Skoči na vsebino

Avtomatski mazalci verige


Noise
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

TUTORO pdf, navodila, how to..itd-.. klik

Priporočene objave

90 olje namažem s čopičem po potrebi pošlatam s prsti. Keten sprej sem opustil ker je to svinjarija na kubik. Za tutorota se še nisem odločil. ker ne vem al bo motor s ketno ostal al bom kakšenga kardanarja nabavu :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri meni takole zgleda veriga in umazanija, le feltne so očiščene

Z900

In poraba cca 700km

IMG_20180605_144255.thumb.jpg.e449cb4fb1aa99fe8614d097d9559df1.jpgIMG_20180605_144016.thumb.jpg.a3349095e849fa4755f3e5ddbe080d14.jpgIMG_20180605_143850.thumb.jpg.e4ce8383480c30894eac3ecf38ca7df1.jpg

poteg po verigi cca 5 -10cmIMG_20180605_143836.thumb.jpg.639a9fbf5c33ded5a457773c6a9ac7ad.jpgIMG_20180605_143823.thumb.jpg.b95ec1edf6505540079a562ac906716a.jpg

 

GT, veriga ima 35kkm, ne rabim še nič šponat in lepo teče

IMG_20180605_144157.thumb.jpg.c121dc747f5b1c0be410fbd68d0e1a49.jpgIMG_20180605_143944.thumb.jpg.cb1bee6819ee0a4e1aa860a26df16e58.jpgIMG_20180605_143929.thumb.jpg.5ac7aedb69abf5c06e2da7b558e59426.jpgIMG_20180605_143920.thumb.jpg.78d67c3555fd38ae0e085e08dad3785c.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nemo cobra 2 pa nima nihče montiranega ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo radovednost me daje. Pri Lojzu ga imajo in se ne spomnem, da bi bili kakšni komentarji o Nemotu.

Prednosti? Piksna na krmilu že ne more biti prednost   :kva2::)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, The Lakl pravi:

Samo radovednost me daje. Pri Lojzu ga imajo in se ne spomnem, da bi bili kakšni komentarji o Nemotu.

Prednosti? Piksna na krmilu že ne more biti prednost   :kva2::)

jo zamenjaš po pomoti z zavornim :)

mislim da smo ta nemo že omenjali, finta glavna je itak vedno doziranje, drugo je "isto" 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Xebec pravi:

Mam tutoro gor čist od začetka, ketna bla v cca 12k večkrat v nulo spucana v celoti. Petrolej + una krtačka posebej za ketne pucat + penzl tam kjer ne pridem zravn. Zglancano praktično do novega, oprano, minimalno posprejam (je lahko to?), odprem 1+ za cca 20km da dobro pomaže, potem dam recimo na 1/2-3/4. Pridem nazaj po 300km čistega asfalta je pa tako kot da nebi nič pucal...

Jaz ne sprejam nič, ampak po pranju s čopičem namažem, tako da ne rjavi po površini. Če hočeš, lahko prideš do mene, pa očistiva verigo. Imam Kettenmax in petrolej in se očisti res dobro, pa še hitro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, The Lakl pravi:

Samo radovednost me daje. Pri Lojzu ga imajo in se ne spomnem, da bi bili kakšni komentarji o Nemotu.

Prednosti? Piksna na krmilu že ne more biti prednost   :kva2::)

Prednost tega sistema je v enostavnosti, vsake toliko zasučeš piksno za četrt obrata in je to to ... seveda pa ne smeš pozabiti ...

Kolega uporablja tole zadevo, ker je že bila na motorju in je zadovoljen ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prodam Scottoiler mazač verige, če koga zanima. Uporabljen je bil na Ducati 848 sedaj pa sem presedlal na ročno mazanje tako da je viške. Cena cca 50 ojrov, še z nekaj dodatnega olja ter vso potrebno instalacijo za različne Ducati modele. Na ZS.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, boych pravi:

Prednost tega sistema je v enostavnosti, vsake toliko zasučeš piksno za četrt obrata in je to to ... seveda pa ne smeš pozabiti ...

Kolega uporablja tole zadevo, ker je že bila na motorju in je zadovoljen ... 

iz tega vidika je tutoro še bolj enostaven, ker lahko pozabiš, gravitacija in gibanje pa ventil med vožnjo samodejno odpira in zapira

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snecer pravi:

iz tega vidika je tutoro še bolj enostaven, ker lahko pozabiš, gravitacija in gibanje pa ventil med vožnjo samodejno odpira in zapira

 

tako je, občasno pač prilagodiš ventil dozacije, namreč ko je mraz in počasna vožnja maže manj. Opažam pa-oziroma več prilgajam ventil kjer imam redkejše olje, na gostem zelo malo.

