Skoči na vsebino

Korzika


maurina

Priporočene objave

Zanimivo, da so vodje na kawasakijih.

Versys se je fantastično obnesel npr.

 

Da ste se lazje asimilirali v Korzisko fauno . . . zato !   :smoke:

 

post-478-0-54514400-1430763920_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ni kaj. Fajn ste se imeli. Lepe slikce prekrasne Korzike. :OK:

Največ na takem izletu pa itak pomeni dobra družba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ni kaj. Fajn ste se imeli. Lepe slikce prekrasne Korzike. :OK:

Največ na takem izletu pa itak pomeni dobra družba.

 

Niti ne, dobra družba pride najbolj prav na lokacijah, ki niso "zanimive", tam lahko reši slabo kuliso. Na vrhunskih moto lokacijah pa je dobra družba le še dodatna pika na i :)

Odprava1 je bila brezhibna, profesionalen odnos, pozitiven odnos do avtoritete, čistoča in urejenost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi nam se smili ,a kaj češ,ne da se mu pomagat  :grrr

Bolš da bi Versačeja 1000 kupu, bi bl v vašo družbo pasu, dejte mal mopede zamenat, da se bo člouk mal odpočil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tisti SX ima dušo Versačeja in obratno :) tak da sta celo pot poslušala "cuore Versachys"

 

 

Aaa . . . to je bilo torej to...sem ze mislil, da MTS tok nagrauzn ropota . . .   :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo se vrnili včeraj zvečer, danes sem na hitro pregledal slike, ki sem jih naštancal skoraj 500. Ko bo čas, prilepim kakšno.

Moja opažanja glede motoristov na Korziki so taka:

Daleč prevladujejo BMWji, seveda z modelom GS in GSA. GSa 800 nisem videl nobenega, nekaj Harleyev in nekaj zagnanih mladih Francozov na športnih Japoncih.

Kar se Japoncev tiče imajo Francozi najraje Yamahe, če je skuter je to Tmax. Italijani preferirajo GS in Multistrado.

Na zahodni obali, katero ste večidel izpustili, je bilo razmerje motoristov proti avtom 5:1, motoristi so prevladovali. To je bilo na cesti ob obali med Calvijem in Ajacciom. Tam je pravi raj, ni pa za tišače.

Od tujih turistov na motorjih smo bili v glavnem Slovenci, Francozi in Italijani. Videl sem celo Avstralca z BMW 1600GTL in tri Madžare na športakih, ki so jih privlekli s prikolico.

Policaj in radar, kaj je to? Policaje sem videl vsega skupaj tri, z radarjem nobenega. Omejitve so namenjene bolj dirkam, če je ovinek zelo zaprt in nevaren je omejitev 90km/h. Včasih sem se vprašal, kdo bi ga pri tej hitrosti sploh speljal, če ne bi pod ritjo imel kakega športaka in v solo brez prtljage.

Mene je na Korziki pritegnila neokrnjena narava, malo ljudi in kar zamišljam si kako dobro turo z endurco po makadamih. Nekaj že brskam za cene trajekta konec maja ali začetek junija. Šel bi z avtom s tremi lahkimi endurcami na prikolici. Če se najde kak somišljenik, sem hitro za.

Popravljeno . Popravil motolover
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zahodno obalo smo celo prevozili ... :)

 

wp20150322708.jpg

 

Ti si bil z belim kemperjem LJ registracija?

Kmetova ekipa jo je preskočila, njih sem imel v mislih.

Kombi ni bel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj v kompletu moška zasedba odprave 1 in 2 .)

11214149_1571702076422661_16060165599143

Evo ko to vidiš ,si videl vse ..................sem mislil da imamo mi izpade a to presega domišljijo Hobita  :lol1:

v tem danem trenutku so bili tako vzhičeni da bi se skregali tudi z belim kruhom  :lol:

1526605_1571702113089324_809313441968612

To je bilo to za ta dan,odprava 1 se je poslovila žalostna saj so se morali vsesti nazaj na svoje študentske motorje in zapustiti Korziko :PB)

Na zgornji sliki se lepo vidi, kako me je kmet2 izgnal iz ekipe, da se je lahko k našemu vodji vsedel po nasvete glede motorjev :P

Khm.. Na spodnji sliki... Pa smeh pove več kot tisoč besed.... A je to motor? :D (Še tvoji obveščevalni je šlo na smeh :D )

Sočostvujem z teboj kmet2 :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vožnja po Cap Corse

 

Ko nas je na zrukani cesti doletel naliv

 

del novega asfalta v nalivu

 

Sicer glede vremena.

