Skoči na vsebino

Josip Broz - TITO


kekec III

Priporočene objave

Najprej provuciraš. Potem pa žanješ sadove svojega početja in si užaljen. Bodi "ded" in argumentiraj. Z argumenti in dejstvi.

Veš, najbolj od vsega v življenju ne maram neutemeljnega nakladanja. Žal imam takšno službo, da že skoraj dve desetletji vsak dan po osem ur poslušam zgodbe brez argumentov, laži, nalaganje in ogibanje resnici.

Potem ti je tudi jasno, da mi ne moremo kar na suho verjeti tvoji pravljici o ubogem prijatelju, ki je bil obtožen "podjetništva". Ne poznamo dovolj dejstev in utemeljitev, edini vir si ti, pa še ti to uporabljaš zgolj kot argument v razpravi, da bi dokazal svoj prav. Gospod/gospa G., vaša argumentacija je torej trhla. Vsi nadaljnji komentarji tega so zaradi tega odveč.

Sam v času Tita nisem imel slabih izkušenj (ko je umrl, sem bil star 4 leta), po tem pa se megleno spomnim raznih zapletov. Sorodniki so za prijatelje iz Srbije švercali kavo in čokolado iz Avstrije, jaz sem se veselil banan in čokoladnih jajčk Kinder, včasih sem od tihotapcev dobil tudi kakšen daljinsko voden BMW (t.im. avto na baterije).

Huje je bilo pa po tranziciji v kapitalizem - nove oblike podjetništva, finančne verige, nategancije takšne in drugačne vrste so se v okolju, iz katerega izhajam, kar vrstile. Mariborska regija je medtem obubožala, a število BMW-jev in podobnih ladij se je tam, kljub vsemu, sumljivo povečalo.

Seveda ti pod Titom ničesar ni primanjkovalo, ker ničesar nisem nisi imel. Ne ti, ne vsi ostali. Če te spomin ne vara, smo vsi jeseni kupovali ozimnico, ker pozimi ni bilo sadja. Z motociklom se nisi vozil, ker ga nisi mogel kupiti. Uvoz je bil prepovedan. Kreditov za nakup vozil pa tudi ni bilo. Motocikel si lahko uvozil le na invalida. Ob povprečni plači cca. 100 eur si zračunaj, kako dolgo si zanj varčeval. Če te je sosed prijavil, so te že naslednji dan klicali na UJV, motor pa zaplenili. Res je bilo lepo v Titovi Jugoslaviji.

Takšni kot je Gattolina pa nikoli nismo tulili v isti rog s komunisti. Veš, nihče iz bližnje in daljne družine ni bil nikoli v partiji. Bili pa so v koncentracijskih taboriščh, pa v partizanih, pa na Golem otoku...O, ja.Pa redne hišne preiskave enkrat na teden smo si tudi poiskusili. Pa prošnja na letalsko Akademijo je bila tudi zavrnjena. Brez obrazložitve. To pa. Res je bilo lepo v Titovi Jugoslaviji. Tako, da mi ne nalagaj s takšnimi floskulami.

jebiga, ste pač bili "režimski cigani". :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... jim je ata iz kurbišča skozi okno padel. V Šentilju so se verjetno domačini s petardami obmetavali, pa je mimogrede nakaj tovornjakarjem odneslo glavo. Ne, ne, vojne za Sloveniji pa res ni bilo. Če pa si ti že pred tridesetimi leti gledal plane in načrte. Vidiš, takšnim, kot si ti, so včasih rekli Peta kolona ali Kvizlingi.

Pri

vsaki taki akciji, BeboPolde, je jasno bilo treba pričakovati, da se v tej množici najde nekaj tebi pdobnih kretenov, ki bodo provocirali spopade, ga srali in streljali okoli sebe - tako je prišlo tudi do teh nenačrtovanih žrtev in zato lahko zaključimo, da je samo tvoj fotr padel skozi okono kurbišča, kjer je skasirow sifilis in v tem invalidno-sifilitičnem stanju zaplodil degena tvoje sorte.

:evilgrin:

Ti

si zaradi omejenosti predstavljati ne moreš kolikokrat več je JNA takrat imela oborožitve in vojaščine v primeri s TO. Če bi Milošević dal zeleno luč, bi bila vojna končana v 48 urah in kot rečeno, ti bi pisow "čirilico".

