Skoči na vsebino

Josip Broz - TITO


kekec III

Priporočene objave

Haha.....eni smo pa že takrat meli baretke, pa "diverzantska odjela"...smo se pičk morali že otepat, k so tekle za nami pa vikale...:"ajde ženi me vojniče" :P

ja valdaaaaaaaa :lol: .... baretke nisi mogu čez ušesa potegnt ... šajkaćo si lahko :P

tebi so govorile ......:"ajde ženi me vojniče" , meni pa .... "oš me ženit, đenerale" .. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja valdaaaaaaaa :lol: .... baretke nisi mogu čez ušesa potegnt ... šajkaćo si lahko :P

tebi so govorile ......:"ajde ženi me vojniče" , meni pa .... "oš me ženit, đenerale" .. :lol:

aj đenerale, ko so tebe med joške prtisnule, si dihat pozabu :P
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aj đenerale, ko so tebe med joške prtisnule, si dihat pozabu :P

med joške ??? pomoje v popek ... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In še vedno smo, ti junec. Ker tako privlačne mešanice dominantne moškosti in miroljubne aktivne koeksistence, kot jo premoremo Titovi mladinci, zlepa ne boš našel nikjer drugje. še pušpan, ki bo nekoč rasel nad nami, bo neprekosljiv afrodiziak. :fredy:

Drži .. jaz sem ravno včeraj (v korist svoje 13-letnice) malce pihnil na dušco učiteljici kemije.

Mislim ... na kraj pameti mi ni prišlo, da je reakcija mlade ženske lahko še vedno, pri mojih stoletjih - taka.

:blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drži .. jaz sem ravno včeraj (v korist svoje 13-letnice) malce pihnil na dušco učiteljici kemije.

Mislim ... na kraj pameti mi ni prišlo, da je reakcija mlade ženske lahko še vedno, pri mojih stoletjih - taka.

:blush:

a nis vedu...bl k je mlada , bl je neumna.....potem pa tut moški v "teh letih" postanemo kao šarmantni...jebenti sam poglej kok FB prijateljic moram zbrisat....(al nabrisat?) :D
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a nis vedu...bl k je mlada , bl je neumna.....potem pa tut moški v "teh letih" postanemo kao šarmantni...jebenti sam poglej kok FB prijateljic moram zbrisat....(al nabrisat?) :D

Dobro, dobro ... mlada = pri meni relativno, a' veš.

Saj bi me pri osvajanju kake 25letnice obtožili pedofilije.

:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drži .. jaz sem ravno včeraj (v korist svoje 13-letnice) malce pihnil na dušco učiteljici kemije.

Mislim ... na kraj pameti mi ni prišlo, da je reakcija mlade ženske lahko še vedno, pri mojih stoletjih - taka.

:blush:

Verjamem. Nedavno sem doživel skoraj istovetno izkušnjo z mlado študentko fizkulture iz DDR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjamem. Nedavno sem doživel skoraj istovetno izkušnjo z mlado študentko fizkulture iz DDR.

In kaj si počel v DDR - oj .. zdaj mi je potegnilo.

:blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MHM .. sm titovko na stran in na čelo nataknu, brusli pogled, ovratnik uzdignu in šu v vas pecat ... samo je blo bl tko tko ... k se je rulja 1000 vojakov usula v vas s 1000 prebivalci, od tega 80 % starejših od 50 let .... to je bil pravi boj za preživetje :P ... men je ratal upecat eno u kantini :naughty: ... vsaj neki :yea2:

Zajebana je bla ta Titova armija :lol:

A pa ni kaka mamka rekla 'ko je vojna, je vojna za vse!' in vzignla kiklo -:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pa ni kaka mamka rekla 'ko je vojna, je vojna za vse!' in vzignla kiklo -:-)

je .. pa je mela spodi douge gate :lol:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a vi ste imeli še čas za dnevnik pisat? jaz sem šele po 1,5 meseca imel čas domov napisat da mi je denarja zmanjkalo...

Sej ves, prva dva meseca zvecer, nekje bliz skreta. Eni smo pisal dnevnik, eni so pa sprehajal desno roko....

a vi ste imeli še čas za dnevnik pisat? jaz sem šele po 1,5 meseca imel čas domov napisat da mi je denarja zmanjkalo...

