Skoči na vsebino

Josip Broz - TITO


kekec III

Priporočene objave

Glede na to da nisem nobene pogrešal bi pa rad prebral tvojo razlago katere pravice nisem imel. In ne, nisem bil član KP, iz ZSMS sem pa sam izstopil, kar je bilo takrat tudi dokaj predrzno.

Če ne druge, ti je falila pravica do svobodnega političnega odločanja, volitve,... Očitno si šel prepozno ven, so ti že glavo oprali.

edit: še predno mi odgovoriš in napadeš spet s kakimi farškimi, ti moram povedat, da sem po vseh merilih dobrega kristjana bolj poredko v cerkvi.

Popravljeno . Popravil Slovenc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ne moti te pa nešteto jam s pobitimi ljudmi, ...

Kaj budalastiš? Kje sem napisal da me ne motijo? Seveda me motijo.

Šlamparija pa taka! Jame je treba oreng zasut, saj lahko še kakšen not pade!

...

edit: kaj si ti mel s cerkvijo? Samo to tupiš v eno...cerkev tle, cerkev tam. Za vse je cerku kriva...al jo maš tako rad, al kaj? ...

Kaj sem imel? O imel, imel. Pa še imam. Se mi ves čas pod noge meče in spotika, namesto da bi se v svojih raketah na hribih ukvarjala z ovcami. Jebem ti tako državo, ko še v ustavi zagotovljeno delitev države in cerkve ne zna zagotoviti!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj budalastiš? Kje sem napisal da me ne motijo? Seveda me motijo.

Šlamparija pa taka! Jame je treba oreng zasut, saj lahko še kakšen not pade!

Kaj sem imel? O imel, imel. Pa še imam. Se mi ves čas pod noge meče in spotika, namesto da bi se v svojih raketah na hribih ukvarjala z ovcami. Jebem ti tako državo, ko še v ustavi zagotovljeno delitev države in cerkve ne zna zagotoviti!

Aha, no sej, če te ne moti par 1000 pobitih brez sodb po vojni, vse pove o tebi - mogoče ti pa kak cerkven nauk neb škodil. Cerkev se ti meče pod noge, huh kje že?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ne druge, ti je falila pravica do svobodnega političnega odločanja, volitve,... Očitno si šel prepozno ven, so ti že glavo oprali. ...

Ajaaaa? Kolikor pomnim sem se tako kot danes lahko odločil kandidirati za bilo kakšno funkcijo. Seveda pa je bilo takrat potrebno kakšno sposobnost pokazati, sicer si kljub vezam ostal le na kakšnem mirnem delovnem mestu. Kaj dobro plačano pa itak nobeno ni bilo. Danes pa nesposobnež, ki je v pravi stranki odloča o življenskih rečeh. Ja to je res razlika od takrat.

Volili smo pa svobodno in po svoji vesti. Ali pa smo ostali doma in svirali kurcu, mlatili sveže pečenega odojka in se nalivali s pristnim domačim. Juhej!

... Očitno si šel prepozno ven, so ti že glavo oprali. ...

Wrong. NIhče mi ni skušal prati glave. So kmalu spoznali da ni ustreznega šampona zame. In so me raje lepo pustili pri miru.

... še predno mi odgovoriš in napadeš spet s kakimi farškimi, ti moram povedat, da sem po vseh merilih dobrega kristjana bolj poredko v cerkvi. ...

No, a še hinavščina povrhu. :wacko: A potem si v tej "stranki" samo zaradi svojih koristi, kljub drugačnem prepričanju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, no sej, če te ne moti par 1000 pobitih brez sodb po vojni, vse pove o tebi - mogoče ti pa kak cerkven nauk neb škodil. Cerkev se ti meče pod noge, huh kje že?

Spet budalaštiš! Sem na tem forumu že pisal, da me to pobijanje brez obsodb zelo moti. Če bi šlo vse lepo čez "preki sud", bi bilo dosti elegantnejše in marsikateremu očitku bi se lahko izognili. Res zamerim takratnim funkcionarjem to šlamparijo.

Tebe bi pa prosil, da reči, ki jih o meni ne veš raje povprašaš, ne pa da me tako vkalupljaš. Preveč tipično fraški izpadeš! :evilgrin:

Cerkveni nauk? kateri že? Oni da nastavim še drugo lice? Ne hvala, ti kar izvoli.

