Skoči na vsebino

ADSL na več računalnikih


Priporočene objave

Jaz mam routerja pa mi vse lepo dela na dveh racunalnikih. Za router sem dal 20kSIT k ma zraven se printer support.

Ma pa firewall pa ne vem katere porte naj uporabim za odklenitev firewalla na tistih portih. Recimo se hocem pogovarjat prek slusalk pa se ne morem zarad firewalla. Kako naj vem kater port odpret(kok je stevilka)

vsak program ki ga uporablaš, na v nastavitvah napisano kiri por uporabla... če pa tega nenajdeš, pa je najlažje da si inštaliraš kaki softwerski firewall (zonealarm, ipd) .. pa ko se oš hte prijavit z programom v internet ti bo softverski firawall javo opozorilo da hoče it program v internet, in ti bo točno napisal prek kirega porta in ostalo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drugač pa ADSL na vseh PC-jih... jaz mam switch, pa se lepo normalno da konektat iz vsakega PC-ja na internet.. pa pol tid vsak PC dobi svoj IP, kar mi je zlo všeč :) .... druga zadeva je če maš na ADSL-ju statični IP, pol pa morč šerat povezavo al pa ruter nabavit... zaj, kaj ti je ceneje...

kod zanimivost: če bo kdo kaj vedo o tem povedat.. jaz mam ADSL, pa nisem nobene statike al pa kaj takega zaproso, pa sem naenkrat kr dobo statični IP.. ne reconecta na 24 ur.. pa če se prijavim na novo mam spet isti IP.. kar je pa še bol zanimivo.. ča se povežem še iz enega PCja prek swiča... ima tisti PC tidi statični IP, ampak ne istega.. torej sem kr tak, čez noč dobo 2 statična IP-ja :) ... to ni normalno.. kr če si naročiš statiko, maš pol 1 IP, in če greš z 2-ma PC-jema gor... maš pol še vedno 1 IP... no mene to ne moti, v bistvu je vreji to :) ... samo zanimam me kak je prišlo do tega :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na vse odgovore bom še sam pristavil lonček.

Najboljš da na obeh lokacijah postaviš Cisco Catalyst 6513, v vsakega vtakneš po en supervisor modul,1 48 portni RJ45 modul, 1 switch fabric card in obvezno en Giga Fabric module, vse skupaj povežeš postaviš ločene Vlane za vsako lokacijo in skupnega za Internet, med obema Catalystoma vzpostaviš HSRP in OSPF za usmerjanje.

Preverjeno deluje...strošek? Sitnica...

Lahko pa greš v prvo "računalniško" trgovino in rečeš da rabiš 2 PC-ja na ADSL priklopit, med njima je taka in taka razdalja in ti bodo povedal kaj rabiš...seveda se bojo vsi oglasil, da te bo prodajalec nategnil in ti najdražje prodal, kar je lahko sicer res, vendar je ena slaba reklama (tvoja) bolj učinkovita kot 100 dobrih in to verjetno vsak ve...Še cena - lahko zelo različno, rabiš pa sigurno v vsaki mašini mrežno karto (kar verjetno že imaš), ostalo pa je tvoja izbira (hub,switch,router,...) in nenazadnje tudi tvoj denar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljš da na obeh lokacijah postaviš Cisco Catalyst 6513, v vsakega vtakneš po en supervisor modul,1 48 portni RJ45 modul, 1 switch fabric card in obvezno en Giga Fabric module, vse skupaj povežeš postaviš ločene Vlane za vsako lokacijo in skupnega za Internet, med obema Catalystoma vzpostaviš HSRP in OSPF za usmerjanje.

Preverjeno deluje...strošek? Sitnica...

