Skoči na vsebino

Josip Broz - TITO


kekec III

Priporočene objave

Tistega milijona itak ne moreš definirat in dokazat. Bližje je enih 100 000. Temu jaz dodam...večina , večina od teh UPRAVIČENO.

Sposodil si bom izraz: To lahko napiše samo mentalni in osebnostni bankrotiranec.

Zaradi mentalnih debilov, ovc,.., ki so sledili ideji, ideologiji in promotorjem tega je umrlo in umira veliko ljudi

Nobeno klanje, ubijanje, "čiščenje" ali genocid ni upravičen in tisti, ki tega ne Razume ni vreden besed, niti besedičenja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sposodil si bom izraz: To lahko napiše samo mentalni in osebnostni bankrotiranec.

Zaradi mentalnih debilov, ovc,.., ki so sledili ideji, ideologiji in promotorjem tega je umrlo in umira veliko ljudi

Nobeno klanje, ubijanje, "čiščenje" ali genocid ni upravičen in tisti, ki tega ne Razume ni vreden besed, niti besedičenja

To povej NIZOZEMCEM, ki so gledali GROZLJIVKO v SREBRENICI nekaj let nazaj :yes:

VOJNA je z veliko ljudi, ki so bili v MIRU TRDNO prepričani PACIFISTI naredila UBIJALCE in obratno ;)

Zato je težko govorit kaj bi . . . , ko bo . . . upam da ne BO :klicaj:

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kaj si ti konkretno naredil med balkansko vojno, da ne bi bilo toliko klanja (v srebrenici)?

samo vprasam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sposodil si bom izraz: To lahko napiše samo mentalni in osebnostni bankrotiranec.

Zaradi mentalnih debilov, ovc,.., ki so sledili ideji, ideologiji in promotorjem tega je umrlo in umira veliko ljudi

Nobeno klanje, ubijanje, "čiščenje" ali genocid ni upravičen in tisti, ki tega ne Razume ni vreden besed, niti besedičenja

Zgodovina kaže, da je bilo teh "debilov, ovc" v več političnih sistemih. In sedanjost, ki polzi po mojem videnju v bolj slabo prihodnost, zna ponoviti temne plati zgodovine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sposodil si bom izraz: To lahko napiše samo mentalni in osebnostni bankrotiranec.

Zaradi mentalnih debilov, ovc,.., ki so sledili ideji, ideologiji in promotorjem tega je umrlo in umira veliko ljudi

Nobeno klanje, ubijanje, "čiščenje" ali genocid ni upravičen in tisti, ki tega ne Razume ni vreden besed, niti besedičenja

Buksl, najprej dobro preberi in ne obsojaj na pamet. Ne zagovarjam pobojev, trdim le, da je zavoljo situacije v tistem času "groba" odstranitev vojaških nasprotnikov (beli, četniki, Ljotičevci, ustaše...) bila na nek način upravičena. In dejanje v mednarodni skupnosti ni okarakterizirano kot genocid, ker ni šlo za sistematično delovanje napram predstavnikom določene vere, polti, rase...ampak (pretežno) oboroženih formacij.

Eden izmed teoretikov vojne (ne trdim da SUN TZU, mislim pa), je napisal nekako takole: Če si hočeš zagotoviti dolgotrajen mir vsaj treh generacij, moraš odstraniti vso moško populacijo sovražnika med 16 in 66.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se vidi, da je imel komaj 4 razrede osnovne šole :lol1:

Ampak se je očitno v teh 4-rih razredih več naučil kot se boš ti kdajkoli...:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dodamo:

...1980 je umrl največji morilec na področju bivše Juge, z več kot miljon vzetimi dušami Josip Broz Tito

Aja, belčki ste prišli že do miljona? Svašta, čudno da je potemtakem sploh kdo preživel v Jugi... :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dodamo:

...1980 je umrl največji morilec na področju bivše Juge, z več kot miljon vzetimi dušami Josip Broz Tito

Izgleda da je tvoje ta stare po nesreči falil. :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povedali so o Titu:

- General Dwight Eisenhower, predsednik ZDA: "Maršal Tito je največji junak 2. svetovne vojne."

- Franklin Roosevelt, predsednik ZDA: "Titova odločitev, da se bori proti nacistom, je pomenila preobrat v zgodovini 2. svetovne vojne."

