Skoči na vsebino

Josip Broz - TITO


kekec III

Priporočene objave

pred 8 minutami, Tedybear pravi:

Takrat je obstajalo iskreno upanje na nekaj boljšega. Ekonomsko smo močno napredovali. Kaj pa ostalo? Mislim, da ne gre za jugo nostalgijo, ampak predvsem za razočaranje, porušene sanje.

niso porušene .. samo začasno so nam jih ti naši "demokracisti" zaplenili.. upam da jih niso ukradli tako kot vse ostalo..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glejte, mišljenje, da so za stanje krivi "levaki", je napačno. Za stanje smo krivi vsi. Največji problem socializma, cepljenega s komunizmom, je odsotnost osebne odgovornosti. Nihče za nič ne odgovarja in vsak se izgovarja na druge.

Dejstvo je, da bi Janša bil predsednik tudi, če bi ostali v komunizmu, kot je dejstvo, da je Kučan bil predsednik v obeh režimih. Torej ni položaj odvisen od sistema, ampak od ljudi. Kdor je rojen za voditelja, se bo tja prigrebel (ali se bo včlanil v partijo, ali bo hodil k maši ali pa cinkal ostale in se grebel za boljši položaj.

Podobno je z gospodarstvom. V socializmu so bili uspešni obrtniki, pa avtoprevozniki, pa politiki, ki so imeli privilegije, sedaj pa so možnosti večje in je zato več razlik, odsotnost pravega nadzora po je vzrok za večje goljufije.

Pa še to: Desničarji očitajo, da je 27. april "ponarejen" praznik, ki temelji na napačnih dejstvih (da ni bilo upora, da je bil datum 26.4, ...) hkrati pa slavijo rojstvo sina, ki ga je rodila brezmadežna od boga spočeta mati, ki je umrl, in kasneje vstal od mrtvih. Pa nihče od nevernikov ne pljuva po njih, da praznujejo izmišljene stvari. O hudodelstvih enih in drugih pa je znano dosti stvari (povojni poboji, inkvizicija, Galileo, Udba, ...)

Tudi za Tita sem že napisal: Bil je uspešen politik in cenjen v svetu. Če je pravi ali ne, sploh ni pomembno (tudi Šekspirjeva dela je menda napisal nekdo drug - ki pa se prav tako pisal Šekspir). O "poštenju in krvavosti" velikih mož pa govori zgodovina (Cezar, Đingiskan, Atila, Aleksander Veliki, Napoleon, ...) Vsi so se šli osvajanja in krvave vojne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, truckdriver pravi:

Tisti ,ki še danes javno skačejo po Sloveniji, našemljeni z simboli preteklega totalitarnega režima. Na vseh levičarskih protestih se svetijo totalitarni simboli, kot novoletna jelka. Uradnih simbolov RS skorajda ni opaziti. Torej so znani razdiralci današnje družbe, ki ne zmorejo totalitarne preteklosti pustiti za sabo. 

bojan krajnc on Twitter: "Domobranci, Šentjošt, 2013. http://t.co ...

Zanimivo da tudi domobranci paradirajo po Sloveniji v svojih uniformah in imajo vsako leto postroj.  A so to tudi razdiralci današnje družbe? Mogoče so pa osvoboditelji.

Popravljeno . Popravil MARJA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo zanimivo - vardo skoz zajebavajo polcaji ker imajo tiste pokalice s sabo .. je te kdo preveril če imajo prazne toke za pištole? ker pri vardi je rečeno , da nošenje igračke/športnega rekvizita  povzroča blazno nelagodje pri ostalih civilih .. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 56 minutami, Tedybear pravi:

Takrat je obstajalo iskreno upanje na nekaj boljšega. Ekonomsko smo močno napredovali. Kaj pa ostalo? Mislim, da ne gre za jugo nostalgijo, ampak predvsem za razočaranje, porušene sanje.

Res je in drži. Ampak razočaranje in porušene sanje se rešujejo drugače...ne z povzdigovanjem simbolov preteklega sistema, ki smo se mu odpovedali.

Če ti Honda nagaja ne rešiš problema tako, da daš gor nalepko od BMW-ja...ker je lahko kvečjemu slabše...? Smiselno se je odkrižat obeh in kupit Yamaho....recimo...

