Skoči na vsebino

Josip Broz - TITO


kekec III

Priporočene objave

pred 3 minutami, Nearrain pravi:

Da nas ni JLA povozila kot keks 91 leta je botrovalo par dejstev/faktorjev, kateri vsekakor niso zasluga strahopetcev iz kleti Cankarjevega doma.

 

Jaz mu verjamem, saj sem bil priča kar nekaj ukazom za totalni napad na kasarne v LJ, čeprav niso nikogar ogrožali in je bil tihi dogovor o preprečevanju oboroženih spopadov ... nekomu je bilo očitno v interesu, da bi tekla kri :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Nearrain pravi:

ne  castim ga...mu pa zmerim, ker je bil polovicar.

Ce bi bil temeljit, mi danes te debate nebi imeli.  

Te besede te okarakterizirajo kot potencionalnega morilca, ki bi pobijal vse kar drugače razmišlja od tebe. Čisti komunistični indoktriniranec. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, bladerunner pravi:

Kako je potekal boj za mejo proti koncu 2. svetovne vojne?

Eden poglavitnih ciljev vodstva slovenskega osvobodilnega gibanja je bila uresničitev programa Zedinjene Slovenije – združiti v eno upravno-državno enoto vse ozemlje, na katerem živijo Slovenci.

 

1. maja 1945 so enote slovenskega 9. korpusa in jugoslovanske 4. armade prišle v Trst, Gorico in na Sočo. Že 2. maja 1945 so na območje med Sočo in poznejšo razmejitveno črto, tudi v Trst in Gorico, prišle enote 8. britanske armade in tam ostale.

Zahodni zavezniki so začeli pritiskati na Jugoslavijo, tudi z grožnjami o uporabi oborožene sile, naj se umakne iz Trsta in dela Julijske krajine, kakor tudi iz Beneške Slovenije in Kanalske doline, ki sta bili vključeni v Videmsko pokrajino.

 

Feldmaršal H. Aleksander je že 5. maja 1945 zahteval od maršala Tita, naj umakne svoje enote, in s tem povzročil dramatičen diplomatski spor, ki se je zavlekel do konca meseca. Za zahodne zaveznike je tržaško vprašanje postalo zgled, ki naj dokaže, bolj Stalinu kot Titu, da so trdno namenjeni preprečiti samovoljno širitev komunističnega vpliva na svoje območje.

 

Ker Stalin zaradi tržaškega vprašanja ni bil pripravljen poslabšati svojih odnosov z Britanci in Američani, je proti koncu maja 1945 nehal podpirati Tita in ga s tem prisilil, da se je z zavezniki sporazumel.

O tem pa javno ne bom govoril. Bil pa sem visoko odlikovan. 

kar govori, če si že začel, ne vidim težav... takšen narodni junak ne sme biti prezrt

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snečer pravi:

kar govori, če si že začel, ne vidim težav... takšen narodni junak ne sme biti prezrt

Sam se nimam za nikakršnega junaka. Mi je pa v ponos, da sem kamenček v mozaiku, ki je doprinesel k osamosvojitvi Slovenije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, bladerunner pravi:

Sam se nimam za nikakršnega junaka. Mi je pa v ponos, da sem kamenček v mozaiku, ki je doprinesel k osamosvojitvi Slovenije.

Kučan je kaj zaslužen bil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Snečer pravi:

Kučan je kaj zaslužen bil?

Seveda ... tak je kot jaz ... majhen, siu, iz mesta in Milan mu je ime ... kaj češ lepšega :P 

p.s.

izhaja pa iz iste baze, kot večina politikov, samo da eni to zanikajo :P 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, Snečer pravi:

če kokneš kriminalce in zločince ni nič narobe

Problem je v tem, da nobenemu krivda ni bila dokazana. Po tvoji logiki sodeč, bi potemtakem lahko vsak koknil nekoga, ki mu ni všeč in ga proglasil za zločinca. Le kam bi nas to pripeljalo? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, bladerunner pravi:

Problem je v tem, da nobenemu krivda ni bila dokazana. Po tvoji logiki sodeč, bi potemtakem lahko vsak koknil nekoga, ki mu ni všeč in ga proglasil za zločinca. Le kam bi nas to pripeljalo? 

Dokazana, samo ne pred sodiščem.

