Skoči na vsebino

Josip Broz - TITO


kekec III

Priporočene objave

heh, če ni z nami je proti nam a....sej to je klasično za "tardeče" in še marsikoga druzga no, ampak vseeno, pobil je mnogo preveč ljudi, da bi se ga kar tako med angelčke metalo.

nisem "tardeč" ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot se bežno spomnim, smo osamosvojitev pričeli z rdečimi zvezdami na kapah in JLA oficirskimi čini :)

Kot berem, je Titova grobnica zelo obiskana in vse več prekooceanskih turistov hodi na Dedinje ... zakaj neki le?

Moj spomin na "železne" čase ni slab, vsaj za mene ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Kot berem, je Titova grobnica zelo obiskana in vse več prekooceanskih turistov hodi na Dedinje ... zakaj neki le?

Ker smo ljudje na nek način hecna pasma, ki rada gleda druge mrtve ljudi. Zlasti če so bili za časa življenja pomembni. Faraonov in nagačenih Leninov smo se pa že malo prenažrli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Angleži so se opravičili zarad pošiljanja belih nazaj v jugo....še clo knjiga je na to temo: http://www.marcusferrar.org/ Tudi jaz nisem ne bel, niti rdeč....ne maram pa tistih rdečih, ki kujejo v zvezde sistem, ki je dejansko pobil več ljudi kot 2 sv. vojna...(Kitajska, Rusija, Jugoslavija,...).

Teritorijalci so bli vse prej kot rdeči, edino če jim ta naslov avtomatsko pripada zarad vojaškega "porekla". Sicer pa je moj trenutni šef veteran in sem ga vprašal, če je bil rdeč in se je samo nasmejal....da naj ne stresamo buč

Kdo angleži? in zakaj? Torej, če se jaz opravičim a to šteje za celo Slovenijo? Za javna opravičila(še posebej v imenu celotne države) obstajajo načini in poti...to da se kak državnik opraviči(ali poda mnenje) in še slučajno doda, da je to izraz njegovega lastnega mnenja ne šteje nič...če se nekdo opraviči je potem prav, da nosi tudi posledice...in ne ostaja samo na besedah(te so itak poceni danes), ker potem ne misli resno(izraz populizem bi bil na mestu)

In jst sm mel sodelavca iz osvobodilne vojne, ki pa je bil rdeč v tistem času...pa pozabil si vprašat šefa proti čemu se je on bojeval? A proti rdečim? Ker za tiste čase bi to pomenilo, da je prvega na nišanu imel Kučana?...pa mal v razmislek o tardečih....s tem bi najbrž tudi označil takratnega poveljnika JLA sil v Sloveniji? In če že bereš knjige, potem tudi poznaš kaj je ta človek vprašal svoje nadrejene v Beogradu ko so mu ukazal napasti neprijatelja z vsemi razpoložljivimi sredstvi...in da sva si na jasnem tudi teritorjalci v tistem času niso mogli z gotovostjo rečt kdo je sovražnik in kdo ni. Najbolj enostavno bi rekel: borili so se za osamosvojitev(in vsem kar je to prinašalo), torej proti tistim, ki so osamosvojitvi nasprotovali-ne glede na barvo

...Tito je bil good in bad guy...tko kot so bili tud vsi ostali voditelji takratnega časa, vključno z Roosvelt-om in Churchill-om...ker bi npr lahko veliko stvari preprečil pa niso(to te naredi isto krivega), da v imenu vojne pomagaš tudi klavcem(zaradi lastnih interesov), da tiste od katerih imaš interes posvojiš in preostale legalno odstraniš....enkrat ti bo najbrž kapnilo, da je vsak gledal na svojo korist

Dokler ti to ne bo jasno, tako dolgo bodo ljudje nasedali tistem, kar se piše, ker če tvojo logiko uporabim, potem je klavec tudi Obama, Bush, Putin, Brown, Sarkozy and the list goes on(skoraj vsi voditelji svobodnega sveta)....sam teh pa nekak ni videt v poročilih-zato jih tudi ti ne vidiš kot takšne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: Kar nekaj ljudi ali celo preveč je tistih, ki se zbirajo ob hudih jamah, ob katerih prižigajo sveče in kjer mašujejo največji predstavniki RKC. Politiki desnice in belodomobranski emigrantje pa se ponosno nastavljajo kameram in fotoaparatom kot, da je to sedaj moderno in frik, da si bil ali da so bili tvoji predniki na strani okupatorja.

