Skoči na vsebino

17,5 uplinjač


_OKI_

Priporočene objave

Pozdravljeni!

Zanima me, če ima kdo kakšne izkušnje glede predelave iz original uplinjača (12mm) v 17,5 mm ob že prej vgrajenem 70cc kitu.

Sam imam namreč kit in original uplinjač, zanima pa me, kaj bi se zgodilo, če bi tega menjal z 17,5 dell orto - pospeški :rolleyes: , končna :rolleyes: , poraba :( !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

alo jesmam 17.5 frgo ze uriginal gor pa mn popije okol 4l. pospeske bos velik bolse mu, bol ti bo u breg uleku, koncna seu pa tut za ksne 10kph zvecala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v bistvu boš pridobo na zmogljivostih :D :D :D

sam pil ti bo toliko (kolk ti žre z 12mm fergazarom?) da se boš spraševau, če ti kje tank pušča B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

splaca se ti 17,5 kupt, razn ce mas evolution ali pa mhr gor (v kar pa zelo dvomim), poraba je okrog 4l, odvisno. dobro je to, da bo motor imel bolse pospeske, koncna ne bo bistveno drugacna, slabost je pa to, da ti vec pije. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce kupujes kupi 19,5 mm da ti kasneje ne bo zal(cena mog. za 1k-2k sit razlicna)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo ko ste ravno tole temo odprl, jst sm pred kratkim dal gor 70cc kit in 17,5 fergazer. Samo sedaj imam strašne probleme z nastavitvijo fergazerja. Na začetku ga ne morem nastavit da bi se motor lepo zavrtel, kar nekaj ga duši, bolj kot odpiram in zapiram "luft" slabše je. Pa še to je naprimer motor gre bolj ob 3/4 obrata ročice, kot pri polno odprti ročici. Lahko da kdo kakšne napotke prek neta?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislm da je to sam fora v dizi, mors menjat-probas z mejhno, pol das mal vecjo itd, itd.. je kr dost zajebancije s tem, najboljse je, ce ti to lokaln serviser nastima.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj pri gus kitu in original vplinjaču naredim enih 110 km z 5 litri, če ga malo tak šparam pa ne tišim poln gas, ko ni potrebe.

Kolk bo pa pol žrl?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4L ti žiher nebo žrlo, tolko žere zaj meni ko mam 12 fergazer

teko bi ti mogoče žrlo če bi ga res mel natančno nastavlenega

računaj si 5L tak neke ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni sploh taka razlika v moci ce mas navadno 70ko... jaz sem zamenjo fergazer in je mogoce malo bolj potegnilo in iznenada pac, ker takoj dobi bencin...koncna pa z zamenjanimi valjcki se potem malenkost visja. zlo mala malenkost:)

zere pa 6L :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem, jas mam navadno 12-ko noter, pa se ne sekiram. Glede na to, da skuter sicer ma eno lukno na začetku, pol pa ne več, ni zadostn razlog, da bi šou menjavat. Ker enkrat sem mel optimalno poštelanega (kak mi je to uspelo nevem) in je potegno od začetka in vleku do konca.....poleg tega je tut končna bla 120km/h po cajgeru. Torej fergazer ni problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, žere mi pa 4l do 4,5l pri navijanju. Ob lagodni vožnji pa dosti manj. Ko sem ajnfaral pa sn mogo 60km/h vozit, sn z enim keslom naredo 340km. Čuje se neverjetno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Zanima me, če ima kdo kakšne izkušnje glede predelave iz original uplinjača (12mm) v 17,5 mm ob že prej vgrajenem 70cc kitu.

Sam imam namreč kit in original uplinjač, zanima pa me, kaj bi se zgodilo, če bi tega menjal z 17,5 dell orto - pospeški :rolleyes: , končna :rolleyes: , poraba :( !!

Jaz mam orginal 17,5 gor pa vidis kaj dela :D :D Se ti bom dal za pelat ker se mi zdi da se ti nisem dal....Pa da vidia ne :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

morte racunat da za 70 cc kite so frgazerji 17,5mm+, kar pomeni da najmanj za izkoristek kita je 17,5mm, pol je se odvisno ker kit gus/alu,.........

pa se neki je nevem kako nej vam to povem; bencin je neke vrste podmazovalo ==> premajhen fergi, na velkem kitu 70cc, lohk zariba, pa ceprov lepo delas z njem,.......(ni pa nujno da ti, sam dela pa zlo u kurcu)

se ena stvar, meni doooolgo nazaj k sm to se mel mi na polini gus 70Rcc original fergi je ni filal tak kot je bil, motor mi je vzgal in sel MALO bolje kt 50cc. nakar sm popizdu in sel v ita kupit 19,5mmR+Rluftfilter, no pol pa se mi zdi da je bla opazna razlika, k sm se tko ene 20m pelu po tazadnji ker nisem pricakoval,.......... :P :P :D :D :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

morte racunat da za 70 cc kite so frgazerji 17,5mm+, kar pomeni da najmanj za izkoristek kita je 17,5mm, pol je se odvisno ker kit gus/alu,.........