- William Bill Deakin, vodja britanske vojne misije: "Tito je bil edini vrhovni poveljnik, ranjen v 2. svetovni vojni. Imel sem vojaško čast in dolžnost, da se bojujem ob njem. Tudi v najtežjih trenutkih je bil vedno miren in zbran. Njegov jeklen pogled je vse prepričal o zmagi in samo zmagi."

- Heinrich Himmler, eden izmed najtesnejših Hitlerjevih sodelavcev, 1944: "Rad bi navedel še en primer trdovratnosti - trdovratnost maršala Tita. Moram reči, da je star komunist, ta 'herr' Josip Broz, da je zelo trden človek. Na žalost je naš nasprotnik. On zares zasluži naziv maršala. On je naš sovražnik, a želel bi si Tite v Nemčiji, ljudi, ki bi bili vodje in ki bi bili tako odločni in s tako čvrstimi živci, da se nikdar ne predajo, čeprav so popolnoma obkoljeni. Ta človek je bil vedno obkoljen, a je vedno našel način, da se prebije. Nikdar ni kapituliral."

- Charles De Gaulle, francoski predsednik: "Tito je borec, ki je kljub najtežjim okoliščinam izvlekel zmago. Tito je legendarni junak."

- Giorgios Papandreu, grški politik, 1964: "Pred kratkim sem v grški skupščini maršala Tita oklical za apostola miru. Zares lahko rečem, da sem navdušen in ganjen nad njegovo misijo človečnosti - misijo svobode in miru."

- Aldo Moro, predsednik italijanske vlade, 1965: "Predsednik Tito je človek, ki se je v težkih in kritičnih dogodkih povzdignil do simbola drznosti in odločnosti v boju za neodvisnost svoje države, človek, ki s svojim mednarodnim angažiranjem dokazuje, da zna uskladiti moč drže z modrim smislom za realnost, in ki se je v vsem državniškem delu neumorno trudil, da zagotovi Jugoslaviji boljšo in srečnejšo prihodnost."

- Jaser Arafat, vodja Palestinskega osvobodilnega gibanja, 1977: "Borca, predsednika Tita, zaznamujejo modrost, bistroumnost in prijateljski odnos do ljudi. Predsednik Tito je zaradi svojih junaških dosežkov v srcih vseh tistih, ki se borijo za pravico in svobodo."

- Neil Armstrong, ameriški atronavt: "Predsednik Tito je človek, ki je uničenje in vojno spremenil v ustvarjanje in mir."

- Anvar el Sadat, egipčanski predsednik: "Tito je svetla stran v zgodovini človeštva in izjemen smerokaz, ki osvetluje horizonte prihodnjim generacijam."

- Willy Brandt, nemški kancler, 1973: "Za jugoslovanski narod je dar usode, da je v letih največjih nevarnosti imel takega vodjo. Jaz predsednika Tita vidim kot eno od najmarkantnejših osebnosti našega časa. Še posebej cenim Titov pogum in državniško modrost."

- Ivan Meštrović, kipar: "Tito je, brez vsakega dvoma, največji človek, ki so ga v vsej svoji zgodovini imeli jugoslovanski narodi."

- Jimmy Carter, predsednik ZDA: "V miru in vojni je bil Tito del svetovne zgodovine, za časa današnje generacije in za časa zgodnejših generacij. On je človek neusahljive moči, neusahljive mladosti, neusahljive bojevitosti in neusahljivega poguma."

Le kaj so povedali o Rožmanu in Rupniku? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Le kaj so povedali o Rožmanu in Rupniku? :hmm:

o kom :? ... kdo sta ta dva ... igrata pri Olimpiji al trenirata atletiko na Bežigrajskem staionu :?

Res ne vem, zakaj je bilo tok državnikov na njegovem pogremu. Nekateri mislijo, da so se osebno prepričali, da je res mrtev in si oddahnili, da ne bo kaj o njih povedal, kar so počeli med in po drugi svetovni vojni.

TITO je VELIKA ZGODOVINSKA OSEBNOST in to več ali manj pozitivna.

PIKA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povedali so o Titu:

samo vprasam: ti vedno in vsakomur poves tocno to, kar si o njem mislis? ali dopuscas moznost, da so nekateri teh nastetih ljudi bili, mogoce, diplomatski? tako da....... papir veliko prenese.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo vprasam: ti vedno in vsakomur poves tocno to, kar si o njem mislis? ali dopuscas moznost, da so nekateri teh nastetih ljudi bili, mogoce, diplomatski? tako da....... papir veliko prenese.

