Skoči na vsebino

Josip Broz - TITO


kekec III

Priporočene objave

na današnji dan so nemci obesili 100 nedolžnih talcev-civilov, v slovenskih konjicah zaradi enega ubitega fašista, le kdo je bil izdajalec :? :hmm: , tolk o teharjah in ostalih, med vojno se pač dogajajo svinjarije in nastradajo vedno nedolžni, na obeh straneh

janih

Veliko nepristranskih zgodovinarjev je o partizanstvu v Jugoslaviji zapisalo, da so bili vojni uspehi, glede na žrtve minimalni. Partizanom je bilo popolnoma vseeno, če so zaradi vojaško marginalnih ciljev, streljali okupatorji talce. Po njihovi filozofiji so si to itak zaslužili, kajti vsi, ki niso bili z njimi so bili proti njim.

Vsaka vojna je svinjarija. Takšna, kjer pa brat mori brata, še posebej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veliko nepristranskih zgodovinarjev je o partizanstvu v Jugoslaviji zapisalo, da so bili vojni uspehi, glede na žrtve minimalni. Partizanom je bilo popolnoma vseeno, če so zaradi vojaško marginalnih ciljev, streljali okupatorji talce. Po njihovi filozofiji so si to itak zaslužili, kajti vsi, ki niso bili z njimi so bili proti njim.

Tole

je hudo prikrojena trditev .. ali si TI bil zraven, da veš tako točno, koliko je bilo partizanom vseeno in koliko ne? Ys trdim, da jim NI bilo vseeno, saj so nemalokrat med žrtvami ukopatorja in domačih izdajalcev (beri: belogardistov) bili njihovi najožji sorodniki.

Poleg

tega, ker partizanom nemalokrat očitate bežanje in "zahrbtnost" - noben od vas prekletih lažnivcev lažnivih nikoli ne omeni koliko več orožja, takrat najmodernejšega, koliko več mož so imeli okupatorji in njihovi ritolizci in da so bili taki direktni spopadi skoraj nemogoči. Namenoma ne omenjate, da je bilo med vojno za izdajalce lastnega naroda poskrbljeno kot za carje s strani okupatorja - na razpolago so imeli vse od bolnic, dopustov doma, dodatne hrane (kart) za širšo družino, toplo zatišje pozimi .. kaj boste qrci lažnivi in zahrbtni tule očitali neke Teharje. Belogardisti so se popolnoma po svoji pameti odločili in izbrali Hitlerja za svojega komandanta in ne TITA. Kdo jim je kriw?

Vsi

samo jamrate, ker so jih potem narodni izdajalci dobili po pički za svoje zločine na podoben način

kot so to sami delali med vojno - a niti približno ne na tako grozovit način.

In

ne nazadnje - ni bratomorna vojna samo značilnost Slovencev. To se je dogajalo takrat po celi Evropi:

od Urala pa do Atlantika in nikjer narodnih izdajalcev po koncu vojne niso obravnavali drugače. To je tako bilo in konec - kot so v srednjem veku gorele grmade s čarovnicami tako so po koncu WW2 hinrihtali hitlerjance.

In

kaj sedaj .. ali bomo v nedogled mleli ta jajca? Čemu to nekateri potrebujejo? Čemu je treba sedaj lagati?

Ali vam povem?

V ozadju je seveda spet denar - kupi denarja, ki potihem ponikne v ta ali oni žep ..

To razumem - nekdo pač mora zaslužiti, imeti za nov motor ..

Ampak, kaj imamo pa mi tule na Motomarsu od tega?

Nič!

Ostane nam le grenak priokus zato, ker vemo, da virtualni znanec laže .. ne vemo pa zakaj laže ..

:rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veliko nepristranskih zgodovinarjev je o partizanstvu v Jugoslaviji zapisalo, da so bili vojni uspehi, glede na žrtve minimalni. Partizanom je bilo popolnoma vseeno, če so zaradi vojaško marginalnih ciljev, streljali okupatorji talce. Po njihovi filozofiji so si to itak zaslužili, kajti vsi, ki niso bili z njimi so bili proti njim.

