Skoči na vsebino

Korzika


maurina

Priporočene objave

...Na Korziki več kot štiri dni nimaš kaj početi...

Kaj pa vem... bil na Korziki 1x en teden in 2x po 14 dni in čisto zlahka se primeri, da bom letos spet odjadral tja. Je pa res, da utegnem biti bolj čudaške sorte :blush:

...Nikoli ne parkiraj motocikla tako, da ge vsak trenutek ne vidiš. Nikoli ne puščaj svojih stvari izven dosega tvojih rok....

Šment, moje stvari so že 3x samevale vsenaokoli po otoku in edina reč, ki sem jo pogrešil, je bil štil od parazola. Pa še tega sem verjetno sam izgubil. Že emajliram Hanžku :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bo pač napadu na vso silo!

Ja, samo bica je rekel na izletek... :grim

Mi smo bili 5 dni pa smo tudi šponal, pa dejansko vidli samo tisto, kar je bilo na poti. In že tedaj sem rekel, da jo bom moral še enkrat napast... :yea1:

PEPE, ti si pa res čuden... :lol1:

Popravljeno . Popravil motoristek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Qualla :fredy:

Se že prav veselim koz in prascev po cestah in ostale pocukraniade :)

Edino prav, da se vračaš na kraj zločina :worship: to se vidi, da rabiš več časa za detalno raziskavo otoka. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itaq. Na tejle playi v bližini Propriana se baje parijo želve:

[attachmentid=90497]

(videl nisem nobene)

na tejle, ki se ji reče Goeland (v bližini Bonifacia) pa razsaja Nessie, kadar je na dopustu

[attachmentid=90498]

(tudi Nessie nisem videl, zato sem si jo dovolil odglumiti sam :) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole štiri dni malo pretiravaš a ne.... :nono: en dan tja, en dan nazaj in dva za korziko.... :headbang:

Ne pretiravam. Bili smo tam. Lani junija in to je bilo to. Res da smo se ogromno vozili, vendar vsaj mi nismo odkrili ničesar takšnega, da bi ostali dlje. Pa smo imeli čas. Res pa je, da so okusi različni in da ljudje ljubijo različne reči. Mi smo bili štirje na treh motorjih in nihče med nami se ne bi več vrnil na Korziko. Obstoja pa kup ljudi, ki jim je tam všeč. Zato naj vsak presodi. Nenazadnje je tudi dnevna kilometraža silno relativna stvar. Eni naredijo 300 km pa so čisto iz sebe. Drugi pa pri 1000 km na dan ne trenejo z očesom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Studiram, da bi sla z mojo od 27.4. pa do 6.5.2007 na en izletek na Korziko.

Koliko dni rabis za en normalen izlet brez divjanja in ali je zacetek maja OK cas za to furo.

Za normalen izlet boš potrebovala 6 dni. Mi smo naredili 1.850 km v 28 urah vožnje. Čeprav si v Livorno (580 km iz Kranja) zelo hiter 6 ur tja in 6 ur nazaj, smo na Korziki čez hribe pokurili kar 16 ur za 700 km. Brez GPS je po pravih hribovskih cestah, beri brezpotjih, težko. Jaz bi šel konec maja, ko si lahko že normalno namočiš rit v morju.... Vzhodni del otoka je nezanimiv. Svetujem ti vožnjo po sredini otoka!

[attachmentid=90500]

post-13414-1169661579.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nenazadnje je tudi dnevna kilometraža silno relativna stvar. Eni naredijo 300 km pa so čisto iz sebe. Drugi pa pri 1000 km na dan ne trenejo z očesom.

Drži. Vendar pri 1000/+ kilometrih na dan vidiš in doživiš približno toliko, kot da bi se vozil v krogu po pisti. Čemu torej riniti na Korziko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za normalen izlet boš potrebovala 6 dni. Mi smo naredili 1.850 km v 28 urah vožnje. Čeprav si v Livorno (580 km iz Kranja) zelo hiter 6 ur tja in 6 ur nazaj, smo na Korziki čez hribe pokurili kar 16 ur za 700 km. Brez GPS je po pravih hribovskih cestah, beri brezpotjih, težko. Jaz bi šel konec maja, ko si lahko že normalno namočiš rit v morju.... Vzhodni del otoka je nezanimiv. Svetujem ti vožnjo po sredini otoka!

[attachmentid=90500]

Tudi jaz sem mu mislil to svetovati... :yea1:

post-2154-1169664468_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drži. Vendar pri 1000/+ kilometrih na dan vidiš in doživiš približno toliko, kot da bi se vozil v krogu po pisti. Čemu torej riniti na Korziko?

