Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

tudi sam sem gledal iste folije na tej strani in sem pisal prodajalcu.

folija se nalepi odznotraj na vizir in se lepi samo po robovih. tudi mene mika da bi nabavil srebrno, saj bi mi fajn zraven pasala ker je črna čelada in srebren motor... ...če že ni črne :whistle:

8 € ni dosti. nebi pa rad uničil vizirja če nebi bilo vredi. b kdo prej probal :rolleyes: :?

če se folija lepi od znotraj, ne vem kaj potem ostane od zaščite proti rošenju vizirja. Verjetno nič, saj jo s folijo prekriješ.

Pa še moje vprašanje. Ali obstajajo zatemnjeni vizirji za Schuberth C2, glede na to, da čelada že ima vgrajen notranji sončni vizir?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če se folija lepi od znotraj, ne vem kaj potem ostane od zaščite proti rošenju vizirja. Verjetno nič, saj jo s folijo prekriješ.

Pa še moje vprašanje. Ali obstajajo zatemnjeni vizirji za Schuberth C2, glede na to, da čelada že ima vgrajen notranji sončni vizir?

to imaš prav... :whistle:

za tvojo čelado jih v louisu nisem zasledil. :unsure:

kak pa se obnese kaj ta notranji senčni vizir? za mojo čelado je pol cenejši od celotnega zatemnjenega... :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pozna kdo folije za vizirje na čeladah? Sem zasledil na avtonetu zlato in srebrno folijo za preko vizirja (8€), zadeve ne poznam, zanima me predvsem zato, ker sem pred kratkim kupil nov črni vizir za mojo Arai-ko in sem ga podrsal in rabim spet nov vizir... So pa dragi ti vizirji in me zanima, kako je s to folijo, če bi srebrno nalepil na originalen prozoren vizir (vsekakor veliko veliko ceneje kot če spet kupim originalen barven vizir). Pozna kdo kaj? Kako je s kvaliteto, se zadeva lušči, trga, dobiva madeže,... ? Kako je z odbojem svetlobe in gledanjem skozi to folijo (slika, škodljivost za oči,... ) ?
Kaj naj s folijami za odmetavanje? Te folije niti ne pridejo čez cel vizir ampak samo po sredini vizirja, tega sploh ne potrebujem. Jaz bi rad barven vizir predvsem zaradi bleščečega sonca v popoldanskih urah pa še lepše zgleda. Črnega sem že imel in sem ga podrsal, zdaj pa sem gledal te folije na avtonetu, kar je veliko ceneje kot če kupim srebrn vizir.
tudi sam sem gledal iste folije na tej strani in sem pisal prodajalcu.

folija se nalepi odznotraj na vizir in se lepi samo po robovih. tudi mene mika da bi nabavil srebrno, saj bi mi fajn zraven pasala ker je črna čelada in srebren motor... ...če že ni črne :whistle:

8 € ni dosti. nebi pa rad uničil vizirja če nebi bilo vredi. b kdo prej probal :rolleyes: :?

če se folija lepi od znotraj, ne vem kaj potem ostane od zaščite proti rošenju vizirja. Verjetno nič, saj jo s folijo prekriješ.

Pa še moje vprašanje. Ali obstajajo zatemnjeni vizirji za Schuberth C2, glede na to, da čelada že ima vgrajen notranji sončni vizir?

Dober pogled iz čelade je izjemnega pomena za varnost motorista, zato ga raje ne lomite z idejami o zatemnitvenih folijah, ki lahko sliko popačijo, lomijo svetlobo, zmanjšajo vidljivost … če že, potem si raje privoščite originalne zatemnjene/metalizirane vizirje.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čamac, ena rešitev so folije za odmetavanje :yes:

kompi, koliko pridejo te folije za 801 RR, koliko jih je v kompletu, ter ali se jih lahko nalima tudi na metaliziran vizir?

5 kosov »Tear off« folij za odmetavanje (toliko jih je v kompletu) za čelado X-801RR stane 19,-EUR. Namestiti jih je možno tudi na čepka na zunanji strani metaliziranega vizirja.