Vsaka vojna je svinjarija. Takšna, kjer pa brat mori brata, še posebej.

tole si pa orenk u temo brcnu, upam da neverjameš temu kar si napisal, preberi si še enkrat, pa mal poprav to tvoje pisanje, razen zadnjega odstavka

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yuri, prav hercik si, kadr se takole razkajfaš :)

.. če me pa raspičkolini do amena božjega ..

enkrat bom na kakem motozboru engatazga ujew

in mu wpričo wseh naviw ušesa, da bodo čisto rdeča ..

kaj se pa to pravi, starejše ljudi takole dražit ..

sy me lahko še kap ..

:blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NOFSa*

:ninja: :ninja: :ninja: :ninja: :ninja:

:::::::::::::::

*Nova Osvobodilna Fronta Slovenije

samo da ni tofsi.

........ali tofu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole

je hudo prikrojena trditev .. ali si TI bil zraven, da veš tako točno, koliko je bilo partizanom vseeno in koliko ne? Ys trdim, da jim NI bilo vseeno, saj so nemalokrat med žrtvami ukopatorja in domačih izdajalcev (beri: belogardistov) bili njihovi najožji sorodniki.

Poleg

tega, ker partizanom nemalokrat očitate bežanje in "zahrbtnost" - noben od vas prekletih lažnivcev lažnivih nikoli ne omeni koliko več orožja, takrat najmodernejšega, koliko več mož so imeli okupatorji in njihovi ritolizci in da so bili taki direktni spopadi skoraj nemogoči. Namenoma ne omenjate, da je bilo med vojno za izdajalce lastnega naroda poskrbljeno kot za carje s strani okupatorja - na razpolago so imeli vse od bolnic, dopustov doma, dodatne hrane (kart) za širšo družino, toplo zatišje pozimi .. kaj boste qrci lažnivi in zahrbtni tule očitali neke Teharje. Belogardisti so se popolnoma po svoji pameti odločili in izbrali Hitlerja za svojega komandanta in ne TITA. Kdo jim je kriw?

Vsi

samo jamrate, ker so jih potem narodni izdajalci dobili po pički za svoje zločine na podoben način

kot so to sami delali med vojno - a niti približno ne na tako grozovit način.

In

ne nazadnje - ni bratomorna vojna samo značilnost Slovencev. To se je dogajalo takrat po celi Evropi:

od Urala pa do Atlantika in nikjer narodnih izdajalcev po koncu vojne niso obravnavali drugače. To je tako bilo in konec - kot so v srednjem veku gorele grmade s čarovnicami tako so po koncu WW2 hinrihtali hitlerjance.

In

kaj sedaj .. ali bomo v nedogled mleli ta jajca? Čemu to nekateri potrebujejo? Čemu je treba sedaj lagati?

Ali vam povem?

V ozadju je seveda spet denar - kupi denarja, ki potihem ponikne v ta ali oni žep ..

To razumem - nekdo pač mora zaslužiti, imeti za nov motor ..

Ampak, kaj imamo pa mi tule na Motomarsu od tega?

Nič!

Ostane nam le grenak priokus zato, ker vemo, da virtualni znanec laže .. ne vemo pa zakaj laže ..

:rolleyes:

Jah neko Teharje...mala ici bici drobtinica....sploh ne omembe vrednega

vsakič, ko delaj kakšno cesto privlečejo ven kakšno okostje ali par- povezano z žico, počeno črepinjo....aja a veš da so tudi invalide pospravljali...pa otroke tudi ja...ne med -PO vojni...sicer pa dokler bojo take pomanjševalnice in in mahanje z roko v stilu ,,ah to ni nič,,....do takrat se bomo dajali kdo je bil večji mesar.

Zakaj torej pričakuješ spoštovanje do padlih na ,,pravi,, strani od istih, ki so izgubili svoje bližnje na napačni strani, ko jim niti tega ne priznaš, da so umrli zaradi tako bedne zadeve kot je oblast?....aja oblast pomeni tud denar v čigar zlo me/nas prepričuješ skorajda v vsaki temi?

Ti posodim kakšno knjigo?...Z dokumetacjo...podpisi...pričanji...preživelh in soudeleženih...ni blema...

Mogoče te bo vsaj za trenutek postalo sram, da kvasiš takele neumnosti kot: ,,a niti približno ne na tako grozovit način.,,

Lažeš pa ti...čeprav najbrž nezavedno, kar pa ni ravno opravičilo.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah ..

Lažeš pa ti...