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, BIF said:

Če ti Honda nagaja ne rešiš problema tako, da daš gor nalepko od BMW-ja...ker je lahko kvečjemu slabše...? Smiselno se je odkrižat obeh in kupit Yamaho....recimo...

Kasneje pa ugotoviš da je Yamaha še slabša in spet sanjaš Hondo (vmes si slabosti malce pozabil) ?

Popravljeno . Popravil ftp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, ftp pravi:

Kasneje pa ugotoviš da je Yamaha še slabša in spet sanjaš Hondo (vmes si slabosti malce pozabil)

No to sem hotel prikazat....predstavljaj si, da so motorji politične stranke, MS pa mikro Slovenija...nikoli ne bo enotnosti in vsak vleče v svojem prepričanju na svojo stran. Rešitev?...nikoli je ne bo.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kupiš nekaj eksotičnega in ga obdržiš..

ravno to bi morali kot država storiti l.1991 .. nekaj nepredstavljivega : razglasiti samostojnost , neodvisnost in nevtralnost ter davčno oazo z eno centralno banko.. dandanes po 29 letih bi lahko imeli velik ugled vsaj v evropi če ne v svetu.. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, thumper pravi:

ravno to bi morali kot država storiti l.1991 .. nekaj nepredstavljivega : razglasiti samostojnost , neodvisnost in nevtralnost ter davčno oazo z eno centralno banko.. dandanes po 29 letih bi lahko imeli velik ugled vsaj v evropi če ne v svetu.. 

Absolutno imaš prav. Ampak...ker je vedno prekleti AMPAK...imamo kar imamo...In jaz podpiram spremembe...ampak samo takšne kot si jih opisal. Ko bo ljudstvo (na nikolovo) enotno in bo vedelo da je to edina prava pot...sem pripravljen sodelovat....dokler pa menjujemo barve zastav na istem štriku...na peciklih z žvižgalkami....

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, truckdriver pravi:

Tisti ,ki še danes javno skačejo po Sloveniji, našemljeni z simboli preteklega totalitarnega režima. Na vseh levičarskih protestih se svetijo totalitarni simboli, kot novoletna jelka. Uradnih simbolov RS skorajda ni opaziti. Torej so znani razdiralci današnje družbe, ki ne zmorejo totalitarne preteklosti pustiti za sabo. 

Motiv zvezde je antični simbol, ki so ga uporabljale vse velike srednjevzhodne religije (judovstvo, krščanstvo in islam, bahajci). S pentagramom se je izražala ideja, da je sveto vsebovano v človeškem.V krščanstvu pentagram simbolizira tudi pet čutov. Če so vrhovom pripisane črke (S, A, L, V in S), pomeni tudi zdravje (lat. Salus). Srednjeveški kristjani so verjeli, da simbolizira pet Kristusovih ran ter da varuje pred čarovnicami in demoni. V arturijanski pesmi iz 14.stoletja simbolizira pentagram pet čutov, pet prstov, pet Kristusovih ran, pet Marijinih radosti in pet viteških vrlin. V nekdanji SFRJ je bila rdeča zvezda simbol upora proti nacizmu in fašizmu.

Zaradi zaščite temeljnih človekovih pravic, kot je svoboda govora, je Evropsko sodišče za človekove pravice v tej zvezi razsodilo proti zakonom, ki prepovedujejo politične simbole.

Totalitarizem kot pojem se je pojavil v petdesetih letih 20. stoletja v ZDA.                                    

Glavne značilnosti totalitarizma:

  1. gre za uradno diktaturo, ki pokriva vsa področja človeškega življenja;
  2. enopartijski sistem, ki ga vodi diktator;
  3. sistem policijske kontrole;
  4. nadzor nad vsemi sredstvi propagande;
  5. koncentracija vojaških sil;
  6. centralno vodenje in nadzor nad gospodarstvom.     (le na kaj me to spominja :) )

Z ustavnega vidika so totalitarizmi docela brezbarvni in enodimenzionalni. Povsem nepomembno je, za kakšnega se kateri od njih razglaša, ali za kakšnega ga imajo njegovi nasprotniki – za "levega" ali za "desnega", za "naprednega" ali za "nazadnjaškega", za "konzervativnega" ali za "liberalnega", za versko fundamentalističnega ali za fundamentalistično ateističnega. Ustavnopravno so vsi enaki – enaki v svoji biti, v preziru človekovega dostojanstva.

