Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

pred 2 urami, skalaprava pravi:

Podkapa že pomaga, samo ne tista tanka poletna. Za bolj hladne dneve je potrebno nabaviti kvalitetno windstopper podkapo z dovolj dolgim vratnim delom. Ta preverjeno ne prepiha. Je pa res, da se take ne dobi glih za 6€ :)

 

Če ti prepihava okoli oči, podkapa ne pomaga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, KARMEN1 pravi:

Če ti prepihava okoli oči, podkapa ne pomaga.

zalepš oči... ajfok :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20 hours ago, KARMEN1 said:

Meni se to zdi prav fino. Kako pa pritrdiš gor?

Ima nek nanos, ki je precej lepljiv .. drži kot šus! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 17. 3. 2016 at 15:22, skalaprava pravi:

Podkapa že pomaga, samo ne tista tanka poletna. Za bolj hladne dneve je potrebno nabaviti kvalitetno windstopper podkapo z dovolj dolgim vratnim delom. Ta preverjeno ne prepiha. Je pa res, da se take ne dobi glih za 6€ :)

 

Ni glih 6€, ma tudi ni nek blazen denar.

Sam imam tako od Eske (kupil v TC), ki je super. Sicer se ne spomnim več cene, ampak se mi zdi da je bila nekje okoli 15 €.

Ob 17. 3. 2016 at 17:25, KARMEN1 pravi:

Če ti prepihava okoli oči, podkapa ne pomaga.

Lahko pomaga. Je odvisno od same čelade, torej njene oblike in pa seveda od tvojega obraz(čk)a.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 17. 3. 2016 at 7:27, Wakasaki pravi:

zbiram mnenja o tej čeladi oziroma na sploh o tem proizvajalcu..

znanec se je zapičil v to in ne popušča....

https://www.louis.de/en/artikel/caberg-tourmax-flip-up-helmet/216181?list=97734431

Na pogled mi deluje model Duke z dodatnim senčnikom. Duke si ga lastim pa ti lahko povem naslednje:

+ velik gumb za odpiranje podbradnega dela,

+ odpiranje "varnostne zanke" z eno roko z eno potezo,

+ vizir se po treh sezonah odpira kot prvi dan (tekoče, a vendar "masivno"),

+ temni vizir se preprosto in tekoče odpira. Ko je zaprt mi ni še nikoli sam "padel".

- zelo zelo slaba zračnost (v poletnih mesecih se povečini vozim z odprtim podbradnim delom),

- po letu dni je začela škripat (ugotovil, da je "tekoče lepilo" na stiroporju popustilo in se je začel stiropor prosto premikat. Zadevo rešil o obojestranskim lepilnim zrakom),

- pinlock vložek mi je sredi Turčije pri odprtem vizirju padel v naročje (še dobro, da sem ga ujel. Ne moreš ga "dodatno" našponat kot pri Nolanki z ekscentričnimi vijaki - zadevo sem rešil tako, da sem ga 1 teden dal pod knjige, da se je izravnal. Ampak še zmeri ni to to),

- pinlock se pri zaprtem vizirju dregne od tesnilo - posledično opraskan vizir in pinlock odstopa od vizirja

- ob strani je gumb za onemogočanja zapiranja podbradnega dela - že večkrat me je "panika" prjela, ko mi ni uspelo zapret podbradnega dela, preden se spomneš kaj je narobe - "gumb" oz. drsnik pa je tako majhen, da ga moraš kar en lep čas iskat z rokavico.
Skratka, če mene vprašaš jo ne bi več vzel. Raje naj tvoj kolega doda kak € več, pa naj poseže po čem drugem.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,kakšno čelado mi priporočate,cena okrog 200-250e
In pa nekakšno obutev,udobno predvsem,in da zaščiti to kar mora.
Lp

Popravljeno . Popravil David Kozar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, David Kozar pravi:

Pozdravljeni,kakšno čelado mi priporočate,cena okrog 200-250e
In pa nekakšno obutev,udobno predvsem,in da zaščiti to kar mora.
Lp

za ta denar se dobi dobre čelade, priporočam pa ti da greš pomeriti. Brez tega, da ti dobro sede na glavo, ne bo nič. Vse ostalo je pa na tem, kar si želiš, ali je to sončni vizir, preklopna....itd itd

Z gotovostjo trdim, da so čelade znanih proizvajalcev v tem rangu vse dovolj kvalitetne.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, DAMI34 pravi:

za ta denar se dobi dobre čelade, priporočam pa ti da greš pomeriti. Brez tega, da ti dobro sede na glavo, ne bo nič. Vse ostalo je pa na tem, kar si želiš, ali je to sončni vizir, preklopna....itd itd

Z gotovostjo trdim, da so čelade znanih proizvajalcev v tem rangu vse dovolj kvalitetne.