Popravljeno . Popravil Kramp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se popolnoma strinjam z dobro napisano objavo.

Me pa res zanima, koliko ljudi je resnično verjelo v ideale komunizma? Mogoče tistih nekaj, ki so imeli od tega korist. Leta 91 smo se Slovenci

složno odločili za demokracijo in s tem prišli v neko drugo obdobje, si pa mislim, da bi nekateri radi šli kar nazaj.

Kar smo imeli več do leta 91, pomoje odtehtajo vse pridobitve demokracije, svobode, gospodarstva, evropske unije itd..

Tito je resnično povezoval jugoslovanske narode in to je znal, ampak vse to se je sesulo v prah, kakor se je poprej sestavilo. Komunizem na naših tleh je stvar polpretekle zgodovine, nekateri pa hlastajo za njim in ga imajo še vedno za nebesa na slovenskem. Jaz nisem med njimi in upam, da

bodo tudi tako prefarbani ljudje nekoč spoznali, da je bil NOB, revolucija, komunizem, TITO stvar 50ih let, ki je minila, ker je bila brez vrednot, brez smisla, brez pogleda v prihodnost, brez človečnosti, skratka se JE sesula. In tudi v glavah ljudi se sčasoma bo. Koliko Rusov še hvali Stalina, koliko nemcev Hitlerja. Peščica, ki izginja. 50 let, sem rekel.

Krščanstvo- 2000+let, pa imajo nekateri vse to za pravljice. Njihova prizadeta glava pa še vedno verjame v rdeče.

Filmov o Kristusu pa je bilo že ne-broj. In nekateri še zdaj ne verjamejo. Celo jaz težko. Kam gre to človeštvo trance_33_sleep.gif

Zate so samo ena nebesa.....tista na zaprtem oddelku v Polju...trance_25_naughty.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ajaaaa? Kolikor pomnim sem se tako kot danes lahko odločil kandidirati za bilo kakšno funkcijo. Seveda pa je bilo takrat potrebno kakšno sposobnost pokazati, sicer si kljub vezam ostal le na kakšnem mirnem delovnem mestu. Kaj dobro plačano pa itak nobeno ni bilo. Danes pa nesposobnež, ki je v pravi stranki odloča o življenskih rečeh. Ja to je res razlika od takrat.

Volili smo pa svobodno in po svoji vesti. Ali pa smo ostali doma in svirali kurcu, mlatili sveže pečenega odojka in se nalivali s pristnim domačim. Juhej!

Wrong. NIhče mi ni skušal prati glave. So kmalu spoznali da ni ustreznega šampona zame. In so me raje lepo pustili pri miru.

No, a še hinavščina povrhu. wacko.gif A potem si v tej "stranki" samo zaradi svojih koristi, kljub drugačnem prepričanju?

Kakšne koristi pa imam? Hm...kakšne politične opcije si pa imel takrat?

Spet budalaštiš! Sem na tem forumu že pisal, da me to pobijanje brez obsodb zelo moti. Če bi šlo vse lepo čez "preki sud", bi bilo dosti elegantnejše in marsikateremu očitku bi se lahko izognili. Res zamerim takratnim funkcionarjem to šlamparijo.

Tebe bi pa prosil, da reči, ki jih o meni ne veš raje povprašaš, ne pa da me tako vkalupljaš. Preveč tipično fraški izpadeš! evilgrin.gif

Cerkveni nauk? kateri že? Oni da nastavim še drugo lice? Ne hvala, ti kar izvoli.

Potem se pa ne znaš izražat....sploh tisto o tem, da se lahko kdo spotakne, men to ni nič smešno delovalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ne druge, ti je falila pravica do svobodnega političnega odločanja, volitve,... Očitno si šel prepozno ven, so ti že glavo oprali.

edit: še predno mi odgovoriš in napadeš spet s kakimi farškimi, ti moram povedat, da sem po vseh merilih dobrega kristjana bolj poredko v cerkvi.

Še vedno prevečevilgrin.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšne koristi pa imam?

To leti na...?

Hm...kakšne politične opcije si pa imel takrat?

Kakršne smo si (narod) sami izbrali in naredili. Tko kot spet pred dvemi desetletji.

...

