Skoči na vsebino

Josip Broz - TITO


kekec III

Priporočene objave

Očitno pa ta raj na zemlji, kjer smo bili bratje z Makedonci, Albanci, Srbi, Hrvati, Muslimani, Cigani in še s kom, kjer smo povsod, razen v Sloveniji, morali govoriti srbo-hrvaško, kjer smo v lastni republiki morali razumeti poleg materinega jezika tudi srbo-hrvaščino, kjer so te poslali za leto dni v Gevgelijo na služenje JNA..

Zato "ne kliči hudiča" in ne glorificiraj katastrofe, ki smo ji komaj in z veliko napora ubežali.

Z nekaterimi nastetimi narodi smo se vedno "bratje" (recimo Cigani), z drugimi bomo pa spet postali v bliznji prihodnosti, ko bodo sprejeti v ES. Znanje kateregakoli tujega jezika je prednost, ne pomanjkljivost, se posebej sorodnega, ki se ga naucis mimigrede. Moj stari oce je bil med obema vojnama ucitelj na ozemlju pod italijansko okupacijo. Ker so lahi prepovedovali pouk v slovenscini, on pa ni hotel poucevati v italijanscini, so bili pregnani z lastnega doma na ozemlje izven okupacijske cone. Ali mi lahko razlozis, kako bi se naprimer odvijala zgodovina v primeru, da ne bi bilo takrat Stalina, Tita, partije, da bi takrat zmagala fasisticno-domobranska opcija?

Mene so poslali na sluzenje vojaskega roka v Maribor, danes jih posiljajo pa na delo v Irak.

Glede ubezanja pa upam, da ne pridemo "z dezja pod kap".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm:

Je mar Naš Titej zanetil novo VOJNO?

:fredy:

Ni. Maršal se mirno igra gumitwist v onostranstvu. Mi ga pa malce bixamo, kot se spodobi. Vse je pod kontrolo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni. Maršal se mirno igra gumitwist v onostranstvu. Mi ga pa malce bixamo, kot se spodobi. Vse je pod kontrolo B)

Baje mal problemov, ker mu Stalin non stop gumico reže ... :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za takšnimi kot si ti, ki se norčujejo iz slovenskih državljank in državljanov, ki se norčujejo iz žrtev in invalidov slovenske vojne, za take, ki prezirajo vlado lastne države, za take bi res bilo bolje, da bi si rekli "na svidenje". Verjemi, da te ne bi pogrešali. In tudi ti bi se bolj počutil. Res.

Prav enostavno. Vsakemu svoje. Z normalnimi normalno, s teleti po kravje. Tako razumejo eni in drugi. Meni je žal, da je tako. Očitno je to slovenska folklora. Forum bi naj bil namenjen povsem drugačnim razglabljanjem. Pa ni.

Jaz recimo bi rekel "srečno" tudi tistim, ki ne upoštevajo prometnih perdpisov niti v osnovi. ti si bojda eden takih ;) Nastavi si kdaj ogledalo lastnih demagogij.

Forum je motorističen v bolj severnih debatah in političen ali kr neki bolj v južnih debatah.

Baje mal problemov, ker mu Stalin non stop gumico reže ... :angry:

Ker mu je fauš, gumitwist se namreč grejo tudi mlade pionirke ala Manca Koširjeva :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dok je bilo Tita,bilo je i šita.

Danas nema Tita nema šita,

sada ima sintetičko sranje,

od koga omladina umire ranije. :kva2:

Treba je nazaj delove akcije uvest,in to zvezne z Avstrici,Nemci mi bomo delal oni bodo pa nadzoroval,ker so bolj razviti in več vedo in so sploh in. :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Treba je nazaj delove akcije uvest,...

Ys sm prec za to:

karjola, krmp, sex & rock&roll

:yea1: :yea1: :yea1:

zdravoživljenjepress

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z nekaterimi nastetimi narodi smo se vedno "bratje" (recimo Cigani), z drugimi bomo pa spet postali v bliznji prihodnosti, ko bodo sprejeti v ES. Znanje kateregakoli tujega jezika je prednost, ne pomanjkljivost, se posebej sorodnega, ki se ga naucis mimigrede. Moj stari oce je bil med obema vojnama ucitelj na ozemlju pod italijansko okupacijo. Ker so lahi prepovedovali pouk v slovenscini, on pa ni hotel poucevati v italijanscini, so bili pregnani z lastnega doma na ozemlje izven okupacijske cone. Ali mi lahko razlozis, kako bi se naprimer odvijala zgodovina v primeru, da ne bi bilo takrat Stalina, Tita, partije, da bi takrat zmagala fasisticno-domobranska opcija?

