Skoči na vsebino

Josip Broz - TITO


kekec III

Priporočene objave

Kaj imajo slovenci v italiji vezo z komunizmom pri nas---a ja če pri nas ne bi bil tak sistem, (komunizem) bi mogoče izpogajali, da bi ozemlje ostalo naše.

...

Če bi bila komunistična usmerjenost Titove vojske takrat taka oteževalna okoliščina, kako to, da niso zavezniki postavili nazaj ubežnega kralja?

Se ti ne zdi, da je bilo takrat pomembnejše delovanje proti silam trojnega pakta?

Izguba Trsta ni bilo nič drugega kot trgovina s posrano stalno kapitulantko in prebežnico, fašistično Italijo. Za kapitulacijo in s tem lažjo dokončno zmago, jo je bilo potrebno nagraditi in nagnati Titovo vojsko dva koraka nazaj.

In ne, ozemlje ne bi ostalo "naše", ker že nekaj časa ni bilo. Pomisli malo na učne ure zgodovine! Dejstvo je, da je Titova vojska to ozemlje ponovno osvojila, po dolgih letih Italijanske posesti. In to ni mali uspeh. Uspeh komunistične vojske in ne kvizlinških "pogajanj in trgovanj z dušami".

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ogromno nezaposlenih s VII stopnjo. pa tudi niso stanovanja dobil. pa ne vejo zakaj.

a ti si ga dobila od nove oblasti.

:blink:

:lol1:

Niso dobili, pa ne vedo zakaj :wacko: Ce ne vedo zakaj ne dobijo me niti ne cudi tisto o nezaposlenosti <_< Ampak saj - to po mojem itak samo tebi ni jasno :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ekola res obljubim, da je tole moj zadnji prispevek v tejle temi: Horjo,Softi in ostali tito loverji; kot veš zahodnjaki niso marali komunizma in če pri nas ne bi bili revolucjonarji ampak del njih ne vem če bi Italijani tako z lahkoto dobili tisto kar so. Tako so pa z veseljem obljubili kaj vse jim bodo dali---na račun nas, ki smo jim tako ali tako bili ,,sovražni,,. In zakaj se ni vaš Titi potegnil za ubog slovenski živelj? Takrat sta bila s Stalinom še prijatelja in če bi Rusija zaropotala bi blo drugač---pa ni ker je bila torta razrezana in interesi zadovoljeni (nas je naš šef mirno prodal). Zahod je pa tako ali tako poskušal vzeti kar se je dalo iz rok komunizma tako, da bi mogoče zaradi tega potegnil z nami, ker potem bi bili mi tampon pred z ,,neprijateljskim,, sistemom in potrudili bi se da bi bili srečni.(Se ne spomnim več čist točno, kje sem to brala, v nekih memoarih...)

Sicer je pa vse če če če in hipotetično. V glavnem dejstvo je, da so nas čist oskubili in takrat nas je vodil TITO. Sedaj pa jokajte naprej, lohka pa res organizirate skupinski samomor v hiši cvetja---tako v čast in slavo in,ker nikoli več ne bo tako kot je nekoč bilo.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tito je s stalinom razmejil ze ob prihodu rdece armade na ozemlje juge. dal jim je vedeet, da lahko pomagajo pri osvoboditvi, ampak vladali ne bojo. bi bilo bolje, da bi zaropotali in osvojili trst, potem pa z nami delali kot z madzari, poljaki...

mislim, da pri tebi nekaj ne stima..

cyc

spet mal pametvanja off topic..ocitno nimas pametnega argumentiranega odgovora..skupaj se z nekaterimi, bi lahko sestavili parlament in mlatili prazno slamo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@softi: nic ni neargumentirano, samo ti ne razumes ... hotel sem povedat da je miloreceno "cudno" ce pricakujes da ti bo nekaj (v tem primeru stanovanje) kar padlo z neba in da bi se potem se cudil zakaj ne dajo ... (tak misljenski vzorec imajo dolocene skupine ciganov, ampak pustimo se te, sploh v tej temi).

Sicer se pa umikam iz teme, je skoda casa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Ah, tolikokrat sem si rekel, da se ne bom več vtikal v politične teme... Pa vseeno nekaj besed, ko ste eni (in isti) spet tako nastrojeni.

Najprej me boli posploševanje, še bolj pa zakaj zaboga se vsi prizadeti (z ene in druge strani) za dokazovanje svojega "prav" poslužujete največ le mejnih primerov??? Seveda so se tudi v Titovi Jugi dogajale pizd* in krivice, tako kot so se pred njim, za njim, v tem, onem, kateremkoli sistemu. Ker za to ni kriv nek imaginarni sistem, ampak ljude, ki ga sestavljajo. Ljudje, z vsemi svojimi vrlinami in napakami. In dokler človeška narava ne bo zevoluirala v nekaj bolj strpnega, prijaznega... nam ne bo pomagal noben sistem, ne prejšnji, ne sedanji, ne kakršenkoli bodoči.

