Skoči na vsebino

Josip Broz - TITO


kekec III

Priporočene objave

mi si pa z iglicami zobe trebimo ... za vsakega pride čas cipres - edina pomembna stvar je , da jih bomo nekateri dobro pognojili drugi se bodo pa še v onostranstvu sekirali ...

Ni res - pomembno je kdaj si nehaš čistiti zobe za vedno.

Eni bomo to počeli pozno v starost, s tresočo roko, kar pa za druge sploh ni

nikjer rečeno in bodo s čiščenejm zob prenehali že veliko, veliko prej.

Nauk basni: za ene je še zobne ščetke škoda.

:whistle:

ampak do takrat................................je še daaaaaaalllllllllllllleeeeeeeeeeeeeč! :yea2:

Bom držal pesti za tebe, da bo res.

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede oficirjev se čist ne strinjam. Jaz sem imel predvsem dobre izkušnje.

Moj podpis:

Bilečanac, 83. klasa, 1985.

Jaz nisem imel ravno takih izkušen kot ti ... ker pa tudi jaz nisem čisto gladek, sem z njimi kar dobro shajal :P

Bilećanac, 77. klasa, 1983

p.s.

Ko smo šli mi v prekomando, jih je bilo kar nekaj zamenjanih ... poslali so jih v Prištino .... tako sem jaz slišal, ko sem govoril z tistimi, ki so v Bileći ostali.

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bileča je bila na hudo slabem glasu. Kolikor vem (vsaj v mojih časih) so bile zaradi težavnega terena tam kazenske enote (kaznovanih vojakov).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bileča je bila na hudo slabem glasu. Kolikor vem (vsaj v mojih časih) so bile zaradi težavnega terena tam kazenske enote (kaznovanih vojakov).

res maš .... redna vojska in precej oficirjev, je bilo tam, zaradi kaznovanja. šRO so pa služili predvsem tisti, ki jih je občina tja poslala, oziroma lokalne KP po Jugoslaviji.

Mene osebno je tja poslala občina Bežigrad. Po pravici sploh nisem vedel kam sem prišel. Ko so me ostrigl, s prahom pošprical in ostale gluposti, me je en oficir vprašu : Mali .. šta si ... pitomac ili vojnik ... js sm pa glih vedu kaj je pitomac.... mislil sem, da so to kakšni pitanci, pa sem rekel ... Vojnik .. tako, da sem eno noč spal med vojaki .. pol so me pa zjutraj najdl in me nazijal k cigota, da pač jaz nisem "vojnik" ampak "pitomac" .... js pa pa reku ... "prav" ... in sem se preselu v zgornji del kasarne. In pol sm biu "pitomac" .... :lol:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal vaju moram popravt. Bileća ni bila na slabem glasu kot neka kazenska enota....tam sta bili istočasno 2 generaciji bodočih rezervnih oficirjev - pitomcev (2 četi s po 4 vodi) in ena četa vojakov, ki je zagotavljala "support" kasarni. Na slabem glasu je bila, ker se je tam res delalo in učilo 7 dni na teden, vsaj 10-12 ur na dan. Vsaj naši generaciji se je tako "godilo" za razliko potem od prekomande (Beograd - Banjica), kjer sem videl vse fuzbal tekme Zvezde in Partizana, ter spremljal treninge JUG vaterpolo reprezentance, ker sem imel v vodu np.r takrat najboljšega vaterpolista na svetu, Veselina Djuha, golmana Dinama Ranka Stojića...in ostale "vzdrževalce" športnih objektov na Banjici in okolici.

Poveljujoči oficirji in podoficirji so bili pa v Bilećo poslani po posebnem ključu. Najboljši trije iz npr. VAKoV (Vojne akademike kopnene vojske) so imeli možnost izbirati kraj službovanja, naslednji 3-je najboljši (po učnem uspehu...itd) pa so avtomatsko prišli v Bilećo. Kot sem že omenil, razen nekeja majorja, ki nam je predaval predmet STRANE ARMIJE, so se mi zdeli ostali moji predavatelji in poveljujoči kar OK.

Maus....ne vem, če je nabornike tja pošiljala lokalna KP, trdim, da so jih naborne komisije po posebnem ključu....vsaj v mojem primeru je bil ključ - nevednost....nisem imel pojma, kam grem in kaj me tam čaka....da bom rezervni ofocor...mi je bilo jasno šele po prvem tednu dam doli....

Glede terena pa: dole kamen, gore nebo - oj Bilećo, bog te jebo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res maš .... redna vojska in precej oficirjev, je bilo tam, zaradi kaznovanja. šRO so pa služili predvsem tisti, ki jih je občina tja poslala, oziroma lokalne KP po Jugoslaviji.