Hmnjaaa, mrbit res. Kaj pa misliš, da so potem recimo povedali o Stalinu in Hitlerju? Tako malo za primerjavo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izgleda da je tvoje ta stare po nesreči falil. :closedeyes:

Večja škoda je, ker ni tvojih, oz. ker ti niso vcepili niti toliko pameti, da znaš prenest kritiko, brez da potem mečeš žaljivke. Sicer pa :

Nemški časnik Bild je sestavil seznam dvajsetih največjih množičnih morilcev, ki so zaznamovali dvajseto stoletje. Med prvimi desetimi se je znašel tudi jugoslovanski voditelj Josip Broz Tito. Absolutno prvo mesto pripada kitajskemu diktatorju Mao Ce-tung, ki naj bi bil odgovoren za smrt petdesetih milijonov ljudi.

Avtorji članka so na deseto mesto postavili pokojnega predsednika Jugoslavije Josipa Broza Tita, saj naj bi bil v času 35 letnega predsedovanja odgovoren za smrt milijona ljudi.

in oni niso edini, poišči malo podatke in ne poslušaj samo svojega ateta....če je bil pri rdečem koritu, verjamem, da nima kaj veliko za povedat čez tardeče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in oni niso edini, poišči malo podatke in ne poslušaj samo svojega ateta....če je bil pri rdečem koritu, verjamem, da nima kaj veliko za povedat čez tardeče.

A pa ti veš, kaj je Bild? To ti je kot Požar report ... tabloid, skratka. Ali pa recimo Hopla, ali pa Story ... ali pa Slovenske novice :-)

Skratka - nekaj, s čimer take pišance, kot si ti, futrajo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa sam zanima koliko od teh,ki tako pluvajo po staremu in

prejšnem sistemu,se lahko pohvali z znakom veterana v odcepitveni vojni

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pa ti veš, kaj je Bild? To ti je kot Požar report ... tabloid, skratka. Ali pa recimo Hopla, ali pa Story ... ali pa Slovenske novice :-)

Skratka - nekaj, s čimer take pišance, kot si ti, futrajo ...

Tega niso izjavili samo oni, splošno znano dejstvo pred katerim si rdeči zatiskate oči. hehe, jebeno a, ko nimaš kaj boljšega nazaj za rečt in je potem treba neke male žaljivke ven metat. Še Angleži so se opravičli, ker so tolk ljudi v smrt poslali nazaj, nekaterim pa še kar ni jasno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa sam zanima koliko od teh,ki tako pluvajo po staremu in

prejšnem sistemu,se lahko pohvali z znakom veterana v odcepitveni vojni

To ima veze s čim že? Ne smemo podajat svojega mnenja ostali?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tega niso izjavili samo oni, splošno znano dejstvo pred katerim si rdeči zatiskate oči. hehe, jebeno a, ko nimaš kaj boljšega nazaj za rečt in je potem treba neke male žaljivke ven metat. Še Angleži so se opravičli, ker so tolk ljudi v smrt poslali nazaj, nekaterim pa še kar ni jasno...

Me resno zanima kdaj in s kakšnimi besedami so se angleži opravičili? Oziroma povej mi za kateregakoli zmagovalca vojn v zadnjih 100 leti, ki je priznal in se odkrito opravičil za karkol druzga, kot collateral damage? Tudi na strani poražencev je takih bore malo ;)...tko odkrito so to nardili nemci in šene dolgo nazaj japonci

Obstajajo hujše stvari, kot je rdeča barva(pa sm kar se tega tiče kr farbblind :)).. Na koncu je zmer človek z imenom in priimkom. Torej je obstajalo nemalo Hansov, ki je več za Janeza v drugi svetovni vojni nardilo, kot npr Jovan....in obratno.

Ni problem, če slediš neki ideologiji, dokler v sebi ostaneš človek. Pobijali se bomo pa na vekomaj(in za to našli kak dober, upravičen, zgodovinski najveri best, super duper razlog...

Še nekaj...dejansko so rdeči Sloveniji pomagal pri osamosvojitvi...se ne spomni, da bi se kdo takrat proti komunizmu upiral(kam bi ti uvrstil takratne teritorjalce, kar se razmišljanja tiče?)...upiralo se je nečem drugem...to sam v razmislek, ko te bo naslednjič župnik pri maši strašil...npr teh tud ni blo nikjer videt na fronti(za tolažbo svojim ovčicam)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tega niso izjavili samo oni, splošno znano dejstvo pred katerim si rdeči zatiskate oči. hehe, jebeno a, ko nimaš kaj boljšega nazaj za rečt in je potem treba neke male žaljivke ven metat. Še Angleži so se opravičli, ker so tolk ljudi v smrt poslali nazaj, nekaterim pa še kar ni jasno...