Lepo pa bi bilo priznati, da je šlo večini navadnih državljanov pod Titom precej bolje kot danes, ko imamo 30% prebivalstva na robu (uradno priznane) revščine. Seveda je bilo to umetno vzdrževano in ni moglo trajat v nedogled, ampak bilo je! (elitam je šlo pa itaq vedno super, tako takratnim kot današnjim!!!).

Npr meni osebno se zdi vredno omembe, da sem takrat lahko šel kadarkoli kamorkoli, ne da bi me skrbelo, da me bo npr na poznem povratku iz kina kdo počakal v ulički Stare Ljubljane in me sesul ko kanto, pobral kar imam pri sebi, z malo "sreče" pa tudi zaštihal, ali da bom ustreljen v kafiču med obračunom dveh band itd

Pa naše šole niso potrebovale varnostnikov, našim otrokom ni nihče prodajal mamilotov med pavzami, a ne...

In še in še bi lahko takole našteval, v + in - , ampak IMHO je nauk nekje drugje: ne zatiskajmo si oči pred slabimi stvarmi, ko so se dogajale, a ne pozabimo tudi dobrih. Ker jih je bilo več. In po nekaterih se mi še danes toži. Tako kot nekatere še vedno ne maram. Ampak tako dobrih kot slabih reči nam ni delal nek imaginaren sistem, ampak ljudje, ki so ga sestavljali - zlorabiti se da katerikoli sistem!!! (sicer pa berite Brrrma, zna še bolj lepo povedat v katerem tiču grmi zajec).

PS Vsak, ki me ima zaradi zgoraj napisanega za "Tito loverja" (ali, enako, "Tito haterja") očitno ne razume situacije.

Popravljeno . Popravil suzuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@softi: nic ni neargumentirano, samo ti ne razumes ... hotel sem povedat da je miloreceno "cudno" ce pricakujes da ti bo nekaj (v tem primeru stanovanje) kar padlo z neba in da bi se potem se cudil zakaj ne dajo ... (tak misljenski vzorec imajo dolocene skupine ciganov, ampak pustimo se te, sploh v tej temi).

--- Npr,človek z elektro fakulteto je delal za tekočim trakom (direktor firme z 6leti OŠ , je bil pa partizan in politično aktiven-to pa res), ni imel volilne pravice, nekaj časa je bil v kočevskih zavodih, njegova žena (poročena s sumljivo osebo) je čistila (končana poljanska gimnazija) v neki založbi, stanovanja nista dobila in sta živela z majhnim otrokom v neki kamri na obrobju ljubljane. Zakaj (tega nista nikoli izvedela)--

povej lini to..men je mnarsikaj jasno..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jao što ste zapeli. Tita ni več. Je umrl pred 24 leti. Zdaj so drugi dežurni krivci. Ampak koga boste krivili, ko bodo tudi ti dežurkoti šli po gobe?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa saj je logično da vsak po svoje misli.

Saj smo to hoteli kajneda?

Resnica ?

Kakor komu katera !

Resnic je več (sicer je moja edina ta prava) !

Tako kot je mineralnih vod več. (Radenska je pa edina ta prava).

Vsi skupaj se bomo morali navaditi na sožitje mnogo resnic.

V bistvu nam samo strpnosti manjka.

Imeto koga rad ali sovražiti ga, je stvar srca - tukaj se ne da mnogo narediti.

Zakaj kdo sovraži še danes - rešujejo drugi strokovnjaki. Sistem tega ne rešuje.

Strpnost je civilizacijski dosežek - to si lahko privzgojimo.

Že zato, da bomo lažje en z drugim shajali.

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nas je kar nekaj, ki smo živeli in preživeli TITOVE čase in ti povem ,da je bilo kar uredu okoli dela in stanovanj urejeno, kot pa sedaj npr.Delaš v eni firmi ,ti delo ni všeč, prosiš za drugo delavno mesto ti rečejo ;Če ti ni všeč pa pojdi(odpoved)prej v komunizmu je bilo drugače je bil delavec bolj zaščiten.Da danes ne govorimo o stanovanju,ja ga dobiš če imaš denar...

Res da smo čez mejo hodil po kawbojke, kavo,prašek in čok.MILKO...ker tega ni bilo,sedaj imaš tega vsega še preveč

Poglej Litostroj 15.000 delavcev iz cele Slovenije je imelo delo,sedaj komaj 300 in koliko firm so zjebal in delavcev zmetal na cesto

Toda tko je in kolo časa se vrti in mi znjim.

