Skoči na vsebino

Josip Broz - TITO


kekec III

Priporočene objave

Po mojem mnenju ga pred začetki demokratizacije v Sloveniji, ki sovpadajo v sredino osemdesetih, skoraj nihče ni sovražil. Skoraj. No, ICE ga je. :rolleyes: Še najmanj pa tisti, ki danes najbolj pljuvajo po njem. Če bi ga, potem določeni kvazidemokrati ne bi peš marširali v Jajce, spet drugi ne bi producirali metre knjig in učbenikov z rdečimi platnicami in obvezno zvezdo na naslovnici, spet tretji čepeli v prvih vrstah partijskih sestankov in se tako "pripravljali" na podoben položaj v SDS-u, NSI-ju in predvsem pri nedeljskih mašah...

Še tisti, ki so šli skozi Goli otok, mu verjetno niso hudo zamerili, je stari že znal krivdo pravi čas zvaliti na Rankoviča... :naughty:

yada yada yada :yawn: saj ni pomembno ali je res, pomembno je kokodakati. :glare:

in zakaj zadnji stavek?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne prijatelj......ni tisti, ki je branil Sarajevo......ga je pa uporabljal :evilgrin:

k bi me vidu za noulet.. sem js osvobodu Sarajevo .. ne pa ta Walter Šwabo.

Če bi bit Titejo še živ, ga sploh ne bi bilo treba osvobajat v 90 letih prejšnjega stoletja :trance_33_sleep:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z malo več kulture in odnosa do zgodovine lastnega naroda, bi pa lahko pristopal na forumu. S tem bi pokazal malo več zrelosti in samospoštovanja.

Ljubezen do domovine? Seveda, dokler pod domovino smatrajo samo sebe in identične osebke.

So pa popolnoma nezmožni kakršnegakoli sožitja s komerkoli, ki se malo razlikuje od njihovih kalupov.

velike besede. se jih vsi vedno drzite ali samo ko so vam po godu?

....Titov piar, njegovo vešče in zlovešče manipuliranje z mediji in javnostjo, je bilo neizmerno mogočno in celo danes se zdi, da je nekako večno........

dejstvo.

In v čem se ti razlikuješ od ostalih primitivcev in navadnih smrtnikov, ki izlivajo svoj primitivizem na forumu?

kontra.

....., ker ne dopuscate drugacnega mnenja kot pa samo komunisticno, pa saj sem ze omenil da je ta forum enopartijski ali pa da se v temi politiziranje oglasajo samo komunisti......

Ideologije so tako vse izrojena oblika vladanja.

Vendar je treba zapisati, do kakšnih nečloveških dejanj je stoletni razvoj klerikalizma na slovenskih tleh pritiral skrajneže in kakšnim človeškim izvržkom je dal priložnost in dovoljenje, da so morili in se izživljali na tako grozoten način.

Toliko, da bo jasna povezava Hitler - Cerkev - Domobranci (črna roka) - četniki in seveda posledično SDS in NSi, ki domobranstvo zagovarjajo!

nisi ene stopnje izpustil vmes?

..... Tito jih je še premalo pospravil po vojni. Veliko premalo.

Nihče od nas tukaj ne zagovarja tiste plati komunizma, ki je marsikomu tudi po krivici storil krivico ali zlo. Vsi sedanji slovenski desni politiki obtužujejo povojne poboje, še nikogar osebno pa nisem slišal, da bi kdo od njih obsodil domače izdajalce in vse tiste, ki so sodelovali z okupatorjem in domobransko zaprisegli. Še celo priklanjajo se jim in mašujejo ob njihovih grobovih. Ti pa so klali in mučili tudi nekomuniste, oz. vse tiste zavedne Slovence, ki so se domoljubno in nasplošno uprli nacizmu in fašizmu in niso imeli nobene povezave z komunisti.

Kolaborirali so z okupatorjem. Torej so bili belogardisti kvizlingi in izdajalci in popolnoma nič drugega. Upiranje komunistom (kao) je bil samo za izgovor za izdajstvo lastnega naroda.