:grim

Pa

še zdaj nisi povedow, kaj je to "akademoja"..

No ..

:evilgrin:

Torej

naj ti ponovim še enkrat:

To kar nekateri degeni poskušate prodati kot "vojno za osvoboditev SLO" - tudi približno in nikoli ni bila vojna, pa če se s to politično propagando postavite vsi skupaj in naenkrat na glavo na Kongresnem Trgu v Lj. To je bil Titov načrt za primer agresije s severa - jasno?

ps:

pa kaj vlačiš iz riti to svoje lektoriranje, sy te nisem prosiw zanj - nazaj si ga vtekni, pa mir!

:D

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- Kakšna je bila čakalna doba?

Po mojem je bila čakalna doba krajša, kot leta 1945 ali leta 1930 ali 1915.

Verjetno si v službi čisto normalen. Le, ko prižgeš PC, se zbudi volkodlak v tebi, kaj? Ha, ha, ha...Še tvoj prijatelj Broj Jedan bo pravkar skočil z invalidskeg vozička, tako se napihuje. Alleeeluuuja...!!!

Če napišem: "Blagor Gattolini, kajti njegovo/njeno je kraljestvo razgledanosti"" verjetno ne brcnem daleč od diskurza tvojih predavanj?

Haleluja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj takšno prerekanje glede tega,da se je živelo slabo in da smo trpeli pomanjkanja.Seveda na primerjavo z zahodnimi državami smo bili v zaostanku ampak,če primerjamo ostale komunistične države sploh pa vzhodni blok,smo mi živeli v izobilju.Imeli smo potni list,ki skorajda ni imel omejitev,kar je en madžar lahko samo sanjal.

Pa to je fenomenalno! Najbogatejši med reveži :D Zanimivo razmišljanje, zakaj nihče ne pomisli kje bi lahko bili, če nas ne bi predragi komunizem-socializem al karkol je to po vaše že bilo ... nazaj držal. Recimo - Avstrija in Nemčija sta bili od vojne kar dobro stolčeni ... pa je nekako boljši standard tam? Da ne govorimo o razliki ki je bila takrat ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri

vsaki taki akciji, BeboPolde, je jasno bilo treba pričakovati, da se v tej množici najde nekaj tebi pdobnih kretenov, ki bodo provocirali spopade, ga srali in streljali okoli sebe - tako je prišlo tudi do teh nenačrtovanih žrtev in zato lahko zaključimo, da je samo tvoj fotr padel skozi okono kurbišča, kjer je skasirow sifilis in v tem invalidno-sifilitičnem stanju zaplodil degena tvoje sorte.

:evilgrin:

Ti

si zaradi omejenosti predstavljati ne moreš kolikokrat več je JNA takrat imela oborožitve in vojaščine v primeri s TO. Če bi Milošević dal zeleno luč, bi bila vojna končana v 48 urah in kot rečeno, ti bi pisow "čirilico".

:grim

Pa

še zdaj nisi povedow, kaj je to "akademoja"..

No ..

:evilgrin:

Torej

naj ti ponovim še enkrat:

To kar nekateri degeni poskušate prodati kot "vojno za osvoboditev SLO" - tudi približno in nikoli ni bila vojna, pa če se s to politično propagando postavite vsi skupaj in naenkrat na glavo na Kongresnem Trgu v Lj. To je bil Titov načrt za primer agresije s severa - jasno?

ps:

pa kaj vlačiš iz riti to svoje lektoriranje, sy te nisem prosiw zanj - nazaj si ga vtekni, pa mir!

:D

A si ti eden tistih IZBRISANIH, ki se je privlekel nazaj in zdaj cvili? Verjetno se ti priimek zaključuje na - IČ, IĆ, - SEVSKI, - SKOVSKI ali celo - IČI oz. IQUI. Res smo Slovenci tolerantni, da trpimo tako mrčes, kot si ti. V onem sistemu bi "lako sa takvima".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem ti je tudi jasno, da mi ne moremo kar na suho verjeti tvoji pravljici o ubogem prijatelju, ki je bil obtožen "podjetništva". Ne poznamo dovolj dejstev in utemeljitev, edini vir si ti, pa še ti to uporabljaš zgolj kot argument v razpravi, da bi dokazal svoj prav. Gospod/gospa G., vaša argumentacija je torej trhla. Vsi nadaljnji komentarji tega so zaradi tega odveč.