:OK:

Pričakovan

komentar. Zanima me le

ali

te cele noči tlačijo more,

ker si zamudila WW2 in

tisto enkratno priložnost

pridružiti se hitlerjancem ..

:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK:

Pričakovan

komentar. Zanima me le

ali

te cele noči tlačijo more,

ker si zamudila WW2 in

tisto enkratno priložnost

pridružiti se hitlerjancem ..

:hmm:

Itak...najbrž bi bil pol izd drugačen.... :kva1:

Samo, za božjo voljo, probaj kdaj napisat kak stavek z začetkom in koncem :blush:

Ne morem....., ker prepočes tipkam pa preveč napak delam in vedno bi še kaj dodala pol se pa sploh ne bi znajdli...sej gre nekak, a ne?.....pikice so zakon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zločin je zločin, ne glede na to kdo ga je, kdaj in pod kakšnimi okoliščinami storil. V vojni se marsikaj zgodi in tudi zločini niso redkost, vendar jih vojno stanje ne opravičuje. Zločinsko ubiti zločince ni pravica. Pravica je, da mu sodiš in ga potem ustreliš, če si je to zaslužil.

Izdaja naroda je zločin. Izvensodno pobijanje nemočnih vojnih ujetnikov in njihovih družin je zločin. Pobijanje in zapiranje političnih oporečnikov je zločin.

Morda bi se Slovenci malo bolje razumeli, če bi se vsaj malo poskušali postaviti v vlogo "druge" strani. Včasih sta samo mesto in čas odločala o tem ali si pristal pri partizanih ali pri domobrancih. Po tem, kako je šla zgodovina trdimo (in mislim, da je tako prav), da so bili partizani na pravi strani in domobranci na napačni. To pa ne pomeni, da so bili vsi domobranci zločinci in vsi partizani angelčki.

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole

je hudo prikrojena trditev .. ali si TI bil zraven, da veš tako točno, koliko je bilo partizanom vseeno in koliko ne? Ys trdim, da jim NI bilo vseeno, saj so nemalokrat med žrtvami ukopatorja in domačih izdajalcev (beri: belogardistov) bili njihovi najožji sorodniki.

Poleg

tega, ker partizanom nemalokrat očitate bežanje in "zahrbtnost" - noben od vas prekletih lažnivcev lažnivih nikoli ne omeni koliko več orožja, takrat najmodernejšega, koliko več mož so imeli okupatorji in njihovi ritolizci in da so bili taki direktni spopadi skoraj nemogoči. Namenoma ne omenjate, da je bilo med vojno za izdajalce lastnega naroda poskrbljeno kot za carje s strani okupatorja - na razpolago so imeli vse od bolnic, dopustov doma, dodatne hrane (kart) za širšo družino, toplo zatišje pozimi .. kaj boste qrci lažnivi in zahrbtni tule očitali neke Teharje. Belogardisti so se popolnoma po svoji pameti odločili in izbrali Hitlerja za svojega komandanta in ne TITA. Kdo jim je kriw?

Vsi

samo jamrate, ker so jih potem narodni izdajalci dobili po pički za svoje zločine na podoben način

kot so to sami delali med vojno - a niti približno ne na tako grozovit način.

In

ne nazadnje - ni bratomorna vojna samo značilnost Slovencev. To se je dogajalo takrat po celi Evropi:

od Urala pa do Atlantika in nikjer narodnih izdajalcev po koncu vojne niso obravnavali drugače. To je tako bilo in konec - kot so v srednjem veku gorele grmade s čarovnicami tako so po koncu WW2 hinrihtali hitlerjance.

In

kaj sedaj .. ali bomo v nedogled mleli ta jajca? Čemu to nekateri potrebujejo? Čemu je treba sedaj lagati?

Ali vam povem?

V ozadju je seveda spet denar - kupi denarja, ki potihem ponikne v ta ali oni žep ..

To razumem - nekdo pač mora zaslužiti, imeti za nov motor ..

Ampak, kaj imamo pa mi tule na Motomarsu od tega?

Nič!

Ostane nam le grenak priokus zato, ker vemo, da virtualni znanec laže .. ne vemo pa zakaj laže ..

:rolleyes:

Moj dedek je spomeničar. Ta drugi je bil v Dachauu. Toraj lažejo in potvarjajo zgodovino?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj dedek je spomeničar. ..