Mene so poslali na sluzenje vojaskega roka v Maribor, danes jih posiljajo pa na delo v Irak.

Glede ubezanja pa upam, da ne pridemo "z dezja pod kap".

Znanje tujega jezika?...sevede, ko pa cel svet priča srbski....res dobra investicija je bilo moje učenje cirilice.

Kako bi se odvijala zgodovina če ne bi oz. če če če ....je sila hipotetična zadeva...ena izmed mnogih hipotez je tudi ta, da če pri nas ne bi bilo komunizma nas zavezniki ne bi podarili Italjanom,..tko pa so ob padcu nacizma pulili iz rok komunizma vse kar se je le dalo.... Mogoče bi pa Italjani dobili Dalmacijio...kaj veš kaj vse bi se zgodilo če ne bi priletel meteor in povzročil izumrtje dinozavrov...če je sploh bil meteor....Poglej kako so recimo avstrijci peljali lulat cel svet...na koncu so bili PRVA ŽRTEV nacizma...pa sej vemo in takrat so tudi še malo bolje vedeli v katerm grmu tiči zajec.

In koliko denarja si dobil za prostovoljno misijo v MB?

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj je vsekakor na tem. Ampaq skoraj bi se upal staviti kak tolar od svojih bornih prihrankov, da tvoji nasprotniki zadeve dojemajo skozi identične blende. In potem postane slalomiranje med tolikerimi personami, ki imajo vse prav, resnično zahtevna disciplina. Če se komu kaj svita, na kaj namigujem.

OK, dovolj bo tega sranja, gremo nazaj na topic:

Јебо вас ТИТО :kva2:

O teh blendah bi lahko kakšno rekla. Fantje pa ne znajo postaviti trditve, jo argumentirati in zagovarjati. Saj blebeče lahko vsak o vsem. Zgodovinska dejstva pa so takšna kot so. In če trdijo drugače, se da to z argumenti podpreti. Ampak namen nekaterih smradov je zgolj v samopromociji. Pa saj vidiš. Tale Broj Jedan nalaga in prostači, da glava peče. Bedek.

V Jugoslaviji (tja do 80-tih let), individualni uvoz ni bil možen. Uvažale so lahko le osebe s pravico do uvoza: zdomci, pomorščaki, tujci ki so se za stalno naselili... Do odvzema je prihajalo, ker je obstajala klavzula o prepovedi odtujitve (torej, če je nekdo uvozil zate si ti to lahko uporabljal šele po izteku te klavzule).

Dvojno obdavčenje je saj v primeru carine obstajalo (plačal si davek na carino in takse).

lp

Franc

Franc, nebo te je poslalo. Končno eden, ki je "živel" v "titovem raju". Vse kar si napisal je res. Vendar, tehle tu ne moreš prepričati. Oni so očitno živelji kje drugje. Pa saj ni bil problem samo z uvozom vozil. Sadni jogurt je bil SF do leta 1977, televizorji Ei NIš in Gorenje, gume Sava in Obiličevo, kadili smo F57 in podobno svinjarijo, Varteksove kavbojke so bile neužitne, mislim.....Ko smo prišli v prvo avstrijsko ali italijansko vas, nam je skoraj prišlo od sreče, kaj vse si lahko tam kupil. Kaj pa danes? Greš v Avstrijo, Italijo, Nemčijo, pa nimaš kaj kupiti, ker laho vse in še več, pa celo ceneje kupiš pri nas.

Pa če ni nekega ustreznega placa. na stenah so namreč taki plakati, pa neja najbolj paše med njih... moram mu en logotip gor namontirat, te pa bo vredi :-) :

IPB Slika

IPB Slika

IPB Slika

Odostraga :devil:

Ampak on je res car ;)

Žalil se jaz glih ne bi... Ker potem lahko tudi nože potegnemo na dan (saj smo vročekrvni in adrenalinski, a ne?).