Sam v času Tita nisem imel slabih izkušenj (ko je umrl, sem bil star 4 leta), po tem pa se megleno spomnim raznih zapletov. Sorodniki so za prijatelje iz Srbije švercali kavo in čokolado iz Avstrije, jaz sem se veselil banan in čokoladnih jajčk Kinder, včasih sem od tihotapcev dobil tudi kakšen daljinsko voden BMW (t.im. avto na baterije).

Huje je bilo pa po tranziciji v kapitalizem - nove oblike podjetništva, finančne verige, nategancije takšne in drugačne vrste so se v okolju, iz katerega izhajam, kar vrstile. Mariborska regija je medtem obubožala, a število BMW-jev in podobnih ladij se je tam, kljub vsemu, sumljivo povečalo.

jebiga, ste pač bili "režimski cigani". :grim

In jaz razpravljam o politiki med leti 1945 in 1980 z mulcem, rojenim leta 1976? Za crknit.

Po mojem je bila čakalna doba krajša, kot leta 1945 ali leta 1930 ali 1915.

Če napišem: "Blagor Gattolini, kajti njegovo/njeno je kraljestvo razgledanosti"" verjetno ne brcnem daleč od diskurza tvojih predavanj?

Haleluja.

Mulac, še tridest nisi, pa se že pačiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa to je fenomenalno! Najbogatejši med reveži :D Zanimivo razmišljanje, zakaj nihče ne pomisli kje bi lahko bili, če nas ne bi predragi komunizem-socializem al karkol je to po vaše že bilo ... nazaj držal. Recimo - Avstrija in Nemčija sta bili od vojne kar dobro stolčeni ... pa je nekako boljši standard tam? Da ne govorimo o razliki ki je bila takrat ...

al pa kje bi bili, če bi našidaaaaljni predniki malo bolj fukali in bi nas bilo zdaj 200-krat več... vladali bi svetu. Očitno smo pripadniki neke bolj jalove rodbine... Ali pa smo zgolj nekakšna ločina katerega od večjih narodov - mogoče Rusov, Italijanov (dvomim, so pretemni) ali kar kakih Nemcev. Smo pač zalutali južno in nam je bil všeč slovanski jezik :-) Ker smo rojeni popotniki! :kva1:

In jaz razpravljam o politiki med leti 1945 in 1980 z mulcem, rojenim leta 1976? Za crknit.

Mulac, še tridest nisi, pa se že pačiš.

Vidiš, vsak tepček bi izračunal, da je velika verjetnost, da sem rojstni dan že praznoval in da sem že 30 let star.

Joj, Gattolina, zakaj si tako zmotljiv? Pa sem počasi že misli, da si prav prijeten sogovornik in niti ne tako zelo neumen, čeprav res zelo vase zagledan.

Ah, kam gre ta svet. Verjetno res v pizdo božjo...

PS: natančno izražanje je uporabno le, če je tudi posledica natančnega razmišljanja.

post-4542-1165918105_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil brum brum
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Broj, mal slabo poznaš slovence. Resno mislim to. Ob vseh žrtvah ki bi nastale zaradi totalne agresije, bi na koncu vseeno zmagali mi. To ti zamerim, da nimaš niti najmanjšega zaupanja v lasten narod ko se gre za res težke preizkušnje. :BUA: Drgač pa se strinjam s tabo v vsem ostalem v tej temi.

gattolina, ne očitat nobenemu, da vleče kar koli kar nima veze v to temo, ker sam vlečeš popolnoma iste "brez vezne" stvari na enak način v debato. :)

Tema je o Titu in očitno je, da se tako kompleksne osebe, ki je vplivala na toliko reči ne da obravnavat samo z vidika golega telesa...

Pa nehajte že s temi pravopisnimi obkladanji :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdaj

je bila pa vojna v SLO - bebo bebasti - no kdaj??.

Po

letu 1945 SLO ni doživela nobene vojne več in med tistim planiranim umikom JNA iz SLO (katerega je BTW zaukazal Kučanov veliki prijatelj Milošević ter tako rešil marsikatero slovensko življenje) je bilo v SLO manj mrtvih in manj škode kot med katerimikoli večjimi manevri JNA v SFRJ.

vedi, da če ne bi bilo Miloševića, ki je zadržal generale JNA in bi JNA takrat udarila s vso silo, kot je na Hrvaškem - bi ti sinkokretenko danes pisal v Cirilici.