Mene osebno je tja poslala občina Bežigrad. Po pravici sploh nisem vedel kam sem prišel. Ko so me ostrigl, s prahom pošprical in ostale gluposti, me je en oficir vprašu : Mali .. šta si ... pitomac ili vojnik ... js sm pa glih vedu kaj je pitomac.... mislil sem, da so to kakšni pitanci, pa sem rekel ... Vojnik .. tako, da sem eno noč spal med vojaki .. pol so me pa zjutraj najdl in me nazijal k cigota, da pač jaz nisem "vojnik" ampak "pitomac" .... js pa pa reku ... "prav" ... in sem se preselu v zgornji del kasarne. In pol sm biu "pitomac" .... :lol:

Tam okoli 70ega so Bilečo in okoliške kasarne ... napolnili z Ljubljanskimi pripadniki raznih band, ki so terorizirale Ljubljano par let. V glavnem so se vsi po letu in pol vrnili precej krotki glede na "sreetfighter"ske sposobnosti od prej ..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal vaju moram popravt. ..

Glede terena pa: dole kamen, gore nebo - oj Bilećo, bog te jebo

Ti kar verjamem na besedo - te zgodbe pač vsi radi malo napihnejo .. potem je pa Bileča proglašena za kazensko enoto. Morda je pa bila kje drugje - ta enota. Saj tam ni moglo biti le 100 vojakov?

Kakorkoli - katera generacija pa si bil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo....imam občutek, da me je obiskal "onaj Njemac, što nam stalno sakriva stvari po kuči - Alzheimer". V Bileči sta bila naenkrat dva bataljona in NE dve četi, kot sem napisal prejle. Sem moral pogledat v moj dnevnik iz tistih dni. Torej dva bataljona s po 4. četami, v vsaki četi 4. vodi s po 30 pitomci.- To je od oka 120 krat 8 je malo manj kot 1000 pitomcev in potem še ena četa "podpore" , sestavljena iz vojakov. Ja...okol 1200 nas je bilo....

Sem že napisal, pa lahko še enkrat 83. klasa, maj - okt 1985.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

........... V Bileči sta bila naenkrat dva bataljona in NE dve četi, kot sem napisal prejle. Sem moral pogledat v moj dnevnik iz tistih dni. Torej dva bataljona s po 4. četami, v vsaki četi 4. vodi s po 30 pitomci.- To je od oka 120 krat 8 je malo manj kot 1000 pitomcev in potem še ena četa "podpore" , sestavljena iz vojakov. Ja...okol 1200 nas je bilo....

to je vse res ... čete so bile po vhodih ... jaz sem bil čisto na vrhu levo ... gledano od spodaj .. sprat 1., krevet uprljan :P

je pa res, da je mene tut mau švabo obisku .. tko, da mi je lahko tud kaj ušlo iz spomina :whistle:

ko sem bil lansko leto u Bileći, se je nism kaj dosti spomnil .. pol se je pa toooook uscal, da se tudi do kasarne nism zapelu ... smo šli raj v smeri modrega neba in proti Čačku :P

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha .. jaz pa '76 kakor piše na avatarju .. to je kar nekaj let v katerih se lahko marsikaj spremeni. Včasih je treba zaradi tistega nemca kaj pribiti na tla - tako da ne skrije ..

Popravljeno . Popravil brojedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se še jaz mal prijavim.Generacija 71-72,prva ki je služila 15 mesev,kakšen kažin je bil ko so objavili skračenje iz 18 na 15 mesecev,smo bili ene par dni polni piva iz Valjevske pivovarne.Aja služil sem v gardi kasarna Žikica Jovanovič španac Valjevo.še zdej mi trzne noga ko slišim koračnico tolk smo strojevi korak pretolkli.Je morda kdo od motosvetovcev služil tam?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se še jaz mal prijavim.Generacija 71-72 ...

Tam ne - je pa že postala izjema, če si sploh služil JNA. Vse več je nadutih mladcev, katerim je to bolj ponižanje kot karkoli drugega - jasno, ker niso izkusili NIKOLI dobrih strani takega življenja - tovarištva, skupnih resnih dogodivščin ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tam ne - je pa že postala izjema, če si sploh služil JNA. Vse več je nadutih mladcev, katerim je to bolj ponižanje kot karkoli drugega - jasno, ker niso izkusili NIKOLI dobrih strani takega življenja - tovarištva, skupnih resnih dogodivščin ..