Kot drugo sploh ne vem od kod se jemlje vsa ta množica sorodnikov domobrancev in belčkov, če njihovi zagovorniki in preživeli govorijo o vrtoglavih številkah vseh pobitih po koncu vojne?

Ob grobovih padlih Partizanov in zavednih Slovencev, ki niso imeli nobene veze s komunizmom, razen tega, da so se z njimi tovariško borili rame ob rami kot zavedni Slovenci, pa ne vidiš nikogar od njih, kaj šele, da bi videl maševati kakšnega visokega slovenskega mašnika, čeprav se cerkev nenehno širokousti in govori o zavednosti Slovencev.

Ti ljudje v javnosti od preživelih komunistov zahtevajo opravičila za povojne poboje. Niti na misel pa jim ne pade, da bi se opravičili in prosili odpuščanja za vse svoje zverinske zločine, ki so jih storili na SV Urhu, Celjskem piskru, Begunjah ipd. Zverinsko so mučili in pobijali zavedne Slovence, ki so se uprli fašizmu in nacizmu.

Ne glede na politično prepričanje si za belogardiste in domobrance bil sovražnik št. 1, če si govoril in deloval proti nemškem in italijanskem okupatorju.

Nikoli nisem bil v nobeni stranki in ne partiji. Stokrat raje pa stopim na stran osvoboditeljev, kot pa teh domačih izdajalcev, ki še danes po toliko letih spodkopavajo "demokratično ureditev RS" in vnašajo nemir med državljane RS.

Božje RKC hrame pa nekateri od njih ob nedeljah izkoriščajo za netenje prepirov in sovraštva med Slovenci. In to počnejo vse od osamosvojitve Slovenije. Nekateri slovenčki se bojijo đamije v Sloveniji, češ, da se bo v njih razvijal islamski fundamentalizem.

Pometimo raje najprej pred svojim pragom. Čas bi bil, da vlada RS na tem področju za vse večne čase naredi red. Vatikanu pa jasno pove, da se naj neha vtikovati v notranjo ureditev države.

Mogoče pa je bil to glavni razlog povojnih pobojev, ker je takratna komunistična oblast v sodelovanju in posvetovanju z zahodnimi zavezniki spoznala, da v takratni novo nastali državi, ti izdajalci ne bodo nikoli dali miru in se sprijaznili, da sta njihova prijatelja mussolini in hitler, kapitulirala, oz. izgubila vojno?

Domobranska logika.doc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, borba za oblast je bila, je in bo zmeraj huda. Pa najsi bo rdeč, bel ali črn in makar zelen. Ko si katera od teh pasem želi pripisati zasluge za zmago, je pripravljena(in je) pobiti vse druge.(drugačemislieče)

Nisem bil njegov fan, pa nisem ga tudi sovražil. Idole imeti je včasih koristno, da lahko v imenu idola poženeš čredo na delo.(večinoma žal za lastno korist, včasih pa tudi za vseobčo)

Če že imajo angleži kralje pa kraljice (ki mi je prav gladko za njih) in jih kmal po božje častijo, kot esmeraldo, ja potem je res škoda, ker smo ta del zgodovine nekako pometli pod prag.

Res, v komunizmu sem imel nemalo problemov, ker je oče bil privatnik, pa rdeče knjižice nismo imeli (smo pač bili apolitični), pa še v cerkev smo hodili vsako nedeljo, ma da smo kot slovenci šli rušiti in brisati zgodovino je pa neumnost. Pa kaj smo šli zamenjati vse nazive ulic pa trgov? Če že imamo razne napoleonove ulice, in nazive po drugih tujcih, pa lahko bi tudi en Titov trg ostal.