Sej ves, prva dva meseca zvecer, nekje bliz skreta. Eni smo pisal dnevnik, eni so pa sprehajal desno roko....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priporočam knjigo

Pirjevec/Tito in tovariši

resnično nepristranska zgodovina in VSI opisani dogodki dokumentirani s preverljivimi dokumenti ter brez vsakega namigovanja in osebnega sklepanja.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ves, prva dva meseca zvecer, nekje bliz skreta. Eni smo pisal dnevnik, eni so pa sprehajal desno roko....

Sej ves, prva dva meseca zvecer, nekje bliz skreta. Eni smo pisal dnevnik, eni so pa sprehajal desno roko....

pri nas se je prva dva meseca ponavadi šlo spat ob 22h .. pa "ustaj vojsko" ob 22,17 ... pa skrete polirat do 01,57 ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je neverovatno to da sam u mom vodu imao ljude koji nisu znali da se potpišu i da su u vojsci prvi put videli televizor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je neverovatno to da sam u mom vodu imao ljude koji nisu znali da se potpišu i da su u vojsci prvi put videli televizor.

Druže, u mom vodu je bio dečko sa kosova koji je došao sa položenim vozačkim ispitom za sve kategorije, a prvi put je video ili seo u auto....naravno da je odmah priznao da ga je dobio kao "rođendanski poklon od ćaleta"....dečko je inače ceo život do vojske proveo u planini sa ovcama, skoro nepismen....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Druže, u mom vodu je bio dečko sa kosova koji je došao sa položenim vozačkim ispitom za sve kategorije, a prvi put je video ili seo u auto....naravno da je odmah priznao da ga je dobio kao "rođendanski poklon od ćaleta"....dečko je inače ceo život do vojske proveo u planini sa ovcama, skoro nepismen....

Celo koncem 80.let sem doživel, da je sovojak iz kosova imel pri 18.letih 3 diplome (bil je natakar, komercialni tehnik in strojni tehnik) pa ni niti fleksarce znal prijeti. Ni pa znal govoriti niti malo srbsko.

Sredi služenja je šel domov se poročiti, tata mu je našel (kupil) ženo. Po končanem služenju ga je čakala stojnica z "bostonom" pri Crni jami.

Za nas "zahodnjake" je bilo to nekaj, kar smo poznali le iz zgodovinskih knjig. Služenje JNA mi je dano res tisto, kar so mi govorili pred odhodom; spoznaj Jugoslavijo, da boš imel rajši Slovenijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Somborju ni bilo takih ekstremov kot jih opisujete. Je pa dejstvo, da sem dobil škatlo napolitank na stavi. Z diplomiranimi pravniki iz Čg in Srb sem (socialni delavec) stavil, da je Slovenija država in Yuga zvezna država. Malo prej je bila sprejeta nova ustava in fantje je niso poznali, čeprav bi jo po stroki morali. In takrat so oni potegnili ločnico med SLO-šolami in šolami ostalih republik.

Napolitanke smo seveda družno dotolkli.

Ja pa Črnogorce sem naučil delati. Je pa predolga zgodba ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

......

Ja pa Črnogorce sem naučil delati.

......

to pa ni čist moralno, tko da veš :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... jaz se tud ne strinjam, k se mi zdi da ti ni najbolš ratalo... :P

Popravljeno . Popravil wulf
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je bil maršal tudi vojak sem ga postavil (?), da mi varuje moje "letališče" ... :OK:

14022012-dop-016.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to pa ni čist moralno, tko da veš :glare:

... jaz se tud ne strinjam, k se mi zdi da ti ni najbolš ratalo... :P

No, saj je bilo samo tistih 5 kom in ti so se po vrnitvi domov gotovo spet idealno prilagodili.

:glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

O razpadu Yugoslavije in zakaj:

Celo zgodbo je objavil avstrijski tednik News že leta 1993 .. al' je bilo 4.

In ko sem takrat to pojasneval v Butalah so me imeli vsi za norca.

Lasten brat me je vrgel iz pisarne.

Zdaj je prepozno jokati - je kar je.

Vsak se mora birgati za sebe in gledati, da

čim manj da cesarju kar naj bi bilo cesarjevega.

Od Cesarja pa tako ali

tako dobivamo vsak dan manj ...

qrcgleda tako državo!

Zdaj bo seveda spet priteklo 15 motomarsovcev s predlogom, da se izselim.

Ja .. delam na tem.

Resno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Tako malo za klerofašistične podgane in njihove ritoliznike dražit:

Franklin Roosevelt, predsednik ZDA, 1944

"Odločitev Josipa Broza Tita, da se bo Jugoslavija bojevala proti nacistom, pomeni prelomnico v zgodovini druge svetovne vojne."