:lol1:

:BUA:

:BUA: Za tebe bi pa člouk reku, da je čudn ker si tolk na motosvetu in deliš nasvete, misli, poznaš zgodovino Juge, ciganov in kaj jest vem kaj še. Tem bi mogli dat delovno mesto predsednika neke ustanove za vprašanja sveta. Kdaj je bila vojna v Slo lahko vprašaš prvega prvošolčka, ki ga boš srečal na ulici. On ziher ve. Če ne pa vprašaj tiste, ki so nekoga pokopali takrat.

Drugo kar je, ne vem na katerih manevrih v bivši Jugi je bilo tolko mrtvih kot med osamosvajanjem Slovenije. Če bi bilo to res, se bi glede na število "manevrov" v Jugi ogromno vojakov vrnilo v krstah. Zato ne srat o nekih manevrih, pa o spopadih al pa vojni al pa reč temu kakorkoli, kjer se je streljalo s pravimi naboji in kjer je tekla kri, kjer so otroc ostali brez očetov itd.

In tretje kar je ..... ko že omenjaš Miloševiča.... on je bil tisti, ki je hotel veliko Srbijo.... zato ne spet srat o tem, da nas je on rešil. :BUA: V cirilici pa ti lahko pišeš če jo znaš. Mene ne zanima in tud v bivši Jugi nikol nisem pisal v cirilici. (razen predmet v šoli ki je bil obvezen)

Pa še vprašanje... praviš da si bil kot vojak v vrhovnem poveljstvu al kje že. Da si tam delal. A si zdej general?? Kje si pa bil 1991???

Pa da ne bo čist mim te teme.... TITO je bil :OK:

Popravljeno . Popravil avro
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem ti je tudi jasno, da mi ne moremo kar na suho verjeti tvoji pravljici o ubogem prijatelju, ki je bil obtožen "podjetništva". Ne poznamo dovolj dejstev in utemeljitev, edini vir si ti, pa še ti to uporabljaš zgolj kot argument v razpravi, da bi dokazal svoj prav. Gospod/gospa G., vaša argumentacija je torej trhla. Vsi nadaljnji komentarji tega so zaradi tega odveč.

Sam v času Tita nisem imel slabih izkušenj (ko je umrl, sem bil star 4 leta), po tem pa se megleno spomnim raznih zapletov. Sorodniki so za prijatelje iz Srbije švercali kavo in čokolado iz Avstrije, jaz sem se veselil banan in čokoladnih jajčk Kinder, včasih sem od tihotapcev dobil tudi kakšen daljinsko voden BMW (t.im. avto na baterije).

Huje je bilo pa po tranziciji v kapitalizem - nove oblike podjetništva, finančne verige, nategancije takšne in drugačne vrste so se v okolju, iz katerega izhajam, kar vrstile. Mariborska regija je medtem obubožala, a število BMW-jev in podobnih ladij se je tam, kljub vsemu, sumljivo povečalo.

jebiga, ste pač bili "režimski cigani". :grim

Brumči, šmrkelj ti še visi iz noso, pa tudi plenica ti malo zaudarja. Daj, obriš nos, menjaj plenico, pa boš lažje razmišljal. Za pametovanje o bivšem režimu pa povprašaj raje mamo. Ali še bolj babico, da ne boš poleg mladostne zaletavosto izpadel še slaboumen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

A Tito ni živel in se šel kralja, car, cesarja in vladarja v obdobju med letom 1945 in 1980? A ni naslov teme Josip Broz - Tito?

Kateri vladar se pa ne gre tega? Mogoče edino Drnovšek v manjši meri, vsi ostali pa mislijo, da so bog in batina.

...

pa da ne bi spet kdo srw o "slovenski osvobodilni vojni", ki vojna nikoli ni bila

Kaj pa je zate vojna?

...

Ali

ti moram zdaj vojaško knjižico gor popat, ali kaj. Ja, med služenjem sem bil zaposlen in sem imel točno 8 urni delovnik - pa kaj je to takega. ...

...

Kdaj

je bila pa vojna v SLO - bebo bebasti - no kdaj??.

... med tistim planiranim umikom JNA iz SLO (katerega je BTW zaukazal Kučanov veliki prijatelj Milošević ter tako rešil marsikatero slovensko življenje) je bilo v SLO manj mrtvih in manj škode kot med katerimikoli večjimi manevri JNA v SFRJ.