Njegova zgodovinska vloga me niti ne zanima, pa čeprav sem bil njegov pionirček, dejstvo je da je blagovna znamka, ki jo slovenci žal ne znamo tržiti.

Posle Tita, Tito.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. Še Angleži so se opravičli, ker so tolk ljudi v smrt poslali nazaj, nekaterim pa še kar ni jasno...

ne si kar nekaj izmišljevat ! eno je da si švabobranci to želijo, drugo pa je kaj so mati kraljica djali !

nič o tem ! nič o opravičilu, nič niti na zadnjem reklamnem razkazovanju na Tromostvoju in preseravanju na Brdu!

edino to, da so najbolj navijali da se kraljevina vrne yugo - SHS !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:evilgrin:

Teritorijalci so bli vse prej kot rdeči, edino če jim ta naslov avtomatsko pripada zarad vojaškega "porekla". Sicer pa je moj trenutni šef veteran in sem ga vprašal, če je bil rdeč in se je samo nasmejal....da naj ne stresamo buč  

Da ne boš še stresal buč, pa spraševal šefa, ki verjetno raznaša pošto in o veteranih ve samo to, kar prebere v mesečniku Veteran.

PS...veteran je tudi moj tast, ki je takrat pri 63 letih posodil občinskemu štabu terensko vozilo (razjahano Nivo).

10 dnevno vojno so na operativni ravni vodila Pokrajinska poveljstva.

Nekaj za obuditev spomina:

TO je bila leta 1991 organizirana Na Pokrajinske štabe (2.PŠTO s sedežev v LJ, 3 - KR, 4 - J. Primorska KP, 5 NM, 6 S. Prim v Ajdovščini, 7 V. Štajerka MB in 8. Z- Štajerka CE).

Poveljniki štabov (vsa imena ti lahko ta trenutek naštejem) so bili večinoma bivši (predčasno prestopili) pripadniki JLA z Slo. koreninami. Kot pa najbrž veš, nisi mogel biti aktiven pripadnik JLA, če nisi bil v Partiji. In tudi večina poveljnikov enega ranga nižje (Občinski štabi) so izhajai iz podobnega "sistema". Večina.

Je pa res...tvoj šef je odgovoril tako, kot je "prav". Le kdo bi priznal, da so dogodke leta 1991 operativno vodili RDEČI, kar je seveda globok šok za tiste desno usmerjene borce, ki so letali s puško v roki tam konec junija in začetek julija.

Zdej pa v roke kakšen vojaški priročnik ter preštudiraj razliko med statešlim, taktičnim in operativnim nivojem.

Pa lep dan.

Popravljeno . Popravil Tedybear
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:evilgrin:

Da ne boš še stresal buč, pa spraševal šefa, ki verjetno raznaša pošto in o veteranih ve samo to, kar prebere v mesečniku Veteran.

PS...veteran je tudi moj tast, ki je takrat pri 63 letih posodil občinskemu štabu terensko vozilo (razjahano Nivo).

10 dnevno vojno so na operativni ravni vodila Pokrajinska poveljstva.

Nekaj za obuditev spomina:

TO je bila leta 1991 organizirana Na Pokrajinske štabe (2.PŠTO s sedežev v LJ, 3 - KR, 4 - J. Primorska KP, 5 NM, 6 S. Prim v Ajdovščini, 7 V. Štajerka MB in 8. Z- Štajerka CE).

Poveljniki štabov (vsa imena ti lahko ta trenutek naštejem) so bili večinoma bivši (predčasno prestopili) pripadniki JLA z Slo. koreninami. Kot pa najbrž veš, nisi mogel biti aktiven pripadnik JLA, če nisi bil v Partiji. In tudi večina poveljnikov enega ranga nižje (Občinski štabi) so izhajai iz podobnega "sistema". Večina.

Je pa res...tvoj šef je odgovoril tako, kot je "prav". Le kdo bi priznal, da so dogodke leta 1991 operativno vodili RDEČI, kar je seveda globok šok za tiste desno usmerjene borce, ki so letali s puško v roki tam konec junija in začetek julija.