Lp, Boris Kompare B)

Imam eno mogoče zelo glupo vprašanje. Spravil sem se pucat pinlock in vizir (vmes) ker so mi šle na živce smetke ki so se pojavile med njima. In po nasvetu "voda ali zelo šibka milnica" sem pucal in pucal in pucal, vse skupaj je izgledalo pa vedno bolj mastno :headbang:

Na koncu sem le spucal da sta oba (vizir in pinlock) izpadla super, ko sem pa zadevo sestavil in dal čelado za test na bučo...če pogledam proti luči vidim še njeno kopijo (luč + odsev luči, malo moten). Če gledam po sobi (ne v luč), sicer vidim perfektno, edino kar me malo moti je blag odsev mojega nosu.

A je to normalno pri taki svetlobi ali sem samo razpackal? :unsure:

Nič ga nisi polomil in vse si dobro uredil. Ne glej v luč in vse bo OK.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja jez mam ene probleme mam eno novo firmo čelade kliče se romer ali pa romer sam da je nad črko o 2pikci ampak sem sesu vezir k mi je motor padu am ma kdo kakšen naslov link al pa kar kol podobnga da bi jz dobu ta p......... vezir .. hwala

:headbang: :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 kosov »Tear off« folij za odmetavanje (toliko jih je v kompletu) za čelado X-801RR stane 19,-EUR. Namestiti jih je možno tudi na čepka na zunanji strani metaliziranega vizirja.

Lp, Boris Kompare B)

aha hvala :worship:

a maš mogoče kako sliko čelade kjer je ta folija na vizirju :hmm: ker mam metaliziran vizir, pa mi ga je škoda spraskat ker ni poceni (kamenčki s ceste, kak trd leteči projektil,... ) in bi te folije uporabljal kot zaščite za vizir (ko bi ratala umazana bi jo spucal, ko bi se pa spraskala pa bi jo vrgel stran)....no zanima me koliko površine vizirja pokrije, čim več tem bolje :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam kokr jst vem se ta folija prec strga sploh ce kksni kamencki prletijo seprav sam mal ublaži...

bl za umazanijo pa muhe..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja jez mam ene probleme mam eno novo firmo čelade kliče se romer ali pa romer sam da je nad črko o 2pikci ampak sem sesu vezir k mi je motor padu am ma kdo kakšen naslov link al pa kar kol podobnga da bi jz dobu ta p......... vezir .. hwala

:headbang: :closedeyes:

roemer-helmets.com

A se kdo spomne znamke čelad FM?

Kot mulc sem jo mel, zdej jih pa že dolgo nisem več nikjer opazil.

FM čelad ne proizvajajo več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha hvala :worship:

a maš mogoče kako sliko čelade kjer je ta folija na vizirju :hmm: ker mam metaliziran vizir, pa mi ga je škoda spraskat ker ni poceni (kamenčki s ceste, kak trd leteči projektil,... ) in bi te folije uporabljal kot zaščite za vizir (ko bi ratala umazana bi jo spucal, ko bi se pa spraskala pa bi jo vrgel stran)....no zanima me koliko površine vizirja pokrije, čim več tem bolje :)

Se bomo potrudili in poslikali čelado z nameščenimi folijami. Sicer pa te folije niso namenjene zaščiti vizirja, ampak so mišljeni kot pripomoček za enostavno odstranjevanje umazanije z vizirja (ostanki gum, NLPji ... ) med samo vožnjo.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi, mene pa zanima sledeče. Nolan in x-lite so delali (npr. Agostini, Hailwood....) in dela (npr. Checa, Stoner, Melandri...) dosti čelad za profesionalne dirkače, zato obstajajo tudi replike teh čelad, ki bi jih radi kupili navadni smrtniki. Zakaj ni nobene take barvne kombinacije na voljo v Sloveniji (je le Stonerjeva), oz. je ni predstavljene na Compaco-vi spletni strani in zato sklepam, da uradno te barve pri nas ni. :hmm:

Meni se zdijo barvne kombinacije za slovenski trg kar malce nezanimive in te hkrati sprašujem, kje bi se dalo dobiti te replike, če ne pri nas? Sam bom verjetno menjal čelado ob koncu sezone, pa bi morda posegel po nolan/x-lite, vendar po kakšni repliki, saj so te barve, ki so na zalogi pri nas, vsaj meni, neprivlačne. Mi lahko kako pomagaš? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi, mene pa zanima sledeče. Nolan in x-lite so delali (npr. Agostini, Hailwood....) in dela (npr. Checa, Stoner, Melandri...) dosti čelad za profesionalne dirkače, zato obstajajo tudi replike teh čelad, ki bi jih radi kupili navadni smrtniki. Zakaj ni nobene take barvne kombinacije na voljo v Sloveniji (je le Stonerjeva), oz. je ni predstavljene na Compaco-vi spletni strani in zato sklepam, da uradno te barve pri nas ni. :hmm:

Meni se zdijo barvne kombinacije za slovenski trg kar malce nezanimive in te hkrati sprašujem, kje bi se dalo dobiti te replike, če ne pri nas? Sam bom verjetno menjal čelado ob koncu sezone, pa bi morda posegel po nolan/x-lite, vendar po kakšni repliki, saj so te barve, ki so na zalogi pri nas, vsaj meni, neprivlačne. Mi lahko kako pomagaš? :?

pri njih lahko naročiš vse nolan in x-lite čelade, ki so na voljo. ti jo naročijo.

tudi meni so zelo nezanimive barve na slovenskem trgu. samo ena 801 se mi dopade.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri njih lahko naročiš vse nolan in x-lite čelade, ki so na voljo. ti jo naročijo .

tudi meni so zelo nezanimive barve na slovenskem trgu. samo ena 801 se mi dopade.

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi, mene pa zanima sledeče. Nolan in x-lite so delali (npr. Agostini, Hailwood....) in dela (npr. Checa, Stoner, Melandri...) dosti čelad za profesionalne dirkače, zato obstajajo tudi replike teh čelad, ki bi jih radi kupili navadni smrtniki. Zakaj ni nobene take barvne kombinacije na voljo v Sloveniji (je le Stonerjeva), oz. je ni predstavljene na Compaco-vi spletni strani in zato sklepam, da uradno te barve pri nas ni. :hmm:

Meni se zdijo barvne kombinacije za slovenski trg kar malce nezanimive in te hkrati sprašujem, kje bi se dalo dobiti te replike, če ne pri nas? Sam bom verjetno menjal čelado ob koncu sezone, pa bi morda posegel po nolan/x-lite, vendar po kakšni repliki, saj so te barve, ki so na zalogi pri nas, vsaj meni, neprivlačne. Mi lahko kako pomagaš? :?

Skupina Nolan v svojem programu ponuja preko 400 različnih barvnih kombinacij in modelov čelad, v šestih velikostih. V Sloveniji prodamo premalo čelad, da bi lahko ekonomsko upravičili tako široko ponudbo, zato v Compacu vsako leto pripravimo izbor prodajno najbolj zanimivih modelov in barvnih kombinacij čelad, ki so zbrani v posebni, slovenski izdaji kataloga Nolan . Čelade iz slovenskega kataloga so ves čas na zalogi v našem skladišču in so dobavljive takoj, preostale čelade iz Nolanove ponudbe pa je mogoče naročiti posebej. Cena zato ni nič višja, le rok dobave je malce daljši – ponavadi mesec dni.

Zanima me še razlika med N94 in X-lite čeladami. :hmm:

V bistvu je razlika le v imenu in blagovni znamki. Tako Nolanova N94, kot tudi X-lite čelade, so izdelki vrhunske kakovosti, z ročno izdelano školjko iz kompozita in z visokim deležem karbona. Namenjene so za polno doživetje najbolj dinamične vožnje in športnih občutkov. Z N94 Casey Stoner in Marco Melandri promovirata blagovno znamko Nolan, Jorge Lorenzo in Charlos Checa … pa z X-801RR blagovno znamko X-lite.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi, veš mogoče, če se bo dalo dobiti repliko Lorenzove čelade v bližnji prihodnosti? :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odločil sem se za novo čelado. najprej je bila dilema, ali 42 (sedaj imam 40), ali serija 100. Osnovni razlog je možnost vgradnje bluotooth interkoma, ampak, predvsem zaradi večje varnosti se nagibam k seriji 100.