Ti, a veš, da ideja ni neumna. Cak, cak, cak...zadeve uredimo in na Forumu je mir.

Z nekaterimi nastetimi narodi smo se vedno "bratje" (recimo Cigani), z drugimi bomo pa spet postali v bliznji prihodnosti, ko bodo sprejeti v ES. Znanje kateregakoli tujega jezika je prednost, ne pomanjkljivost, se posebej sorodnega, ki se ga naucis mimigrede. Moj stari oce je bil med obema vojnama ucitelj na ozemlju pod italijansko okupacijo. Ker so lahi prepovedovali pouk v slovenscini, on pa ni hotel poucevati v italijanscini, so bili pregnani z lastnega doma na ozemlje izven okupacijske cone. Ali mi lahko razlozis, kako bi se naprimer odvijala zgodovina v primeru, da ne bi bilo takrat Stalina, Tita, partije, da bi takrat zmagala fasisticno-domobranska opcija?

Mene so poslali na sluzenje vojaskega roka v Maribor, danes jih posiljajo pa na delo v Irak.

Glede ubezanja pa upam, da ne pridemo "z dezja pod kap".

Srbo-hrvaščino primerjaš z italijanščino? In obvezno služenje vojaškega roka s službovanjem v SV? In komunistično Jugoslavijo z demokratično Slovenijo? Daj, Buzdovan, reci, da s šališ. Saj ne moreš biti resen.

Popravljeno . Popravil gattolina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti, a veš, da ideja ni neumna. Cak, cak, cak...zadeve uredimo in na Forumu je mir.

Ideja ne - ti pa .. in to hudooooooooooooooo.

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gattolina, daj dokaze že končno na plan - ne samo baba čula baba rekla, al pa "en moj prijatelj je pa povedal, da".

Saj ni težko, a?

Pismo, nakladaš isto, kot vsi ostali, ampak ne - ti govoriš sveto resnico... ja seveda, ja.

Dejstvo je - dokazov o zadevah imamo mi, ki tu debatiramo, zelo malo. Tudi okoliščine za kak prigodek so zelo različne, prav tako pa posamezniki zamolčijo kakšno manjšo ali večjo resničko.

Skratka - vsak ima po malem prav, najverjetneje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Franc, nebo te je poslalo. Končno eden, ki je "živel" v "titovem raju". Vse kar si napisal je res. Vendar, tehle tu ne moreš prepričati. Oni so očitno živelji kje drugje. Pa saj ni bil problem samo z uvozom vozil. Sadni jogurt je bil SF do leta 1977, televizorji Ei NIš in Gorenje, gume Sava in Obiličevo, kadili smo F57 in podobno svinjarijo, Varteksove kavbojke so bile neužitne, mislim.....Ko smo prišli v prvo avstrijsko ali italijansko vas, nam je skoraj prišlo od sreče, kaj vse si lahko tam kupil. .

ja zakaj pa nisi emigriral ??!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti, a veš, da ideja ni neumna. Cak, cak, cak...zadeve uredimo in na Forumu je mir.

Pridi, te bom uredil - boš dobil nove uhe od Tine Turner :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene so poslali na sluzenje vojaskega roka v Maribor, danes jih posiljajo pa na delo v Irak.

Glede ubezanja pa upam, da ne pridemo "z dezja pod kap".

Upam da se zavedaš, da v Irak ne gredo naborniki? (teh itak ni več)

Mislim ... čutiš razliko? Ne da primerjaš jabolka in hruške ... ti primerjaš sadje z zelenjavo ...

Popravljeno . Popravil cyc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Srbo-hrvaščino primerjaš z italijanščino?

Hotel sem ti povedati, da si se pac moral nauciti srbohrvascine, uporabljal in govoril pa si slovensko, Italijani pa so nam na nasem ozemlju prepovedovali uporabljati nas jezik. Razlika je ocitna, ne?

Znanje tujega jezika?...sevede, ko pa cel svet priča srbski....res dobra investicija je bilo moje učenje cirilice.

In koliko denarja si dobil za prostovoljno misijo v MB?