Sy

je moj dedek tudi spomeničar .. važno je za kaj je dobil spomenico,

saj so to talal na raznih proslavah še leta po .. nazadnje tudi takim,

ki niso spadali ne vem kako v kontekst prvoborcev .. a veš?

(tisti v D pa tako ne ve kaj dosti konkretnega o partizanih)

In

vse skupaj nima nobene veze z dedki, ker dejansko šteje samo to kar napišeš

recimo o partizanskih borbah .. ja in to je laganje na kubik, navajanje polovičnih podatkov ..

samo recimo: .. bežali so .. ofenziva .. blablabla .. nič pa ne poveš o tem kdo jih je preganjow,

kakšne so bile razlike v oborožitvi, razlike v številu borcev, ne poveš koliko ranjencev so reševali

noseč jih na ramah, koliko družin je bežalo z njimi, da jih ne bi tabeli žive zakurili v lastnih hišah ..

Tukile

Gatko .. si nedosleden, zahrbten in grd lažnivec - povrh vsega pa

tako prozoren, da te pogrunta 6 leten otrokec.

In lepo te prosim - ne mi rečt, da te žalim, ker ni to moj namen ..

Ys to o tebi mislim skrajno iskreno in pošteno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa smo pri narodni spravi. Spomenice so "talali", jaz lažem, povojnih pobojev ni bilo, partizani so "osvobodili" Jugoslavijo...Ja, krasno. Človek se vpraša odkod potem toliko mrtvih civilistov, toliko trupel po grobiščih, kaj je delala Rdeča armada 1944 v Beogradu, kaj so počeli Bolgari maja 1945 v Mariboru...Zanimiva je ta zgodovina. Kar nekaj se dogaja, nas pa je osvobodil tovariš Tito. Ja lepo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 Pa smo pri narodni spravi.

2 Spomenice so "talali",

3 jaz lažem,

4 povojnih pobojev ni bilo,

5 partizani so "osvobodili" Jugoslavijo...

6 Ja, krasno.

7 Človek se vpraša odkod potem toliko mrtvih civilistov,

8 toliko trupel po grobiščih,

9 kaj je delala Rdeča armada 1944 v Beogradu,

10 kaj so počeli Bolgari maja 1945 v Mariboru...

11 Zanimiva je ta zgodovina.

12 Kar nekaj se dogaja,

13 nas pa je osvobodil tovariš Tito.

14 Ja lepo.

1 :yea1:

2 vidiš na tak način lažeš .. grdoba zahrbtna .. kar poglej kaj sem napisal v celoti

3 :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:

4 :slap: spet tvoj način laganja

5 :yes: v sodelovanju z zavezniki

6 :yes:

7 WW2 ? :hmm:

8 klavska bela garda, četniki, ustaše, Nemci &Co .. kaj praviš - bo šlo?

9 zavezniško pomagala ?

10 piknik? :naughty:

11 :yes:

12 :yes:

13 B)

14 :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A misliš ti nevladne organizacije?

Viš, tole vprašanje sem pa v svoji šlampavosti gladko spregledal. Se opravičujem.

Ne, ne mislim nevladnih organizacij. Edina moja pogojno pozitivna izkušnja s tovrstnimi ustanovami je bila doslej ta, da sem (že pred leti) spoznal par joškatih aktivistk. Kar pa nima veliko veze s tem, o čemer se pomenkujeva.

V bistvu se mi dozdeva, da lahko tale najin diskurz flegma zaključiva, ker po vsej priliki ne bova prišla skupaj. Fino se imej in doma pozdravi. Pa ne pozabi Lari (saj ji je tako ime?) občasno omeniti, da ima pač smolo, ker se je rodila v plemenu hlapcev. Jaz pa svojim trem otrokom tega ne bom pravil. Ker pač nisem tega mnenja, ne glede na to, kaj je grenil pokojni Ivan. Pa tudi zato, ker menim, da bodo, neobremenjeni s tovrstno "filozofijo", laže odrasli v pokončne Slovence. Vsaj zaenkrat smo na dobri poti. Kar je za enega PEPEta že kar soliden uspeh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah neko Teharje...mala ici bici drobtinica....sploh ne omembe vrednega

vsakič, ko delaj kakšno cesto privlečejo ven kakšno okostje ali par- povezano z žico, počeno črepinjo....aja a veš da so tudi invalide pospravljali...pa otroke tudi ja...ne med -PO vojni...sicer pa dokler bojo take pomanjševalnice in in mahanje z roko v stilu ,,ah to ni nič,,....do takrat se bomo dajali kdo je bil večji mesar.