 

Prvi dan poletno vreme skozi Italijo, v Savoni oblaki in pred ploho

Drugi dan na Korziko prihod v sončno jutro, v hribih par kapelj, nato pomladno-poletno

Tretji dan poleten in sončen

Četrti dan poleten in sončen

Peti dan par kapelj pri Calviju nato pomladno-poletno

Šesti dan edini resni dež 20 minut na Cap Corse (nevihta), sicer oblačno

Sedmi dan vračanje v Slo, v začetku pršenje na AC, nato skozi celo Slovenijo fajn naliv

 

Skratka za april krasno vreme :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako to ,da ste za transfer izbrali Savono ?

 

Sej me n'č ne briga, sam firbec me matra :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je od tam vozil nočni trajekt, razdalja do Savone pa je slična kot do Livorna, od koder nočnega ni bilo.

Nočni je odplul od 21:00 in pristal naslednji dan ob 7:00, tako da se je začel poln dan z vožnjo.

 

Slabih 800km je iz MB do Savone in da v miru prideš smo si vzeli "cel dan". Nazaj se je malo manj stalo pa smo prišli v slabih 8 urah nazaj.

Naprej pa smo se vozili dol kakšnih 11 ur z dolgimi postanki itd.

 

Lahko bi izbrali kakšnega iz Livorna ob 14. uri al kdaj so imeli kot je to naredila Odprava2, samo potem prideš zvečer na otok in samo še v hotel, ki mora biti tam nekje v relativni bližini. V tem primeru bi morali krenit zgodaj zjutraj.

 

Naš hotel za prva dva dneva pa je bil na jugu, ruta 240km, tako da nekak ni šlo skozi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, pa prihranili ste v bistvu 2 nočitvi, katere smo žal mi morali plačati. Poleg tega so bile vaše karte cenej, kolikor vem. Zanimivo, za dol smo plačali nekih 126€, za nazaj pa v petek odhod ob 9.00, celih 142€.

Moped+2 osebi seveda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo plačali dvosmerno 1 šofer 1 motor = okoli 94 EUR

 

Vi pa torej 1 šofer+kopilot 1 motor = 268 EUR?

 

Med tednom je ceneje, trajekt pa je bil tudi praktično prazen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

študentje na vsak eur gledamo :)

 

tule pa še vsi videoposnetki...

 

https://youtu.be/S6chUWjHABM?list=PLPmJZKxp2ZiITZYZa6oKb8NEZ3plMffja

no, računaj, da od okvirnega zneska 140€ pade po mojem 40€ na glavo, razlika pa moped, dejansko bi me kot enega prišlo cca 200 tja pa nazaj. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še hoteli po glavi:

 

2x30 EUR z zajtrkom

2x25 EUR studio-apartma

 

110 EUR spavanje + 2x gratis na ladji :)

 

wp20150322695.jpg

 

80 EUR pa je stala cestnina v obe smeri...lahi nimajo popusta za moto...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spanje pr nam, bungalov s kuhinjo za 4 osebe, 84€/dan. Pa še en dan so nam odračunali, ker prvi dan ni bilo plina v hiši. Cene vaših hotelčkov so bile uporabniku zelo prijazne, če računam še zajtrk, pa sploh. :D

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po kolk je pa pivo v oštariji ? Včasih je bil kar drag......

 

Tistih 84,00 na dan je pa mal huda. Je biu zihr na extra dobrem punktu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pivo... Nismo ga pili :P 4€ drugače......V bistvu smo ugotovli da je na ladji in na korziki ista cena ;)

dami.. Veš kako pravijo.. Študentski motorji, študenske cene... Edin študentk pa nismo imeli ..... Vi pa ;)

Zakaj pa ste imeli bmwja zravn pa ducatija :P so vas kar lupli ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po kolk je pa pivo v oštariji ? Včasih je bil kar drag......

 

Tistih 84,00 na dan je pa mal huda. Je biu zihr na extra dobrem punktu.

Za 4 osebe. Punkt: Corsicana Village. Rampa, mopedi varni v kempu...ni blo slabo. Najdražja je hrana, sam doooobraaaa

 

11150695_853069541429266_224546094497798

 

11061227_853069631429257_872251687351819

 

11193411_805664519503053_457673814462715

 

 

Da ne govorim o kruhu in sladicah, kjer so Francozi v samem svetovnem kulinaričnem vrhu.

Pivo... Nismo ga pili :P 4€ drugače......V bistvu smo ugotovli da je na ladji in na korziki ista cena ;)

dami.. Veš kako pravijo.. Študentski motorji, študenske cene... Edin študentk pa nismo imeli ..... Vi pa ;)

Zakaj pa ste imeli bmwja zravn pa ducatija :P so vas kar lupli ;)

se bojim, da so bile cene res prilagojene blagovnim znamkam :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!