Odvisno kaj delas. Kdor trguje z jugovino, mu tudi srbski jezik pride prav, saj investicija pa res ni bila prav velika (te ni stalo nic). Jaz sem se v gimnaziji ucil francoscino, pa sem jo rabil 2x v zivljenju.

Denarja nisem dobil nic, dobil pa sem kar nekaj prijateljev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hotel sem ti povedati, da si se pac moral nauciti srbohrvascine, uporabljal in govoril pa si slovensko, Italijani pa so nam na nasem ozemlju prepovedovali uporabljati nas jezik. Razlika je ocitna, ne?

Danes pa srbohrvaščino izpodriva angleščina,če hočeš službo je v določenih firmah to že pogoj.

Pa me ne narobe razumet ampak,če smo že za zaščito materinega jezika posnemajmo Francijo,ki je uporabo tujk prepovedala.(omejila).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam da se zavedaš, da v Irak ne gredo naborniki? (teh itak ni več)

Mislim ... čutiš razliko? Ne da primerjaš jabolka in hruške ... ti primerjaš sadje z zelenjavo ...

Razlika je jasna. Gre za nacin. Nas so proti nasi volji posiljali na sluzenje po drzavi (v mirnem casu), upal pa bi si trditi, da bodo nase, ceprav poklicne vojake, posiljali proti njihovi volji po tujih bojiscih (v vojnem casu). Te prvi stirje so menda odsli prostovoljno.

Danes pa srbohrvaščino izpodriva angleščina,če hočeš službo je v določenih firmah to že pogoj.

Pa me ne narobe razumet ampak,če smo že za zaščito materinega jezika posnemajmo Francijo,ki je uporabo tujk prepovedala.(omejila).

Se strinjam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja zakaj pa nisi emigriral ??!!

Emigriral ni zato, ker mu je ob njegovem ateju šlo zelo lepo. Živeli so kot bubregi o loju. .)

Popravljeno . Popravil šokac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se mene tiče, mi je znanje Srbskega jezika

prineslo celo premoženje

in hvala Titu, da sem se ga moral v šoli učiti.

Definitivno drži, da znanje tujih jezikov

nikoli ni ovira tistemu, ki to zna

izkoristiti. Nasprotno to lahko samo

hudooo koristi.

Tistim

pa, ki tega ne znajo izkoristiti .. hja .. pač ne ..

in seveda samo bebec, totalni in absolutni kreten

lahko jamra nad tem, da se je nekaj

"moral učiti", danes pa ne ve kaj bi

z naučenim počew. Tak nikoli ne bo priznal,

da naučenega ne zna uporabiti iz

prej navedenega preprostega

bebološkega razloga, ampak bo

tule qrcow Titeja, Yugo in vse,

ki to znajo in so njega,

velenjegazdiplomo silili učiti se.

:lol1:

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hotel sem ti povedati, da si se pac moral nauciti srbohrvascine, uporabljal in govoril pa si slovensko, Italijani pa so nam na nasem ozemlju prepovedovali uporabljati nas jezik. Razlika je ocitna, ne?

Odvisno kaj delas. Kdor trguje z jugovino, mu tudi srbski jezik pride prav, saj investicija pa res ni bila prav velika (te ni stalo nic). Jaz sem se v gimnaziji ucil francoscino, pa sem jo rabil 2x v zivljenju.

Denarja nisem dobil nic, dobil pa sem kar nekaj prijateljev.

Oprosti, srbohrvaščina kot eden od uradnih jezikov v Sloveniji je zame posiljevanje....in vsekakor se strinjam, da je okupacija in vse kar sodi zraven ena velika svinjarija (da ne bi kdo pomislil, da mislim, da so italjani bili balzam za Slovence)

Brezplačno učenje ni bilo...učbenike je kupila mati in čas = denar...torej vse ure, ki sem jih presedela tam bi lahko koristneje porabila...mogoče za učenje kvačkanja, da o oceni, ki je uplivala na končni uspeh ne govorim ...to tut ni tako nedolžno.

Sicer pa, res mi ni bilo tako mučno in nisem imela težav zaradi srbhv. in boh ne daj, da bi izgledalo kot da so me mučili....bi bila pa danes mnogo bolj vesela, da bi se namesto tega učila nemščino npr.