Potem se pa ne znaš izražat....sploh tisto o tem, da se lahko kdo spotakne, men to ni nič smešno delovalo.

Saj niti ni bilo mišljeno smešno. Zna bit prow nerodno med goro kostkotov priletet. :blush:

Kako hudiča ti tole pišeš, da se v citatu vidi, v original objavi pa ne? :blink: Da nisi ti neki tajni agent Vatikana s še bolj tajnimi metodami? Bemtiš, bo treba Grunfa poklicat da ovo malo pretraži! Ajaaaaa, si še naknadno urejal. Alles klar!

Popravljeno . Popravil Kramp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kramp tvoja vera u lepe pretekle čase, je enaka veri drugih, ki verjamejo v Kristusa. Sem ti lepo napisal, kaj je komunizem naredil: vzel je enega boga in ti dal drugega. In ti si bil srečen. A veš, da je tudi moj cucek srečen. Za jest dobi, sprehod 2x dnevno, pa na kavču spi. Ampak življenje ima še zmeraj pasje.

Ja Dami, saj si lepo povedal. Ampak veš, meni je sedanje življenje mnogo bolj pasje kot takrat v prejšnjem sistemu.

Takrat sem se okoli lajhal, kakšno čez rit pošlatal, dosti pujskov popapal in dosti piva spil, pa še dokaj po svetu vandral.

Danes pa je res bolj pasje, na kavču in pred TV. Pa še reklam je cela toča in se ne morem odločiti med Chappi, Pedigre in ostalim. :headbang:

Popravljeno . Popravil Kramp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Dami, saj si lepo povedal. Ampak veš, meni je sedanje življenje mnogo bolj pasje kot takrat v prejšnjem sistemu.

Takrat sem se okoli lajhal, kakšno čez rit pošlatal, dosti pujskov popapal in dosti piva spil, pa še dokaj po svetu vandral.

Danes pa je res bolj pasje, na kavču in pred TV. Pa še reklam je cela toča in se ne morem odločiti med Chappi, Pedigre in ostalim. headbang.gif

Tu si pa pošteno in fajn povedal. Ampak, če sva takrat (tudi jaz sem se namreč imal kar fajn) uživala, še ne pomeni, da je bilo vse lepo in prav. Je treba bit tudi kritičen. Je pa tudi res, da sedaj ni vse super oh in sploh prav. V teoriji smo naredili napredek, ampak praksa mu ne sledi. V teoriji je pa tudi kominizem dober.

Popravljeno . Popravil DAMI33
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu si pa pošteno in fajn povedal. Ampak, če sva takrat (tudi jaz sem se namreč imal kar fajn) uživala, še ne pomeni, da je bilo vse lepo in prav. Je treba bit tudi kritičen. Je pa tudi res, da sedaj ni vse super oh in sploh prav. V teoriji smo naredili napredek, ampak praksa mu ne sledi. V teoriji je pa tudi kominizem dober.

in kje vidiš ti dandanes napredek?....mogoče v temule?....

Jugoslavija

št. prebivalstva leta 1990 cca. 24 milijonov zunanji dolg cca. 20 milijard dolarjev, to pomeni cca. 900 dolarjev na prebivalca

Značilnost: gradijo se tovarne, šole, vrtci, bolnišnice ...

Slovenija

št. prebivalcev leta 2010 cca. 2 milijona zunanji dolg cca. 36 milijard evrov (cca. 50 milijard dolarjev), to pomeni 18000 dolarjev na prebivalca, to je 2000% več kot leta 1990

Značilnost: tovarne se zapirajo, delavci so na cesti, znižujejo se pravice ... gradijo se nakupovalni centri..

ali je mogoče napredek da se dela od "jutra" do "sutra" za plačilo položnic? Je napredek mogoče v tem, da si danes lahko privoščim bmw-ja, včasih bi si pa lahko samo MZ-ja? Jaz osebno s stališča malega človeka ne vidim nikakršnega napredka.....Lahko pa da sem kratkoviden,kdo ve?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Lahko pa da sem kratkoviden,kdo ve?

... nisi, nisi ... samo drugi te hočejo prepričati, da je boljše ... :evilgrin:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kje vidiš ti dandanes napredek?....mogoče v temule?....