A takle BRKO si bil v JNA, kot imaš pripeto sliko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A takle BRKO si bil v JNA, kot imaš pripeto sliko

Ja .. ampak, ker sem se pobril na balin nisem smel v mesto dokler mi lasje niso zrasli 1cm. To sem zelo pospešil z jemanjem Kalcijevih šumečih tablet (Sandoz-kalcij) ... vendar sem se moral briti 2X dnevno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tam ne - je pa že postala izjema, če si sploh služil JNA. Vse več je nadutih mladcev, katerim je to bolj ponižanje kot karkoli drugega - jasno, ker niso izkusili NIKOLI dobrih strani takega življenja - tovarištva, skupnih resnih dogodivščin ..

dobre strani, pa tudi slabe......šikaniranje, hinavščina etc, kakorkoli je pa vseeno bila dobra šola za življenje. In konec koncev smo lahko videli in spoznali kako živijo drugje, spoznali njihov način razmišljanja, komuniciranja.........se strinjam, ni bilo slabo in današnji mladini ta del odraščanja manjka.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobre strani, pa tudi slabe......šikaniranje, hinavščina etc, kakorkoli je pa vseeno bila dobra šola za življenje. In konec koncev smo lahko videli in spoznali kako živijo drugje, spoznali njihov način razmišljanja, komuniciranja.........se strinjam, ni bilo slabo in današnji mladini ta del odraščanja manjka.

Kot da danes nimaš tega tudi od nadrejenih v službi.

Leto dni v JNA je bila življenjska šola za fante, ki še svoje stvari nismo znali pospraviti.

Pa so te naučili poslušnosti, izbili iz glave jezikanje, preseravanje,..... Kar pa je najpomebneje, dali so nam samostojnost in nas naučili skrbeti ZASE.

Ko si prešel iz vojske si na stvari gledal drugače, bil si bolj samostojen, ne več mamin sinek.

To pa danes najbolj manjka našim mladcem, čeprav si ne predstavljam služenje vojske v JNA sedanjih generacij.

Bi morale mame z njimi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobre strani, pa tudi slabe......šikaniranje, hinavščina etc, kakorkoli je pa vseeno bila dobra šola za življenje. In konec koncev smo lahko videli in spoznali kako živijo drugje, spoznali njihov način razmišljanja, komuniciranja.........se strinjam, ni bilo slabo in današnji mladini ta del odraščanja manjka.

Mah .. saj veš, da so človeški možgani tako narejeni, da najprej slabe zadeve pomečejo v kletne prostore podzavesti, na policah zavesti par razstavljajo, glancajo in malikujejo vesele in dobre dogodke. Nekoč davno sem govoril celi z raznimi taboriščniki, ki so preživeli taborišča smrti .. in tudi ti so se veliko bolj kot trpljenja spomnijali zabavnih anekdot s katerimi so nategnili ječarje.

Jaz sem večino svojih zgodb iz JNA že opisal na Motomarsu in bile so lepo sprejete .. saj bi dodal link - ampak z iskalnikom imam težave. Morda bo kak mudaraptor pomagal, če bo videl tale post.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. čeprav si ne predstavljam služenje vojske v JNA sedanjih generacij.

Bi morale mame z njimi.

:kva2::lol1: ta je pa najboljša kar sem jih slišal na to temo.

Pa mame ne bi smele pozabiti Nutelle doma.

:hooray:

Popravljeno . Popravil brojedan
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem moral pogledat v moj dnevnik iz tistih dni.

a vi ste imeli še čas za dnevnik pisat? jaz sem šele po 1,5 meseca imel čas domov napisat da mi je denarja zmanjkalo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vendar sem se moral briti 2X dnevno.

to sem se moral tudi jaz 2x na dan obriti ko sem hotel popoldne v mesto...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ste pa bli pravi švaleri ... :)

In še vedno smo, ti junec. Ker tako privlačne mešanice dominantne moškosti in miroljubne aktivne koeksistence, kot jo premoremo Titovi mladinci, zlepa ne boš našel nikjer drugje. še pušpan, ki bo nekoč rasel nad nami, bo neprekosljiv afrodiziak. :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In še vedno smo, ti junec. Ker tako privlačne mešanice dominantne moškosti in miroljubne aktivne koeksistence, kot jo premoremo Titovi mladinci, zlepa ne boš našel nikjer drugje. še pušpan, ki bo nekoč rasel nad nami, bo neprekosljiv afrodiziak. :fredy:

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ste pa bli pravi švaleri ... :)

MHM .. sm titovko na stran in na čelo nataknu, brusli pogled, ovratnik uzdignu in šu v vas pecat ... samo je blo bl tko tko ... k se je rulja 1000 vojakov usula v vas s 1000 prebivalci, od tega 80 % starejših od 50 let .... to je bil pravi boj za preživetje :P ... men je ratal upecat eno u kantini :naughty: ... vsaj neki :yea2:

Zajebana je bla ta Titova armija :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Haha.....eni smo pa že takrat meli baretke, pa "diverzantska odjela"...smo se pičk morali že otepat, k so tekle za nami pa vikale...:"ajde ženi me vojniče" :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!