če te zmerja en levi debil še kar gre.... težje bi bilo ,če bi bil desni....

in kje je razlika?

par zanimivih izjav ljudi, ki se imajo za razgledane, omikane in tolerantne. sprasujem se razgledani do kje, omikani s cim in tolerantni do koga? spet samo toliko, kot pase v skript? ali univerzalno?

nekje pise, da zaradi starosti in omikanosti nekdo zacne razmisljati z lastno glavo. istocasno odklopi modul dvoma, skepse in se brezkompromisno vrze v tirado proti "drugacnim".

vse skupaj spominja na NSDAP ali KP , kjer drugacen ni zazeljen, kjer konformnost z enoumjem prevladuje. dvomi in vprasanja so nezazeljeni, prepovedani. kdor to zagresi je avtomaticno proti nam, je izdajalec, kvizling. skoda, da slovenski narod se vedno ni pripravljen sprejeti dejstva, da je komunisticna partija predvsem uspostavljala kontrolo nad slovenskim narodom (kar je tudi potrjeno s strani komunisticnih organov) in sele po napadu na sovjetsko zvezo junija 1941 presla v konflikt s fasiszmom oz. nacizmom. osvobodilni boj -tudi to je dokumentirano- se ni smel vec odvijati brez vednosti in udelezbe komunisticne parije ter posledicno samo se pod njenim striktnim nadzorom, v parametrih, katere je dolocala komunisticna partija. vsi drugacemisleci -tudi iz lastnih vrst- so bili sistematicno izloceni in/ali likvidirani. revolucija zre lastne otroke.

ker je bilo dovolj casa in priloznosti so komunisti napisali zgodovino po svoje. (zanimivo, da so tako knjige kot filmski material izdan v jugoslaviji tako v neskladju s knjigami in filmskim materialom na zahodu.) samo komunisticna partija se je borila za svobodo, samo komunisticna partija je vedela kaj je prav, samo komunisticna partija je lahko pripeljala slovenski narod do svobode. vsi ostali, ki se niso pokorili vodstvu partije, so bili kvizlingi, izdajalci, morilci.

leta 1991 se je odvijal boj za osamosvojitev slovenije, vendar zakaj, ce smo bili svobodni ze od 1945. leta?

kot vecina tukaj oznacuje domobrance za kolaboraterje fasistov in nacistov (kar jih je najbrz vecina tudi bila) bom jaz oznacil komuniste za kolaboraterje, se vec, za direktne izvrsilne organe mucenja, pregona in pobijanja v imenu komunisticne partije sovjetske zveze. zaradi ideoloske prevlade. zaradi megalomanskih sanj posameznikov.

do razkola med stalinom in titom. titova komunisticna partija je sluzila samemu sebi in njenem vodji. narodu je bilo dovoljeno ravno toliko, da se ni prevec upiral, da ni prevec spraseval, da ni prevec dvomil. kdor se ni podvrgel partijski liniji je bil sovraznik. treba ga je bilo utisati ali odstraniti. na kakrsenkoli nacin. grobisca po sloveniji nemo kricijo v nebo razklanost ljudstva.

in zgoraj orisan medley izjav zadnjih par dni lepo prica o tej igrici. kdor ni z nami je proti nam. treba ga je difamirati, utisati, odstraniti. na kakrsenkoli nacin.

naslednja zmesjnava nastane, ker velika vecina enaci KP in NOB. koliko je bilo komunisticnega kadra v NOB? vsi partizani so bili tudi clani komunisticne partije? ze samo prva izjava izpostavi dejstvo v koliksni meri je KPJ uspelo prevzeti vse zasluge za boj proti okupatorju in izbrisati sleherno sled o nekomunisticnih borcih med NOB, kar se danes, 60 let po koncu vojne, prica o sposobnosti agitpropa.

se pardoniram za prevzetnost poskusa kvalifikacije izjav cenjenih soforumasev, vendar me vedno znova pogreje, ko berem kako so samo eni zasluzni za vse in kako jim (tisti pescici nemoralnih megalomanijakov) moramo biti hvalezni, da s(m)o lahko ziveli 50 let pod jarmom komunizma, v dezeli kjer sta se cedila med in mleko "zasluznemu in uspesnemu" kadru komunisticne partije.

SFSN (ko bi se vsaj drzali lastnih parol).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem niti bral vsega, ker se mi zelo mudi, ampak ne razumem pa zakaj si označil tekst, kjer je nekdo zapisal, da so domobranci kolaborirali z okupatorjem in se potem spraševal o razgledanosti tistega, ki je to zapisal.

Tle ni kej debatirat. Nima veze kaj so delali komunisti in vsi drugi, tudi če so bili 10x hujši bo nekaj za vedno ostalo res. Nemčija in hitler je bila v naših krajih okupator. Tu ni nobene dileme in nobenega prostora za razpravo. Domobranci so prisegli nemčiji in z njo in Hitlerjem sodelovali. Tudi tu ni prostora za nobeno debato, tako pač je bilo. Neglede na razloge zakaj je do tega prišlo, ne glede na to ali je bilo upravičeno ali ne in ne glede na to kaj je nasprotna stran počela in ne počela, je dejstvo, da so domobranci kolaborirali z okupatorjem in s tem izdali lasten narod. Basta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da ne bomo desegli enakega mišljenja. V tej temi ne. Eni smo imeli prednike rdeče, drugi bele, -vsak zagovarja svoj prav.