Zakaj torej pričakuješ spoštovanje do padlih na ,,pravi,, strani od istih, ki so izgubili svoje bližnje na napačni strani, ko jim niti tega ne priznaš, da so umrli zaradi tako bedne zadeve kot je oblast?....aja oblast pomeni tud denar v čigar zlo me/nas prepričuješ skorajda v vsaki temi?

Ti posodim kakšno knjigo?...Z dokumetacjo...podpisi...pričanji...preživelh in soudeleženih...ni blema...

Mogoče te bo vsaj za trenutek postalo sram, da kvasiš takele neumnosti kot: ,,a niti približno ne na tako grozovit način.,,

Lažeš pa ti...čeprav najbrž nezavedno, kar pa ni ravno opravičilo.

lina, dej mal majn knjige ber, pa deli raje kaj drugega, je bil včeraj nek kao pisatelj, na TV-studio city, ki je napisal knjigo o titu, spet same neke na pol preverjene resnice, važen da se bo prodajala in da bodo euri letel v žep, ko jo boš prebrala, mi pošlji tvoj povzetek,

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lina, dej mal majn knjige ber, pa deli raje kaj drugega, je bil včeraj nek kao pisatelj, na TV-studio city, ki je napisal knjigo o titu, spet same neke na pol preverjene resnice, važen da se bo prodajala in da bodo euri letel v žep, ko jo boš prebrala, mi pošlji tvoj povzetek,

janih

Kaj pol, naj bere ali ne bere? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odvisno na katero stran si nagnjen

janih

Še nisi ugotovil, da tukaj, če rečeš belo, vsi tulijo črno. Če navedeš dejstvo, te popljuvajo, ker seveda zadeva ne drži. Če napišeš neumnost, te popljuvajo, ker nimaš pojma. Zato je čisto vseeno na katero stran si nagnjen. Dejstvo pa je, da je komunizem družbeni red, ki je v svetovnem merilu propadel in ki se ga zaradi kratkega trajanja zgodovina čez nekaj stoletij niti spomnila ne bo več. In Tito je bil komunist - hohštaplar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nisi ugotovil, da tukaj, če rečeš belo, vsi tulijo črno. Če navedeš dejstvo, te popljuvajo, ker seveda zadeva ne drži. Če napišeš neumnost, te popljuvajo, ker nimaš pojma. Zato je čisto vseeno na katero stran si nagnjen. Dejstvo pa je, da je komunizem družbeni red, ki je v svetovnem merilu propadel in ki se ga zaradi kratkega trajanja zgodovina čez nekaj stoletij niti spomnila ne bo več. In Tito je bil komunist - hohštaplar.

bravo, pa ti veš kaj pomeni hohštaplar

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bravo, pa ti veš kaj pomeni hohštaplar

janih

Ne, ne vem. Prosim prosvetli me z lingvistično dikcijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Specifika partizanskega boja v Sloveniji je bila precej drugačna kot v ostalih delih jugoslavije...celo sam TITO ni vedel, za ves obseg in za vso težavnost boja na tem ozemlju. Da sta se trdnost in neomajnost naših partizanov odrazila tudi med zadnjo okupatorjevo ofenzivo na Primorskem, ko so obkolili 9. korpus v trnovskem gozdu in so medtem poslali oba jurišna bataljona 30. in 31. divizije skupaj z brigado VDV na kras proti trstu, da so vzdržali zadnji spopad in se z odličnim vodenjem V BORBI IZOBLIKOVANIH POVELJNIKOV proti ŠOLANIM IZVEŽBANIM GENERALOM prebili iz obroča, je testament odločnosti, neomajnosti in srčnosti teh ljudi, ki so dali vse od sebe za svobodo in niso klonili pred sovražnikom.

TO JE RESNICA IN DOKAZ VELIČINE SLOVENSKEGA ČLOVEKA, ki pa na žalost pride na dan samo ob najhujših preizkušnjah....tako kot je to bilo ´91´

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!