Ne, samo parvim, da te stvari (očitno?) še niso (dovolj?) raziskane, da bi lahko tudi jaz pritrdil tej cifri "en miljon".

Seveda se ne strinjam z nasiljem, golim otokom in podobno, po drugi plati pa - verjetn osi nihče od nas ne predstavlja, kaj pomenijo takšne vojne, kot je bila 2. svetovna vojna, kaj se je vse in kje dogajalo, kako je ljudem prekipelo ter zakaj, itd ...

Skratka - jaz ne nadaljujem te bitke, ti pa očitno jo :-).

Mene zanimajo kredibilni viri. Recimo, onidan je bil celo uro dolg intervju z enim zgodovinarjem, carjem, ki je rekel, da sicer intenzivno išče dokaze, konkretne dokaze o tem, kako naj bi Tito karkoli ukazal v zvezi s temi pogoji, pa je rekel, da ne more nič najti ... da pa ima neke zapise, kako je nekoč Stalin na obisku v Yugi vprašal nekoga od yugo vlade, "koliko ste jih pobili?" in odgovor naj bi bil "kolikor je bilo potrebno ..." ... in še, ob neki priliki, naj bi stalin celo hvalil Tita nekje "poglejte, kako vzorno so zadeve uredili v Jugoslaviji ..."

Še vedno pa tu ni konkretnih cifer in dotlej je takšno navajanje nekih (po kakovosti) tretjerazrednih (po nakladi so sicer lahko na vrhu lestvice, saj 'vsi vemo, kaj se prodaja - senzacije!') navadno bevskanje, vsaj zame.

Še enkrat - ne podpiram pobojev itd, hkrati pa priznam, da ne poznam 'cele resnice'. In je verjetno tudi nikoli ne bom - za razliko od mnogih, ki jim je 'vse jasno'.

Ovce blejajo, karavana gre dalje ... na striženje, ofkors.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih je bolje molčati, kot pa stresati žaltave ...

heh, če ni z nami je proti nam a....sej to je klasično za "tardeče" in še marsikoga druzga no, ampak vseeno, pobil je mnogo preveč ljudi, da bi se ga kar tako med angelčke metalo.

Popravljeno . Popravil Slovenc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

heh, če ni z nami je proti nam a....sej to je klasično za "tardeče" in še marsikoga druzga no, ampak vseeno, pobil je mnogo preveč ljudi, da bi se ga kar tako med angelčke metalo.

Fantek, čokolino popat, pa hitro nazaj pod kovtre....Za domovino-s Titejem naprej.....trance_25_naughty.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me resno zanima kdaj in s kakšnimi besedami so se angleži opravičili? Oziroma povej mi za kateregakoli zmagovalca vojn v zadnjih 100 leti, ki je priznal in se odkrito opravičil za karkol druzga, kot collateral damage? Tudi na strani poražencev je takih bore malo ;)...tko odkrito so to nardili nemci in šene dolgo nazaj japonci

Obstajajo hujše stvari, kot je rdeča barva(pa sm kar se tega tiče kr farbblind :)).. Na koncu je zmer človek z imenom in priimkom. Torej je obstajalo nemalo Hansov, ki je več za Janeza v drugi svetovni vojni nardilo, kot npr Jovan....in obratno.

Ni problem, če slediš neki ideologiji, dokler v sebi ostaneš človek. Pobijali se bomo pa na vekomaj(in za to našli kak dober, upravičen, zgodovinski najveri best, super duper razlog...

Še nekaj...dejansko so rdeči Sloveniji pomagal pri osamosvojitvi...se ne spomni, da bi se kdo takrat proti komunizmu upiral(kam bi ti uvrstil takratne teritorjalce, kar se razmišljanja tiče?)...upiralo se je nečem drugem...to sam v razmislek, ko te bo naslednjič župnik pri maši strašil...npr teh tud ni blo nikjer videt na fronti(za tolažbo svojim ovčicam)

Angleži so se opravičili zarad pošiljanja belih nazaj v jugo....še clo knjiga je na to temo: http://www.marcusferrar.org/  Tudi jaz nisem ne bel, niti rdeč....ne maram pa tistih rdečih, ki kujejo v zvezde sistem, ki je dejansko pobil več ljudi kot 2 sv. vojna...(Kitajska, Rusija, Jugoslavija,...).

