozil na smernem vozišču, za katerim se nabere kolona vozil, se mora, če ga kolona ne more varno prehiteti, na prvem primernem kraju umakniti z vozišča in pustiti kolono vozil mimo.

Sej to samo hipotetnično sprašujem, mi smo full pridni in uvidevni itd. pa se držimo skrajno desnega roba vozišča, da s svojo vožnjo čimmanj oviramo promet. Sprašujem pa, ker se bo slej ko prej našej kak brihtolin.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Dr_Jakob pravi:

Predpisane zimske opreme za motorna kolesa ni. Torej šnops pa dolge gatePRESS

Za mišjo dlako si me prehitel :P.

Pravkar, Dr_Jakob pravi:

Sej to samo hipotetnično sprašujem, mi smo full pridni in uvidevni itd. pa se držimo skrajno desnega roba vozišča, da s svojo vožnjo čimmanj oviramo promet. Sprašujem pa, ker se bo slej ko prej našej kak brihtolin.

Brihtolin z motorjem v snegu ? :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Je treba še kaj drugega upoštevati. Naprimer spodnji del člena. 

(1) Zimsko opremo motornih vozil kategorij M1, N1, L5e, L6e in L7e sestavljajo:

-        zimske pnevmatike na vseh kolesih ali

-        poletne pnevmatike in v priboru ustrezno velike snežne verige za pogonska kolesa ali verigam enakovredni pripomočki. Vozila s štirikolesnim pogonom morajo imeti v primeru stalnega pogona snežne verige vsaj za eno os, v primeru priklopljivega pogona vsaj za stalno vklopljeno os.

Vse kramplaste gume, ki jih mi uporabljamo, imajo oznako M+s :D

pred 2 minutami, Borutt pravi:

Za mišjo dlako si me prehitel :P.

Brihtolin z motorjem v snegu ? :lol1:

Sej da me ne boš narobe razumel, do sedaj niti enkrat ni bilo niti ene grde besede ali teženja s strani organov. Ponavadi hočejo samo videt budalo v čeladi, tudi papirji so drugotnega pomena. Pol gremo pa skup na čaj in na čvek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Dr_Jakob pravi:

Vse kramplaste gume, ki jih mi uporabljamo, imajo oznako M+s :D

Verjamem. Vendar si lahko pogledaš v prometnem dovoljenju, katera številka sledi črki L tvojega vozila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Borutt pravi:

Verjamem. Vendar si lahko pogledaš v prometnem dovoljenju, katera številka sledi črki L tvojega vozila.

Kua?   L3e... In?


A to pomen, da policisti ne pijete čaja z L3e? Samo z L1e al kej podobnega?

Popravljeno . Popravil Dr_Jakob
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Dr_Jakob pravi:

Kua?   L3e... In?


A to pomen, da policisti ne pijete čaja z L3e? Samo z L1e al kej podobnega?

Nekaj takšnega  :jezik:.

pred 1 uro, Dr_Jakob pravi:

Vse kramplaste gume, ki jih mi uporabljamo, imajo oznako M+s :D

Sej da me ne boš narobe razumel, do sedaj niti enkrat ni bilo niti ene grde besede ali teženja s strani organov. Ponavadi hočejo samo videt budalo v čeladi, tudi papirji so drugotnega pomena. Pol gremo pa skup na čaj in na čvek.

Tisto v drugem odstavku je čisto res. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Borutt pravi:

Tisto v drugem odstavku je čisto res. 

Ena zabavna je bla par let nazaj, k sem se sredi noči vračal po močnem sneženju iz službe. Celo Celje je stalo, jst pa skozi snežni zamet mimo pa gas. Mi je gaspud v marici spustil lučke, ker je mislil, da sem avto brez ene luči hahaha

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, Dr_Jakob pravi:

Ena zabavna je bla par let nazaj, k sem se sredi noči vračal po močnem sneženju iz službe. Celo Celje je stalo, jst pa skozi snežni zamet mimo pa gas. Mi je gaspud v marici spustil lučke, ker je mislil, da sem avto brez ene luči hahaha

To je druge udelezence upozoril, da je budala na cesti! :lol1:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, solorider pravi:

To je druge udelezence upozoril, da je budala na cesti! :lol1:

Čak, a to name leti al na njega :stupid:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Borutt pravi:

Verjamem. Vendar si lahko pogledaš v prometnem dovoljenju, katera številka sledi črki L tvojega vozila.