Če nekako zaključim: poboji, krivice ,...so bili na obeh straneh, to je zgodovina. Drug drugemu lahko odpustimo, pozabiti pa ne smemo. Da se ne ponovi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da ne bomo desegli enakega mišljenja. V tej temi ne. Eni smo imeli prednike rdeče, drugi bele, -vsak zagovarja svoj prav.

Če nekako zaključim: poboji, krivice ,...so bili na obeh straneh, to je zgodovina. Drug drugemu lahko odpustimo, pozabiti pa ne smemo. Da se ne ponovi.

Mislim da se bo zgodovina ponovila, tekmeca bosta: PONIŽAN DELAVSKI NAROD : KAPITALISTI :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivia izjava thumper-ja, ki se ima za razgledanega, omikanega in tolerantnega. sprasujem se razgledani do kje, omikani s cim in tolerantni do koga? spet samo toliko, kot pase v skript? ali univerzalno?

nekje pise, da zaradi starosti in omikanosti nekdo zacne razmisljati z lastno glavo.

bom napisal samo zase.... če bi bilo pol tega resnica .... spet se mi je na boljše poslabšalo... ne nisem toleranten, res ne ... kar se teh stvari tiče... :yea2:

nekje pise, da zaradi starosti in omikanosti nekdo zacne razmisljati z lastno glavo. ne bo držalo ... sem nehal razmišljati.... ker je itak vseeno tudi če bi, ker te itak zmeraj kaj povozi....

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@sayo:Mislim da se bo zgodovina ponovila, tekmeca bosta: PONIŽAN DELAVSKI NAROD : KAPITALISTI :xx:

----

če bo šlo tako naprej kot sedaj kaže, ne bo treba dolgo čakati...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toliko, da bo jasna povezava Hitler - Cerkev - Domobranci (črna roka) - četniki in seveda posledično SDS in NSi, ki domobranstvo zagovarjajo!

nisi ene stopnje izpustil vmes?

Seveda, se strinjam. Pozabil sem posebej omeniti "komunistično" obdobje tistih rdečkarjev, Kumrovških diplomantov, ki so sedaj prisotni v vodstvu in članstvu SDS in NSi.

Govoriva pa o domobranski opciji!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Greva stavit na kateri strano bo RKC in njej privržene stranke?

Saj ti že kratica pove na kateri strani bodo:

Rimskokatoliška

Kapitalistična

Cerkev

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ti že kratica pove na kateri strani bodo:

Rimskokatoliška

Kapitalistična

Cerkev

:worship: no zdaj pa stavita,če lahko.... :lol1: take stave še nisem videl... da bi dva stavila v isto smer.... sicer bosta pa oba dobila... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekje pise, da zaradi starosti in omikanosti nekdo zacne razmisljati z lastno glavo. ne bo držalo ... sem nehal razmišljati.... ker je itak vseeno tudi če bi, ker te itak zmeraj kaj povozi....

Mene ne ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem niti bral vsega, ker se mi zelo mudi, ampak ne razumem pa zakaj si označil tekst, kjer je nekdo zapisal, da so domobranci kolaborirali z okupatorjem in se potem spraševal o razgledanosti tistega, ki je to zapisal.

Tle ni kej debatirat. Nima veze kaj so delali komunisti in vsi drugi, tudi če so bili 10x hujši bo nekaj za vedno ostalo res. Nemčija in hitler je bila v naših krajih okupator. Tu ni nobene dileme in nobenega prostora za razpravo. Domobranci so prisegli nemčiji in z njo in Hitlerjem sodelovali. Tudi tu ni prostora za nobeno debato, tako pač je bilo. Neglede na razloge zakaj je do tega prišlo, ne glede na to ali je bilo upravičeno ali ne in ne glede na to kaj je nasprotna stran počela in ne počela, je dejstvo, da so domobranci kolaborirali z okupatorjem in s tem izdali lasten narod. Basta.

Si prebral ICE in vsi vi ostali njemu podobni? Če še sedaj niste razumeli sporočila, potem vam res ni pomoči. :topic:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene ne ...

seveda... če tebe povozi , kdo pa bo razmišljal s svojo glavo in bil mlad in neomikan... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem niti bral vsega, ker se mi zelo mudi, ampak ne razumem pa zakaj si označil tekst, kjer je nekdo zapisal, da so domobranci kolaborirali z okupatorjem in se potem spraševal o razgledanosti tistega, ki je to zapisal.

