Skoči na vsebino

Neonke od A do Ž


Priporočene objave

ne, strasna kabla prideta it enga vn. zdej sem se prepriču in tist ko je v sredini je +, tist ko pa na robu pa -.

zdej pa nevem kk naj kable gor prilotam :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj to neonko gor delaš?..........pa to je enostavno ko........maš + pa -, pa + prereži pa daj gor stikalo, pol pa ta šaltar za cigarete bek vrežeš, pa razcepiš žico (jo narazno potegneš) pa pol poiščeš v delavnici tista klešča (taka ko majo oni kabli ko pridejo gor na akumolator) pač žici dol potegneš izolacijo, vtakneš notr pa s kombinirkami stisneš, zašravfaš gor na aku in to je to

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

den2 najprej preber poste. ti ni jasno da more tist za cigarete gor ostat drugače neonka ne dela, ker je tam gor štarter?

Popravljeno . Popravil krneki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

den2 najprej preber poste. ti ni jasno da more tist za cigarete gor ostat drugače neonka ne dela, ker je tam gor štarter?

eh, jaz sicer nisem štromar, ampak ko sem mojo kupil, enostavno pocvikaš tisti za cigaret dol, priklopiš na 12V akumulator pa dela. Če pa ti priklaplaš na 9V pa normalno da ne dela. Te na 12V pa nimajo štarterja, to majo tiste v kuhni vlke :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh, jaz sicer nisem štromar, ampak ko sem mojo kupil, enostavno pocvikaš tisti za cigaret dol, priklopiš na 12V akumulator pa dela. Če pa ti priklaplaš na 9V pa normalno da ne dela. Te na 12V pa nimajo štarterja, to majo tiste v kuhni vlke :)

ti si izgleda imel drugacno. neonka namrec brez zagonskega vezja ne dela. .)

krneki, kabel se prilota s spajkalnikom. .) :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prej jih mors razmastit, pomaga paq tud ce je povrsina mal bolj groba (brusni papir/pila), pa fajn je ce mas mal mocnejsi spajkalnik (kakih 100 W - recimo kaka spajkalna pistola), pa bo drzalo. ce pa nisi preprican ali bo drzalo, pa razdri vtikac, pa prilotaj kabla direktno na vezje (ta resitev bo verjetno se najboljsa), vezje pa obdas z vrecko in oblepis z izolirtrakom, da ga zascitis pred nezeljenimi kontaktri in vlago. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

evo ga tole sm meu v comp. pa mislim zdej dat na motor kje morm odrezat zico tule je ok ne pol pa sam na akumulator ne

post-3370-1104695177_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo ga tole sm meu v comp.    pa mislim zdej dat na motor kje morm odrezat zico tule je ok ne pol pa sam na akumulator ne

Tista modra skatlica je starter vrjetno ne?Torej tam ko si oznacil ne odrezat...Odrezi Crno/Rumen kabl ker gre po tistem elektrika ane? :D Pa neonke itaq sux :)

Popravljeno . Popravil _Roba_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej to itak sam tule pr nas nima noben tak nocem kazni za to placvat zdej ko je je se hujs :BUA: hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

saj maš dve stikali npr. eno na bilanci ko hitro rukneš po njem ko so škifi, enega pa negi pod sedežom, da ti kaki kmet ne šalta gor neonke pa ti sprazni akumolator...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj maš dve stikali npr. eno na bilanci ko hitro rukneš po njem ko so škifi, enega pa negi pod sedežom, da ti kaki kmet ne šalta gor neonke pa ti sprazni akumolator...

Ja,samo jaz sn pred 2 tednoma kupo 2 mali 15cm neonki,pa sta meli 2 stikali....

Prej pa sem mel ono 25cm pa je mela samo 1 stikalo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja,samo jaz sn pred 2 tednoma kupo 2 mali 15cm neonki,pa sta meli 2 stikali....

Prej pa sem mel ono 25cm pa je mela samo 1 stikalo

halo zakaj te misliš da si dobo dve stikale ker maš dve neonki in lahko vsako posebe prižgeš

brlblič ološ si

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo ti pa si res norc!25cm neonka ma poleg luči nareto čipovje,ker je tak vlka..15cm,22cm pa so male neonke in so po dve pakirani.Poleg dobiš razdelilec, pa še tak malo večjo škatlico,kjer je notri čip,mogoče kontrola zvoka(če je pulzna),pa še stikalo.To pa mora bit posebej,ker je že itak neonka tak mala,da poleg žarnice več nič nena zravn spraviš.Poleg pa dobiš še eno majhno stikalo,ki ga pač namontiraš nekje na dosegu roke!To sem saj več al majn samo tebi norc16 napiso,ker vem,da si malo počasn :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Mam eno odvečno neonko, rad bi jo zvezu na skutera. Kam bi jo mogu zvezat da bi gorela sam takrat ko je kontakt alpa ko mašina laufa ? (mam tut stikalo za neonko, sam bi bla zuni, da ga vsak vidi, da nebi pol kdo všteku pa mi akumulator spraznu). Ko daš kontakt z klučem, šele takrat bi lahko gorela (ko premakneš stikalo). Mate kake ideje kam bi jo zvezu ?

Kabli so: Rdeč (mislim da je +), črn (-) in rumen. Kam zdej dam kirga ?

Popravljeno . Popravil ThePunisher90
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi zdi da je lažje naret dve stikali, pa si eno daš pod sedež, pa ko kje pustiš skuterja tisto izklopiš pa je :) Lažje pa manj zakomplicirano se mi zdi, za vezavo na kontakt pa nevem...

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede une škatlice, ki je zravn neonk (mislim da se reče starter), a tista more bit umes al sam: neonka =>> stikalo =>> akumulator, brez škatljice ? Jas sm probu pa ni delalo z uno škatljico, neonka je pa od računalnika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

načeloma "tista črna škatlca more bit" , usaj v računalniku more bit. To je drgač ene vrste štarter, k soz pošle dost štroma da se zalaufa. Če ti ne dela je možn da ti je šla varovalka k je v tej škatlci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!