Jugoslavija

št. prebivalstva leta 1990 cca. 24 milijonov zunanji dolg cca. 20 milijard dolarjev, to pomeni cca. 900 dolarjev na prebivalca

Značilnost: gradijo se tovarne, šole, vrtci, bolnišnice ...

Slovenija

št. prebivalcev leta 2010 cca. 2 milijona zunanji dolg cca. 36 milijard evrov (cca. 50 milijard dolarjev), to pomeni 18000 dolarjev na prebivalca, to je 2000% več kot leta 1990

Značilnost: tovarne se zapirajo, delavci so na cesti, znižujejo se pravice ... gradijo se nakupovalni centri..

ali je mogoče napredek da se dela od "jutra" do "sutra" za plačilo položnic? Je napredek mogoče v tem, da si danes lahko privoščim bmw-ja, včasih bi si pa lahko samo MZ-ja? Jaz osebno s stališča malega človeka ne vidim nikakršnega napredka.....Lahko pa da sem kratkoviden,kdo ve?

Odgovor na tale zunanji dolg in vse to sem ti že višje podal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kje vidiš ti dandanes napredek?....mogoče v temule?....

Jugoslavija

št. prebivalstva leta 1990 cca. 24 milijonov zunanji dolg cca. 20 milijard dolarjev, to pomeni cca. 900 dolarjev na prebivalca

Značilnost: gradijo se tovarne, šole, vrtci, bolnišnice ...

Slovenija

št. prebivalcev leta 2010 cca. 2 milijona zunanji dolg cca. 36 milijard evrov (cca. 50 milijard dolarjev), to pomeni 18000 dolarjev na prebivalca, to je 2000% več kot leta 1990

Značilnost: tovarne se zapirajo, delavci so na cesti, znižujejo se pravice ... gradijo se nakupovalni centri..

ali je mogoče napredek da se dela od "jutra" do "sutra" za plačilo položnic? Je napredek mogoče v tem, da si danes lahko privoščim bmw-ja, včasih bi si pa lahko samo MZ-ja? Jaz osebno s stališča malega človeka ne vidim nikakršnega napredka.....Lahko pa da sem kratkoviden,kdo ve?

Je predolgo, da bi ti vse opisal, kar sem 10 strani nazaj že pisal. Preberi si. Številke, ti pa lahko obračam kakor želiš, to je še najmanjši problem. Spomni se samo Markoviča kako je črtal nule na dinarjih. Pa je blo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kje vidiš ti dandanes napredek?....

js ga ne vidm... včasih se je za prvi maj vrtelo odojkov in jagnčkov vsepovprek ... danes moramo it na Balkan, da si to lahko privoščimo :cry:

TITO vrati se :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js ga ne vidm... včasih se je za prvi maj vrtelo odojkov in jagnčkov vsepovprek ... danes moramo it na Balkan, da si to lahko privoščimo trance_13_cry.gif

TITO vrati se trance_13_cry.gif

Imamo vsaj izgovor, da se nekam zapeljemo.trance_25_naughty.gifevilgrin.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zate so samo ena nebesa.....tista na zaprtem oddelku v Polju...trance_25_naughty.gif

So bila tam za mnoge komuniste, za katere ob zblojenih glavah od nočnih mor ni bilo več rešitve. Zgleda tako, da si tudi ti eden izmed njih.

Mi gre že tolk na živce vsa ta rdeča neumnost.

mjk_mg42_3.jpg

Mislim da so jih premal, na vseh frontah in škoda, da niso do konca potolkli vse te navlake, pa nebi bilo na forumu tako gnilega podmladka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam, očitno so jih premalo, ampak ne sam rdečih, očitno predvsem tudi tistih, ki so na bežigrajskem stadijonu Hitlerju prisegli in izdali slovensko domovino s tem, ko so z ramo ob rami s Švabi in Lahi slovenske brate morili.

Kdo je bil okupator se ve. Kakšni so bili Hitlerjevi načrti in vizije se tudi ve, je preveč dokazov, da bi se lahko to kdaj pozabilo. Ve se tudi, kdo se je boril proti njemu, ubranil domovino, premagal okupatorja in končal vojno na zmagovalni strani. In ve se tudi, kaj se povsod drugod po svetu že ničkolikokrat zgodilo z izdajalci lastnega naroda.