Sedaj smo članica evROPSKE unije.....in čas bo pokazal svoje ali smo imeli prav ali ne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še replika Lini na napotek k samomoru v hiši cvetja.

Takrat za Trst je malo manjkalo do kolektivnega samomora. Samoumorili pa bi nas zavezniki. Je bilo na mejah prekleto oštro. Boriti se s takrat samozavestno, polnooboroženo in nabrušeno armado zaveznikov bi bil dejansko samomor in kje bi bila danes Slovenija?

Malo vprašaj tiste, ki so takrat na meji čepeli!

Ok, by, by!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takrat za Trst je malo manjkalo do kolektivnega samomora. Samoumorili pa bi nas zavezniki. Je bilo na mejah prekleto oštro.

Odlicno, zdaj pa se sestej 1+1 in jasno ti bo, zakaj so bili odnosi z zavezniki tako ostri, ceprav nismo bili med silami osi, pac pa na "pravi" protiokupatorski strani :D Mogoce pa vseeno o partizanih niso imeli tako zelo dobrega mnenja? O:-)

Uja upppss, to je tema iz katere sem rekel, da se bom umaknil :xx:

--

Mi ne da miru :devil: Leta 1938, oz. ze pred tem, so Nemci sebe samoumorili s fiksno idejo, da so vec vredni, kar jih je peljalo v vojno, pa na dve fronti ... zavezniki so jih premagali in poglej kaj je danes z njimi Nemci). Oz. poglej kaj je bilo z njimi 10 let nazaj - zdaj jih prikljuceni vzhod, ki ga sanirajo po bratih sovjetih posteno gospodarsko sesuva.

:lol1:

Da ne bom cisto offtopic: :cry: <-- krokodilje solze za "ta starga" :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odlicno, zdaj pa se sestej 1+1 in jasno ti bo, zakaj so bili odnosi z zavezniki tako ostri, ceprav nismo bili med silami osi, pac pa na "pravi" protiokupatorski strani :D Mogoce pa vseeno o partizanih niso imeli tako zelo dobrega mnenja? O:-)

Uja upppss, to je tema iz katere sem rekel, da se bom umaknil :xx:

--

Mi ne da miru :devil: Leta 1938, oz. ze pred tem, so Nemci sebe samoumorili s fiksno idejo, da so vec vredni, kar jih je peljalo v vojno, pa na dve fronti ... zavezniki so jih premagali in poglej kaj je danes z njimi Nemci). Oz. poglej kaj je bilo z njimi 10 let nazaj - zdaj jih prikljuceni vzhod, ki ga sanirajo po bratih sovjetih posteno gospodarsko sesuva.

:lol1:

Da ne bom cisto offtopic: :cry: <-- krokodilje solze za "ta starga" :P

Mislm :lol: ...cic... :lol: pr teb pa bols, da sm cist brez komentarja, drgac me bojo se zaprl.

LP

Gugo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cyc, priznam, da sva se midva očitno matematike učila na različnih šolah. :blink:

Se strinjam,sodeč po izjavah in pisanju...

je cyc je hodil v šolo,

ki stoji na vogalu Kajuhove in Šmartinske...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:BUA: objektivna izjava, ni kaj.

da nisi slucajno uspesno opravil komsomolec akademije v moskvi. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

:D Na mejl sem dobila:

TITOVE LJUBICE – POVZETEK IZ ISTOIMENE KNIGE

Pisatelj Filip Radulović je leta 1990 napisal knjigo po daljšem raziskovanju in pogovorih s še živečimi ljubicami Josipa Broza. V knjigi odkriva, tisto česar ni v nobeni njegovi biografiji. Idejo za pisanje knjige je dobil leta 1974 v Parizu, ko je srečal gospo Jeanne Coitier, ki je rodila Titovega otroka leta 1937. Soglasje in nekatere podatke za pisanje knjige je dobil od samega TITA leta 1978, največ podatkov pa je dobil prav od njegovih ljubic, ki so ga tudi pošiljale drugim za katere so vedele. Izmed več desetin imen za katere je slišal se je uspel pogovorit z spodaj navedenimi. Seznam je narejen po kronološkem sledenju primerov.