Vendar se ne morem prav odločit, 102 ali nov model 103. Izboljšava pri 103 je novo vpetje premičnega bradnega dela, senčni vizir na notranji strani in bojda večji zračni kanali. Nisem prepričan, če je 103 res toliko boljša, kolikor je dražja od 102? Morda je res senčni vizir na zunanji strani 102 malce neposrečen, po drugi strani pa sem mi zdi na 103 mehanizem za premikanje senčnega vizirja spet neposrečen in neroden.

Kaj pa vaše izkušnje???

Saj je o čeladah dost napisanega, ampak sem se vseeno odločil odpret novo temo, samo na ti dve čeladi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi, veš mogoče, če se bo dalo dobiti repliko Lorenzove čelade v bližnji prihodnosti? :evilgrin:

Lorenzova čelada je pobarvana s posebno zlato metalic barvo, ki pa na soncu žal ni najbolj obstojna, zato je v redni proizvodnji, vsaj v kratkem, še ne bomo videli.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vprašaj drugič v drugi temi, pa boš ravno tako dobil odgovor.

katera je boljša? pojdi v velenje v nolan in pojdi z obema na testiranje. potem se boš lažje odločil.

seveda je spet vprašanje, katera ti bolje sede na glavo (razen, če imajo isto školjko in notranjost - tega ne vem).

vprašaj raje tu ali tu, ker bo ta tema slej kot prej verjetno zaklenjena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvič: poste piše tisti, ki mi bi čelado prodal, ta mi je svoje že povedal, jaz bi rad še drugo mnenje

Drugič: tema je zaradi ogromno postov nepregledna

Vsaj dva vzroka, zakaj sem odprl novo temo in: ker pričakujem, da bo kdo povedal svoje izkušnje!

Kako ti naj jaz povem :headbang: kako bo pasala na tvoji glavi :slap: pojdi tja v trgovino, probaj, preizkusi pa pol še kakšno malenkost vprašaj... :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče ti bo lažje:

Imel sem 101, bil zelo zadovoljen, razen senčnega vizirja - groza pri večjih hitrostih!!!

Imel tudi Interphon Blototh. Delalo zelo dobro.

102 nisem imel.

Kupil 103 z N comom blototh. Izredno zadovoljen. Predvsem notranji senčni vizir!!!

Meni se odpiranje zdi zelo dobro, paziti moraš samo, če imaš N com, sta namreč zelo blizu in obstaja možnost pomote!!! Dosti se vozim z odprtim podbradkom in z senčnim vizirjem, rez zadovoljen.

Drugače pa 101 sploh ni bila slaba čelada, mogoče::??!!

Lp in varne kilometre! Iztok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam sem se pred kratkim odločil za N 103, čeprav sem bil pred tem zelo skeptičen do preklopnih čelad. A me je na testni vožnji prepričala: izredno enostavno rokovanje s preklopnim delom, sončni vizir, zagotovoljen servis, brzplačno letno testiranje, .....

Po slabem mesecu uporabe - odlično.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam N102. Največja pomanjkljivost je VPS senčilo na zunanji strani, saj se ne moreš voziti z dvignjenim predbradnim delom, ker piha v oči, očal pa seveda takrat ne dajem gor. Pri meni je tudi težava, da me piš vetra iz vetrobrana zadane v prsa in od tod navzor ob vratu piha v oči, zato moram z drugo opremo zaščititi in odebeliti vrat, da mi preveč ne piha noter. No saj zdaj pri toplejših temperaturah to ni več tak problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam N102 zadovoljen z vsem razen pri malo vecjih hitrostih tisti sencni vizir malo trese .Bluetooth dela odlicno ,odlicna slisnost tako pri meni kot pri sogovorniku!Motece so le tisti kabli to pa so resili pri N103.

Naslednja bo zagotovo N103 ali kaj podobnega! :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!