Teritorijalci so bli vse prej kot rdeči, edino če jim ta naslov avtomatsko pripada zarad vojaškega "porekla". Sicer pa je moj trenutni šef veteran in sem ga vprašal, če je bil rdeč in se je samo nasmejal....da naj ne stresamo buč  

Popravljeno . Popravil Slovenc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povedali so o Titu:

- General Dwight Eisenhower, predsednik ZDA: "Maršal Tito je največji junak 2. svetovne vojne."

- Franklin Roosevelt, predsednik ZDA: "Titova odločitev, da se bori proti nacistom, je pomenila preobrat v zgodovini 2. svetovne vojne."

- William Bill Deakin, vodja britanske vojne misije: "Tito je bil edini vrhovni poveljnik, ranjen v 2. svetovni vojni. Imel sem vojaško čast in dolžnost, da se bojujem ob njem. Tudi v najtežjih trenutkih je bil vedno miren in zbran. Njegov jeklen pogled je vse prepričal o zmagi in samo zmagi."

- Heinrich Himmler, eden izmed najtesnejših Hitlerjevih sodelavcev, 1944: "Rad bi navedel še en primer trdovratnosti - trdovratnost maršala Tita. Moram reči, da je star komunist, ta 'herr' Josip Broz, da je zelo trden človek. Na žalost je naš nasprotnik. On zares zasluži naziv maršala. On je naš sovražnik, a želel bi si Tite v Nemčiji, ljudi, ki bi bili vodje in ki bi bili tako odločni in s tako čvrstimi živci, da se nikdar ne predajo, čeprav so popolnoma obkoljeni. Ta človek je bil vedno obkoljen, a je vedno našel način, da se prebije. Nikdar ni kapituliral."

- Charles De Gaulle, francoski predsednik: "Tito je borec, ki je kljub najtežjim okoliščinam izvlekel zmago. Tito je legendarni junak."

- Giorgios Papandreu, grški politik, 1964: "Pred kratkim sem v grški skupščini maršala Tita oklical za apostola miru. Zares lahko rečem, da sem navdušen in ganjen nad njegovo misijo človečnosti - misijo svobode in miru."

- Aldo Moro, predsednik italijanske vlade, 1965: "Predsednik Tito je človek, ki se je v težkih in kritičnih dogodkih povzdignil do simbola drznosti in odločnosti v boju za neodvisnost svoje države, človek, ki s svojim mednarodnim angažiranjem dokazuje, da zna uskladiti moč drže z modrim smislom za realnost, in ki se je v vsem državniškem delu neumorno trudil, da zagotovi Jugoslaviji boljšo in srečnejšo prihodnost."

- Jaser Arafat, vodja Palestinskega osvobodilnega gibanja, 1977: "Borca, predsednika Tita, zaznamujejo modrost, bistroumnost in prijateljski odnos do ljudi. Predsednik Tito je zaradi svojih junaških dosežkov v srcih vseh tistih, ki se borijo za pravico in svobodo."

- Neil Armstrong, ameriški atronavt: "Predsednik Tito je človek, ki je uničenje in vojno spremenil v ustvarjanje in mir."

- Anvar el Sadat, egipčanski predsednik: "Tito je svetla stran v zgodovini človeštva in izjemen smerokaz, ki osvetluje horizonte prihodnjim generacijam."

- Willy Brandt, nemški kancler, 1973: "Za jugoslovanski narod je dar usode, da je v letih največjih nevarnosti imel takega vodjo. Jaz predsednika Tita vidim kot eno od najmarkantnejših osebnosti našega časa. Še posebej cenim Titov pogum in državniško modrost."

- Ivan Meštrović, kipar: "Tito je, brez vsakega dvoma, največji človek, ki so ga v vsej svoji zgodovini imeli jugoslovanski narodi."

- Jimmy Carter, predsednik ZDA: "V miru in vojni je bil Tito del svetovne zgodovine, za časa današnje generacije in za časa zgodnejših generacij. On je človek neusahljive moči, neusahljive mladosti, neusahljive bojevitosti in neusahljivega poguma."

A si tole iz učbenika za pionirčke prepisal ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!