Butelj bitasti,

vedi, da če ne bi bilo Miloševića, ki je zadržal generale JNA in bi JNA takrat udarila s vso silo, kot je na Hrvaškem - bi ti sinkokretenko danes pisal v Cirilici.

:lol1:

Nikoli še nisem slišal, da bi nekdo služil vojaški rok v YU vojski in bil istočasno tam tudi zaposlen.

Planirani umik? Nakladaš sto na uro. Kako se je YU armada umikala s Hrvaške preko Slovenije v Srbijo mi ravno ni jasno. Še manj zakaj je silila na slovenske mejne prehode z ostalimi državami. Streljali, bombardirali in uničevali so pa verjetno od veselja ker gredo domov?

Ti trdiš, da YU vojska ni udarila z vso silo, jaz pa trdim da tudi TO ni udarila z vso silo. Drugače bi bilo precej več YU vojakov mrtvih. In če bi mi udarili z vso silo, danes v Srbiji ne bi poznali več cirilice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A, seveda. Zdaj pa. Ha, ha, ha...

No, samo da smo to razčistili, pa imamo takoj dobro osnovo za aktivno miroljubno koeksistenco.

(s tem sem se skušal bolj ali manj elegantno vrniti na temo, če kdo ni zapopadel)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A, seveda. Zdaj pa. Ha, ha, ha...

Ne se tok krohotat, ti bo proteza šla na sprehod ;)

Tko, pa sem še jaz malo duhovit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:BUA:

:BUA: Za tebe bi pa člouk reku, da je čudn ker si tolk na motosvetu in deliš nasvete, misli, poznaš zgodovino Juge, ciganov in kaj jest vem kaj še. Tem bi mogli dat delovno mesto predsednika neke ustanove za vprašanja sveta. Kdaj je bila vojna v Slo lahko vprašaš prvega prvošolčka, ki ga boš srečal na ulici. On ziher ve. Če ne pa vprašaj tiste, ki so nekoga pokopali takrat.

Drugo kar je, ne vem na katerih manevrih v bivši Jugi je bilo tolko mrtvih kot med osamosvajanjem Slovenije. Če bi bilo to res, se bi glede na število "manevrov" v Jugi ogromno vojakov vrnilo v krstah. Zato ne srat o nekih manevrih, pa o spopadih al pa vojni al pa reč temu kakorkoli, kjer se je streljalo s pravimi naboji in kjer je tekla kri, kjer so otroc ostali brez očetov itd.

In tretje kar je ..... ko že omenjaš Miloševiča.... on je bil tisti, ki je hotel veliko Srbijo.... zato ne spet srat o tem, da nas je on rešil. :BUA: V cirilici pa ti lahko pišeš če jo znaš. Mene ne zanima in tud v bivši Jugi nikol nisem pisal v cirilici. (razen predmet v šoli ki je bil obvezen)

Pa še vprašanje... praviš da si bil kot vojak v vrhovnem poveljstvu al kje že. Da si tam delal. A si zdej general?? Kje si pa bil 1991???

Pa da ne bo čist mim te teme.... TITO je bil :OK:

Če bi za Broj Jedan vedeli pri CIA, bi ga takoj zaposlili. Vodil bi oddelek za Notorične lažnivce in psihopate. Pa mu ne smemo zameriti. Verjetno je bil ata vojno lice, podoficir, Broj Jedan pa mali indoktriniranec in srbofil, ki še danes hodi v Srbijo k sorodnikom. Pa je malo prikrojil atove zgodbice, malo se je zlagal in zdaj pametuje po netu. Saj v živo ne blebeče takšnih neumnosti. V Ljubljani bi morda v kakšnem jugo lokalu še našel sogovornike. Na Štajerkem in še posebej Koroškem, pa bi hitro"srkal juho na slamico":

Kateri vladar se pa ne gre tega? Mogoče edino Drnovšek v manjši meri, vsi ostali pa mislijo, da so bog in batina.

Kaj pa je zate vojna?

Nikoli še nisem slišal, da bi nekdo služil vojaški rok v YU vojski in bil istočasno tam tudi zaposlen.