No tako dragi moj, malo zgodovine, ker vidim, da jo prav dosti ne poznamo in še nekaj TITO ni bil diktator...daleč, daleč od tega. To pa da hočeš imeti red v hiši pa niti ni napačno. Kar poglej, kaj vse in koliko se je zgradilo. Poskrbel je za delavca, da je lahko delal, mu zgradil stanovanje in skoraj vsaka firma je imela svoje počitniške domove in podobno, da je lahko šel tudi na dopust. Delavec je bil v tistih časih zaščiten in ga niso mogli kar tako odpustiti.  Šolanje in zdravstvo pa je bilo tako rekoč zastonj. Ja imeli so se fino, je moja mama rekla, da so v srednji šoli šli na delovno akcijo in to je bila takrat Pot spominov in tovarištva. Je "šajtrgo" vozila s peskom in  na koncu so dobili golaž in nekaj za spit, en je na kitaro zabrenkal in v pozno noč so se imeli super. In veš kaj je bilo najbolj zanimivo, da nikomur ni bilo hudo, ker je imel žulje. Veseli so bili, da so nekaj naredili za skupnost. No in tako se je marsikaj takrat zgradilo, prostovoljno, brez plačila.

Mater sem se razpisala, bo dosti, pa še drugič mal' :D

 
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a veste , da je bila juga od 1949 do 1992 nevtralna država? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pizda ste dosadni s temi partizani in domobranci. Hvala partizanom, ki so se borili za svobodo,  tle ni debate. Tisto kar so pa kasneje počeli pa ni ponosa vredno, ker drugače ne bi skrivali. Domobranci, tisti tapravi niso ponos narodu. Veliko domobrancev pa ni imelo izbire, ali tja ali v smrt. Kako so pa lahko bili otroci domobranci mi pa še danes ni jasni in mi nikoli ne bo. Zgodovina je narobe napisana. Napiše jo zmagovalec sebi v prid z namenom očrnit poraženca. Objektivnosti ni.

Čist preprost dokaz je, če gremo 4 na pir pa se ga fajn ulijemo, kakno babo za ret primemo... drug dan bo vsak doma povedal drugačno verzijo dogodka...sej vemo zakaj.

Tisto so bli čist eni drugi časi, ki jih ne moremo primerjat z današnjimi. Kamot je pa bit general po bitki.

Če bi bila dans vojna med Amerosi in Rusi, kam bi stopili... naši vnuki bi se pa spet prepirali...tvoj fotr je bil kokakolar... un tadrug bi pa vpil... vodkar. 

Kar se simbolov tiče, samo Hrvate poglejte. Kape, majice, zastavice itd...itd... povsod. Čist povsod. Pri nas bi pa za državne  praznike obešali še rdčeo zvezdo. Celo tisti, ki so se borili proti njej...narobe svet.

Me pa fascinira to, da se tok radi delimo. Sploh ne rabimo veliko. Že pri piru se radi skregamo... debilnost.

Dejmo se enkrat skup vzet, pozabmo kaj je blo, pa nardimo kej za naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, skalar36 pravi:

Pizda ste dosadni s temi partizani in domobranci. Hvala partizanom, ki so se borili za svobodo,  tle ni debate. Tisto kar so pa kasneje počeli pa ni ponosa vredno, ker drugače ne bi skrivali. Domobranci, tisti tapravi niso ponos narodu. Veliko domobrancev pa ni imelo izbire, ali tja ali v smrt. Kako so pa lahko bili otroci domobranci mi pa še danes ni jasni in mi nikoli ne bo. Zgodovina je narobe napisana. Napiše jo zmagovalec sebi v prid z namenom očrnit poraženca. Objektivnosti ni.

Čist preprost dokaz je, če gremo 4 na pir pa se ga fajn ulijemo, kakno babo za ret primemo... drug dan bo vsak doma povedal drugačno verzijo dogodka...sej vemo zakaj.

Tisto so bli čist eni drugi časi, ki jih ne moremo primerjat z današnjimi. Kamot je pa bit general po bitki.

Če bi bila dans vojna med Amerosi in Rusi, kam bi stopili... naši vnuki bi se pa spet prepirali...tvoj fotr je bil kokakolar... un tadrug bi pa vpil... vodkar. 