Si ti meril s snajperjem v pravnomočno obsojene na smrtno kazen?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Nearrain pravi:

A pol si Krambergerja ti pospravil?

Sicer mislm, da nisi zmozen sebe v koleno zadet kolikor si zaslepljen 

Krambergerja sam visoko cenim. Kaj in na kaki razdalji sem pa sposoben zadet, pa lahko kdaj tudi dokažem. Pa ne mislim na živo bitje, da ne bo nesporazuma.   

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

pred 9 minutami, bladerunner pravi:

 

O tem pa javno ne bom govoril. Bil pa sem visoko odlikovan. 

Tako kot skoraj vsi, ki smo bili junija 91 vpoklicani. No, nekateri smo bili ze mesec in pol prej.

Kar se pa tiče odlikovanj......upam, da veš, kako je leta 91 in 92 potekalo podeljevanje priznanj ob pomankljivih evidencah?

Primer: 

Kot častnik TO sem se leta 91 na mejnem prehodu Koren ob kavi in šnopsu "pogajal" z oficirjem JLA             ( bosanski srb po narodnosti)  o njihovem  umiku.

Znak "obranili domovino" in status veterana je imel pred menoj. Danes je upokojen ppk SV in ima 1370 penzije. Na odlocbi o zaposlitvi v TO je podpis ministra Janše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, bladerunner pravi:

Krambergerja sam visoko cenim. Kaj in na kaki razdalji sem pa sposoben zadet, pa lahko kdaj tudi dokažem. Pa ne mislim na živo bitje, da ne bo nesporazuma.   

Pol si ti pilota helikopterja s kruhom zadel?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snečer pravi:

Dokazana, samo ne pred sodiščem.

Si ti meril s snajperjem v pravnomočno obsojene na smrtno kazen?

Nobenega dokaznega gradiva niso imeli zoper osumljene. Zato jim niso nič dokazali. Samo strel v zatilje. 

Na nobenega obsojenca nikoli nisem nameril puškine cevi. Meril in sprožil sem pa v času vojnih razmer na srbske sovražnike in okupatorje slovenske zemlje in slovenskega naroda.  

pred 2 minutami, Snečer pravi:

Pol si ti pilota helikopterja s kruhom zadel?

Ne, ker sem deloval v jugovzhodnem delu Slovenije. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, bladerunner pravi:

Nobenega dokaznega gradiva niso imeli zoper osumljene. Zato jim niso nič dokazali. Samo strel v zatilje. 

Na nobenega obsojenca nikoli nisem nameril puškine cevi. Meril in sprožil sem pa v času vojnih razmer na srbske sovražnike in okupatorje slovenske zemlje in slovenskega naroda.  

meni se je kar nekaj "ljutih i beskrajno bezobraznih neprijatelshih boraca jugo okupacijske vojske" predalo... 80 % je bilo golobradih obveznikov, ki so jih vpoklicali na redno služenje vojaškega roka. (fantje so skakali preko zida in jokajoče prosili, da naj jih ne ustrelimo in ko so videli, da smo večinoma Slovenci, so bili veseli, saj so mislili, da so napadli Italjani in avstrijci ;) 

Nuben od njih ni pokleknu, da bi ga u tilnik, ampak so bili odpeljani v pozadino, dana jim je bila civilna obleka in so jih poslali domov. Tudi nekaj staršev je bilo, ki so jih prišli iskat.

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, bladerunner pravi:

Nobenega dokaznega gradiva niso imeli zoper osumljene. Zato jim niso nič dokazali. Samo strel v zatilje. 

Na nobenega obsojenca nikoli nisem nameril puškine cevi. Meril in sprožil sem pa v času vojnih razmer na srbske sovražnike in okupatorje slovenske zemlje in slovenskega naroda.  

Ne, ker sem deloval v jugovzhodnem delu Slovenije. 

kako veš, da so bili Srbi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Tedybear pravi:

Tako kot skoraj vsi, ki smo bili junija 91 vpoklicani. No, nekateri smo bili ze mesec in pol prej.

Kar se pa tiče odlikovanj......upam, da veš, kako je leta 91 in 92 potekalo podeljevanje priznanj ob pomankljivih evidencah?