Jaz sem tud takega mnenja, ker so mi tud na Lindempa rekli tak. Ampak moti me pa to, da v tisti knjižici, ki sem jo dobil zraven kita (ta knjižica je namenjena posebaj temu mojemu kitu) piše pod rubriku UPLINJANJE , da je original :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kak misliš "original"? A da ostane fergazer originaln, če menjaš kit?

1. Če to misliš je različno od vrste kita. Jas fergazarja nisem menjal, ker bojda ni blo treba. Naš kolega Matej (aka _aerox_) pa je to mogu nardit, ker je sam skuter dosti bolj navit od mojega.

2. Pod to točko pa pride mogoče tisto, kar misliš ti, pa nisem razumel :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

morte racunat da za 70 cc kite so frgazerji 17,5mm+, kar pomeni da najmanj za izkoristek kita je 17,5mm, pol je se odvisno ker kit gus/alu,.........

Jaz sem tud takega mnenja, ker so mi tud na Lindempa rekli tak. Ampak moti me pa to, da v tisti knjižici, ki sem jo dobil zraven kita (ta knjižica je namenjena posebaj temu mojemu kitu) piše pod rubriku UPLINJANJE , da je original :blink:

v to skor dvomim, vem pa da za polini corsa (sr50, phantom,....) kit pise da manj kot 17,5mm ne priporocajo seveda za izkoristek tega kita..........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

POzdravljeni.

PSI_Hunter

jaz mam tud en problem.Mam corsa kit, pa sem vozičč 2k KM/h z 19mm gergijem potem pa je kr začel zalivat svečke, pa užgal je vredu ko pa dam gas pa ga kr zaduši pa ugasne, kot npr. da daš nogo na izpuh pa ti isto crkne.Sedaj mam not 12,5mm pa mi nekam še potegne končna pa ni večja od 80km/h !!!!!! Mehanik nevem kaj naj naredi, pa sem mu včeraj kuo dizo 98 pa bomo vidli kaj se bo zgodilo. :( :(

LP Vsem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se opravičujem pisnim napakam.

Če te zanima kaj mam v motorju poglej moj skuter

Od spodaj piše spletna stran.

LP Vsem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

_aerox_

po vsem tem se mi zdi vec moznih variant:

-zapacal se ti je luftfilter in ne dobi zadosti zraka,.......

-premaknil se ti je srauf za stelanje zraka,........

-ali da si se veliko peljal po dezju/vlagi/pesku in da se ti je zaradi vodnega kamna oz. svinjarije, zapacal fergi,........

-al pa da se ti je zaug zataknu (mas avtomatski al ne, zaug mislm?)

-zamasila se cevka za bencin, oz. filter za benz

-pocla membrana na pipci za benz

-staklna cevka za vaakum (za na pipco za benz)

-pocene lamele pri uni gumi k fergi pride gor

small question: a na standgasu ti dela ce ga sam przges in gasa ne pipas?

moj nasvet ti je da sam razdres fergi in ga kompletnga vrzes v benz za 12 ur pol pa spihas z kompresorjem(prej se vse dize vn posraufi, in odstrani vse cevke), spuci luftfilter, pa uzem se uno gumo dol pa poglej v kasnem stanju so lamele,.........

drgac pa ce se pol ne dela k bos to vse naredu pa povej pa bomo probal neki zmutit......... B) :P B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Membrane so OK, motor dela na štangasu ko se pipne gasa ga zaduši, če odprem zrak ne dela pa če zaprek zrak ne dela , sloh ne reagira na to??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja pa nastelite fergije svojih konjickov, ceprov je z tem veliiiiiiiiiikkkkkkkkkkkkkooooooooooo!!!!!!!!!! posla....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam za smeh, dej dol luftfilter pa probi,........

ce dela ves pol kje je problem, ce ne pa pejd pocas po tistem k sm ti reku, pa pocas elimineraj napako

pi es:

upam da ti strom dobr dela.......(just a misel......) :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!