Heinrich Himmler, šef gestapa, Berlin, 1944 "Rad bi vam navedel še en primer žilavosti, žilavost maršala Josipa Broza Tita. Reči moram, da je ta gospod star komunist in neomajen človek. Žal je naš nasprotnik. Po pravici si zasluži naslov maršala. Vendar ko ga dobimo, bomo z njim opravili takoj, o tem bodite prepričani. Naš sovražnik je, toda bil bi zelo vesel, ko bi Nemčija premogla kakšen ducat Titov, ljudi, ki bi znali tako voditi, ki bi bili tako odločni in tako trdnih živcev, da se ne bi nikoli predali, čeprav bi bili popolnoma obkoljeni. Ta človek ne razpolaga z ničemer, absolutno z ničemer. Neprestano je bil obkoljen, toda vedno je našel način, da se je prebil. Nikdar ni kapituliral.

Mi vemo bolje kot do drugi, kakšne težave nam povzroča na srbskohrvatskem področju, ko se tako vztrajno bojuje."

Robert Kennedy, demokratski senator ZDA, New York, 1965

"Predsednik John Kennedy je visoko cenil predsednika Josipa Broza Tita in se iskreno zavzemal, za razvijanje prijateljstva med ZDA in Jugoslavijo, Predsednik Kennedy je poln občudovanja do vsega, kar je za Jugoslavijo storil predsednik Josip Broz Tito. Čeprav imata obe deželi različna stališča in politiko, je bilo predsedniku Kennedyu jasno, da je jugoslovansko ljudstvo pod Titovim vodstvom zelo veliko doseglo."

Nikita Hruščov, tajni referat na 20. kongresu KPSZ, Moskva, 1970

"Spominjam se prvi dni umetnega napihovanja spora med SZ in Jugoslavijo. Tistega dne, ko sem prišel iz Kijeva v Moskvo, sem bil poklican k Stalinu. Pokazal mi je kopijo nedavno poslanega pisma Titu in me vprašal: »Ste brali to?«

Ne da bi počakal na moj odgovor je nadaljeval:

»Samo z mezincem mignem- pa Josipa Broza Tita ne bo več. Padel bo.«

To »miganje z mezincem« smo drago plačali. Ta izjava je izražala Stalinovo manijo veličine, toda on je zmeraj tako ravnal, »pomigal je z mezincem« in ni bilo več Kosiora. »Bom že spet malo pomigal z mezincem- pa ne bo več Postiševa in Čubara; kaj ko bi še enkrat malo mignil z mezincem- pa bo zginil Voznesenski, Kuznjecov i mnogi drugi.«

S Titom pa se je zgodilo drugače. Vseeno je bilo koliko in kako je Stalin migal, in to ne samo z mezincem, pač pa z vsem, kar je lahko premikal. Tito ni padel. Zakaj? Zato ne, ker je v primeru nesoglasja z jugoslovanskimi tovariši imel Josip Broz Tito za seboj celo državo in ljudstvo, ki je pred kratkim šlo skozi težko šolo boja za svobodo in neodvisnost, ljudstvo, ki je svoje voditelje takrat podprlo."

William Bill Deakin, Spomini na bitko na Sutjeski, London "Josip Broz Tito je edini vrhovni poveljnik, ki je bil v drugi svetovni vojni ranjen. Imel sem to vojaško čast, da sem bil po dolžnosti, ki sem jo opravljal kot šef britanske vojaške misije, ravno takrat poleg Josipa Broza Tita.

Titov pes je s svojim telesom zakril gospodarja, svojo zvestobo pa je plačal z življenjem. Obkrožali so nas šrapneli, eksplozije, ruševje. Veliko mrtvih in ranjenih. Padel je tudi stotnik Stewart, moj tovariš in kolega v misiji. Padel je komandant spremljevalnega bataljona, sam sem bil ranjen v nogo. Pogledal sem Tita. Z desno roko se je držal za levo. Iz rokava njegovega vojaškega suknjiča je tekla kri. Josip Broz Tito, človek in poveljnik, ki sem ga že dokaj dobro spoznal v prenekateri težki situaciji, vojak in tovariš, ki še v nobeni težavi ni povišal glasu ne glede na to, kako hude in pomembne besede je izgovarjal, je zdaj vstal iz svojega zavetja in v tistem peku eksplozije in morije v skrbeh za ljudi okrog sebe zavpil: »Je še kdo živ?«"

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!