To je tisto, o čemer sem pisal v svojem postu. Vsake oči imajo svojega malarja. V mojem primeru smo imeli časa in denarja dovolj tudi za štirinajst dni. Nikomur od nas pa ni "padlo v oko" nič takšnega, kar bi se nam zdelo vredno daljšega zadrževanja na Korziki. G. Pajer, ki je znan popotnik in ki ima popolnoma drugačen motocikel kot mi, je za Korziko porabil le dva dni več. Stvar okusa pač.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikomur od nas pa ni "padlo v oko" nič takšnega, kar bi se nam zdelo vredno daljšega zadrževanja na Korziki.

In to je tisto, o čemer sem pisal jaz v svojem postu. Ko sem letel z avionom nad Kitajsko, mi ni padlo v oko nič takega, kar bi se mi zdelo vredno daljšega zadrževanja. Ko sem pa enkrat pristal, skoraj nisem hotel več domov.

Stvar okusa pač.

Se strinjam :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In to je tisto, o čemer sem pisal jaz v svojem postu. Ko sem letel z avionom nad Kitajsko, mi ni padlo v oko nič takega, kar bi se mi zdelo vredno daljšega zadrževanja. Ko sem pa enkrat pristal, skoraj nisem hotel več domov.

Se strinjam :D

To tudi jaz pravim :OK: če si že tam, ostani še kakšen dan več in ti ne bo treba spet nazaj... :worship: razen, če je taka lepota kot ju vidi PEPE. :winkiss:

Jaz sem bil dvakrat v Turčiji :D če bom hotel videt vzhod-VAN bo treba še enkrat... :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In to je tisto, o čemer sem pisal jaz v svojem postu. Ko sem letel z avionom nad Kitajsko, mi ni padlo v oko nič takega, kar bi se mi zdelo vredno daljšega zadrževanja. Ko sem pa enkrat pristal, skoraj nisem hotel več domov.

Se strinjam :D

Malo si nov in zelen na tem forumu za tako posmehljive komentarje. Pa naj ti bo. Ne razumem tvoje nestrpnosti do drugačnega mnenja. A ti si že bil na Korziki? Veš morda, kdo je najbolj znani Korzičan v zgodovini? Po čem poznamo Slovenci korziko najbolj? Od kod lahko pluješ na Korziko? Morda poznaš kakšno pomembnejše mesto na Korziki? H kateri državi spada? Daj da vidimo, če veš ali samo nalagaš v prazno?

Popravljeno . Popravil gattolina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam in opravičujem [attachmentid=90526] [attachmentid=90525]

Že.

Vem.

Kdo ti pravi, da sem Slovenec?

Jaz sem nazadnje iz Marseilla. Možnosti je pa več.

Poznam.

K Franciji.

Nalagam v prazno. In ti?

Zdaj si mu pa stresel, ko Bonaparte... :lol1:

Popravljeno . Popravil motoristek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem nazadnje iz Marseilla.

Ups, lažem: res nazadnje sem plul iz Livorna :blush:

... ko Bonaparte...

Kdo je Bonaparte? Motosvetovec? ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še zanimivost Korzike. V hribih nad Ajacciom še sedaj ležijo razbitine aviona SLO prevoznika Inex Adrie, ki je pred dobrimi 20 leti strmoglavil. Kdor je vsaj malo planinca se lahko povzpne gor, seveda če ni vročine. Bil sem na Korziki pred štirimi leti. Otok je enkraten ( vsake oči imajo svojega malarja ) in vsekakor bom še šel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ups, lažem: res nazadnje sem plul iz Livorna :blush:

Kdo je Bonaparte? Motosvetovec? ;)

Ti se norčuješ iz mene, ali iz samega sebe? :hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti se norčuješ iz mene, ali iz samega sebe? :hmm: :hmm:

OK, zdaj imam ravno čas in ti lahko na vljudno vprašanje vljudno odgovorim:

- iz samega sebe se ponorčujem pogosto in rad

- iz drugih se običajno ne norčujem, zlasti če jim gre samim to izvrstno od rok. Ti nisi izjema.

Ko sva ravno pri vljudnosti - najmanj hecno je, da človeku, ki napiše:

Se strinjam :D

očitaš naslednje:

Malo si nov in zelen na tem forumu za tako posmehljive komentarje. Pa naj ti bo. Ne razumem tvoje nestrpnosti do drugačnega mnenja

in se potem užaljeno igraš zasliševalca s kopico neumestnih vprašanj. Pa naj mi bo. Hvala.

Poanta mojega posta:

Ko sem letel z avionom nad Kitajsko, mi ni padlo v oko nič takega, kar bi se mi zdelo vredno daljšega zadrževanja. Ko sem pa enkrat pristal, skoraj nisem hotel več domov.

je bila izključno ta, da sam nisem sposoben začutiti privlačnosti neke dežele, če jo prečkam v nizkem preletu. Malce karikirano, seveda. Pa naj bo govora o Korziki, Kitajski, Franciji, Italiji, Španiji ali katerikoli drugi deželi. Če si sposoben ti, svaka čast. Pri Korziki ti ni uspelo. Mogoče bi ti, če bi se za pol ure usedel na kak slikovit trgec, denimo v kaki zahojeni vasici v notranjosti in pomalical škrnicelj izvrstnih "beignets". Ali pred zapuščeno kasarno tujske legije in si poskusil predstavljati, kaj vse se je tam dogajalo. Ali v razvaline Casteddu d'Araghju s fenomenalnim pogledom na zaliv Porto Vecchia. Mogoče pa ti tudi ne bi uspelo. Ne vem in ni moj problem.