Kar se simbolov tiče, samo Hrvate poglejte. Kape, majice, zastavice itd...itd... povsod. Čist povsod. Pri nas bi pa za državne  praznike obešali še rdčeo zvezdo. Celo tisti, ki so se borili proti njej...narobe svet.

Me pa fascinira to, da se tok radi delimo. Sploh ne rabimo veliko. Že pri piru se radi skregamo... debilnost.

Dejmo se enkrat skup vzet, pozabmo kaj je blo, pa nardimo kej za naprej.

A boš en Heineken? Super! A pa boš prenesel, da je na njem rdeča petokraka zvezda :P

Ja in nobena vojna ni pravična...žal

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj v tem je bil "uspeh" bivšega režima....lahko bi bil kakršenkoli. Ker smo izhajali iz elementarnih potreb. Po vojni je bilo vse porušeno, devastirano, oropano. Začeli smo praktično iz nič in se skupaj veselili uspehov. Ko je bilo vsega so se začele pizdarije...

Danes ko imamo vse je poanta v tem kdo bo imel več...rabiš ali ne rabiš...samo da je več, boljše, lepše....

Ko so uvedli karanteno je bilo vseeno kakšen motor ima kdo...veseli smo bili za vsakega, ki se je uspel peljat...danes...spet postaja pomembno, kakšen je motor, koliko kubikov ima, kje si se peljal....nič se nismo naučili....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, mojamiska pravi:

A boš en Heineken? Super! A pa boš prenesel, da je na njem rdeča petokraka zvezda :P

Ja in nobena vojna ni pravična...žal

Nimam jest nic proti rdeci zvezdi, mam pa proti temu, da se maha z njo namesto z uradno zastavo. 

Hajnikennje pa brez okusa. Raje Hobgoblin, al pa Guinnes., al pa temno lasko, temni kozel. Za zejonpa najcenjesi iz hofra al pa lidla. 

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, skalar36 pravi:

Nimam jest nic proti rdeci zvezdi, mam pa proti temu, da se maha z njo namesto z uradno zastavo. 

Hajnikennje pa brez okusa. Raje Hobgoblin, al pa Guinnes., al pa temno lasko, temni kozel. Za zejonpa najcenjesi iz hofra al pa lidla. 

lej saj za praznke visijo povsod uradne zastave...z onimi zvezdicami je treba vsake toliko časa mal' pomahat...v spomin in opomin :)

A ja pa na zdravje :beer2:

Popravljeno . Popravil mojamiska
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgodovina je bila, kakršna je pač bila.

Ponosen sem da sem živel v državi, kjer je bil Tito, ponosen sem da je bil neka zgodovinska osebnost, ne zatiskam si oči pred napakami tistega časa, bratomorne vojne, komunizma itd.

Ponosen sem na idejo, ki se žal ni izšla o "bratsvu i jedinstvu". Z mal sreče bi še vedno bila jadranka naša :P

To je bilo, to moramo pomniti a hkrati iti naprej. Predvsem pa ne smemo brisati zgodovine, kakršna je pač že bila.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na kratko o vzrokih razpada bivše skupne države.

Ekonomija se je v Jugoslaviji popolnoma sesula. To vam lahko razloži vsak bruc na EF. Da je bilo za to krivo nepremišljeno zadolževanje, še najbolj pa financiranje velikih sistemov, ki niso proizvajali kvalitetne, temveč množične artikle, ni skrivnost. Produktivnost pa je bila na zelo nizkem nivoju. Kakšen polom je recimo doživela Zastava...tega si v zahodni Evropi takrat nikoli ne bi privoščili. Še več, verjetno bi za tak fiasco nekdo kazensko odgovarjal.

 

Kreditiranje niti ni tako negativno, če obroke lahko odplačuješ normalno. Cel sistem temelji na določenih izračunih in če se jih vsi držijo, je država stabilna. Če se pa poslužujejo balkanskih prijemov, smo pa potem priča propadu države kakršen se je zgodil komunistični Jugoslaviji.