Francoščino si zbral sam...oz. srednjo šolo si izbral sam...šel bi kam drugam magari drugo smer ali drugo šolo pa ti ne bi bilo potrebno oz. MUS učiti se francosko...pri nas smo sami izbrali: kot prvo...smer...jezikoslovna je pomenila 3 tuji jeziki...nem, ang + izbirni jezik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..., kadili smo F57 in podobno svinjarijo, ...

Jebi ga, si se pač stegnil tako daleč kot ti je dopuščala denarnica. Jaz sem takrat in še precej let po '77 kadil Mallboro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oprosti, srbohrvaščina kot eden od uradnih jezikov v Sloveniji je zame posiljevanje....in vsekakor se strinjam, da je okupacija in vse kar sodi zraven ena velika svinjarija (da ne bi kdo pomislil, da mislim, da so italjani bili balzam za Slovence)

Brezplačno učenje ni bilo...učbenike je kupila mati in čas = denar...torej vse ure, ki sem jih presedela tam bi lahko koristneje porabila...mogoče za učenje kvačkanja, da o oceni, ki je uplivala na končni uspeh ne govorim ...to tut ni tako nedolžno.

Sicer pa, res mi ni bilo tako mučno in nisem imela težav zaradi srbhv. in boh ne daj, da bi izgledalo kot da so me mučili....bi bila pa danes mnogo bolj vesela, da bi se namesto tega učila nemščino npr.

Francoščino si zbral sam...oz. srednjo šolo si izbral sam...šel bi kam drugam magari drugo smer ali drugo šolo pa ti ne bi bilo potrebno oz. MUS učiti se francosko...pri nas smo sami izbrali: kot prvo...smer...jezikoslovna je pomenila 3 tuji jeziki...nem, ang + izbirni jezik.

Ker sem s sportom precej potoval tudi po nasi bivsi, mi je znanje jezika prislo prav. Mene pac vse skupaj ni motilo, skratka, bil sem zadovoljen z zivljenjem.

Francoscino sem res izbral sam, na priporocilo prijatelja, ki je imel 3 letnike ze za sabo, kar se je izkazalo za slabo izbiro. Mnogo bolj bi potreboval nemscino. Pri 15 letih, ko se moras odlocati za naprej, pac malokdo tocno ve kako in kam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem s sportom precej potoval tudi po nasi bivsi, mi je znanje jezika prislo prav. Mene pac vse skupaj ni motilo, skratka, bil sem zadovoljen z zivljenjem.

Francoscino sem res izbral sam, na priporocilo prijatelja, ki je imel 3 letnike ze za sabo, kar se je izkazalo za slabo izbiro. Mnogo bolj bi potreboval nemscino. Pri 15 letih, ko se moras odlocati za naprej, pac malokdo tocno ve kako in kam.

Hvala bogu, da ti je prav prišla (meni prav nič)...a se ti zdi če nje ne bi imel v šoli kot obvezni predmet, da bi imel težave v jugi?

Jaz tega ne morem ocenjevati, ker sem se jo učila in ne vem koliko znanja manj bi imela če jo recimo ne bi imela v šoli...konc koncev je bila povsod okoli mene...tv, radio, na javnih mestih itd...

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Francoscino sem res izbral sam, na priporocilo prijatelja, ki je imel 3 letnike ze za sabo, kar se je izkazalo za slabo izbiro. Mnogo bolj bi potreboval nemscino. ..

sorry

:topic:

Yesss

to je tisti blok v nekaterih glavah, da je za učenje prepozno.

Ys

sem se nemški

jezik začew učiti pri 37ih (takrat kot sem naredil izpit

za motor) .. ja, no .. in danes pa tudi prevajam D/SLO

:blush:

Že

leto in pol pa na vse mogoče

načine študiram fotografijo, fotoaparate,

razne fotoprograme ..

Zato:

če rabiš nemški jezik - takoj v tečaj .. ne verjemi budalam, ki

trdijo, da z leti upada sposobnost učenja .. TO SPLOH NI RES!!

Čim več se učiš, hitreje gre - ne glede na leta.

:yes:

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!