Zdej pa v roke kakšen vojaški priročnik ter preštudiraj razliko med statešlim, taktičnim in operativnim nivojem.

Pa lep dan.

Ne, je bil v proti teroristični, v vseh večjih operacijah je sodeloval...tako, da prosim lepo, ne ga žalit. Kučan je bil zadnji za osamosvojitev, pa so ga v zvezde kovali. A zdaj so bli vsi v partiji rdeči? Stric je bil dobesedno prisiljev rdečo knižco vzet, ker je kot direktor zdrave firme postal sumljiv in so ga drkali na vsakem vogalu. Isto ne moreš trdit, da so bli vsi partizani rdeči - enako velja za vse "tabele", daleč od tega, da so bli nacisti. Pač poanta tega je, da ne morš vsega metat v isti koš. Enako jaz ne bom rekel, da ni Tito mel dobre strani...a je žal naredil tud velik slabega in to ste nekateri pozabil očitno. Čudno, da smo potem šli narazen, če je blo tako fajn.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker je takratna komunistična oblast v sodelovanju in posvetovanju z zahodnimi zavezniki spoznala, da v takratni novo nastali državi, ti izdajalci ne bodo nikoli dali miru in se sprijaznili, da sta njihova prijatelja mussolini in hitler, kapitulirala, oz. izgubila vojno?

Totalno zgrešeno. Evo situacija pri mojih prednikih: Enga so pobral tabeli, druzga brata tardeči. Partizan je padel, tabeli se je pa potem skrival 3 leta v rudniku v bližini Šmarjeških Toplic. Tardeči ni bil komunist, pač je bil prisiljen it. Tabeli je pa štel rosnih 17 let in isto ni imel izbire. Smo pa imeli po vojni tolk enih pizdarij, ko so stalno nadziral, težil in grozil(kljub temu, da je bil en pri partizanih), da pač sori, res ne podpiramo rdečih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, je bil v proti teroristični, v vseh večjih operacijah je sodeloval...tako, da prosim lepo, ne ga žalit. Kučan je bil zadnji za osamosvojitev, pa so ga v zvezde kovali. A zdaj so bli vsi v partiji rdeči? Stric je bil dobesedno prisiljev rdečo knižco vzet, ker je kot direktor zdrave firme postal sumljiv in so ga drkali na vsakem vogalu. Isto ne moreš trdit, da so bli vsi partizani rdeči - enako velja za vse "tabele", daleč od tega, da so bli nacisti. Pač poanta tega je, da ne morš vsega metat v isti koš. Enako jaz ne bom rekel, da ni Tito mel dobre strani...a je žal naredil tud velik slabega in to ste nekateri pozabil očitno. Čudno, da smo potem šli narazen, če je blo tako fajn.

Ko je bil TITO so bile službe,stanovanja,pa vsako poletje si šel brez skrbi na morje.Danes,službe so kakršne so, plače :cry: stanovanja pa za bogataše,če bo pa regres padel grem pa MOGOČE na morje.Torej :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Totalno zgrešeno. Evo situacija pri mojih prednikih: Enga so pobral tabeli, druzga brata tardeči. Partizan je padel, tabeli se je pa potem skrival 3 leta v rudniku v bližini Šmarjeških Toplic. Tardeči ni bil komunist, pač je bil prisiljen it. Tabeli je pa štel rosnih 17 let in isto ni imel izbire. Smo pa imeli po vojni tolk enih pizdarij, ko so stalno nadziral, težil in grozil(kljub temu, da je bil en pri partizanih), da pač sori, res ne podpiramo rdečih.

A veš, da so moja strica pobrali enako. Enga partizani, druzga pa ta beli. Oba sta padla. Vojna ni nikoli črno bela, ampak je skupek interesov vladajoče strukture in tiste, ki bi rada prišla na oblast. V vojni se zgodijo z obeh strani najhujše svinjarije kot so poboji, mučenja...Res pa je, da potem zmagovalec napiše zgodovino in jo pri tem še malce polepša.