V čem je štos, če ni skrivnost?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, SF pravi:

V čem je štos, če ni skrivnost?

Ker ni za vsa vozila kategorije L obvezna zimska oprema in, ker je bilo govora o zimski opremi. 

 

(1) Zimsko opremo motornih vozil kategorij M1, N1, L5e, L6e in L7e sestavljajo:

...

Kategorija L: dvo- in trikolesna motorna vozila

Kategorija L1e: (dvokolesna vozila) in

Kategorija L2e: (trikolesna vozila): »mopedi« (kolesa z motorjem) katerih največja konstrukcijsko določena hitrost ne presega 45 km/h in ki imajo naslednje značilnosti: (i) pri dvokolesnih vozilih z motorjem, katerega: – delovna prostornina ne presega 50 cm3 pri motorju z notranjim zgorevanjem, ali – največja trajna nazivna moč ne presega 4 kW pri elektromotorju; (ii) pri trikolesnih vozilih z motorjem, katerega: – delovna prostornina ne presega 50 cm3 pri motorju na prisilni vžig, ali – največja nazivna moč ne presega 4 kW pri drugih motorjih z notranjim zgorevanjem, ali – največja trajna nazivna moč ne presega 4 kW pri elektromotorju;

Kategorija L3e: (dvokolesna vozila) in

Kategorija L4e: (trikolesna vozila – s stransko prikolico): »motorna kolesa« opremljena z motorjem, katerega delovna prostornina presega 50 cm3 , če je to motor z notranjim zgorevanjem in/ali katerih največja konstrukcijsko določena hitrost presega 45 km/h;

Kategorije L5e: »motorna trikolesa« (vozila s tremi simetrično nameščenimi kolesi), opremljena z motorjem z delovno prostornino večjo od 50 cm3 , če je to motor z notranjim zgorevanjem in/ali z največjo konstrukcijsko določeno hitrostjo, ki presega 45 km/h;

Kategorija L6e: »lahka štirikolesa« z maso neobremenjenega vozila manjšo od 350 kg, brez mase baterij pri električnih vozilih, katerih največja konstrukcijsko določena hitrost ne presega 45 km/h, in (i) katerih delovna prostornina motorja ne presega 50 cm3 pri motorjih na prisilni vžig, ali (ii) katerih največja nazivna moč motorja ne presega 4 kW pri drugih motorjih z notranjim zgorevanjem, ali (iii) katerih največja trajna nazivna moč ne presega 4 kW pri elektromotorjih;

Kategorija L7e: »štirikolesa«, razen lahkih štirikoles kategorije L6e, z maso neobremenjenega vozila, ki ne presega 400 kg (550 kg za vozila za prevoz blaga), brez mase baterij pri električnih vozilih, katerih največja nazivna moč motorja ne presega 15 kW.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skratka, kar hoče Borutt povedat je, da nimamo predpisane zimske opreme. Torej šnops pa dolge gate, pa sam gaaaas!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, Dr_Jakob pravi:

Skratka, kar hoče Borutt povedat je, da nimamo predpisane zimske opreme. Torej šnops pa dolge gate, pa sam gaaaas!!

Pa si najdu L1e v zakonu o zimski opremi, oziroma a piše kaj spada pod zimsko opremo L1e? Prot šnopsu pa nimam nič, če ne drugega paše, ko montiraš verige v kakem zastoju.

namest dolgih gat bi bilo bolje termo ogrevane nogavice :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ni predpisane zimske opreme, pove pa Borut tudi to, da te policist lahko v primeru, če oviraš promet in se ne umikaš ko se za teboj nabere kolona, izloči iz prometa, kar je seveda tudi smiselno in pravično... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!