Skoči na vsebino

Josip Broz - TITO


kekec III

Priporočene objave

:nono: :nono:

No sedaj sem pa malo pikolovski. .)

Še dodatno: Cena papirja, barve, ... je po knjigi enaka, pa naj jih bo 100 ali 5000 komadov. Razlika nastane v oblikovanju knjige, pripravi strojev na tisk, ... . To je največji strošek pri tiskanju. In je enak, če natisneš 100 ali 5000 kom. Je pa pri tisku 100 knjig za 50X višji po knjigi kot pri itisku 1000 knjig.

Če ne verjameš, lahko to enostavno preveriš pri najbljižjem tiskarju vizitk. Vprašaj ga koliko računa za tiskanje 100 vizitk in koliko za tiskanje 5000 vizitk. Pol pa si izračunaj koliko te stane en komad.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislil je takole: Če sešteješ vse Nemce, Avstrijce in nemško govoreče Švicarje ...

Lobo - hvala za dopolnilo. Točno tako je .. in tako sem napisal.

Samo,

da nekateri v alergiji na mene potem iščoč dlako v jajcu spregledajo resničnost. Knjižni trg nemško govoreče populacije v Evropi živi po čisto drugačnih zakonitostih kot slovenski trg zaradi svoje majhnosti.

Dejstvo

je, da je v SFRJ država zeloo podpirala ta segment in je ministrstvo za kulturo, kakor tudi ministrstvo za šolstvo finančno toliko prispevalo, da so bile knjige za državljanov žep cenejše kot v drugih državah zahodnega bloka. Po letu 1987 pa so se cene knjigam začele strmo dvigovati in danes si Janez Povprečnik in Micka Vsakdanjik lahko le izjemoma kupita knjigo.

Vse

za pobebljanje volilcev .. saj lahko le bebast folk vsake štiri leta spet prepričaš, da nova politična garnitura prinaša hiper izboljšave in blagostanje narodu. Zakaj pa mislite, da ima USA še danes 40.000.000 nepismenih državljanov? Ali zato, ker nimajo denarja za šole, zato ker ljudje nočejo v šolo hodit .. ljudje božji 40Mio je 20X več od cele SLO, to je 1/6 USA prebivalstva .. haloo! Če pa štejemo prebivalstvo, ki bim morao biti pismeno, je pa razmerje še veliko slabše

:grim

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dodatek:

znanka mi je povedala, da je za sina srednješolca v drugem letniku plačala 70.000 SIT (skoraj 300 €) samo za šolske knjige !!! Kako bo pa to reševala mati samohranilka s 140.000 SIT plače? Za njo so tudi rabljene knjige problem .. soc. dodatka je pa ravno az ene slabe otroške superge.

Poleg

tega ima vsak prfox možnost izbire knjig za svoj predmet, ker lahko izbira med 4 ali 5 učbeniki za isti predmet .. zaradi česar postaja šolski program neenoten in ne meni reč, da prfoxi ne dobe kaj "podpore" za svoja naročila .. eh, saj nima več smisla

Toliko

o izobraževanju ljudi pri nas. Z eno besedo - uvaja se USA sistem bebavih volilcev, samo da so volilci že tako bebavi (govorim o novi generaciji) da tega niti opazijo ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic:

:eek:

A ni to primerjalna tema med Titovino in dandanašnjim?

:?

Pa sy ne morem vse v en post stlačit

:cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sm pa nekej dni nazaj najdu cajtnge z obvestili o njegovi smrti.... Se prav kar stare :hmm: In sem ugotovu, ko sem mal preletu, da je bil Titej najboljši. :OK: Boljši tud od Čaka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[attachmentid=83839]

A bi že nehal skoz isto fotko ponawlat u nedogled?! :yawn:

Bi nehu ponawlat,bi...

nč dingl ... razumem, solidarnostno ne bom več lepu to

post-8868-1160573216_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... razumem, solidarnostno ne bom več lepu to

Solidarnost je lepa čednost. B)

Evo, bom še yst solidaren, bom delil z vami...Pa še en kofetek za vse, prosm!

post-573-1160577488_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK: Priznaj stari šarmer z razglednice si zasluži kako ponovitev.Hebi ga Stanko Dolančev kvari idilo , :yea1: no ja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

morte pa priznat, da prijeme, je pa vedno imel ta prave

janih

Samo za tiste, ki imajo težave z vidom.

Tako slabega izdelka bi moralo biti sram vsakega začetnika na Photoshopu. :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo za tiste, ki imajo težave z vidom.

Tako slabega izdelka bi moralo biti sram vsakega začetnika na Photoshopu. :slap:

ta

fotomontaža je že tako stara, da takrat, ko so jo naredili se nobenemu še sanjalo ni o obdelavi fotografije na pc-ju kaj šele o PSu .. tako je tudi tehnika temu primerna. Mislim, da sem prvo fotokopijo te slike videl v prvi polovici ' 80tih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A bi že nehal skoz isto fotko ponawlat u nedogled?! :yawn:

pa še nagravžna fotomontaža je

kaj

pa je sploh narobe z sliko :?

pička je preveč oblečena

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

Seveda. Albanija praznuje Dan osvoboditve (Dita e Çlirimit).

mi pa praznujemo

mesec družinske sprave ..

lavizindierpress

:wub: :wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!