Planirani umik? Nakladaš sto na uro. Kako se je YU armada umikala s Hrvaške preko Slovenije v Srbijo mi ravno ni jasno. Še manj zakaj je silila na slovenske mejne prehode z ostalimi državami. Streljali, bombardirali in uničevali so pa verjetno od veselja ker gredo domov?

Ti trdiš, da YU vojska ni udarila z vso silo, jaz pa trdim da tudi TO ni udarila z vso silo. Drugače bi bilo precej več YU vojakov mrtvih. In če bi mi udarili z vso silo, danes v Srbiji ne bi poznali več cirilice.

Broj Jedan! A si kdaj pomislil, da si pravzaprav edini pravi bebec na tem netu ti? Verjetno si si nick name izbral sam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:huh: a Broj 1 ne šteje okoli 6 križev :blink: ?

njegov ata bi potem utegnil bit bolj majster za Avstroogrsko... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Другови и Другарице, немојте се сваđат. Хајдмо радије неке кредите позајмити, неко прасенце да поједемо, хајдемо видјет млааааде пионирке, идемо да рејсујемо на Гаттолина Цаннонбалл 2007. Хајдемо се забавити, а не тако, да кењате свугдје о сваćему.

А ти, Гаттолина, ја стварно незнам, гдје сам погреšио. Зар ти није било доста šколовање да ти дам, да те цјепимо против коза, да имаš младу уčитељицу математике?

Е, мој Гаттолина, а тако си било вриједан деćко. Тако си био млад и искривога ума!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda ti pod Titom ničesar ni primanjkovalo, ker ničesar nisem nisi imel. Ne ti, ne vsi ostali. To pa. Res je bilo lepo v Titovi Jugoslaviji. Tako, da mi ne nalagaj s takšnimi floskulami.

E *moj* Gatotolina, dvakrat močno zajemi zrak, se zberi in umiri konje.

Ko berem tvoje poste, ugotavljam, da si prihajaš v nasprotja. Meni osebno je bilo lepo. Sploh takrat ko sem bil sprejet v pionirčke in v sedmem razredu še v mladince. Kot pionirček sem dobil rutico, titovko, značko in hrenovko. Mater sem bil takrat ponosen in vesel. Kapo sem nosil še doma po stanovanju. In sedaj naj vse to zanikam ali se tega sramujem. Se res nimam za kaj.

O komunizmu, Golem otoku, Stalinovih čistkah, Titovi preteklosti takrat nisem imel pojma in me takrat to tudi ni zanimalo. Tako so nas učili in tako je pač bilo. Z leti ko sem si izoblikoval svoj značaj, karakter, pa sem si ustvaril o razvitem zahodu svojo sliko v pozitivnem smislu in si želel, da bi bilo tako tudi pri nas.

Ni mi bilo všeč, kaj so počeli komunisti za svoj obstoj. Tolažil pa sem s tem, da je drugje bilo še slabše. Seveda posledice takratnega sistema v gospodarstvu in politiki pa čutimo še danes.

Govoriš, da nismo ničesar imeli. Seveda smo imeli, samo si ti na to pozabil. Je pa res, da nismo živeli tako kot v ostalih razvitih zahodnih državah in kar ni bilo za dobit na naši strani si na našo srečo lahko kupil v bližnji Avstriji, ali Italiji.

Mejo si lahko prestopil neomejeno krat. Tako je vsaj bilo v Jugoslaviji, v kateri sem živel jaz. Res pa je, da so se cariniki večkrat besedno izživljali in napenjali mišice.

Vojaška letalska gimnazija je bila v Mostarju, akademija v Zadru. Na vojaško šolo sem se vpisal tudi jaz in to brez problemov, kjub temu, da je oče zaradi nestrinjanja z domačo mestno oz. lokalno politiko, v sredini šestdesetih letih izstopil iz KPJ. Osebno nisem bil nikoli član komunistične stranke. Tudi takrat ne ko sem obiskoval vojaško šolo, takratne komunistične Titove Jugoslavije.