Tle ni kej debatirat. Nima veze kaj so delali komunisti in vsi drugi, tudi če so bili 10x hujši bo nekaj za vedno ostalo res. Nemčija in hitler je bila v naših krajih okupator. Tu ni nobene dileme in nobenega prostora za razpravo. Domobranci so prisegli nemčiji in z njo in Hitlerjem sodelovali. Tudi tu ni prostora za nobeno debato, tako pač je bilo. Neglede na razloge zakaj je do tega prišlo, ne glede na to ali je bilo upravičeno ali ne in ne glede na to kaj je nasprotna stran počela in ne počela, je dejstvo, da so domobranci kolaborirali z okupatorjem in s tem izdali lasten narod. Basta.

oznacil sem se veliko vec delov razlicnih tekstov, a forum ne dopusca tako obsirnega multicitiranja.

zgresil si bistvo kaj sploh hocem povedati; kot vecina ostalih v tej temi.

ni poanta v dejstvu, ali so bili ali niso bili kolaboraterji (sem ze povedal kaj si mislim o tem, a hardcore fanatiki se vedno plasnice preferirajo in tudi nikjer nisem zanikal ali poveliceval njihovega pocetja, kot mi zagriznezi tako verno podtikajo in sami prakticirajo - naj koga spomnim na frazo "tito jih je se premalo pobil"?! ), temvec o TVOJEM/VASEM sedanjem NACINU javnega izrazanja misli. ocitno je uzus na slovenskih forumih biti cimbolj agresiven, agitatoren, nespostljiv. ne do drugacemislecih temvec do podobnomislecih vendar drugace izrazajocih se. kot sem ze rekel velja"kdor ni z nami je proti nam".

ali moram za vsako, pri vsakem napisanem sporocilu vedno znova napisati, da definitivno ne odobravam fasizma, nacizma in ne komunizma? ali je to lahko sedaj zanjic ali bo potrebno se veckrat?

Ja Ice in kje je razlika?

je ni. v tem je vsa poanta. tako desni kot levi so si na las podobni tako pri izbiri sredstev kot pri nomenklaturi in definicjah.

Očitaš komunistom goli otok in zapiranje drugače mislečih, pa se spomni koliko let že obstaja Quantanamo kjer ima steber demokracije, svobodna demokratična in pravna država USA brezpravno zaprte drugače misleče in počenja z njmi kar se ji zljubi.

ja arriba in kje je razlika?

In izraz kvizling niso izmislili komunisti, ta izraz pomeni tudi na Norveškem izdajalca lastnega naroda.

ne samo pomen, kvisling je bil resnicna oseba. -> http://www.google.at/#hl=de&source=hp&q=kvisling&meta=&aq=0&oq=kvisli&fp=d2361bdbc948046b

In čisto "by the way" nikoli nisem bil član partije ali njihov simpatizer. Ampak vem ker sem to obdobje živel, da tako slabi in zverinski kot bi jih radi nekateri prikazali niso bili. Insem resnično ponosen na to da sem živel v deželi delavcev in kmetov

ne vsi. kot vedno. ker tudi niso vsi bili v KP. oz. manjsina je bila v KP. in kaj je tako dobrega pri nadvladi manjsine nad vecino? potemtakem vam predlagani zakon o dmv ne bi smel delati problemov.

bom napisal samo zase.... če bi bilo pol tega resnica .... spet se mi je na boljše poslabšalo... ne nisem toleranten, res ne ... kar se teh stvari tiče...

toleranten tudi jaz nisem. samo namesto 2" cevi obstajajo elegantnejse resitve tega problema.

Seveda, se strinjam. Pozabil sem posebej omeniti "komunistično" obdobje tistih rdečkarjev, Kumrovških diplomantov, ki so sedaj prisotni v vodstvu in članstvu SDS in NSi.

Govoriva pa o domobranski opciji!

spet si pozabil omeniti, da niso samo v SDS in NSi dejavni. in ravno to me moti, ta enostranskost. ker kar nasprotuje temu cemer ti nasprotujes je dobro?

sovraznik mojega sovraznika je moj prijatelj? simplicisticna razlaga politicne razporeditve.