Kaj bi rad povedal @Tedybear? Da si tisti, ki smo se borili za samostojno Slovenijo ne zaslužimo odlikovanj? Častiš pa tiste, ki so se nekoč borili za enopartijski totalitarni režim. Pa še mnogi drugi bi radi pomanjšali pomen boja za samostojno Slovenijo, častijo pa diktatorja in njegove komunistične oprode, ki so za več desetletij zasužnijli naš slovenski narod.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snečer pravi:

kako veš, da so bili Srbi?

malo smo zašli s Titovega puta...

odpri novo temo in pol teh zadnjih premakni ... osamosvojitev Slovenije in odlikovani borci :huh: 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, maus pravi:

meni se je kar nekaj "ljutih i beskrajno bezobraznih neprijatelshih boraca jugo okupacijske vojske" predalo... 80 % je bilo golobradih obveznikov, ki so jih vpoklicali na redno služenje vojaškega roka. (fantje so skakali preko zida in jokajoče prosili, da naj jih ne ustrelimo in ko so videli, da smo večinoma Slovenci, so bili veseli, saj so mislili, da so napadli Italjani in avstrijci ;) 

Nuben od njih ni pokleknu, da bi ga u tilnik, ampak so bili odpeljani v pozadino, dana jim je bila civilna obleka in so jih poslali domov. Tudi nekaj staršev je bilo, ki so jih prišli iskat.

To pa drži, kot pribito. Tudi sam imam podobne izkušnje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maus pravi:

malo smo zašli s Tiovega puta...

odpri novo temo in pol teh zadnjih premakni ... osamosvojitev Slovenije in odlikovani borci :huh: 

bo preveč sodelujočih, saj so pol Slovenije odlikovali tako ali drugače...

v zameno za sds suženjstvo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Snečer pravi:

kako veš, da so bili Srbi?

Ker sem nekatere izmed njih poznal v času, ko so bili aktivni častniki JLA na letališču v Cerkljah ob Krki. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snečer pravi:

bo preveč sodelujočih, saj so pol Slovenije odlikovali tako ali drugače...

v zameno za sds suženjstvo

sj bomo spet dobili odlikovajna :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Snečer pravi:

bo preveč sodelujočih, saj so pol Slovenije odlikovali tako ali drugače...

v zameno za sds suženjstvo

Ta trditev je pa precej iz trte zvita in nima nič skupnega z realnostjo.

P.S.

Kot opažam, ste levo usmerjeni postali sužnji Palestincev. In to v glavnem mestu Slovenije tulite v njihov rog in izobešate palestinske zastave. Temu je pa definitivno potrebno narediti konec. Kajti podpirati palestinski terorizem, je pa že kaznivo dejanje.  

Popravljeno . Popravil bladerunner
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, bladerunner pravi:

Ta trditev je pa precej iz trte zvita in nima nič skupnega z realnostjo. 

ti si šolski primer, da imam prav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, bladerunner pravi:

Kaj bi rad povedal @Tedybear? Da si tisti, ki smo se borili za samostojno Slovenijo ne zaslužimo odlikovanj? Častiš pa tiste, ki so se nekoč borili za enopartijski totalitarni režim. Pa še mnogi drugi bi radi pomanjšali pomen boja za samostojno Slovenijo, častijo pa diktatorja in njegove komunistične oprode, ki so za več desetletij zasužnijli naš slovenski narod.  

Pravim, da se ni  za hvaliti z medaljami. Nikoli ne veš, kdo te je predlagal in zakaj.

Sem jaz hodil v Kumrovec in zaposloval oficirje JLA?  Tole se zmeni z vasim Janezom.

Ne castim nikogar, ampak spoštujem našo zgodovino. In JBT je del zgodovine. In kot sem napisal ze dopoldne......edino SDS jo še oživlja.

  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, bladerunner pravi:

 

Nisem vedel, da imaš sposobnost prodiranja v tuje glave in branja tujih misli. Torej si fenomen. 

ne rabim prodirat v tuje glave, dovolj je da vidim kak karakter je človek in kako se obnaša. Branje misli prepuščam Nova24tv :P

oni vedo vse :D

 

pred 1 uro, bladerunner pravi:

To, kar si napisal, ni nič drugega, kot retorični poskus ščitenja množičnega morilca.  

tako je. In ni govora samo o Titotu, zame je "zgodovina". Se bojim pa da za nekatere, ki živijo v preteklosti še ni.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!