Pozdravljeni,kakšno čelado mi priporočate,cena okrog 200-250e
Lp hvala


Aha hvala,ja saj bi prej probal definitivno ja.To sem nekaj gledaj,zdaj pa če mi lahko gdo svetuje če bi za ta denar dobil boljše stvari.
ČELADE: 
http://www.(Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com)/new/index.php?main_page=product_info&cPath=1_17_90&products_id=5319
http://www.(Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com)/new/index.php?main_page=product_info&cPath=1_17_90&products_id=3826
http://www.(Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com)/new/index.php?main_page=product_info&cPath=1_17_90&products_id=3384
šKORNJI:
http://www.(Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com)/new/index.php?main_page=product_info&cPath=1_9_83&products_id=5036
http://www.(Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com)/new/index.php?main_page=product_info&cPath=1_9_83&products_id=5036
ROKAVICE:
http://www.(Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com)/new/index.php?main_page=product_info&cPath=1_129_130&products_id=3283

Pa potem če bi še dobil kak rabljen enodelni kombinezon do 400e

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, jaz sem se pa odpravila v Velenje, najprej v Yogi, ker mi je na njihovi strani padla v oči ena čelada, ki je v Compaco, kamor sem šla kasneje, niso imeli. Se mi je takoj zdelo, da bo ta taprava, ampak sem rekla, če sem do tu prišla bom pa ja šla še v Compaco pa tam probala vse živo.
No na glavi sem jih imela kar enepar, med njimi tudi x-lite x-661, nolan n-87, ostalih se pa po pravici povedano niti ne spomnim. Moram reči, da so ful prijazni in potrpežljivi, ter da so mi kar se da strokovno odgovorili na vsa butasta vprašanja, ki sem jih imela :OK:
V glavnem, na koncu sem se odpeljala nazaj v Yogi, še enkrat probala prvo čelado in jo tudi kupila. Scorpion exo 1200 air.
Ne morem reči, da mi je lepa (ker ni mat črna)... ampak grda pa tudi ni :P. (mat črna z belo shiny grafiko)
Po prvi testni vožnji se je tudi dobro obnesla, tako da so far so good.


56f19ef547567_IMAG7481copy.jpg.d14c12f58





Še bolj sem bila pa zadovoljna na poti proti domu, ker sva se na Trojanah ustavila...
Omnomnom.


56f19fbf704ea_IMAG7457copy.jpg.f52771f54

3 hours ago, DAMI34 said:

... priporočam pa ti da greš pomeriti. Brez tega, da ti dobro sede na glavo, ne bo nič....

To!
 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupila sem exo 500 air shadows, ker mi je zelo všeč grafika in ima očala. Moti me, ker je zelo zračna (beri prepišna) in preglasna. Premočno zračnost (vozim vso zimo) sem odpravila z drugo mrežico. 

exo500_SHADOWS_black_ml-1.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pozabila še to napisati, čisto spredaj ima takšno rdečo blazinico s katero uravnavaš pritisk v podlogi pri ličnicah.
Na drugi fotografiji sicer ni vidno, ampak moja ima s spodnje strani možnost hitre odstranitve ličnih podlog, v primeru nesreče.
+ pinlock & zatemnjena očala.

Scorpion-Pompe-EXO_2000.thumb.jpg.e9e1d6




Scorpion-Exo-2000-Evo-Air-Helmet-1.thumb




 

Popravljeno . Popravil Yoghurt
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Yoghurt pravi:

Sem pozabila še to napisati, čisto spredaj ima takšno rdečo blazinico s katero uravnavaš pritisk v podlogi pri ličnicah.
Na drugi fotografiji sicer ni vidno, ampak moja ima s spodnje strani možnost hitre odstranitve ličnih podlog, v primeru nesreče.

Scorpion-Pompe-EXO_2000.thumb.jpg.e9e1d6




Scorpion-Exo-2000-Evo-Air-Helmet-1.thumb





2015-exo-1200-freeway-blanc-noir.thumb.j

Kje si pa jo kupila,pa kolko stane?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 minutes ago, vandrovec said:

Za ženske je itak najvažnejše, da dobro zgleda...:whistle:

Itak. Najbolj simpl. Še sprobati je ni treba. Pogledaš katera je najcenejša. Pogledaš če je v črni barvi. Pogledaš če je v črni mat barvi. Kupiš. :jezik:

Popravljeno . Popravil Yoghurt
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napihovanja ličnic ne uporabljam, ker mi je prav točna. Morda bo prišlo v poštev, ko bom notranje obloge večkrat oprala in se bodo malo polegle.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, KARMEN1 said:

Napihovanja ličnic ne uporabljam, ker mi je prav točna. Morda bo prišlo v poštev, ko bom notranje obloge večkrat oprala in se bodo malo polegle.

Tudi jaz. Računam da zna prav priti čez kakšno leto, do takrat se pa samo igram s tem. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Yoghurt pravi:

Sej je fant že dobil privat sporočilo z vsemi informacijami.

Ja,hvala :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

A si kdo lasti čelado Touratech aventuro in če, ali lahko kaj napiše o njej in ali se jo da v živo videti.

Hvala in LP

No%20Visor%20-%20Vision.JPG?size=prodful

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Yoghurt pravi:

Tudi jaz. Računam da zna prav priti čez kakšno leto, do takrat se pa samo igram s tem. :D

A je debata o botoksu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam Scoprion Exo 1000 in po mojih izkušnjah pride napihovanje notranjosti prav predvsem kadar grem na AC, saj tudi pri višji hitrosti ostane čelada kot priraščena na glavo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 22/03/2016 at 10:24 PM, KNNMS said:

Pozdravljeni!

A si kdo lasti čelado Touratech aventuro in če, ali lahko kaj napiše o njej in ali se jo da v živo videti.

Hvala in LP

 

Kolko vem jo Izdeluje Schuberth oz. je "enaka" Schuberth E1

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!