Moj dedek je pred in po vojni bil lastnik kar nekaj motociklov, znamke Puch, NSU in BMW. Od avtomobilov je vozil tudi Opel Olimpijo, ki je niso izdelovali v komunističnih državah. Pa ni bil nikoli komunist. Po poklicu je bil strugar - rezkar, zaposlen v Mariborskem Transomu in pozneje v Metalni. Mama mi ni nikoli rekla, da bi deda kradel ali švercal čez mejo. Boris Kidriča, Tita, Dolanca, Matijo Mačka, Kardelja, pa tudi osebno ni poznal. Kako je prišel do vsega tega premoženja ne vem! Ne morem ga več osebno vprašati, ker je žal že precej let pod rušo. Moji sorodniki na srečo niso bili v koncentracijskih taboriščih. So pa prispevali svoj davek v 14. partizanski diviziji, pa tudi na partizanskih letališčih popravljali zavezniška in partizanska letala, kolikor so jih pač takrat imeli.

In, če so to za tebe floskule, pač so. Meni je v glavnem bilo lepo.

Tvoja nasprotja pa bom kar sem prilimal.

GATTOLINA:

Seveda ti pod Titom ničesar ni primanjkovalo, ker ničesar nisem nisi imel. Ne ti, ne vsi ostali. To pa. Res je bilo lepo v Titovi Jugoslaviji. Tako, da mi ne nalagaj s takšnimi floskulami.

DAMIAN:

Ne vem zakaj takšno prerekanje glede tega,da se je živelo slabo in da smo trpeli pomanjkanja.Seveda na primerjavo z zahodnimi državami smo bili v zaostanku ampak,če primerjamo ostale komunistične države sploh pa vzhodni blok,smo mi živeli v izobilju.Imeli smo potni list,ki skorajda ni imel omejitev,kar je en madžar lahko samo sanjal.

GATTOLINA:

Popolnoma se strinjam s teboj. Vendar ne pozabi, da so bile velike razlike tudi znotraj Jugoslavije. Niti slučajno niso imeli prebivalci vseh republik kar tako potnih listov. In za marsikoga, danes neambicioznega, so bili tisti časi lepši, ker se je zlil z množico in lažje je bil povprečen. Službo je imel, stanovanje tudi, letoval je v počitniškem domu svojega podjetja in na TV-ju gledal 4 do 5 programov. Jugoslovanski socializem je bilo zlato obdobje za ljudi, ki so bili radi povprečni.

Popravljeno . Popravil šokac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

šколовање да ти дам, да

se si mislu školovanje a ne?

te š malo jebe? mistejka tu mejka only?

štip?

ograjce?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Другови и Другарице, немојте се сваđат. Хајдмо радије неке кредите позајмити, неко прасенце да поједемо, хајдемо видјет млааааде пионирке, идемо да рејсујемо на Гаттолина Цаннонбалл 2007. Хајдемо се забавити, а не тако, да кењате свугдје о сваćему.

А ти, Гаттолина, ја стварно незнам, гдје сам погреšио. Зар ти није било доста šколовање да ти дам, да те цјепимо против коза, да имаš младу уčитељицу математике?

Е, мој Гаттолина, а тако си било вриједан деćко. Тако си био млад и искривога ума!

"Drugovi i drugarice, nemojte se svadžati. Hajdmo radje neke kredite pozajmiti, neko prasence, da pojedemo, hajdemo vidjet mlade pionirke, hajde da rejsujemo na Gattolina Cannonball 2007. Hajdemo se zabaviti, a ne tako, da kenjate svugdje o svačemu.

A ti, Gattolina, ja stvarno neznam, gdje sam pogriješijo. Zar ti nije bilo dosta školovanje da ti dam, da te cjepimo protiv koza, da imaš mladu učiteljicu matematike?

E, moj Gattolina, a tako si bio vrijedan dečko. Tako si bio mlad i iskrivog uma".

In kaj bi rad s tem povedal Broj Jedan, po novem Tito? Vidiš, tukaj pa se ne bi strinjala. Ti že izgledaš kot bebec, on pa je bil rad gospod. Lepo oblečen, drag nakit, lepe ženske, vile, limuzine, jahte, letala...Ne, takšnemu kot ti pa partizansko ime Tito ne pristoji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj bi rad s tem povedal Broj Jedan, po novem Tito? Vidiš, tukaj pa se ne bi strinjala. Ti že izgledaš kot bebec, on pa je bil rad gospod. Lepo oblečen, drag nakit, lepe ženske, vile, limuzine, jahte, letala...Ne, takšnemu kot ti pa partizansko ime Tito ne pristoji.

Viš, spet si se usekal. Mogočem sem pa jaz odigral Tovariša.

Gattolina, prehitro sklepaš, zato tudi narobe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!