Kar se pa tiče povojnih dogodkov: zmagovalec mora ostati na oblasti, zato bo odstranil vse nasprotujoče na takšen ali drugačen način. Isto se dogaja še sedaj, samo način je malce bolj prefinjen. Pa ni važna barva vladajočega. To so zakoni obstoja na oblasti.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko je bil TITO so bile službe,stanovanja,pa vsako poletje si šel brez skrbi na morje.Danes,službe so kakršne so, plače trance_13_cry.gif stanovanja pa za bogataše,če bo pa regres padel grem pa MOGOČE na morje.Torej blink.gif

Kratkoročno gledano imaš čisto prav-dolgoročno pa?. Saj tudi v Grčiji so fajn živeli. Zdej pa imajo pizdarijo. Kredit na kredit in še zadolževanja, me prav zanima kako bo z našimi penzijami.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, je bil v proti teroristični, v vseh večjih operacijah je sodeloval...tako, da prosim lepo, ne ga žalit. Kučan je bil zadnji za osamosvojitev, pa so ga v zvezde kovali. A zdaj so bli vsi v partiji rdeči? Stric je bil dobesedno prisiljev rdečo knižco vzet, ker je kot direktor zdrave firme postal sumljiv in so ga drkali na vsakem vogalu. Isto ne moreš trdit, da so bli vsi partizani rdeči - enako velja za vse "tabele", daleč od tega, da so bli nacisti. Pač poanta tega je, da ne morš vsega metat v isti koš. Enako jaz ne bom rekel, da ni Tito mel dobre strani...a je žal naredil tud velik slabega in to ste nekateri pozabil očitno. Čudno, da smo potem šli narazen, če je blo tako fajn.

Tvojega šefa nisem hotel žalit, ampak očitno on žali tvoj intelekt. Če sem prav razumel, je bil v TO?? Ampak TO NI imela protiteroristične enote, temveč samo republiški vod za specialno delovanje. Če je bil v policiji v SEP (specialna enota policije) razporejen kot rezervist...ajde. Mu mirno verjamem.

O Kučanu bi se dalo debatirat...ampak na desni sferi ste "pamflet", da nas je osvobodil eden in edini JJ, nasprotoval pa MK, vzeli za dejstvo. Pa pač ni čisto tako.

Da so bili takrat vsi direktorji rdeči, je bilo pač samoumevno. Tak je bil sistem.

Se zavedamo, da je Brozov Jožko naredil tudi veliko slabega. Povojno poboji vsekakor spadajo sem. Ampak tisto o največje morilcu...moje osebno mnenje...na pogreb takega monstruma eneralni sekretar OZN, Margaret Thacher, Wili Brand, Valerie Giskar D'staigne, državni sekretar ZDA, Sandro Pertini in podobni "luftarji" ne bi prišli.

Adj..petek je

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tvojega šefa nisem hotel žalit, ampak očitno on žali tvoj intelekt. Če sem prav razumel, je bil v TO?? Ampak TO NI imela protiteroristične enote, temveč samo republiški vod za specialno delovanje. Če je bil v policiji v SEP (specialna enota policije) razporejen kot rezervist...ajde. Mu mirno verjamem.

O Kučanu bi se dalo debatirat...ampak na desni sferi ste "pamflet", da nas je osvobodil eden in edini JJ, nasprotoval pa MK, vzeli za dejstvo. Pa pač ni čisto tako.

Da so bili takrat vsi direktorji rdeči, je bilo pač samoumevno. Tak je bil sistem.

Se zavedamo, da je Brozov Jožko naredil tudi veliko slabega. Povojno poboji vsekakor spadajo sem. Ampak tisto o največje morilcu...moje osebno mnenje...na pogreb takega monstruma eneralni sekretar OZN, Margaret Thacher, Wili Brand, Valerie Giskar D'staigne, državni sekretar ZDA, Sandro Pertini in podobni "luftarji" ne bi prišli.