Ali pa 3com-ov corebuilder serije 9000 ... to bo letel, pa vsi paketki bodo trikrat analizirani in pregledani in ... potem bo pa Siol crknu :D :D ... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drugač pa ADSL na vseh PC-jih... jaz mam switch, pa se lepo normalno da konektat iz vsakega PC-ja na internet.. pa pol tid vsak PC dobi svoj IP, kar mi je zlo všeč :) .... druga zadeva je če maš na ADSL-ju statični IP, pol pa morč šerat povezavo al pa ruter nabavit... zaj, kaj ti je ceneje...

kod zanimivost: če bo kdo kaj vedo o tem povedat.. jaz mam ADSL, pa nisem nobene statike al pa kaj takega zaproso, pa sem naenkrat kr dobo statični IP.. ne reconecta na 24 ur.. pa če se prijavim na novo mam spet isti IP.. kar je pa še bol zanimivo.. ča se povežem še iz enega PCja prek swiča... ima tisti PC tidi statični IP, ampak ne istega.. torej sem kr tak, čez noč dobo 2 statična IP-ja :) ... to ni normalno.. kr če si naročiš statiko, maš pol 1 IP, in če greš z 2-ma PC-jema gor... maš pol še vedno 1 IP... no mene to ne moti, v bistvu je vreji to :) ... samo zanimam me kak je prišlo do tega :)

Blagor teb, pa ne tega okol govort, ker če pride na prava ušesa ne boš mel več dolg časa ;)

Aja, še neki: ne morta met dva računalnika istega IP naslova B)

...zarad same topologije omrežij (ip protokola)

pol tud ne morš jet z dvema PC jema direkt na siol.

Pa kokr vem maš zdej lahko brez statike računalnik več kot 24 ur na netu skupaj, pa ti ga ne odklopi

weird things B)

za ostale: Leteči je zrihtu ADSL doma na dveh compih ;)

z enim hubom (brez Ciscotove opreme ;) in ostalga....)

(sm zraven pametoval :))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Eno vprasanje.

Dva kolega bi se povezala preko 4 portnega ADSL routerja (SMC, LevelOne, .. cenovni razred 13.000 SIT).

Zanima me, ce kaksnega priporocate ter ali pri svojem routerju pogresate/hvalite kaksno "vrlino" (npr. nadstandarni firewall, ...).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam C-net-ovega in sem cist zadovoljen.Ima vgrajen firewall lahko pa odpiras posamezne porte. Lahko tudi v(iz)kljucis DMZ in je firewall v(iz)kljopljen.Nimam pripomb.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam LEVELONE.

Dela odlično in se v 4 mesecih niniti enkrat sesul. :notworthy:

Potem je bila pa strela :angry: pa je bil en dan čist mrtu, pol je pa spet začel delat (razen en lan port) in se od takrat še ni sesul (3 mesece).

Bi reku da je kar vzdržljiva stvar glede na moč strele (ki je po mreži sesula dve belkin prenapetostni zaščiti), važno, da so mašine cele :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest imam tudi 4portnega LevelOne-a, na začetku se mi je non stop sesuval(včasih tudi na pol ure), potem pa sem nadgradil firmware in se od takrat še ni susul-14dni :) . Cena je bila 13k SIT. Pri mojem grajam to, da se ne da(ali pa jest ne znam :xx: ) izklopit firewalla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam en level one za 20k (ima še print server). Kljub raznim DC++om in podobnem se ne sesuva, problem je pa, ko si zaželiš odprt določene porte na samo določene IPje. Ali se ne da ali je pa butast vmesnik. Tisti "firewall" je bolj joke ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest imam pa tole, od včeraj TrendNet, in, kolikor sem lahko sprobou, zadeva super funkcionira, tudi preko PPTP-ja, kar cenejši model, ki sem ga vrnil tale, ni uspel zagotoviti, kljub nadgradnji firmware-a. Zato, bodite previdni, kaj in kako mislite početi s temi routerčki, oz. večje so zahteve, bolj je treba biti previden pri izbiri. K sreči sem imel možnost, da sem zadevo brez stroškov lahko zamenjal, drugače bi ostal brez dostopa v VPN...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej pa yst, k sm mal butast za te zadeve, a šibne signal iz wireless routerja čez dve steni? Oz. čez eno notranjo tanjšo, ter še nosilno, debelejšo? :?