1. MARUŠKA NOVAKOVA, Čehinja, maturantka, obljubil ji je zakon, izkoristil družino materialno in drugače, na dan poroke pobegnil na Dunaj k drugi ljubici;

Rodila sina Leopold-a Novakova, 1913, Čeh, ekonomist živi v Pragi;

2.LIZA SPUNER, Dunajčanka, bogata veletrgovka. Rodila sina Hansa Spunerja 1914, Avstrijec, padel leta 1942 ali 1943 v Jugoslaviji pod Kozaro;

3. TEREZA Štacner, Zagrebčanka, rodila dvojčka 1915 v Zagrebu, Paulla in Gabrielo Štacner. Gabriela umrla je leta 1989, Paul je živel na Dunaju kot strokovnjak za mostove.

4. LJUSA SEDLOVSKA, Rusinja, rodila 1915. leta sina Kirila Sedlovskega, zdravnik-veterinar; umrla zaradi sepse po porodu;

5. IRA GLIGORIEVA, rodila 1915 sina Serjožo Gligorijeva, politični delavec v Brjamsku, SZ;

6. DARJA ANDIRELOVA, rodila 1916, sina Josipa Andirelova, umrl kot letalec ruske armade nad Berlinom 1944;

7. NINA IN SVETLANA BAŽAN, sestri dvojčici iz Petrograda.Obe zanosili, podatki le za enega otroka, Vladimir Bažan 1918, Rus, zdravnik v Leningradu;

8. ZUHRA BADAHUR, rodila 1918 sina Kadi Badahur, Kirgiz, inženir petrokemije živel v Bakuju;

9. PELAGIJA BELORUSOVA, Rusinja, poročila sta se in je rodila 1924 sina Žarka Broza, oficir rdeče armade, narodni heroj.

10. VIDA KOGEJ, Slovenka iz Medvod, študirala glasbo na Dunaju. Rodila 1935 sina Dimitrija Kogeja, Slovenec, živi na Dunaju kot profesor glasbe;

11. ELZA GERLAH, Nemika, delala s Titom v Kominterni v Moskvi, rodila sina 1937 v Moskvi, Viktor Gerhard, njegova usoda ni znana. Da bi se jo rešil je uredil, da jo je v gledališču visoko nosečo aretirala ruska tajna policija;

12. JEANNE COITIER, Parižanka, vdova z hčerko, rodila 1938 sina Olivera Kotiera, živi v Parizu kot strokovnjak za atomsko fiziko. Slučajno srečanje g. Radulovića z hčerko gospe Cotier v Parizu je pripeljalo do nastanka knjige » TITOVE LJUBICE«;

13. ZUHRA REUF – ANADOLKA, lepa Turkinja, trgovka z svilo, poročila sta se, rodila 1938 sin Izet Rauf, živi kot trgovec v Istambulu. Ko je spoznala prevaro je nagnala moža-Tita;

14. HERTA HAAS, Mariborčanka, rodila 1941 sina Aleksandra-Miša Broza, Hrvat, živi v Zagrebu. Če prav neporočena, ga je Tito priznal za sina.

15. DAVORJANKA PAUNOVIĆ-ZDENKA, študentka iz Beograda, Titova spremljevalka med vojno, rodila 1942 sina, Slaviša Paunović v pečini pri Foči. Otroka pustila v Foči pri eni družini. Umrla 1946 na Golniku zaradi tuberkuloze. O usodi otroka ni podatkov. Pokopana je pod oknom Titove spalnice v Beogradu, jamo je izkopal sam globoko ožaloščeni Tito.

16. ZINKA KUNC, Zagrebčanka, svetovno znana operna pevka. Spoznala sta se preko g. Krajačiča na Titov nagovor 1947 leta. Zveza se ni obnesla, ker Zinki ni odgovarjal način življenja v visoki družbi.

17. Jovanka Broz, spoznala sta se v Maršalatu, kjer je delala kot vodja postrežbe. Je znana partizanka 2. ženske Ličke čete, pozneje medicinska sestra slavne 6. Ličke brigade. Da bi zmanjšali njen vpliv na Tita so ji leta 1974 podtaknili, da pripravlja državni udar z generalom Jovanićem. Titu sta informacijo prenesla g. Mikulić in g. Dolanc v katera je Tito imel neskončno zaupanje. Takoj so jo izolirali in ji postavili stražo v Užički 15, Tita so preselili v Beli dvor na Dedinju. Da bi še bolj oddaljili Tita in Jovanko so razširjali govorice o ljubezenskih stikih med Jovanko in generalom Jovanićem. Zaupal jih je g. Dolanc nekemu tujemu novinarju, časopis pa so pozneje prinesli Jovanki.

Vmes je Titu delala družbo znana operna pevka iz Sarajeva ga. Getruda Munetić. Za poznanstvo je poskrbel g. Mikulić.

...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja.....ne zamert........mal predolg sem insekticid vdihoval.....ipaQ se je bolj pametno rešt "faraonk"....kokr pa tovariša Titeja :OK: :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!