Pa da se razume, nikakor ne podpiram povojnih pobojev, ni bilo prav, obe strani imata svoje grehe.

Samo je pa žalostno, da danes nekateri pozabljajo kdo je bil tisti, ki je pomagal priborit svobodo in kdo je bil tisti na strani tretjeha rajha. Kljub vsem grehom NOB, Tita in vsega skupaj, je bila to stran, ki se je s svojim življenjem postavila za domovino, ko je bilo potrebno in tudi zmagala.

V vojna ni samo črna in bela. Je kup odtenkov. In ni ena stran absolutno dobra in druga absolutno slaba. Predvsem pa so dostikrat najmanj krivi navadni ljudje, ki so enostavno končali na eni alu drugi strani zgolj po slučaju. Ampak kljub vsemu temu, v vsaki vojni obstajajo samo 2 pola. Tisti, ki napade in okupira in tisti, ki se brani. In tisti, ki izda narod v primeru poraza fejst plača. In prav je tako.

Tudi izgovora, da je bila cerkev prisiljena v to, ker se je borila za višje dobro s tem ko se je borila proti komunizmu ne sprejmem. Komunizem je bila ideja, ki je šla cerkvi v nos, predvsem zaradi premoženjskih idologij kako naj bi vse skupaj potekalo. In želela je ubranit svoj položaj, svoj režim in svoje premoženje. To lahko razumem. Ampak, da pa nekdo napade tvojo državo, začne požigat vasi, ljudi pokat v taborišča, pobijat ženske in otroke, ti pa v tem vidiš šanso kako se boš boril proti sistemu, ki ti ni všeč, namesto, da bi se postavil za svojo domovino in narod. Tu pa no opravičila.

Nisem živel v prejšnjem režimu, zato ga ne podpiram ali častim, ker ga ne poznam, obsojam vse slabo kar se je takrat dogajalo, vedar mi gre pa skrajno na živce, ko si dandanes nekateri mečejo pesek v oči glede zgodivinskih dejstev vojne. Neglede na vse kaj se je dogajalo prej in pol, neglede na to kako je bil komunizem slab, je dejstvo, da so Nemci nas napadli, mi smo se jim pa na domači zemlji postavili po robu. Kdor je pa sodeloval z njimi je pa pač izdal domovino, neglede na to, kaj je s tem hotel dosečt, ali mislil, da bo dosegel.

Z mojega vidika je še bolj gnil od podmladka prejšnjega sistema tisti, ki si teh dejstev noče priznat. Teh je pa v raznih NSIjih in podobnih grupah dandanes občutno preveč.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da so jih premal, na vseh frontah in škoda, da niso do konca potolkli vse te navlake, pa nebi bilo na forumu tako gnilega podmladka.

Torej ti nisi za spravo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebentiš nazaj, akterji tiste vojne so že zdavnaj pod rušo, ljudje se pa še kar nekaj kregajo in petelinijo. Naj se že enkrat pomiri vse skupaj, pa amen. Odpustiti, pozabiti pa ne. Je tako težko razumeti. Najbolj pa se repenčijo in pametujejo tisti, katerih očetje ali pa dedje so tedaj še iz enega v drugo jajce skakali. Ali pa še to ne. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebentiš nazaj, akterji tiste vojne so že zdavnaj pod rušo, ljudje se pa še kar nekaj kregajo in petelinijo. Naj se že enkrat pomiri vse skupaj, pa amen. Odpustiti, pozabiti pa ne. Je tako težko razumeti. Najbolj pa se repenčijo in pametujejo tisti, katerih očetje ali pa dedje so tedaj še iz enega v drugo jajce skakali. Ali pa še to ne. whistle.gif

Se podpišem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So bila tam za mnoge komuniste, za katere ob zblojenih glavah od nočnih mor ni bilo več rešitve. Zgleda tako, da si tudi ti eden izmed njih.

Mi gre že tolk na živce vsa ta rdeča neumnost.

mjk_mg42_3.jpg

Mislim da so jih premal, na vseh frontah in škoda, da niso do konca potolkli vse te navlake, pa nebi bilo na forumu tako gnilega podmladka.

