Skoči na vsebino

Korzika


maurina

Priporočene objave

Tu pa tam kaki pirček, cene malo višje kot pri nas, za nasekat pa market, kjer je bil pir džabe...

Mala gajbica heineken 6x0,33l = 5 eur

...cela gajbica... V Šparu

Džabe

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dajta se uskladit, keri je spredaj in keri zadaj

 Lako tebi, k se vedno v sredo sendvica uvalis...

 

post-478-0-52876200-1430942297_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Lepo, je pa čisto drugo doživetje, ce se lahko okopaš v rekah, tolmunih.

Restonica, Solenzara, Fango, Asco...

...he he he... res je... v Restonici sma temeljito ohladila pir in borovničke... v Solenzari pa je Ferek mal zaplaval in se temeljito ohladil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Pozdravljena moto druščina,

ker je zima in dolgčas po motorju, sem malo začel planirat prvomajske moto počitnice in ciljna destinacija si je ogledat Korziko. Kaj si pogledat sem že precej našel in si okvirno zastavil kaj želimo videt. Potreboval bi kakšne nasvete/priporočila kje spat? Iščem privatne sobe, apartmaje, hostle ali ugodne hotelse sobe. Prosim za priporočila v okolici krajev:

  1. Porto-Vecchio
  2. Propriano
  3. Ajaccio
  4. Calvi
  5. Bastia

Seveda, ker sem napisal da iščem ugodne cene vem da bo to širša okolica krajev, če imate morda kje drugje na Korziki kaj pametnega kar napišite, mi bo sigurno prav prišlo :)

Aja pa kako ste si kaj rezervirali prenočišča? Kar preko bookinga in podobnih strani ali ste imeli direktne kontakte?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da ti bo najbolj ugodne cene podal Snecer, prav tako yi lahko svetuje najboljše kroge po Korziki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap... Snecer jo ima v malem prstu... tudi moj, zgoraj opisan krog je nekako "njegov"... 

Glede spanja: jaz sem kampiral v dveh kampih in enkrat spal v enem zanikrnem hotelu...

Booking.com  je sicer okej varianta, ampak odvisno od termina in vremena... v zadnjem trenutku pa ostanejo itak le še dražje variante.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lušne hiške, bil sem v tem kampu 2006, 2007, a hišk še ni bilo. Sicer lepo urejen kamp v lasti Italijanov in kot kamp bi ga priporočal.

Ne vem pa, če se izven sezone splača kampiranje, če se malo potrudiš na bookingu, se najde hotelček z varovanim parkiriščem ali garažo za dokaj normalne cene, ki jih še pr nas težko najdeš. (rang 20-30 na noč). Plus, da ne rabiš nosit nobene opreme.

Komoditeta v hotelu na posteljo je povsem drugačna napram tej hiški in smoli z dreves :) (svoj tuš, wc, tv, wifi, zajtrk...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede cen hotelov ne bi vedel, mi smo za 1.maj na Korziki plačevali za kamper, elektriko, štiri osebe in psa po cca 25 do 30€ na noč. Meni je pri kampih in hostlih všeč ravno komunikacija s sosedi. Tam največkrat izveš kam se splača in kam ne, ker vedno kdo prihaja iz smeri kamor greš. Obenem potreniraš tuje jezike in izveš še marsikaj zanimivega. Najraje grem nekam brez točno določenega cilja in se vsakodnevno sproti odločam kam naprej.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Planiram za prvomajske praznike it pogledat na Korziko. Pa me zanimajo trajektne povezave. Je bolje karto kupit že prej ali je dovolj če jo kar na licu mesta. Koristil bi te nočne prevoze na relaciji Savona Bastio.Bi se nekako držal poti kot jo je Ferek opisal. Če npr prišparam kaj za karto trajekta si potem kako pivo več privoščim. Kakorkoli zanima me če zjutraj krenem od doma, ali imam dovolj časa da ujamem trajekt zvečer. Za nazaj proti domu pa, ali je pot preko Livorna kaj bistveno drugačna. Je bolje v obe smeri iti preko Savone? Komi čakam?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, tomash pravi:

Planiram za prvomajske praznike it pogledat na Korziko. Pa me zanimajo trajektne povezave. Je bolje karto kupit že prej ali je dovolj če jo kar na licu mesta. Koristil bi te nočne prevoze na relaciji Savona Bastio.Bi se nekako držal poti kot jo je Ferek opisal. Če npr prišparam kaj za karto trajekta si potem kako pivo več privoščim. Kakorkoli zanima me če zjutraj krenem od doma, ali imam dovolj časa da ujamem trajekt zvečer. Za nazaj proti domu pa, ali je pot preko Livorna kaj bistveno drugačna. Je bolje v obe smeri iti preko Savone? Komi čakam?

Kupiš jo prej preko spleta (sam natisneš karto) ali na licu mesta, ni neke hude razlike v cene. Zgolj za info, od decembra do zdaj je padla cena povratne karte kar občutno. Ni treba hiteti z nakupom.

Z lahkoto prideš do trajekta (Savona), če kreneš zjutraj (seveda če greš po AC). Do Savone je praktično samo ravno, razen zadnji del ko se spustiš proti morju.

Na Livorno je tudi precej ravno, razen vmes Bologna-Firence, tam lahko greš celo po stari, malo čez hribčke, časa je več kot dovolj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ajdovščina-Livorno 5 ur mirne vožnje po omejitvah in s postanki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, Snecer said:

Kupiš jo prej preko spleta (sam natisneš karto) ali na licu mesta, ni neke hude razlike v cene. Zgolj za info, od decembra do zdaj je padla cena povratne karte kar občutno. Ni treba hiteti z nakupom.

Pri kombiju je bila razlika tam in preko spleta zelo velika. Najbrž za eno osebo in motor res ni hudo. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred dvema letoma sem skoraj pol leta spremljal cene povratne karte za trajekt Livorno-Bastia-Livorno (ena oseba + motor) za točno določena datuma (eden od njih je bila sobota, ko so karte malo dražje).

V februarju se je začela pri 102,85 in je skozi nadaljnje mesece počasi naraščala in sredi junija pristala pri 131,27. Ko pa sem jo takrat kupil preko spleta, sam dobil še nek poseben popust in zanjo odštel 166,99. Trajekt je bil od Corsica Ferries. Kakšna bi bila cena na licu mesta, pa žal ne vem (mislim pa, da se ne bi smela kaj bistveno razlikovat od tiste na spletu).

 

Gledam že za letos za približno isti termin (konec junija, v obe smeri med tednom) in je cena nekaj nad 85 eur (Moby Lines).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako, jaz sem bil prisiljen iti v soboto in sem plačal skoraj 2x dražje karto iz Livorna - Bastije, kot tisti, ki so med tednom šli iz Savone. Je pa cena karte na okencu bila celo za odtenek cenej kot pa predhodno onlajn.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, tomash pravi:

Se pravi, med tednom in ponoči je najboljša varianta. 

Ali so iz Livorna tudi nočni trajekti?

Mogoče poleti, jaz sem bil poleti Livorna na nočnem. Spomladi ziher ne.

Poglej si corsica ferry strani

vidim, da je prvi 27.05 iz Livorna in po 29.05 in tak dalje, poglej si

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med tednom imaš polno t.i. Jack Pot varijant (pred glavno sezono). Najboljša varijanta je popoldanski trajekt, ki odpelje ob 15:00. Do takrat si kar z lahkoto v Livornu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!