Da ne bi dvakrat kupoval, da ne omenjam napeljevanja kablov čez podstrešja. Pa ker router bi bil priporočljiv, enga mam že ogledanega za 22k sit?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sosed je z našim routerjem priklepoljen na ADSL. Signal pa naj bi potoval čez 3 stene ter še 20 metrou tko po luftu še pol. Pomoj bi tem moglo delat. Sicer pa tut če kupš lahko še nazaj nesš.

Crownless

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno včeraj inštaliral Level One 4 portni Ruter za ADSL, zadeva sicer preprosta, samo BARABE NE DAJEJO VEČ TISKANIH NAVODIL :kva2: :SS

V glavnem, zadeva v parih urah urejena s kabli vred, sedaj pa samo upam, da bo delalo čim dlje, ne da bi mi bilo treba kaj nastavljat. Aja, pa da ma ta zadeva vsaj kolikor toliko spodoben firewall, sem malo skeptičen do njega. :hmm:

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno včeraj inštaliral Level One 4 portni Ruter za ADSL, zadeva sicer preprosta, samo BARABE NE DAJEJO VEČ TISKANIH NAVODIL  :kva2:  :SS

V glavnem, zadeva v parih urah urejena s kabli vred, sedaj pa samo upam, da bo delalo čim dlje, ne da bi mi bilo treba kaj nastavljat. Aja, pa da ma ta zadeva vsaj kolikor toliko spodoben firewall, sem malo skeptičen do njega.  :hmm:

lp

Rudi

men se zdi firewall čist OK.

edino zanima me zakaj se mi včasih, zelo redko ob menjavi IP naslova noče nazaj povezat. pol pa onemogočim povezapo pa po 5 sekundah spet omogočim pa je spet OK?? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

edino zanima me zakaj se mi včasih, zelo redko ob menjavi IP naslova noče nazaj povezat. pol pa onemogočim povezapo pa po 5 sekundah spet omogočim pa je spet OK?? :hmm:

Probaj z nov firmware naložit gor na router, mogoče bo to popravilo zadevo.

lp

Rudi

p.s.A je še komu ta teden ADSL modem skurilo. :devil: Serviser je rekel, da jih je nekaj sto samo v Lj in okolici skurlo, dobro, da so mi ga zamenjal brez problema. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Mene pa zanima, če je mogoče vzpostavit brezžično mrežo za deljenje ADSL priključka s sosedom (zračna razdalja cca 60 m), ker kabla ni moč potegnit. Katere naprave je treba nabavit in kolikšen je približno strošek za omenjeni podvig :? :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima,  če je mogoče vzpostavit brezžično mrežo za deljenje ADSL priključka s sosedom (zračna razdalja cca 60 m), ker kabla ni moč potegnit. Katere naprave je treba nabavit in kolikšen je približno strošek za omenjeni podvig  :?  :blush:

Jaz sem to poskusil s sosedom, enaka razdalja, pa ni šlo, oziroma ni šlo tolk, da bi bil signal konstanten....sicer bi lahko poskusil še z boljšo opremo, antenami ipd, samo vprašanje je, kaj in koliko se ti splačat.... vsekakor pa ti neglede na vse odgovore, konfiguracije, hvaljenje vsak svoje kobile, ki jih boš dobil tu, zadevo prej stestiraš, predno jo boš nabavil....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sama razdalja ne pomeni popolnoma nič. Signal je odvisen predvsem od tega skozi koliko sten ali železobetonskih plošč mora "priti".

Če gre za vidno razdaljo pa zagotovo ni nobenega problema pri tej razdalji, vsekakor pa ne boš dosegel nič z dvema najcenejšima USB wlan ključema, ki že sama po sebi komaj delujeta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če gre za vidno razdaljo pa zagotovo ni nobenega problema pri tej razdalji, vsekakor pa ne boš dosegel nič z dvema najcenejšima USB wlan ključema, ki že sama po sebi komaj delujeta.

jep, potrdim primer Siemensovih usb wlanov... ;) they don't work that good ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!