Si prebral ICE in vsi vi ostali njemu podobni? Če še sedaj niste razumeli sporočila, potem vam res ni pomoči.

ce bi bilo vec meni podobnih na tem forumu bi bilo veliko manj nestrpnosti, agresivnosti in nepotrebnih zgag v temah. malo vec razmisljanja in ne toliko podtikanja.

da se tebi specialno odgovorim, da nikjer in nikdar nisem in ne mislim podpirati ali tolerirati ne fasizma, ne nacizma in ne komunizma! vsi trije sistemi so skrajno nespostljivi do cloveka in njegovih pravic in v vseh treh se lahko "insider" zelo enostavno izmuzne svojim dolznostim in zivi na racun drugih.

po tvoji zadnji frazi domnevam, da tudi ti nisi niti v malenkosti doumel kaj je sploh namen mojega pisanja. je sedaj bolj jasno ali ti se piktograme naceckam?!

se bo tista siva masa med usesi pocasi zacela uporabljati v prvotnem pomenu same sebe ali bo se naprej samo stojalo za celado, basecap in klobuk?

clovek ze ima vegetativni zivcni sistem; dveh ne potrebuje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

toleranten tudi jaz nisem. samo namesto 2" cevi obstajajo elegantnejse resitve tega problema.

maš prav.. z maljutko jih lohk iz fotelja .... :D :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da se tebi specialno odgovorim, da nikjer in nikdar nisem in ne mislim podpirati ali tolerirati ne fasizma, ne nacizma in ne komunizma! vsi trije sistemi so skrajno nespostljivi do cloveka in njegovih pravic in v vseh treh se lahko "insider" zelo enostavno izmuzne svojim dolznostim in zivi na racun drugih.

ohaaa ! liška, perga ! ooooo ! pa dajte že nehat enačit socijalizem pa komunizem ! pa mi nismo bili niti v k od komunizma !

kot sistem ! alo ! pobirati članarino za članstvo v KP, pa dobro službo, pa še kaj, še ne pomeni da je bil sistem komunistični !

preberite si KOMUNISTIČNI MANIFEST pa se potem vrnite na Motosvet ali pa na ta planet ! :grim

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

preberite si KOMUNISTIČNI MANIFEST pa se potem vrnite na Motosvet ali pa na ta planet ! :grim

se mi ne da brat.. sej tukej vprašam pa vse zvem.... pa še več opcij mamna izbiro... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ohaaa ! liška, perga ! ooooo ! pa dajte že nehat enačit socijalizem pa komunizem ! pa mi nismo bili niti v k od komunizma !

kot sistem ! ...

Bravo Rude, končno eden, ki zna brat in mu je domača tudi eksaktnost. :worship:

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice, takot se ti izražaš proti vsem "izmom", bi lahko to prebral tudi od mene.

Seveda s popravkom, ki ga je lepo podal Rude!!!

Pri tebi me moti to, ker vedno, ko debatiramo o obdobju med in v začetku vojne, v vrednotenje takratnih dogodkov potegneš dogodke po vojni. Mi je popolnoma jasno, kaj se je dogajalo in mi je jasno, da je bilo po današnjih standardih to narobe izpeljano. Kot mi je jasno, da je bil glaven vzrok, da se je to dogajalo, ravno v tako opevanem zahodnem "demokratičnem" svetu.

A dejstva o ritolizniškem obnašanju do okupatorjev in klanju tistih, ki so se proti okupatorju dvignili ne spremeni nič!

Če pa je bila za te dve strani značilna različna ideološka in svetovnonazorska usmeritev, pade teža bremena tudi na to.

Naj ti je všeč ali ne.

In da ne boš tako osamljen v svojem trmastem vztrajanju, kaj se je zgodilo tvojem prednikom, pomisli še na to, da imamo nekateri med nami prednike na obeh straneh. In so nastradali tako eni kot drugi. Eni bolj, drugi manj.

Čau!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se mi ne da brat.. sej tukej vprašam pa vse zvem.... pa še več opcij mamna izbiro... :P

komunistični manifest ima manj strani kot Motosvet, okrog 30 z vsemi predgovori ! :evilgrin: stane pa enako kot dve škatli čikov, ti pa si izračunaj koliko benza je to ! aja, se ti ne da ! :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

komunistični manifest ima manj strani kot Motosvet, okrog 30 z vsemi predgovori ! :evilgrin: stane pa enako kot dve škatli čikov, ti pa si izračunaj koliko benza je to ! aja, se ti ne da ! :glare:

se mi res ne da...se vozim na plin...res... častna ... :D ( ekstra zate : za 100km plina...pa ne okol govort..):P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri tebi me moti to, ker vedno, ko debatiramo o obdobju med in v začetku vojne, v vrednotenje takratnih dogodkov potegneš dogodke po vojni.

me prav zanima kako bi bilo ,če bi zmagala druga stran.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!