Skoči na vsebino

Korzika


maurina

Priporočene objave

Se ne bi strinjal.

Po moji oceni je najboljša varianta nočni trajekt. Imaš cel dan časa, da v miru prideš do ladje, na kateri prespiš (ne rabiš sobe, je udobno v salonu), nakar prideš na otok zjutraj ob 7:00 in začneš svež turnejo. Pa še trajekt je najcenejši, ker namesto 4 ure pure, pluje celo noč, porabi manj goriva...

Če greš na popoldanskega ob 15:00 uri, zadeva pluje 4 ure in zvečer prideš na otok direkt v hotel in moraš plačat prenočitev (kamp, karkoli).

In isto ti je šel cen dan v nič, za vožnjo.

V vsakem primeru ti gre en dan za transfer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snecer pravi:

Se ne bi strinjal.

Po moji oceni je najboljša varianta nočni trajekt. Imaš cel dan časa, da v miru prideš do ladje, na kateri prespiš (ne rabiš sobe, je udobno v salonu), nakar prideš na otok zjutraj ob 7:00 in začneš svež turnejo. Pa še trajekt je najcenejši, ker namesto 4 ure pure, pluje celo noč, porabi manj goriva...

Če greš na popoldanskega ob 15:00 uri, zadeva pluje 4 ure in zvečer prideš na otok direkt v hotel in moraš plačat prenočitev (kamp, karkoli).

In isto ti je šel cen dan v nič, za vožnjo.

V vsakem primeru ti gre en dan za transfer.

Ta varianta mi je še najbolj všeč. Bomo pa videli kakšna bo situacija. Vsekakor konec aprila, na nočni trajekt iz Savone, potem pa počasi naokoli. Nazaj pa isto, samo vprašanje je razporeda trajektov. Do konca aprila, bomo pa tud to naštudiral - valjda.

Za vse info pa hvala, če pa je še kaj novega se pa priporočam. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Definitivno je najboljši nočni trajekt iz Savone...

Sicer se je pa tudi nam izkazalo, sicer na poti iz Trsta v Grčijo, da je bila karta v luki tik pred odhodom za celih 5 € cenejša od predprodanih. Eni smo kupili preko spleta, eden pa pred odhodom, ker se nam je zadnji čas pridružil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak ima pač svojo računico. Jest sem štartal zjutraj, ujel trajekt in se zvečer še z lahkoto pripeljal do Alerije, od koder smo potem delali dnevne ture po Korziki. Korzika je idealna za fure iz ene točke.

g.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, gaberkosir pravi:

Vsak ima pač svojo računico. Jest sem štartal zjutraj, ujel trajekt in se zvečer še z lahkoto pripeljal do Alerije, od koder smo potem delali dnevne ture po Korziki. Korzika je idealna za fure iz ene točke.

g.

Mi smo tudi delali fure iz ene točke, ravno tako iz Alerie, ampak smatram, da je bolje razdelit Korziko na 2 točki, sever ena, jug druga, pa potem krožit. S tem preprečiš ponavljanje določenih cest, čeprav, furanje je užitek in tudi iz ene točke se da.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

Mi smo tudi delali fure iz ene točke, ravno tako iz Alerie, ampak smatram, da je bolje razdelit Korziko na 2 točki, sever ena, jug druga, pa potem krožit. S tem preprečiš ponavljanje določenih cest, čeprav, furanje je užitek in tudi iz ene točke se da.

Se popolnoma strinjam,bil sem trikrat in vedno smo bili v enem kraju največ dva dni...le tako se izogneš ponavljanju istih relacij..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prednost stacioniranja v eni točki je edino v tem, da lahko odvržeš vso prtljago in se lepše in lažje (beri športno) nato lahko voziš okoli. Sploh če si v dvoje in za kake prvomajske, ko moraš imeti še zimsko opremo s sabo pride še kako prav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, tomash pravi:

Zimsko? Kolk zimsko?