Velja pa za vse oilerje, neglede na znamko, da je občasno potrebno preveriti, kako je namazana veriga,  da se diza ni zamašila, da so vse cevke cele in tesnijo, ter da ni posodica z oljem prazna :P

sploh vožnja po kakem blatu zna zamašit cevko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 5. 6. 2018 ob 14:49, DAMI34 pravi:

poteg po verigi cca 5 -10cm

Ploščice verige so mastne, kaj pa rolce? Tam se pojavlja trenje, ki uničuje verigo. S prstom preizkusi koliko je mastno med dvema zoboma na verižniku, boš imel bolj merodajen test.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

če ti povem pošteno, bolj malo mastne, vsaj tako se mi zdi. Še najbolj se da opaziti koliko masti je na rolicah če pogledaš vrhe verižnika,

kateri je masten, v sredini je pa manj masten.

Ampak zaenkrat špila, če bolj mažem je vse mastno za znoret, po gumi in povsod. Evo sem šel prav pogledat, valjčki majo samo tanek oljni film, pa olje je bolj čisto. Sem potegnil po 2-3 valjčkih z robčkom. V bistvu slabše maže redko olje.

 

 

 

IMG_20180606_171629.jpg

IMG_20180606_171625.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@MiNakaj meniš, je to dovolj namazano?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IMG_20180609_165654.thumb.jpg.9ca7017b1f21b9aef1d607ba9104cd7e.jpg

600km AC...

@DAMI34Vidim umazano, če je mastno pa ne :hmm:.

Če po "feltni" šprica je sigurno dovolj. 

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, MiNa pravi:

Vidim umazano, če je mastno pa ne :hmm:.

Če po "feltni" šprica je sigurno dovolj. 

valjčki so svetli, pa kot izgleda je na njih tanek film relativno čistega olja, sicer pa zaenkrat špila že 35kkm

 

 

pred 4 minutami, MiNa pravi:

IMG_20180609_165654.thumb.jpg.9ca7017b1f21b9aef1d607ba9104cd7e.jpg

600km AC...

@DAMI34Vidim umazano, če je mastno pa ne :hmm:.

Če po "feltni" šprica je sigurno dovolj. 

ekola, podobno imaš kot jaz, zgleda da ni namazano ampak samo umazano :D

Je pa še en problem, pri tistih ki imamo 180 ali 190 gumo, nam šprica tudi po gumi, kar motorjem z ožjo gumo manj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno tudi ti ko porineš prst v zob verižnika imaš bolj umazano/namazano kjer so robovi/vrhi verižnika, kot pa v sredini letega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred par dnevi sem odkril tole zadevo. Sila preprosta ideja za mazanje verige kjer ob kliku na gumb iz kanistra za olje povlečeš v cevko olje in ta s pomočjo gravitacije počasi odkaplja na ketno. Na tujih forumih so ljudje večinoma zadovoljni, po dizajnu pa je zadeva tudi taka da skoraj nima it kaj narobe :) 

A se najde pri nas kdo ki to že uporablja? Študiram da bi kar naroču. Cena je približno 26€. Če bi še koga zanimalo lahko naročimo skupaj in je potem cena takoj pod 20€.

Več informacij na njihovi rahlo češki strani: http://www.loobman.co.uk/

 ytddvjfsg13z.thumb.jpg.d3f6cbf7045c322cb66661812f239778.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, NejcZ pravi:

Za prodat, sorry :D

če hočeš testirati, ti dam mojega "ta najstarejšega" je sicer počeno eno uho za pritrditev (drugo je celo) in zna bit da bo svinjal, lahko pa tudi ne bo.

ps. tutoro online naročanje deluje bp, lahko pošlješ mail, pa ti pošljejo predračun tudi za en sam vijak

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pustimo izgled montaže (-1), a že sama flaška izgleda, kot da je bila v Shenzenu odlita :)

Glej raje Tutoro je gravitacijski in povsem avtomatski (le doziranje preko ventila lahko uravnavaš)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah kaj čem testirat, saj verjamem da dela. Samo sem mislil če se je najdu kak pametn in v SLO to prodaja.

Bom naročil, tnx za info.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, NejcZ pravi:

Ah kaj čem testirat, saj verjamem da dela. Samo sem mislil če se je najdu kak pametn in v SLO to prodaja.

Bom naročil, tnx za info.

do marca 2019 imaš čas, potem bo cena višja :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!