Kaj si zopet pomešal tabletke? Aja dozo ti je zmanjšal...neupravičeno...Mucek tebe vredi centrifugira....tak lep jopič, ki se odzadaj zapira bi ti prav fino pasal....  :wacko:

Popravljeno . Popravil GRUNF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da so jih premal, na vseh frontah in škoda, da niso do konca potolkli vse te navlake, pa nebi bilo na forumu tako gnilega podmladka.

a to ti avtobiografsko ???? :hmm:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti ne poznaš in NIMAŠ pojma o zgodovini in to NI res.

Veš pa o zgodovini mogoče 1% toliko kot jaz, ker je to področje, s katerim se ljubiteljsko ukvarjam že zelo dolgo, glede na to, da sem še mlad.

Pa koliko sploh poznaš svtovno politiko 30ih let, ki je pripeljala do vsega tega? Malo ali pa nič verjetno.

Pa kdo, KDO je sodeloval z nacisti do 22.junija '41 drug kot Stalin in z njim vsa svetovna komunistična navlaka. KDO so bili francoski komunisti, ki so od poletja '40

do 22.6.1941 morali PRIJATELJEVATI z nemškimi vojaki, po ukazu iz Moskve.

Pri nas nebi bilo dosti drugače, če nebi prišlo do napada Nemčije na SZ, saj se je 27.aprila 41 z ukazom naših komunistov ustanovila FRONTA proti zahodnim imperialnim silam, kot so bile Francija in Anglija. In posledično NOBEN odpor proti nemcem.

NOB, boj proti okupatorju ali podobne pravljice mene ne prepričajo, ker so nastali striktno po sovjetskem vzoru. Navadni človek itak ni vedel kdo je kdo in je NAJEBAL, so pa iz Moskve izšolani komunisti, kot je bil Tito, Kardelj in podobni krivi za vso to bratomorno morijo in vsiljenje slovenskemu narodu tujega, morilskega stalinističnega teriorja. Sami so bili krivi, da je toliko slovenskih partizanov postalo morilcev, katerih kri ne opravičuje nikakršen boj proti nemcem.

V Sloveniji je padlo dosti več nedolžnih ljudi kot pa okupatorjevih vojakov in kako tebi to dejstvo vbiti v glavo???

Ko boš ti in taki kot ti videl, da je bil belogardizem samo posledica stalinističnega terorja slovenskega človeka do nedolžnih ljudi in je kot tak tudi nastal,

da je revolucija partizanov bila far away večja škoda slovencem kot papir prisege domobrancev, ki je sam ne boš nikoli razumel (ali pa oprosti - nočeš), bo lahko prišlo do sprave in normalnega pogovora med nami, tako in do takrat pa - NE.

Že razumem zagovarjanje partizanstva in Tita tistih, ki ne poznajo zgodovine in je niso študirali, tisti, ki predvidevam, da nekaj veste, pa ne širite svojih neresnic,

s katerimi se meni samo smešite in se delate neumne. Če pa res veš vsaj par % toliko kot jaz, pa ne širi neumnosti.

Aja, trenutno mi je najpametnejši politik Pahor, ne vmešavajte mojega mnenja v ideologijo.

Lej, kolega, tudi sam se prebral kakšno knjigo več, kot pa obvezno čtivo v OŠ na temo druge svetovne vojen. Nekaj tvojih trditev absolutno drži vodo, npr OF kot protiimperialistična fronta, potem začetno mesdebojno "toleriranje" Dolfija in Visarjonoviča.

Žal te pa potem čustveno odnese v vode, kjer pa zadeva začne puščati vodo. Predvsem vzroki nastanka domobranstva. Res so se vaške straže nekje samoorganizirale proti nasilju posameznikov in skupin iz partizanskih vrst, ampak je zadevo treba pogledat tudi iz npr. vzrokov nastanka katoliške akcije, zahvale Slovenske cerkve in tedanjih oblasti samemu Duceju za končno osvoboditev Ljubljanske pokrajine...itd.

Cenim tvoje mnenje, čeprav sva na drugem bregu, ampak le do tedaj, ko ga začneš prodajati kot edino resnico.

Boj in namera partizanske vojske je bila po moje, čista kot solza. Da pa je proti koncu vojne KP prevzela primat, in zadeve zapeljala povsem v levo, tudi po Stalinovem vzoru, je pač dejstvo, ki pa samega partizanskega boja ne onečaščuje do te mere, da ga lahko označiš kot pravljco.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!