Seveda je izvedljivo Korziko prevoziti v štirih dneh od doma nazaj do doma. Zlahka. Izvedljivo je celo, da zjutraj kreneš od doma, se ob 13.30 vkrcaš na trajekt v Livornu, se ob 17.30 izkrcaš v Bastii, ponoči predrviš tistih pišljivih 500 kilometrov Bastia – Corte – Ajaccio – Bonifacio – Bastia, zjutraj si že na trajektu in popoldne naslednjega dne doma za računalnikom ter korajžno odklikaš na motosvet post v smislu:

"Na Korziki ni kaj videti."

Morda je to zate celo smiselno. Zame pač ni, če mi je, novemu in zelenemu, dopuščeno to povedati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, zdaj imam ravno čas in ti lahko na vljudno vprašanje vljudno odgovorim:

- iz samega sebe se ponorčujem pogosto in rad

- iz drugih se običajno ne norčujem, zlasti če jim gre samim to izvrstno od rok. Ti nisi izjema.

Ko sva ravno pri vljudnosti - najmanj hecno je, da človeku, ki napiše:

očitaš naslednje:

in se potem užaljeno igraš zasliševalca s kopico neumestnih vprašanj. Pa naj mi bo. Hvala.

Poanta mojega posta:

je bila izključno ta, da sam nisem sposoben začutiti privlačnosti neke dežele, če jo prečkam v nizkem preletu. Malce karikirano, seveda. Pa naj bo govora o Korziki, Kitajski, Franciji, Italiji, Španiji ali katerikoli drugi deželi. Če si sposoben ti, svaka čast. Pri Korziki ti ni uspelo. Mogoče bi ti, če bi se za pol ure usedel na kak slikovit trgec, denimo v kaki zahojeni vasici v notranjosti in pomalical škrnicelj izvrstnih "beignets". Ali pred zapuščeno kasarno tujske legije in si poskusil predstavljati, kaj vse se je tam dogajalo. Ali v razvaline Casteddu d'Araghju s fenomenalnim pogledom na zaliv Porto Vecchia. Mogoče pa ti tudi ne bi uspelo. Ne vem in ni moj problem.

Seveda je izvedljivo Korziko prevoziti v štirih dneh od doma nazaj do doma. Zlahka. Izvedljivo je celo, da zjutraj kreneš od doma, se ob 13.30 vkrcaš na trajekt v Livornu, se ob 17.30 izkrcaš v Bastii, ponoči predrviš tistih pišljivih 500 kilometrov Bastia – Corte – Ajaccio – Bonifacio – Bastia, zjutraj si že na trajektu in popoldne naslednjega dne doma za računalnikom ter korajžno odklikaš na motosvet post v smislu:

"Na Korziki ni kaj videti."

Morda je to zate celo smiselno. Zame pač ni, če mi je, novemu in zelenemu, dopuščeno to povedati.

Očitno se nisva razumela. Meni Korzika ni pustila nekega hudega vtisa. Zato tudi nismo na njej ostali dlje. Marsikomu pa je všeč. Moja svakinja, npr., je bila tam na dopustu cel mesec. Okusi so različni in zato različni ljudje iščemo različna zadovoljstva. Meni osebno je všeč Črna gora, Sicilija, Neapelj, Capri, Ischia, Rim, Firence...Nekomu drugemu je to brezveze je te kraje preleti, kot smo mi to storili s Korziko. Lep pozdrav in brez zamere!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav in brez zamere!

Lep pozdrav nazaj in obilo doživetij po tvojem okusu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ups, lažem: res nazadnje sem plul iz Livorna :blush:

Kdo je Bonaparte? Motosvetovec? ;)

En zahojeni motosvetovec, ki je včasih igral karte z Kolumbom :lol: saj veš on, ki ga....... :kva1:

Očitno se nisva razumela. Meni Korzika ni pustila nekega hudega vtisa. Zato tudi nismo na njej ostali dlje. Marsikomu pa je všeč. Moja svakinja, npr., je bila tam na dopustu cel mesec. Okusi so različni in zato različni ljudje iščemo različna zadovoljstva. Meni osebno je všeč Črna gora, Sicilija, Neapelj, Capri, Ischia, Rim, Firence...Nekomu drugemu je to brezveze je te kraje preleti, kot smo mi to storili s Korziko. Lep pozdrav in brez zamere!

Za koliko dni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En zahojeni motosvetovec, ki je včasih igral karte z Kolumbom :lol: saj veš on, ki ga....... :kva1:

Za koliko dni?

Toliko, da bi bilo tudi po tvojem okusu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!