Adj..petek je

ja, res je petek...a en odgovor ti vseeno dam. Ne, je bil v TO, bil tud pri Mokronogu in Medvedjeku zraven. Lahko ti povem še kaj več, če ne verjameš....a bo čakalo do ponedeljka. Nisem "janševec" - sam tko, mimogrede.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Isto ne moreš trdit, da so bli vsi partizani rdeči - enako velja za vse "tabele", daleč od tega, da so bli nacisti. Pač poanta tega je, da ne morš vsega metat v isti koš.

Zadnjih par dni si vsakega v tej temi, ki je vsaj malo pokritiziral tvoje replike, označil za "rdečega". Navadno hujskaško teslo si izpadel povsem po lastni izbiri ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjih par dni si vsakega v tej temi, ki je vsaj malo pokritiziral tvoje replike, označil za "rdečega". Navadno hujskaško teslo si izpadel povsem po lastni izbiri ...

Prvi si me označil za belga, tko da pač reakcija na tvojo akcijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvi si me označil za belga, tko da pač reakcija na tvojo akcijo...

Sploh ne. Če mi pa uspeš citirati, kje sem te označil za "belga", boš morda dobil kaj kredibilnosti.

Še huje zate je pa to - ker te res nisem označil za "belga", lahko to pomeni samo eno: sam se prepoznavaš kot "tabel" ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, arriba in ne ti - se ti opravičujem, še vedno ostaja dejstvo, da jih je kar precej dal "zatišat". Zdej pa dost za dans, treba it na teden cvička pogledat... lep večerwink.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja... Jaz se zadnje čase ob omembi ključavničarja dostikrat vprašam sledeče... Če je bil kriv vsaj za sto mrtvih (kar je po današnji literaturi nedvomno bil - ovajanbje lastnih ljudi v Moskvi), bi po vsem tem morali Pluta imeti pri treh žrtvah za velikega mirovnika? Kako, da še ne obstaja kakšen kult, ki bi častil velikega ekologa Metoda Trobca? Konec koncev je pospravil samo tri ženske, pa še tiste je ekološko pogubil - poslal v dim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mimogrede naj pred kakšnim etiketiranjem navržem, da v družini nikoli ni bilo nobenih domobrancev, pol familije je vozilo potrebščine in hrano v kočevski rog, po drugi strani žlahte švercalo robo za partizane čez bodečo žico v Ljubljani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja... Jaz se zadnje čase ob omembi ključavničarja dostikrat vprašam sledeče... Če je bil kriv vsaj za sto mrtvih (kar je po današnji literaturi nedvomno bil - ovajanbje lastnih ljudi v Moskvi), bi po vsem tem morali Pluta imeti pri treh žrtvah za velikega mirovnika? Kako, da še ne obstaja kakšen kult, ki bi častil velikega ekologa Metoda Trobca? Konec koncev je pospravil samo tri ženske, pa še tiste je ekološko pogubil - poslal v dim?

Stari, če vse drugo odmislim - to je moč "zmage" v vojni. Pred 60 leti je bil svet bistveno manj razgledan, informiran, in bistveno bolj primitiven, kot je danes.

Prav tako, kot je bil 600 let nazaj svet bistveno bolj primitiven, kot 60 let nazaj.

Jebiga, tako je to.

Zato mi za nazaj ne moremo vplivati, in definitivno je imel šlosar tudi velike pluse ... Ampak , vse, kar je, je to, da lahko vsak pri sebi skuša poskrbeti za to, da ne bo padal slepo na neke kulte ... Ampak to je človeku, ki je tako bitje, da se rado grupira v trope in si po naravi išče vodjo - če že ne more biti vodja sam - zelo težko, se mi zdi. Govorim v statističnem smislu. V partikularnem pa - nekateri so tukaj svetle izjeme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, ne vem... Če bi bila samo moč zmage, potem raznim zmagovalcem iz balkanskih vojn danes ne bi sodili v Hagu... Je pa res, da ključavničar tja v tistih časih ne bi prišel, ker so si roke na slovenskem narodnostnem ozemlju na naš račun grdo umazali tudi angleži, pa tudi njihov odnos do njega je bil zelo odvisen od potreb po njegovih uslugah...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!