Aprilsko vreme pač. Zjutraj je lahko 10C, popoldan pa 25C. kot imaš srečo z vremenom. Če je dež so temperature okrog 15C če je sonce več....

saj za dalmacijo velja isto, za prvomajske sem imel že 30C in 12C

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi, da je kampiranje, tak tak. A lahko podnebje primerjamo z Dalmacijo? Je treba potem razmišljat bolj o sobah kot kampih. Pa saj letos bo gal že od marca naprej. I hope so!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, tomash pravi:

Se pravi, da je kampiranje, tak tak. A lahko podnebje primerjamo z Dalmacijo? Je treba potem razmišljat bolj o sobah kot kampih. Pa saj letos bo gal že od marca naprej. I hope so!!!

Za prvomajske ti odsvetujem kampiranje. sicer pa sob ni problem dobiti, gužve ni. Sneci je kakih (prebrskaj nazaj) 20 strani nazaj lepo opisal cene, lokacije, destinacije. Pa kamp opreme ti ni potrebno vlačiti. Večina kampov itak za prvomajske začne šele delati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj sem pa že skoraj pripravljen. Še to me zanima, ali na nočnem trajektu, si lahko palubni potnik s spalko, al  je kak druga opcija boljša? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo samo kampirali in kampi so bili, ali zaprti ali prazni. No, na jugu je bilo bolj polno.

Just now, tomash said:

Zdaj sem pa že skoraj pripravljen. Še to me zanima, ali na nočnem trajektu, si lahko palubni potnik s spalko, al  je kak druga opcija boljša? 

Ne potrebuješ spalke, zaležeš v restavracijo in počivaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, tomash pravi:

Zdaj sem pa že skoraj pripravljen. Še to me zanima, ali na nočnem trajektu, si lahko palubni potnik s spalko, al  je kak druga opcija boljša? 

Res ti svetujem ,da zapraviš pol ure, pa prebereš od tu dalje, lansko pot in opremljenost odprave 1, ne bo ti žal, pa Snecer ti lahko poda popolnoma vse odgovore in nasvete:

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, tomash pravi:

Zdaj sem pa že skoraj pripravljen. Še to me zanima, ali na nočnem trajektu, si lahko palubni potnik s spalko, al  je kak druga opcija boljša? 

tole sem po Snecerjevem receptu odvozil lani, sredi maja... morda najdeš kaj zanimivega... sva pa vseskozi kampirala, razen zadnjo noč... https://sites.google.com/site/mkpackenstein/news/korzikaprestiznadivjina

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, tomash pravi:

Zdaj sem pa že skoraj pripravljen. Še to me zanima, ali na nočnem trajektu, si lahko palubni potnik s spalko, al  je kak druga opcija boljša? 

na voljo imaš 3 opcije:

 

1. spalko na tla in probaš spati (jaz sem zelo težko)

2. se zlekneš na "zofe" v restavraciji in lepo spiš

3.  lahko pa si kupiš blazino za napihnit (tisto čipšit za v vodo) in lepo na njej spiš, vzame pa zelo malo placa ko je spuščena. 

 

prijetno potovanje! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Možnost imaš tudi ladijskih ležalnikov,ki pa niso najbolj udobni.

pred 5 urami, tomash pravi:

Zimsko? Kolk zimsko?

Če se voziš po notranjosti znajo bit  temperature zelo zimske

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je pa na nočnem trajektu? Lahko prideš med vožnjo do motorja, ali si moraš stvari s seboj na palubo vzet? 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj mi je potovanje jasno. Samo tako v treh točkah še napiši, kam na Korziko moram it. Ostalo bom pa že. Sicer sem prebral skoraj celo temo, pa je vseeno fajn vedet kaj je tisto kar moraš. Ali je pa v bistvu vseeno in je cela Korzika tisti pravi cilj. Hvala za odgovore, pa saj se mogoče celo srečamo. Plan je v dnevih pred prvim majem. Seveda odvisno od vremena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!