 

Zato mirne duše lahko krivimo Tita, da ni vzpostavil mehanizme delovanja države. Če bi bil dober voditelj in človek, ne bi gledal le nase, temveč tudi na prihodnost vseh narodov in narodnosti v SFRJ. Tako pa so bili vsi nasledniki zgolj povzpetniki in sebičneži, ki so pripeljali državo najprej do prezadolžitev, kasneje so dodajali nule na bankovce, da so politično preživeli, vse skupaj pa se je končalo s petletno genocidno vojno. Lahko se zahvalimo osamosvojiteljem, da so nas pravi čas potegnili iz tega prevretega lonca. In za to je po mojem kriv prav Tito in njegova politična sebičnost.

 

 Ljudje smo namreč po naravi takšni, da smo še vedno željni spoštovanja in dokazovanja. Zato tudi sistem, ki ne upošteva različnih sposobnosti ljudi, ki daje prednost samo najbolj zvestim in zahrbtnim ne bo nikoli preživel v tem svetu. Zaradi tega je komunizem po celem svetu propadel, kapitalizem se je pa obdržal.

 

In Slovenija se je prelevila iz teh politično zahrbtnih ljudi v bogate zahrbtne. Zato pa tudi sistem ne funkcionira, kot bi moral. Pa še dolgo ne bo, če bomo še naprej dopuščali oblast ljudem, ki niso opravili z mračno preteklostjo in v sebi še vedno gojijo stare komunistične vzorce. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, MARJA pravi:

Zanimivo da tudi domobranci paradirajo po Sloveniji v svojih uniformah in imajo vsako leto postroj.  A so to tudi razdiralci današnje družbe? Mogoče so pa osvoboditelji.

Če poznaš definicijo vzroka in posledice, bi ti moralo biti že zdavnaj jasno, zakaj je temu tako. Domobranski postroj je samo posledica vsakomesečnega norenja ljudi, našemljenih s komunističnimi totalitarnimi simboli. Toliko na kratko. 

pred 5 urami, DAMI34 pravi:

Predvsem pa ne smemo brisati zgodovine, kakršna je pač že bila.

Nikakor ne brisati, le napisati jo je potrebno takšno, kakršna je dejansko bila. S tem pa se naj ukvarjajo zgodovinarji, saj jim je to poklic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, truckdriver pravi:

Če poznaš definicijo vzroka in posledice, bi ti moralo biti že zdavnaj jasno, zakaj je temu tako. Domobranski postroj je samo posledica vsakomesečnega norenja ljudi, našemljenih s komunističnimi totalitarnimi simboli. Toliko na kratko. 

Za Jezusa lahko rečemo naslednje: izvršil je kaznivo dejanje, rušenje ureditve, zaradi česar ga je imperij kaznoval. Bil je torej kriminalec in za takšne je bilo predvideno križanje, seveda ne na takšnem križu, ki je upodobljen, ampak je bil to bodisi en drog ali pa v dva v obliki črke X. Takšne so v tistem času uporabljali.

Glede domobrancev: ne glede na norenje "rdečih", ne vem kaj ti mora v glavi dogajat, da se greš našemit v nazi sodelavca.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, truckdriver pravi:

 

Nikakor ne brisati, le napisati jo je potrebno takšno, kakršna je dejansko bila. S tem pa se naj ukvarjajo zgodovinarji, saj jim je to poklic.

seveda, ampak mi smo jo brisali. Moja mularija se v šoli ni o 2 sv. vojni učila skoraj nič, niti povojnem stanju. Da ne govorim o razklanosti naroda, ki se še sedaj obnaša kot po koncu 2 sv. vojne in zanika samo zgodovino, si noče priznati ničesar o zadevah, ki so se dogajale med in po vojni.

Mene itak usmerjenost ali barvna usmerjenost (rdeči ali beli) ne zanima. Komunizem/socializem ni bil tako lep kot hočejo nekateri prikazati, pa niti tako grozno slab po ideji. Narod (butast, revanšističen, ki bi soseda izdal za 1 liter mleka) je bil tak prej in je sedaj.

Ampak kljub temu, da mi režim ni nič kaj posebej prinašal k riti, si upam povedat, takrat sem živel, takrat je bil Tito, bla je Jugoslavija, bil sem v JLA..bilo pa prošlo. Ampak na to sem ponosen. Na zgodovino.

Politika/politiki pa sedaj: valda vemo ktero šolo je imela, da po drugi poti niti ne zna iti.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!